Įkraunama...
Įkraunama...

Depresija

QUOTE(deraramos @ 2014 12 15, 12:44)
laikykis 4u.gif Ir mane panašios mintys lankė, dėl darbo įsivariau nerimą. Nuogąstavimai pasitvirtino - mane atleido ir dabar nerimas bujoja dėl to, kad nerandu kito darbo doh.gif Nors irgi yra visos sąlygos bent kokius metus nedirbti... Bet baisu dėl ateities perspektyvų unsure.gif Neklausyk draugių, tai yra liga, nuo kurios reikia vaistų, savavališkai geriau nenutraukti, nes gali tik pablogėti būklė. Tai tau įkyrių minčių vaistai nepadeda atsikratyti? Suprasčiau, jei retkarčiais pasikartoja, bet taip visiškai? Ar čia tik kai nutraukei vaistus? Gal vaistai netiko tada. Man beje padėjo vienas būdas, kai dar vaistų negėriau, lankiausi pas psichologę, tai patarė, kad kai pradedu įkyriai galvoti apie ką nors reikia įsižnybti biggrin.gif Keista, bet tas pasižnaibymas padėjo nuvyti mintis šalin ir jos jau labiau bijodavo grįžti biggrin.gif

na mano gydytoja tik paskutini karta "pagavo" kad mane kankina ikyrios mintys - na kai 4 metus tas pats per ta pati tai ja panasu I ikyrias mintis smile.gif)) sake tam turetu buti skirti kiti vaistai smile.gif negaliu pasakyti kad nuolat. tikriausiai labiausiai tokiais visokiu darbu uzbaigimo momentais. kai priduodi ir galvoji - nu ir S as cia padariau, nu ir nesamone. tos mintys aprimsta, būna ir dziaugiuosi ka darau. bet tas menkavertiskumo jausmas tikriausiai pas mane visada yra kad esu ne cia, kad darau ne ta, kad kiti kokie protingi, drasus, imlus, o as va..... aisku kad as ne tik neigiamai galvoju bet vis, nu klausyk, bet tai is kitos puses yra tas anas trecias, niekas is to darbo kuriame dirbu apskritai ismestas nebuvo, niekada niekas nesake kad negerai kazka darau (pagyrimų irgi biggrin.gif) ir panasiai. taip ir traukau save i skirtingas puses. ir balansuoju. ner taip kad tik blogai galvociau. stengiuosi rasti pozityvo, pasidziaugti ir pan. bet tas labai sekina.
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 12:57)
na mano gydytoja tik paskutini karta "pagavo" kad mane kankina ikyrios mintys - na kai 4 metus tas pats per ta pati tai ja panasu I ikyrias mintis smile.gif)) sake tam turetu buti skirti kiti vaistai smile.gif negaliu pasakyti kad nuolat. tikriausiai labiausiai tokiais visokiu darbu uzbaigimo momentais. kai priduodi ir galvoji - nu ir S as cia padariau, nu ir nesamone. tos mintys aprimsta, būna ir dziaugiuosi ka darau. bet tas menkavertiskumo jausmas tikriausiai pas mane visada yra kad esu ne cia, kad darau ne ta, kad kiti kokie protingi, drasus, imlus, o as va..... aisku kad as ne tik neigiamai galvoju bet vis, nu klausyk, bet tai is kitos puses yra tas anas trecias, niekas is to darbo kuriame dirbu apskritai ismestas nebuvo, niekada niekas nesake kad negerai kazka darau (pagyrimų irgi biggrin.gif) ir panasiai. taip ir traukau save i skirtingas puses. ir balansuoju. ner taip kad tik blogai galvociau. stengiuosi rasti pozityvo, pasidziaugti ir pan. bet tas labai sekina.

pati save pagirk, pasigirk artimam žmogui, apdovanok save už užbaigtą darbą 4u.gif mylėk save.
Atsakyti
Bučki, dėl to darbo... Gal pamažu išeitų kito pasiieškoti, artimesnio dūšiai? Žinau, kad sudėtinga, ir greit nebus, bet jei ieškosi, anksčiau, ar vėliau galbūt išsikapstysi iš to, kas dabar vis ištinka. Daug žmonių kvanka nuo darbų, ir aš tame tarpe. Atrodo artima ką rašai. Man iš pradžių irgi buvo nerimo sutrikimas. Kol pasiekiau tokį levelį, kad... Manąjame buvo panašiai, kaip rašai. Nors man ir papriekaištaudavo, labai labai panikuodavau dėl savo klaidų, visai atimdavo protą, žemės iš po kojų slysdavo. Po to tai ėmė darytis be jokios logiškai paaiškinamos priežasties.
Nors čia prieštarauja, bet man kaip tik atrodo teisinga, kad, jei raminančių reikia tik kartais, kam gerti AD pastoviai, kaip ligoniui? Jei raminančių reikia dažnai, tada taip. Man atrodo, kad teisingai su tuo viską darai, tik reikia šalinti priežastį, ką žinau, kad nelengva padaryti. Man pačiai net kasytis norisi, kai darbą, kur pradirbau 4,5m, prisimenu, ir jokios nostalgijos, nors ir nemonotoniškas, įdomus pakankamai tas darbas buvo.

QUOTE(kliomba @ 2014 12 15, 04:38)
Raminamieji skaitosi sunkesnė artilerija, dėl pripratimo ir kenksmingumo. Bet ką vartot pats renkiesi.
Šiaip įdomu, raminamieji turi raminti, o jie tave iš lovos pakelia. Turiu omeny kad jie labiau nuo nerimo reikalingi, negu nuo depresijos.
Papildyta:
Kiekvienas stengiasi savo valios galimybių ribose. Nereik sau priekaištaut.
Tu tiesiog netiki.

Gal tiesiog paskirtis kiek kita, ar skirstosi sunkioji/lengvoji artilerija? Mane irgi kartais pakelia iš lovos, nes nuramina dūšią. Manydavau ir aš, kad kaip gali padėti, kai tas kitas blogumas, ne nerimas. Kol pradėjo leisti relaniumą man būtent ne nerimo stadijoj. Bent kiek atsipeikėjau tada ir pradėjau gebėti bent minimaliai save apsitarnauti.
Negalvoju aš jau seniai kas bus, kaip ir minėjau - tikiu, ar netikiu. Tai niekada nieko nekeitė nei kai tikėjau, nei kai netikėjau, ir nereikia apie tai man galvoti.


QUOTE(Lining @ 2014 12 15, 09:00)
Šitas apie mane:

aha. aš galiu ten daug sau prisitaikyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Night13: 15 gruodžio 2014 - 15:07
bėda, kad aš nežinau ko noriu, niekada nežinojau, viskas kažkaip atsitiktinai susideliojo. kai tik ką bandau įsivaizduoti tai atrodo kad vistiek atrandi kažką ko negalėsi atlikti. atrodo galėčiau gal mokytis vėl - bet neįsivaizduoju ką ir jei prasimokius paaiškės, kad nemiela irgi. aišku čia atmazai visokie, nes man vien mintis apie darbo paiešką, adaptaciją naujam kolektyve kelia daugiau streso nei buvimas dabartiniame. tam tikra prasme saugiam ir net imu galvoti kad man niekada niekur nebus gerai. nes matyt keliu su per didelius reikalavimus, pati jų neatitinku. buvau viena geresniu mokinių, studenčių, bet nesu viena geresnių darbuotojų.
bet tikriausiai reikėtų vien dėl to, kad galėčiau pasakyti - bandžiau. nes dabar taip ir gaunasi verysad.gif tik šnekos ir bijojimas. o bet kam kitam atrodo kad turi būti ir veikimas verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 16:32)
bėda, kad aš nežinau ko noriu, niekada nežinojau, viskas kažkaip atsitiktinai susideliojo. kai tik ką bandau įsivaizduoti tai atrodo kad vistiek atrandi kažką ko negalėsi atlikti. atrodo galėčiau gal mokytis vėl - bet neįsivaizduoju ką ir jei prasimokius paaiškės, kad nemiela irgi. aišku čia atmazai visokie, nes man vien mintis apie darbo paiešką, adaptaciją naujam kolektyve kelia daugiau streso nei buvimas dabartiniame. tam tikra prasme saugiam ir net imu galvoti kad man niekada niekur nebus gerai. nes matyt keliu su per didelius reikalavimus, pati jų neatitinku. buvau viena geresniu mokinių, studenčių, bet nesu viena geresnių darbuotojų.
bet tikriausiai reikėtų vien dėl to, kad galėčiau pasakyti - bandžiau. nes dabar taip ir gaunasi  verysad.gif tik šnekos ir bijojimas. o bet kam kitam atrodo kad turi būti ir veikimas  verysad.gif

gerai, kad bent mąstai. gal pratink po truputį save prie tos minties. tikiuosi, kad nesibaigs, kaip man. dabar išvis nedirbu.
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 15:32)
aišku čia atmazai visokie, nes man vien mintis apie darbo paiešką, adaptaciją naujam kolektyve kelia daugiau streso nei buvimas dabartiniame. tam tikra prasme saugiam ir net imu galvoti kad man niekada niekur nebus gerai.

turi iseiti is komforto zonos
bus labai negerai
bet rasi geriau

tik atrodo, kad saugu
jei butu ''saugu'' taip nerasytum
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 11:17)
mano nerimas susijęs su darbine veikla, kurioje nesijaučiu stipri, gera darbuotoja, ištisai pergyvenu kad dabar jau išmes, kad darbo nebus, visi badu mirsim. na taip labai neracionaliai. kažkaip tame ima nebefiguruoti nei gerai uždirbantis vyras, nei šeima. kažkaip užsikraunu viską ant saves, nors toli gražu nesu pagrindinė šeimos maitintoja. ir tos pasaulio pabaigos pas mane nuolatos. po"draugės" žodžių  (tai čia vsią gyvenimą ir gersi dabar tuos vaistus? ką galvoji daryt?) ir paskutinio vizito pas gydytoją nebegeriu vaistų. aš be jų galiu. tik su jais patogiau, lengviau. bet pastebėjau kad dabar labai sunkiu metu aš kažkaip atsiribojau ir išvis nebejaučiu nieko, gal dar blogiau? kaip kokia apatija. kita vertus labai pavargau pati sau tampyti nervus. kartais atrodo kad nu ir tegu. tegu viskas pagaliau griūna nes atsibodo bijoti kad jau jau grius, va dabar tai tikrai grius.


Jei žmogaus neįvertina tokio, koks jis yra, ar tai darbe, ar namie, tai tikrai nesinori ten būti. Nes nėra sėkmės pojūčio, gyvenimo judėjimo į priekį jausmo.
Kita vertus, galima mėginti nepriklausyti nuo aplinkinių nuomonės ir rasti kažkokioje savo veikloje prasmę, t.y. pačiai save įvertinti.
Galima ieškoti ne tokios žlugdančios aplinkos. Bet niekur turbūt nėra lengva. Nors būna žmonių, kurie labai patenkinti savo darbu.
Na, pvz., jei turi vyrą, kuris nuolat kritikuoja ir nepatenkintas, tai ilgai su juo pagyventų nebent mazochistinio charakterio moteris.
Arba vyrą, kurio interesai visai neįdomūs, kaip pvz., alkoholis ir pan. Nebent patiktų nuolat jaustis išgelbėtoja ir didvyre.
Taip ne visi darbai tinka pagal asmenybę. Gal tavo asmenybei reikia daugiau aplodismentų ar pan? smile.gif
pvz., aktoriams patinka dėmesys ir aplodismentai.
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 16:32)
bėda, kad aš nežinau ko noriu, niekada nežinojau, viskas kažkaip atsitiktinai susideliojo. kai tik ką bandau įsivaizduoti tai atrodo kad vistiek atrandi kažką ko negalėsi atlikti. atrodo galėčiau gal mokytis vėl - bet neįsivaizduoju ką ir jei prasimokius paaiškės, kad nemiela irgi. aišku čia atmazai visokie, nes man vien mintis apie darbo paiešką, adaptaciją naujam kolektyve kelia daugiau streso nei buvimas dabartiniame. tam tikra prasme saugiam ir net imu galvoti kad man niekada niekur nebus gerai. nes matyt keliu su per didelius reikalavimus, pati jų neatitinku. buvau viena geresniu mokinių, studenčių, bet nesu viena geresnių darbuotojų.
bet tikriausiai reikėtų vien dėl to, kad galėčiau pasakyti - bandžiau. nes dabar taip ir gaunasi  verysad.gif tik šnekos ir bijojimas. o bet kam kitam atrodo kad turi būti ir veikimas  verysad.gif

atrodo, lyg pati būčiau rašiusi... Jei netingi, paieškok mano temos "Eilinė depresinė" 4u.gif Tik man, kaip ir Night viskas susiklostė taip, kad jau nedirbu. Ir deja, bet ar pati išeisi, ar ne, nuo nerimo šaltinio nepabėgsi, asmeniškai siūlau neiti iš darbo, nes pačiai dabartinėj stadijoj ir būsenoj labai sunku nedirbti ir ieškoti kito darbo, o apie pratinimąsi naujame kolektyve ir darbe išvis nekalbu, baisu doh.gif šnekos ir bijojimas nieko nepagelbės, kaip nors ištversim unsure.gif Veikimas tokioj būklėj gali ir pabloginti situaciją, pirma galvoj reikia susitvarkyti, bent mano nuomone, o tada aplinką žiūrėti, ar bereikia keisti. Juolab, kad kažką mielo širdžiai negalima rasti, kai nežinai net, kas tai yra. O ir žinant, kiek tokių stiprių ir sėkmingų, kam pavyko įgyvendinti savo norus? doh.gif
Atsakyti
na jei tai vadinama "komforto zona" - tai reiškia kad ji kažkiek saugi. saugesnė nes pažinta, žinai ko tikėtis, pažįsti žmones, jau žinai daug maž kaip kas, tvarka ir visa kita - o naujoj aplinkoj....apsivemt iš streso vien nuo minčių apie tai galėčiau.
nėra taip kad man blogai darbe dėl kitų. jokio ypatingo spaudimo, realaus iš kitų žmonių nėra. viską aš susikuriu sau pati. pati daug ką interpretuoju. jaučiuosi ne savo rogėse, darbus išgimdau, o ne jaučiu polėkį juos darydama, stebiu kaip kiti radę savo sritį, joje laigo, yra vertinami, na jų patarimų klausia, į naujus projektus kviečia. na jauti, kad žmonės yra vertinami, vertinamas jų įdirbis. o aš to nejaučiu. bet ir pati esu neaktyvi, labiau linkusi pasislėpti, nei eiti į diskusijas, kažkaip vis jaučiuosi kvailesnė. taip, tikriausiai norėtųsi kažkiek aplodismentų, bet...jei nėra kas juos sukeltų gal ir gerai kad nieko nesako. susiėsčiau visai. vat atidavus darbą recenzentui, vieną akimirką atrodo kad pasakys, kad nieko tu čia nepadarei, pilna tokių darbų, jokio čia rezultato, o darbas metų, kitą akimirką atrodo nu gal ir nieko, tikslas toks, užduotis tokia, nu gal ne 10 vertas balais verinant nu kad ir 6, bet tai ne neigiamas. vat laukiu recenzijų ir mirštu. ir tuoj prisigalvoju. kitas mano vietoj akis išpūstų ir rėktų, ką nusišnekat aišku gerai. aš labai savikritiška. pati save ėdu. ir neišeina galvos susitvarkyti, susirikiuoti, kažkoks totalus chaosas.
visi jaudinasi, nervuojasi, ir aš kartais galvoju, gal čia normalu. tik kad man koks iššūkis ir jau pasaulio pabaiga, ana vasara prazombiavau, žiūrint atgal - dėl niekų, dėl realiai niekų. o blioviau kaip mane mes. nors per 6 metus tame darbe man nėra niekas nė pusės žodžio pasakęs kad žinai ką.....ne kas. tai realiai pagrindo nėra kaip ir....net pati rašau ir atrodo kad kažkokias nelogiškas nesąmones rašau. nu totalus briedas. pačiai neįtikėtina atrodo ką šneku. bet tas ir bėda. kad su tuo racionaliai susitvarkyti neišeina. su tuo nerimu, nesuagumu, neužtikrintumu.
Atsakyti
Nustatė bipolinį afektinį sutrikimą. Paskyrė naują gydymą. Ar kam nors iš Jūsų nustatytas?
Atsakyti
Bučki, negi manai, kad savaime išsispręs? Neišsispręs. Susidėliok sritis pagal prioritetus ir bandyk, kas atrodo palankiau, artimiau. Labai daug žmonių nežino kas jiems patiktų, labai daugelis žmonių išvis nekenčia savo darbo. Linkiu nekartot mano klaidų. Bandyk keisti situaciją, kol mėnesiais ar metais ištisai neėmė žemės slidinėti iš po kojų ir kol raminančių nereikia 10/dieną.
Lengva patarinėti, sunku padaryti, pati puikiai žinau, tik kad vargu, ar stebuklų tokiose situacijose būna. Nuo pirmo žingsnio situacijos keitime, iki paskutinio, praeis daug laiko, pamatysi, todėl pokyti nebus staigus. Kol pasversi ko labiau norėtum, jei nežinai, kas labiausia, kol pradėsi vaikščioti į pokalbius, kol įsidarbinsi kitur... Tiesa, aš pati tokių permainų nebijau, todėl man lengviau. Bet už tai neturiu nei kokio maitintojo, nei būsto savo. Bet metus TĄ darbą, vis tiek gerokai palengvėjo, nors jis nebuvo vienintelė priežastis.
Atsakyti
QUOTE(bučkis @ 2014 12 15, 19:13)
vat atidavus darbą recenzentui, vieną akimirką atrodo kad pasakys, kad nieko tu čia nepadarei, pilna tokių darbų, jokio čia rezultato, o darbas metų, kitą akimirką atrodo nu gal ir nieko, tikslas toks, užduotis tokia, nu gal ne 10 vertas balais verinant nu kad ir 6, bet tai ne neigiamas. vat laukiu recenzijų ir mirštu. ir tuoj prisigalvoju. kitas mano vietoj akis išpūstų ir rėktų, ką nusišnekat aišku gerai. aš labai savikritiška. pati save ėdu. ir neišeina galvos susitvarkyti, susirikiuoti, kažkoks totalus chaosas.


Yra paguodžianti mintis - genijų irgi niekas iš karto nepripažino unsure.gif Pripažįsta daugumoje tik vidutinybes, kurie sugeba atitikti to meto normas, kriterijus. Genijai lieka neįvertinti. unsure.gif
Atsakyti