Įkraunama...
Įkraunama...

Depresija

QUOTE(Bad Seeds @ 2014 11 19, 09:17)


Bet bet bet. Susiėmiau ir pradėjau truputį sportuoti. Tai miegui px šis faktas, bet nuotaikas veikia teigiamai.


Beje, susirgusi ir besigydydama išmokau pamatyti kitus, kurie turi depresijos požymių. Ne vienam pavyko ir padėti. Laiku. Tai tikriausiai yra šalutinis šios ligos poveikis - jautrumas kito būsenoms. bent jau aš į vidų nesusivyniojau, o kaip tik, pasidariau jautri aplinkai. Pernelyg jautri, mano požiūriu, bet vis tiek įdomu smile.gif



Labai sutnku dėl sporto, jei nesportuočiau, tai nežinau kuo baigtųsi, man tai labai gera terapija, nors tą valandą juočiuosi gyvu žmogumi...

O dėl jautrumo aplinkai taip pat reaguoju taip pat wub.gif pradėjau kitom akim žiūrėti į žmones...
Atsakyti
bad seeds, kietai varai, man patinka. tavo labai stiprus poziuris i depresija - tai lyg kazkoks svetimkunis, kuri reikia tiesiog ispjauti, ar vaistais uzmusti. tuo tarpu man depresija - tarsi charakterio bruozas, kuri teisiog laikai nukises, bet jis gyvate visvien islenda. cia kalba pasisuko apie sporta, tai as irgi pritarsiu, kad labai svarbu pabuti grynam ore. as dabar kasdien vedu parvedu dukra is darzelio, dar suni kasdien po valanda vedzioju, netgi sakyciau man svarbu ne tiek sportas, kiek kvepavimas grynu lauko oru. dar del miego - prie mano lovos kalnas knygu, tai skaitau kol uzmiegu su knyga. aisku buna vakaru kai nieks i galva nelenda, tskant ziuri i knyga o mintys visvien kazkur toli.
Atsakyti
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 11 19, 09:17)
Nes priežastis, mechanizmus aš jau pažįstu, kasdienybėje analizuoju, išmanau, kaip, kas ir kodėl vyksta, kodėl reaguoju, bet neturiu jokių įgūdžių.

Ai, ir dar masė kitų naujienų-nenaujienų, bet jos gal tik man vienai įdomios ir labiau vidinės, tai nevarginsiu. Skaitau Jus nuolat, bet kalbėtis nenorėjau.



Man panašiai, žinau problemas ir iš kur jos, bet kaip išsikapstyti iš jų - ne. Pas psichologą pradėsiu lankytis tik nuo kitos savaitės, bet jos tas pasakymas, kad ji bus tik mano veidrodis nežinau, kiek tai gali būti naudinga.. g.gif

O naujienas ir nenaujienas prašom pasakot. Aš nauja, dar bandau viskame susigaudyti, kas čia darosi. Galbūt kažkam dar tas padės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kliomba @ 2014 11 19, 05:29)
Kita vertus, jeigu nejaustų kad padeda, negrįžinėtų gi, bijotų tos vietos kaip ugnies.

šiaip tai vienintelis man žinomas lengvas būdas tokiu atveju gauti biuletenį ir atsikvėpti (ypač, kur darbdavys prašo pakentėti be atostogų vėl ir vėl), nesigilinant padės-nepadės. ten vaikščioti visgi daug lengviau nei darban. ir streso nėra. ir, galbūt, net kai kur tuos biuletenius toleruoja, kad ir tokius ilgus. sako, kad gali ir taip duoti biuletenį, bet neįsivaizduoju, maldauti reikia ar ką, nes man visad siūlo ligoninę, kai paprašau šiaip biuletenio, nesileido į kalbas ne vienas medikas.
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2014 11 19, 15:29)
sako, kad gali ir taip duoti biuletenį, bet neįsivaizduoju, maldauti reikia ar ką, nes man visad siūlo ligoninę, kai paprašau šiaip biuletenio, nesileido į kalbas ne vienas medikas.

Čia matyt nuo mediko požiūrio priklauso. Man psichiatrei pakako pasakyt, kad aš negaliu išdirbti 8h ir davė biuletenį savaitei, šiek tiek atsikvėpti nuo darbų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2014 11 18, 13:23)
Ar Vasaros g. Lining? Gal čia individualu, bet lankyti tas grupes sergant depresija taip pat labai sunku. Aš net fiziškai kartais labai pavargstu, kai blogai jaučiuosi, kol apsirengiu, o ten dar reikia kažkur važiuoti ir kažką veikti. Pati Vasaros g. buvau 2k. Lengviau tik tiek, kad duoda biuletenį. Kadangi jis ilgas, tos pačios 6sav., darbe po to irgi niekas nebelaukia. O nuo depresijų juk per tiek laiko neatsigaunama. Aš po tokios patirties jau pasirašyčiau ligoninei, stacionarui. Jei nepagelbėtų, bent kančios nebūtų dėl to, kad reikia kažkur išsiruošti iš namų. Tose grupėse antrąkart kai lankydavaus, klausydavau bukai, niekas nekabindavo, telaukdavau, kad viskas greičiau baigtųsi. Kitiems, matyt, padeda, jei visa tai egzistuoja. Tik kad vieno recepto nėra.

Taip Vasaros g. Bet būtent tai, kad reikia susiruošti ir kažkur važiuoti jau padeda. Tiesa, jei tikrai sunki būsena, tai nelabai rekomenduojama, reikia prieš tai šiek tiek atsigauti. Sunku, o ką daryt? Aš grįžus apskritai pragulėdavau be jėgų. Bet pagerėjimą po visko jausdavau. Svarbiausia dalyvauti, klausytis ir pasiimti kiek tik įmanoma. Nes duoda tikrai daug.

QUOTE(kliomba @ 2014 11 18, 16:07)
Papildyta:
Grupes lankyti labai sunku, tai iš tikrųjų darbas. O tas režimas, t.y. ėjimas kasdien, arba iš viso gyvenimas ten ir kasdieniai užsiėmimai pagal grafiką, yra vienas iš terapijos elementų. Aš irgi iš pradžių tik bukai klausydavausi. Bet tas kėlimasis, ėjimas kasdien, kažkiek ištraukė. Iš pradžių ėjau susivėlus atbukus, paskui jau ir tvarkytis dažytis pradėjau, galiausiai pradėjau kalbėt, reaguot emociškai, verkt. Tos grupės, ypač sunkesnės, kur pas alelkseičiką, padeda sugrįžt emocijoms, o su jom sugrįžta ir gyvenimas. Ne visiems, tikrai, bet stebuklingų pagerėjimų daug mačiau.


Tą ir norėjau pasakyti, tiesa, aš kitą grupę lankiau, 8 korpuse.
QUOTE(Night13 @ 2014 11 18, 23:58)
bet juk į darbą einant daug rimtesnis režimas/grafikas. ir `darbas` ten gali būti tada, kai žmogus jaučiasi ramiau, ne kai išvis linkęs su anuo pasauliu bendrauti ir daug ko nesugeba dėl būsenos, kai tos kalbos ten buvę - nebuvę. nors aš tik pagal save taip sprendžiu. nu bet, taip, matyt, vieniems tinka toks metodas, kitiems ne. baisiausia visame tame, kad mačiau ten žmones, matytus prieš porą metų, nemažą procentą. vadinasi, neišlipa žmonės iš tų savo stadijų metų metais. sad.gif

Nieko baisaus, kad tie patys žmonės eina po kelius kartus. Tai lėtinė liga, greičiausiai visam gyvenimui, jai būdingi atkryčiai ir remisijos. O psichoterapija trunka ilgai. Gailiuosi, kad mečiau savo psichoterapeutą, greičiausiai atnaujinsiu. Ant manęs, išskyrus jau labai sunkius pablogėjimus, net nesimato tos depresijos, atvirkščiai, dažniausiai esu linksma ir komunikabili.
BS, užjaučiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lining: 19 lapkričio 2014 - 18:41
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 11 19, 08:17)
Būtų gerai...

Sveikos ir nesveikos/nesveiki smile.gif

Aš gyva. nesveika. Sunkus ruduo. Patyriau TAS būsenas, apie kurias tiek daug

Taip pat nutraukiau psichoterapiją, nes galutinai įsitikinau, kad man kapstymasis po praeitį su psichodinamike nepadeda, kad ir kokia ji žavinga ir miela, palaikanti asmenybė. Man reikia tvirto, kieto, griežto, autoritetingo psicho, kuris mane konkrečiai įstatytų į vėžes ir parodytų, kuria kryptim eiti, padėtų keisti požiūrį, elgesį. Nes priežastis, mechanizmus aš jau pažįstu, kasdienybėje analizuoju, išmanau, kaip, kas ir kodėl vyksta, kodėl reaguoju, bet neturiu jokių įgūdžių, kaip tai pakeisti, nes ji nedirbo su ateitim, tik su praeitim. O aš kai įgimta pesimistė, tai mane tik dar labiau gramzdino į šūdijos karalystę. Todėl dabar noriu šiek tiek palaukti, gal finansų pakaupti ir eiti kitur, pas kitokios pakraipos psichą.


Smagu, kad pasirodei, Bad Seeds, dažnai apie tave pagalvodavau, nes mėgai paanalizuoti daug ką, kaip ir aš.
Manau, kad psichodinamikė - tai vienas gyvenimo etapas, labai svarbus.
Kitas - ateityje.
Ir daug kas ir nuo mūsų priklauso, ne tik nuo psichologų. Man asmeniškai padėjo supratimas, kad viso ko pradžia ir pabaiga esu aš pati, mano jausmai, sprendimai, baimės, lūkesčiai. Psichologas gal maža dalimi prisiliesti, atspindėti visą tą gėrį manyje biggrin.gif O koks š... gali užvirti irgi nuo manęs priklauso. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 11 19, 08:17)


Dabar kažkaip lengviau su nuotaikom. Prasmės kaip ir nesimato/nesijaučia, bet laikaisi kažkaip. Miegu su vaistais. Be jų neišeina. Kartais pabandau, tai kaip kada. Vieną kartą net per 1,5 val. užmigau, tai buvo didelis gražus netikėtumas. O paprastai po tris valandas prabrūžini paklodę, sujauki viską, išdūsauji-apdūsauji visas sienas (jaučiu, ten pas mane aprasoja viskas nuo dūsavimų kiekio), apkandžioji pagalvę, pažliumbi iš nevilties, prarandi viltį, atrandi vėl kruopą jėgų galvoti, kad vis tiek kada nors kokiomis nors priemonėmis užmigsi, ir gyveni toliau. Kartais net smagu būna. Tik vakarais sunku, nes maždaug nuo 19 val. pradedu galvoti apie tai, kaip eisiu į lovą ir apsitriesiu iš nevilties sad.gif



man su miegu tas pats,baigiau visus migdomuosius kur lt buvo israse ir vsio,nemiegu iki paryciu,normalus zmones kelias tada kai man uzeina miegas.siand miegojau tik valanda,tai visa d bandau istempt iki vakaro...
Atsakyti
QUOTE(meja82meja @ 2014 11 19, 20:17)
man su miegu tas pats,baigiau visus migdomuosius kur lt buvo israse ir vsio,nemiegu iki paryciu,normalus zmones kelias tada kai man uzeina miegas.siand miegojau tik valanda,tai visa d bandau istempt iki vakaro...

Kaip sugebat ištempti dieną darbe miegojus tik 1 valandą unsure.gif ?
Atsakyti
QUOTE(meja82meja @ 2014 11 19, 19:17)
man su miegu tas pats,baigiau visus migdomuosius kur lt buvo israse ir vsio,nemiegu iki paryciu,normalus zmones kelias tada kai man uzeina miegas.siand miegojau tik valanda,tai visa d bandau istempt iki vakaro...


man tai pastoviai miego trūkumas, nes vėlai einu gulti, nors iš karto užmiegu. Ir penktadienį jau vos pavelku kojas nuo miego trūkumo unsure.gif
Atsakyti
Kuo dar gydytis, jei kalbos ir vaistai beveik nedaro poveikio. verysad.gif
Atsakyti
gal keisti vaistus...?



mane paveike kazkaip tos studentes nuzudymas ir isprievartavimas...taip aiskiai prisiminiau save,as juk ir tranzavau...ir galejo baigtis ne tik isprievartavimu.galvoj sukas dvejopos mintys-kad man pasiseke ,nes as gyva ir kad pasiseke jai,nes kam gyvent isprievartautai...nu zodziu...zinau,kad visu situacijos ir patirtys skirtingos po tokiu dalyku,bet kiekvienas isprievartavimas man primena tai kas nutiko man... verysad.gif
Atsakyti