Įkraunama...
Įkraunama...

Depresija

QUOTE(meja82meja @ 2014 10 15, 21:15)
na va vakar buvau pas gp ir vel man aiskino ,kad antidepresantai geriami ilgiausiai 6menesius,o ne metu metus  doh.gif  nu as suprantu,kad ne metu metus,bet kiek zinau tai juos maziausiai reikia gerti 6 men ir nenutraukt staigiai,o palaipsniui.kas gavos kai rugpjuti staigiai nutraukiau,gryzus cia buvo amen.db geriu kur mama atveze nuo sestadienio ir jau jauciu pagerejima,bent asaru tekejimas baiges.ir siaip gyvesne jauciuos. smile.gif
kaip jus? 4u.gif

Nušneka. Eilinį kartą eilinis gp doh.gif
Min 6mėn, o kiek ilgai tai man regis nėr limito. Vieni metus, du geria. Kiti metų metus.
Gerai, kad gerėja 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Medutė_ @ 2014 10 11, 14:06)
O tau tai tik nėštumo metu suprastėjo savijauta? Gal hormonai kokie siautėja, plius ruduo, mažai saulės?
Mane tai bendras nerimas dėl savęs, ateities, darbo, sveikatos, kaip bus jeigu bus. negaliu dar atsigauti  doh.gif
Kažkur pasisakymuose skaičiau, kad geriau gerti ad vėlyvesnio nėštumo metu nei bloga savijauta, nors reiktų pasiklausti gydytojo.
Bent šitame formume pagimdžiusiom kaip tai pagerėja, ir čia pasirodo labai retai, gal kokia egzistencinė problema išsisprendžia , yra kuo rūpintis ir pan.


Jau i gala nestumas, liko 3 menesiai, bet sunku tai tragiskai. Mazdaug pries 7 menesius geriau ad, po to nutraukiau, tai po nutraukimo jokiu simptomu nepasireiske, tik va dabar nestumui jau baiginejantis viskas stipriai atsinaujino. Vienas psicho patare grizti prie ad, nes sis nestumo trimestras nera pavojingas ir is tiesu reikia man gerai jaustis, o ne kankintis. Anksciau vartojau cipralex, bet dabar siulo zolofta (jis senesnis ir daugiau tyrimu su juo atlikta).
Labai bijau, kad jis man suveiks kaip nors ne taip kaip cipralex arba apskritai labai ilgai nesuveiks.. Gal turit kokiu patirciu su situo vaistu? Ar jis gana greitai suveikia?
Pirmadieni eisiu pas savo psichiatre ir dar karta spresim ar ji vartot ar ne.
Bet kaip islaukt to pirmadienio... jau taip nieko nenoriu verysad.gif

QUOTE(BlankSlate @ 2014 10 11, 21:42)
Bet geriausia būtų pas psichą- gal terapiją paskirtų, kalbėjimas padėtų. Laikykis, kad ir kaip banaliai skamba 4u.gif


Dekoju jums, kad suprantat ir palaikot 4u.gif Jus man vienos didziausiu gelbetoju. Zadu ir pas psichologe pasilankyti, bet kol kas taip sunku.

Atsakyti
as geriau zolofta,lt buvo israses daktaras,tik gryzus i uk man ji pakeite i prozaka.man lb greitai suveike.pasaliniai poveikiai buvo tik pykinimas ir miego norejimas,praejo po 2savaiciu.
Atsakyti
Sveikos mamytes prisijungsiu ir as. As ir gydausi depresija jau 3 menesis, viskas prasidejo, kai pagimdziau ir tai buvo tikriausias siaubu siaubas. Aisku dabar visko buna ir geriau ir blogiau, bet ne taip kaip pirmus menesius.. Geriu antidepresantus, per visa si laika pirma karta issiurbiau kilima manau tai jau geras zenklas. Nes daugiau to nenoriu patirti..
Atsakyti
QUOTE(Luka77 @ 2014 10 18, 10:34)
Jau i gala nestumas, liko 3 menesiai, bet sunku tai tragiskai. Mazdaug pries 7 menesius geriau ad, po to nutraukiau, tai po nutraukimo jokiu simptomu nepasireiske, tik va dabar nestumui jau baiginejantis viskas stipriai atsinaujino. Vienas psicho patare grizti prie ad, nes sis nestumo trimestras nera pavojingas ir is tiesu reikia man gerai jaustis, o ne kankintis.


Užjaučiu. Net ir keista truputį, nes fiziologiškai nėštumas dažnai suveikia kaip antidepresantas, nes hormonai natūraliai pakinta į gerąją pusę. Ir šitam forume daugmaž visos ištvėrė tą laiką be vaistų, net ir tos kurios gyvenime sunkių patirčių tuo metų turėjo.
Kaip tas kankinimasis tau pasireiškia? Gal tiesiog sunku, emocijos tokios, nėra juk lengva ypač paskutinius mėnesius.
O dėl to, gert vaistus ar negert, čia tavo apsisprendimas. Gydytojas pasako tai ką jis žino teoriškai, o rizika vis tiek lieka tau, ir pojūtis ar gali ištvert ar jau nebe.
Atsakyti
Sveikos ar kas susidurete su somatiniais skausmais?Koks AD jums padėjo?
Siaip kankina kuno skausmai,kruptelejimai,raumenu isitempymas,kuno kaustymas 0atpaladuoti kuno nebemoku,nuolat isitempusi) ir neproduktyvus mastymas. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Luka77 @ 2014 10 18, 10:34)
Jau i gala nestumas, liko 3 menesiai, bet sunku tai tragiskai. Mazdaug pries 7 menesius geriau ad, po to nutraukiau, tai po nutraukimo jokiu simptomu nepasireiske, tik va dabar nestumui jau baiginejantis viskas stipriai atsinaujino. Vienas psicho patare grizti prie ad, nes sis nestumo trimestras nera pavojingas ir is tiesu reikia man gerai jaustis, o ne kankintis. Anksciau vartojau cipralex, bet dabar siulo zolofta (jis senesnis ir daugiau tyrimu su juo atlikta).
Labai bijau, kad jis man suveiks kaip nors ne taip kaip cipralex arba apskritai labai ilgai nesuveiks.. Gal turit kokiu patirciu su situo vaistu? Ar jis gana greitai suveikia?
Pirmadieni eisiu pas savo psichiatre ir dar karta spresim ar ji vartot ar ne.
Bet kaip islaukt to pirmadienio... jau taip nieko nenoriu  verysad.gif
Dekoju jums, kad suprantat ir palaikot  4u.gif  Jus man vienos didziausiu gelbetoju. Zadu ir pas psichologe pasilankyti, bet kol kas taip sunku.

Dėl AD nėštumo metu jūsų vietoj gerai pagalvočiau, vis tiek rizika yra. Ar ne geriau tuo metu būtų pasirinkt psichoterapiją, kur galėtumėt išsikalbėt, kas jus slegia, paieškot išeičių. Zoloftą gėriau, nuotaiką puiki, tik mane nuo jų visą laiką kamavo noras žalotis, ko anksčiau niekada nebuvo. Čia toks šalutinis poveikis man pasireiškė. Bet mečiau ne dėl to, jie nepanaikino pagrindinio mano simptomo – nerimo.

QUOTE(Mylinti_mamyte @ 2014 10 20, 16:46)
Sveikos ar kas susidurete su somatiniais skausmais?Koks AD  jums padėjo?
Siaip kankina kuno  skausmai,kruptelejimai,raumenu isitempymas,kuno kaustymas 0atpaladuoti kuno nebemoku,nuolat isitempusi) ir neproduktyvus mastymas. smile.gif

Nuo somatinių skausmų AD padeda, bet čia jau su gydytojų reikia kalbėtis, papasakot jam visus simptomus, forume jums tikrai nepatars, kokius vaistus gerti, nes kiekvieną jie veikia skirtingai.

P.S. Iš kur pas mane toks durnas avataras? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lining: 21 spalio 2014 - 07:12
QUOTE(Lining @ 2014 10 21, 07:11)

Nuo somatinių skausmų AD padeda, bet čia jau su gydytojų reikia kalbėtis, papasakot jam visus simptomus, forume jums tikrai nepatars, kokius vaistus gerti, nes kiekvieną jie veikia skirtingai.

P.S. Iš kur pas mane toks durnas avataras? g.gif


Tai,kad psihiatre sako rinkites pati kokius norit.. biggrin.gif bandysiu siandien pirmaja AD,gal prisimins organizmas unsure.gif
Atsakyti
As tai pirma karta gyvenime geriu antidepresantus, pradzioje buvo sunku, atrode dar blogiau jauciuosi, bet po kiek laiko pradejau jaustis, kaip puse zmogaus. Cia psichiatras juos parenka, kokie tinkamiausi.Nes pati per nestuke.gif jauciuosi tiesiog puikiai, buvau laiminga kaip niekad, o po gimdymo pasikeiciau, lyg manyje kazkoks kitas zmogus gyventu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Mylinti_mamyte @ 2014 10 21, 09:07)
Tai,kad psihiatre sako rinkites pati kokius norit.. biggrin.gif bandysiu siandien pirmaja AD,gal prisimins organizmas  unsure.gif

Čia jau psichiatrę reikia keist, vaistai ne maistas, kurį galim pasirinkti pagal skonį. Nesuprantu, kaip galima tai siūlyti žmogui, nieko nenutuokiančiam apie AD ir jų poveikį. Juk ne jūs studijavot mediciną tiek metų. Kokius bandysit?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lining: 21 spalio 2014 - 12:46
QUOTE(kliomba @ 2014 10 19, 01:29)
Užjaučiu. Net ir keista truputį, nes fiziologiškai nėštumas dažnai suveikia kaip antidepresantas, nes hormonai natūraliai pakinta į gerąją pusę. Ir šitam forume daugmaž visos ištvėrė tą laiką be vaistų, net ir tos kurios gyvenime sunkių patirčių tuo metų turėjo.
Kaip tas kankinimasis tau pasireiškia? Gal tiesiog sunku, emocijos tokios, nėra juk lengva ypač paskutinius mėnesius.
O dėl to, gert vaistus ar negert, čia tavo apsisprendimas. Gydytojas pasako tai ką jis žino teoriškai, o rizika vis tiek lieka tau, ir pojūtis ar gali ištvert ar jau nebe.


Tai as taip ir maniau, kad viskas bus gerai nestumo metu. Taip ir buvo ta pusmeti, bet dabar kaip skele. Nesitikejau ir as kad taip blogai bus, na, bet zinau tikrai ne viena, kuri i gala nestumo pradejo gerti ad arba beveik visa nestuma gere.
Nu tas kankinimasis tai labiausiai del to, kad nenoriu beveik nieko veikti, labai labai nepasitikiu savo jegomis, negaliu susikaupti ir normaliai mastyti. Be to, jauciu didele kalte pries vyra ir busima vaikeli, kad taip blogai jauciuosi. Nebegaliu megautis nei nestumu, nei naujo buto irengimu, viskas atrodo labai sudetinga ir baisu verysad.gif


QUOTE(Lining @ 2014 10 21, 08:11)
Zoloftą gėriau, nuotaiką puiki, tik mane nuo jų visą laiką kamavo noras žalotis, ko anksčiau niekada nebuvo. Čia toks šalutinis poveikis man pasireiškė. Bet mečiau ne dėl to, jie nepanaikino pagrindinio mano simptomo – nerimo.


Bet kaip tada tas noras zalotis atsiranda, jeigu nuotaika puiki? g.gif Ir kaip gali buti nuotaika puiki, kai neapleidzia nerimas..?
Atsakyti
QUOTE(Mylinti_mamyte @ 2014 10 20, 16:46)
Sveikos ar kas susidurete su somatiniais skausmais?Koks AD  jums padėjo?
Siaip kankina kuno  skausmai,kruptelejimai,raumenu isitempymas,kuno kaustymas 0atpaladuoti kuno nebemoku,nuolat isitempusi) ir neproduktyvus mastymas. smile.gif


Somatiniai skausmai susiję su psichine būsena. Man jų buvo daug, įvairių įvairiais tarpais. Ir nebuvo taip, kad bum staiga kas nors suveikia ir viskas praeina. Seniau pati kažkaip išeidavau iš tos būsenos. Pačioj sunkiausioj situacijoj padėjo ligoninė ir terapijos. Kai pasikeičia būsena, sumažėja nerimas, pamažu kažkaip praeina skausmai, ar bent jau mažėja. Dar labai padėdavo ir padeda sportas, raumenų tempimai.
Papildyta:
QUOTE(Lining @ 2014 10 21, 12:44)
Nesuprantu, kaip galima tai siūlyti žmogui, nieko nenutuokiančiam apie AD ir jų poveikį. Juk ne jūs studijavot mediciną tiek metų. Kokius bandysit?


Na, tie kurie mediciną studijavo, irgi ne idealiai apie visus AD žino ar išmano. Jie lygiai taip pat mokosi, pagal pacientų atsiliepimus, bandymų būdu ir farmacininkų reklaminius seminarus.
Kadangi kiekvienas organizmas skirtingai gali priimti skirtingus AD, sakyčiau normalu, kad juos bando, keičia kai netinka. Ir netgi etiška, kai tai pasako pacientui, arba iš viso pasiūlo rinktis, nori ar nenori vartot.
Papildyta:
QUOTE(Luka77 @ 2014 10 21, 14:30)
Bet kaip tada tas noras zalotis atsiranda, jeigu nuotaika puiki?  g.gif  Ir kaip gali buti nuotaika puiki, kai neapleidzia nerimas..?


Esu irgi girdėjusi atsiliepimų, kad nuo zolofto norėjosi žudytis.
Papildyta:
QUOTE(Luka77 @ 2014 10 21, 14:30)
Nu tas kankinimasis tai labiausiai del to, kad nenoriu beveik nieko veikti, labai labai nepasitikiu savo jegomis, negaliu susikaupti ir normaliai mastyti. Be to, jauciu didele kalte pries vyra ir busima vaikeli, kad taip blogai jauciuosi. Nebegaliu megautis nei nestumu, nei naujo buto irengimu, viskas atrodo labai sudetinga ir baisu  verysad.gif


O nebandei į psichoterapiją nueiti? Gal ir nereikia šiuo momentu versti savęs ką nors "veikti" ir būtinai "norėti bei mėgautis". Ir neturėtum jaustis kalta dėl savo būsenos, dėl to tu prieš nieką neatsakinga. Gal per daug iš savęs reikalauji.
Atsakyti