Įkraunama...
Įkraunama...

Orestas

Apklausa: ar dažnas vardas ar gražus? (166 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Labai grazus vardas Orestas wub.gif thumbup.gif
Atsakyti
che che buvau ir sia tema pamirsus kad kuriau smile.gif
tik labai jau idomi nuomone apie mitologija nezude jis tos motinos, kas norit vaikui varda duoti smile.gif tai va o buvo taip:

Graikų mitologijoje Orestas (gr. Ὀρέστης) buvo Agamemnono ir Klitemnestros sūnus.

Prieš Trojos karą Orestas per savo pusbrolį Menelają buvo susižadėjęs su Hermione. Tačiau, Menelajas norėjo, kad ji ištekėtų už Neoptolemo. Orestas ir Neaptolemas susikovė dėl jos ir Neaptolemas buvo nužudytas. Vedęs Hermionę Orestas tapo viso Peloponeso valdovu.

Atsakyti
Grazus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2009 09 08, 06:47)
che che buvau ir sia tema pamirsus kad kuriau smile.gif
tik labai jau idomi nuomone apie mitologija nezude jis tos motinos, kas norit vaikui varda duoti smile.gif tai va o buvo taip:

Graikų mitologijoje Orestas (gr. Ὀρέστης) buvo Agamemnono ir Klitemnestros sūnus.

Prieš Trojos karą Orestas per savo pusbrolį Menelają buvo susižadėjęs su Hermione. Tačiau, Menelajas norėjo, kad ji ištekėtų už Neoptolemo. Orestas ir Neaptolemas susikovė dėl jos ir Neaptolemas buvo nužudytas. Vedęs Hermionę Orestas tapo viso Peloponeso valdovu.


Šiaip tai Homero "Iliadoje" Orestas nužudo savo motiną Klitemnestrą keršydamas jai už jo tėvo Agamemnono nužudymą. O ji savo vyrą nužudė keršydama už tai, kad jis paaukojo jų dukterį dievams. Nu šeimynėlė vnz rolleyes.gif

Bet vardo reikšmė graži, o literatūros herojai būna blogiečiai, geriečiai ir tt. - negi dabar suksi galvą, jei jis tavo vaiko bendravardis.

Jei atvirai, man asmeniškai nepatinka šis vardas, bet čia skonio reikalas.
Atsakyti
QUOTE(cameron @ 2009 09 08, 07:19)
Šiaip tai Homero "Iliadoje" Orestas nužudo savo motiną Klitemnestrą keršydamas jai už jo tėvo Agamemnono nužudymą. O ji savo vyrą nužudė keršydama už tai, kad jis paaukojo jų dukterį dievams. Nu šeimynėlė vnz  rolleyes.gif


Jei atvirai, man asmeniškai nepatinka šis vardas, bet čia skonio reikalas.


ne į temą: šiaip tai jis netgi buvo priverstas ją nužudyt nes: "dievas Apolonas Delfuose liepęs jam vykti čionai i atkeršyti motinai bei Egistui už tėvo mirtį. Apolonas grasino pasiųsiąs Orestui pamišimą, jei jis neįvykdysiąs jo įsakymo"


O jei į temą - man labai gražus vardas 4u.gif
Atsakyti
Man tai negirdetas tikrai toks vardas, pirma karta girdziu, net neturiu nuomones :/
Atsakyti
ne ne ne.. schmoll.gif
Atsakyti
mano sunaus vardas Orestas,labai dziaugiuosi kad si varda parinkome sunui 4u.gif
Atsakyti
Man tai labai labai grazus vardas thumbup.gif as sunu ir pavadinau Orestu,tai lietuviskas vardas vardadienis 11.23
Atsakyti
QUOTE(angels008 @ 2009 11 26, 18:18)
Man tai labai labai grazus vardas thumbup.gif  as sunu ir pavadinau Orestu,tai lietuviskas vardas vardadienis 11.23

aha - tikrai drinks_cheers.gif Orestas toks pats lietuviškas vardas kaip ir Brendonas 4u.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
man kai pirma karta isgirdau, pasirode lb keistas, bet geriausios drauges nuostabus sunelis tokiu vardu... labai grazus, saunus bernelis auga. ir vardukas nenuvalkiotas, isimenamas... 4u.gif
Atsakyti
Labai grazus thumbup.gif
Atsakyti