Įkraunama...
Įkraunama...

Grybautojų kampelis, 2014 metai

QUOTE(Aimma @ 2014 08 27, 18:55)
Merginos, žinau, kad greičiausiai patarimo sulaukti galėsiu čia. Turiu kelis puodus tų grybų ir vieną primityvų receptą: grybus nuverdi, gerai nuplauni, vėl užpili šiek tiek vandens, dedi ne per dar ir ne per mažai druskos, kad būtų sūru, bet ne per daug, pavirini, supili į stiklainius ir užsuki. Problema, kad tas druskos kiekis baisiai abstraktus. Gal žinot, kiek iš tikrųjų tos druskos dėti? Temoje greičiausiai yra, bet kad nebeturiu laiko ieškot. Padėkit, prašau...

Mes tai dedame daaaaug druskos, paragaujame skystį, kad būtų sūru iki blogumo, tada į stiklainius dedame česnako mažą skiltelę, porą kvepiančių pipirų, lauro lapelį, sudedame karštus grybus tiesiai iš puodo, užpilame sklidinai verdančiu grybų nuoviru kad neliktų jokio oro tarpelio, užsukam stiklainius ir apverčiam žemyn galva porai dienų, žiemą atidarome stiklainiuką, išverčiame į bliūduką ir užpilame šaltu vandeniu kokiam pusvalandžiui, kad dingtų tas sūrumas... ax.gif
Atsakyti
A pas mus jau grybai iškeliauja pas kitus grybautojus 4u.gif Jau varganai šiandiena,vos du artipilniai krepšiukai schmoll.gif .Mažų nebėra,dygimas sustojęs.Pasirodė raudonikiai ir lepšiai,bet tai jau ne baravykai tongue.gif .Viliuosi,jog samanose dar pasirodys po kokios savaitės,nes per trumpas tas džiaugsmas,nors ir kojų nebepavelku biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Aimma @ 2014 08 27, 17:55)
Merginos, žinau, kad greičiausiai patarimo sulaukti galėsiu čia. Turiu kelis puodus tų grybų ir vieną primityvų receptą: grybus nuverdi, gerai nuplauni, vėl užpili šiek tiek vandens, dedi ne per dar ir ne per mažai druskos, kad būtų sūru, bet ne per daug, pavirini, supili į stiklainius ir užsuki. Problema, kad tas druskos kiekis baisiai abstraktus. Gal žinot, kiek iš tikrųjų tos druskos dėti? Temoje greičiausiai yra, bet kad nebeturiu laiko ieškot. Padėkit, prašau...

Aš grybus marinuoju: nuplaunu, nuverdu 10 min, nukošiu. Tada užpilu šaltu vandeniu matuodama: 1 litras vandens - 1,5 sriubinis šaukštas druskos, 1 šaukštas cukraus, 1 arbatinis šaukštelis citrinos rūgšties, po kelis juoduosius ir kvapiuosius pipirus, 2 lauro lapai. Užverdu, paverdu 15 min. Supilstau į iškaitintus stuiklainius, kur įdėta po kelis griežinėlius česnako ir po kelis stiebus krapų. Tada stiklainius neužsuktus, tik pridengtus dangeliais, sustatau į didelį puodą su skuduriuku dugne, pilu į puodą karšto vandens (temperatūra turi būti pnaši kaip skysčio stiklainiuose) ir kaitinu 15 min. Užsuku, apverčiu, kai atšąla, galima laikyti ne tik šaldytuve, bet ir tamsiam kambaryje.
Šito marinato skonis labai malonus, saldžiarūgštis, nereikia nei gietinės, nei nieko valgant.
Atsakyti
Aš dar ant grybų būtinai šiek tiek acto įpilu. g.gif Bijau botulino labai. g.gif
Sulijome iki siūlelio ir apstojo dygimas.Pagrinde kazlėkai,ruduokės lenda,už tai nesukirmiję.
Atsakyti
QUOTE(Rozarka @ 2014 08 27, 15:34)
Sveikos laimingosios.Taip jau buvo suplanuota,kad atskrisiu is Londono grybavimo sezonui.Atskridau.Pirmiausia pas mama i svecius,o pakeliui prie Daugu pagrybavau.Laimikis 84 baravykai ir .....erke.Istraukiau tikrai valandai praejus,o siandien jau toj vietoj blynas raudonas,vienu zodziu Laimo liga,jau trecia karta unsure.gif

Nieko tokio friends.gif , svarbu, nenutrarukti antibiotikų gėrimo kurso. Bet tai kai greit pasirodė dėmė? Ir toje pačioje vietoje? Gal tik odos suerzinimas? Apsibrėžkit su tušiniu ir stebėkit ar didėja, jei taip, tai taip... Na, ne pirmas kartas kartas, tai žinot instrukcijas mirksiukas.gif . Viskas bus gerai 4u.gif

"Mano" miške tai labai mažai grybų unsure.gif , daug valandų šukuoju kvartalus, kol surenku.
Atsakyti
[quote=syri,2014 08 27, 19:46]
Nieko tokio friends.gif , svarbu, nenutrarukti antibiotikų gėrimo kurso. Bet tai kai greit pasirodė dėmė? Ir toje pačioje vietoje? Gal tik odos suerzinimas? Apsibrėžkit su tušiniu ir stebėkit ar didėja, jei taip, tai taip... Na, ne pirmas kartas kartas, tai žinot instrukcijas mirksiukas.gif . Viskas bus gerai 4u.gif

"Mano" miške tai labai mažai grybų unsure.gif , daug valandų šukuoju kvartalus, kol surenku.
[/quote

O kaip Vilniuje su grybais? Turiu galvoje tikrus grybus: viveraites ir baravykus. Pasakykite, kad jau pradeda lysti smile.gifsad.gif
Atsakyti
QUOTE(fukse @ 2014 08 27, 19:15)
Mes tai dedame daaaaug druskos, paragaujame skystį, kad būtų sūru iki blogumo, tada į stiklainius dedame česnako mažą skiltelę, porą kvepiančių pipirų, lauro lapelį, sudedame karštus grybus tiesiai iš puodo, užpilame sklidinai verdančiu grybų nuoviru kad neliktų jokio oro tarpelio, užsukam stiklainius ir apverčiam žemyn galva porai dienų, žiemą atidarome stiklainiuką, išverčiame į  bliūduką ir užpilame šaltu vandeniu kokiam pusvalandžiui, kad dingtų tas sūrumas...  ax.gif

drinks_cheers.gif , ir as darau lygiai taip pat, tik nededu lauro lapo ir stiklainiu nevartau biggrin.gif Pas mus rusys saltas, tai be dideles baimes isnesu atvesusius ir viskas 4u.gif
Atsakyti
Matet? blink.gif bigsmile.gif doh.gif
https://www.facebook...204778459610398

Koja per borta ir miskan doh.gif Kazkoks prakeikimas man cia siemet biggrin.gif
Atsakyti
Baravykai tikrai mažėja schmoll.gif Bet gal dar sulauksim rolleyes.gif Raudonikiai ir visokie lepšiukai ( juodagalviai, balti, pilki, rudi, smėliniai) auga tiltais visokiuose bruzgynuose. Per tris valandas: pintinė baravykų ( toje pintinėje 138 vnt biggrin.gif ), pintinė ir kibiras mixo: raudonviršiai, lepšiai, ir visokie šilbaravykiai smile.gif Grybai išdalinti, apie dorojimą nebenoriu nei pagalvot biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Millli @ 2014 08 27, 22:23)
Matet?  blink.gif  bigsmile.gif  doh.gif
https://www.facebook...204778459610398

Koja per borta ir miskan  doh.gif Kazkoks prakeikimas man cia siemet  biggrin.gif

koks smagus video wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(jurasaule @ 2014 08 27, 20:34)
Aš grybus marinuoju:

Ir aš taip pat darau tik nekaitinu poto, puikiai išsilaiko, nors rūsys gana šiltas apie 10 pliuso žiemą būna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ocidoci @ 2014 08 27, 22:09)
O kaip Vilniuje su grybais? Turiu galvoje tikrus grybus: viveraites ir baravykus. Pasakykite, kad jau pradeda lysti smile.gifsad.gif

Voveraitės tikri grybai blink.gif lotuliukas.gif - 4-os kategorijos tik, net vabalai nepuola bigsmile.gif
Atsakyti