Įkraunama...
Įkraunama...

Grybautojų kampelis, 2014 metai

QUOTE(Teoleda @ 2014 08 26, 09:20)
Pernai grybai labai kirmėlėti buvo,šiemet praktiškai geri.Jei iš kokių 500 grybų išmeti 10-15 vnt,tai nemanau,jog didelis nuostolis.Aš valau taip:imu sausą rankšluostuką,juo apšluostau galvutę ir paskui skutinėju kotą.Taip nuvalau visu,surūšiuoju,o paskui tik pjaustau ir rakinėju.Išrakinėtus džiovinu ar šaldau,mažuliukus marinuoju,o normalius visus džiaunu.Dabar jau turiu džiovintų 4 trilitrinius,20 ltr marinuotų ir 20 kg iškeliavusių kitiems mieliems valgytojams.Pas nieką grybų nevalgau,nes nepasitikiu "rakinėjimu" biggrin.gif O dėl jaunimo -sūnus mano grybauja.anūkai pypliai voveruškas atpažysta,vežuosi juos,kai noriu tik pasivaikščiot,kokie laimingi būna thumbup.gif .Taigi,veskimės vaikus,anūkus,gal kuris ir "užsikabliuos".Aš labiau bijau,kad kol jie užaugs,neliks nė miškų,nė grybų g.gif


thumbup.gif thumbup.gif mano tevai taip ir iskiepijo man meile grybavimui wub.gif nuo 3 metu teciui ant kupros baravyku ieskodavau biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Lyžuka @ 2014 08 26, 09:26)
Mano jaunimas irgi mėgsta pagrybauti, bet jie labiau tokiuose pušynuose, jau gink die ne kokiuose šabakštynuose  smile.gif

Tokius kiekius grybų gal prieš 5 metus tik turėjau, kur čia rašote smile.gif

Aš kitur valgau tik voveruškas, o labiausia nepasitikiu džiovintias grybais, tuo labiau, kad dar teko matyti, kaip žmogus mirko džiovintus grybus, o perlaužus spirgai  doh.gif  baltuoja irgi sudžiūvę  biggrin.gif , nes džiauna visus sukirmijusius, tipo kirmėlės džiųstant išbėgioja biggrin.gif


blink.gif blink.gif todel valgau tik savo ar mamos, nes mamai prirenku as biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Griaustinė @ 2014 08 26, 09:59)
blink.gif feeee
Aš valgau visur, nes mėgstu, kai mane vaišina, o pati tai nemoku skaniai padaryt grybų, aš konditerė, ne kulinarė.
Todėl ir randat daug grybų, kai 2 km pėščiomis ne idealiu mišku nutipenat, nes aš bijau paklysti, todėl nuo mašinos toliau kaip 300 m neinu.  cool.gif


As grybauju su GPS`u lotuliukas.gif Telefone pasizymiu masina zvaigzdute, ja issaugau. Kai reik grizt, pasiziuriu kur as ir kur masina. Jei aptinku geresne grybu augimo vieta, ja taip pat issisaugau GPS`e kitam kartui biggrin.gif Siuolaikines technologijos blush2.gif As palei saule ir dar visokius kitus orientyrus nemoku... o galva man jau apsisuka po 10 min sukimosi miske .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Millli: 26 rugpjūčio 2014 - 09:58
Aš keliauju paskui vyrą, nes jis gerai žino mišką, kur mes grybaujam, nes tame miške dirba. O vaikai labai mėgsta grybauti, vienam 10 metų, o kitam 8. Į mišką nuo mažų dienų vežamės. Aš tiek baravykų tikrai dar nebuvau radusi kaip šiemet ir svarbiausiai sveiki, kirmėlėtas vienas kitas ir tai tik kotas. Vakar buvome nulėkę į miškelį arčiau namų, tai nieko doro neradome daugiausiai paberžiukų.
Atsakyti
QUOTE(Astaite1 @ 2014 08 26, 11:10)
Aš keliauju paskui vyrą, nes jis gerai žino mišką, kur mes grybaujam, nes tame miške dirba. O vaikai labai mėgsta grybauti, vienam 10 metų, o kitam 8. Į mišką nuo mažų dienų vežamės. Aš tiek baravykų tikrai dar nebuvau radusi kaip šiemet ir svarbiausiai sveiki, kirmėlėtas vienas kitas ir tai tik kotas. Vakar buvome nulėkę į miškelį arčiau namų, tai nieko doro neradome daugiausiai paberžiukų.


Aptikot gera baravyku giraite thumbup.gif Cia kai mes kazkada aptikom pirmi po lietaus voverusku plantacija... kaip sungrybiai, vien geltona geltona, visa gyvenima prisiminsiu... tada pirma karta pasiklydom, islindom i neisminuota teritorija doh.gif Nuo tada naudojam gps`us miske.
Atsakyti
QUOTE(Millli @ 2014 08 26, 11:14)
Aptikot gera baravyku giraite thumbup.gif Cia kai mes kazkada aptikom pirmi po lietaus voverusku plantacija... kaip sungrybiai, vien geltona geltona, visa gyvenima prisiminsiu... tada pirma karta pasiklydom, islindom i neisminuota teritorija doh.gif Nuo tada naudojam gps`us miske.

dar ir tokių būna pas mus? g.gif Kažkada esma taip užėję spanguolynę, žemę kokei 10kv.m. vien raudonuoja, gaila, kad tada neturėjaukuom nufotografuoti, nerealus vaizdas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2014 08 26, 11:19)
dar ir tokių būna pas mus?  g.gif  Kažkada esma taip užėję spanguolynę, žemę kokei 10kv.m. vien raudonuoja, gaila, kad tada neturėjaukuom nufotografuoti, nerealus vaizdas smile.gif


Jooo, rudninku girios poligone yra ir dideliu plotu. Prideliota lenteliu ale stop, neisminuota teritorija, eiti draudziama, pavojinga gyvybei. Mes ten visa valanda malemes kol isbridom... iseinam, galvojam kur cia esam, o va kazkokia lentele... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kam @ 2014 08 25, 17:19)
O kaip su zemaitija? Yra buvusiu?

Žemaitija pilna baravykų, nors vežimu vežk. Visas savaitgalis praleistas miškuose renkant, o naktys - juos dorojant smile.gif
Atsakyti
Mes rinkome kirtavietėje, kai eina valksnos ir paliktos tokios eilės neiškirstos, niekas nepagalvojo, kad ten gali būti grybų, o mes kai užėjome, tai vyrui juokiausi, kad nuo tokio vaizdo man sukilo spaudimas. Vakare nuėjus miegoti akyse vien baravykai.
Atsakyti
QUOTE(Valentina27 @ 2014 08 25, 22:43)
Studijos išmokė mane vertint gamtą ir tai ką ji duoda - esu  ekologė

draugė smile.gif aš tą patį baigus
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2014 08 25, 19:13)
toks atvejis buvo vyrui, bet su voveraitėmis kažkada- seniai- tai jis bagažinėje visad vežiojasi tokį adialą (maža kas gal po mašina lyst reiks- tai išklojo išvertė ir vėl nuėjo rinkti biggrin.gif bet nepaliko- nu ir ne suvalkietis nieko bet nepaliko...  biggrin.gif

Nu ir aš nė už ką nepalikčiau grybų miške... 4u.gif
Atsakyti
O Dievai prisižiūrėjus tiek grybų pas jus jau pati norėjau lėkt į Nemenčinės miškus, bet žiūriu kad nėra ko ten lėkt kol kas verysad.gif
Atsakyti
Labas, grybautojos 4u.gif
Ataskaita is Nemencines ax.gif Zmoniu kaip per atlaidus, tiek dar neteko paprasta diena miske pamatyti doh.gif O jau siuksliu, baisiau nei baisu, toks vaizdas, kad visi piknikauti i miska vaziuoja ir siuksles metyti verysad.gif Na o su grybais ne kas, kazkiek kazleku sveiku kaip nekeista, girdejau, kad ju nemazai pas mus, keletas lepsiu, o baravyko sveiko nei vieno unsure.gif As is tu, kur miske grybus tikrina (gal del to simtais niekad ir neradau doh.gif ) , tad nei vieno namo neparsiveziau, nors is isores grazus, bet vidus visiskai visiskai sukirmije doh.gif
Atsakyti
Aš iš tų kur netikrina, na anebent koks jau totalus senis biggrin.gif , ar šiaip iš toli matosi, kad visas sukritęs smile.gif, kai šimtais ir tūkstančiais biggrin.gif dar per savo gyvenimą neradus baravykų tongue.gif , tai man ir sukirmijęs papuošia pintinę, bent laikinai biggrin.gif
Atsakyti