Įkraunama...
Įkraunama...

Grybautojų kampelis, 2014 metai

As tai is tu, kurie miske issirakineja biggrin.gif Niekada nededu i kasika normaliau nenupjauto koto ar neperpjauto didelio bei keliancio abejoniu. O pvz makavykus net pacius maziausius perpjaunu ir nukeliu kempine paziuret. Ten kirmelyciu rojus buna biggrin.gif Nedarineju po grama grybo namuose - jei jau kirmele, tai ir palieku miske kirmelem ir miskui ax.gif Todel niekada neturesiu pasakisku nuotrauku doh.gif Nors baravyku as tik pernai pirma karta radau didesni kieki. Bet 50% ju liko miske biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Millli: 25 rugpjūčio 2014 - 22:30
Kiek žmonių tiek nuomonių. Bet aš pritariu Valentinai. Nesipykim dėl grybavimo ypatumų, geriau pasidžiaukim rezultatais. Suprantu, kad pikta, kai vieni renka, o kiti ne. Bet ateis laimė ir į jūsų miškus, jei tik nepatingėsit paieškoti. O jei ir patingėsite, grybų turguje rasite. O grybingų vietų niekas neišduos, nes gali atsitikti taip, kad po kurio laiko ten ne miškas, o plūkta asla bus. Grybai nemėgsta kai dažnai trypiami. O miškų daug, vietos visiems užteks.
Šiandien stebėjome pro langą - kaimynai keturis krepšius ir tris didžiulius kibirus baravykų parsivežė. Smagu, kad dar žmonės mėgsta grybauti, kad turi panašius pomėgius. Tuo ir džiaukimės, nes po keleto dešimčių metų mažai kas berinks grybus, jaunimui mažai beaktualu.
Atsakyti
Ir aš niekada nepasigirsiu šimtais, nes nuo mažens esu išmokyta patikrinti, ar grybas nesukirmijęs, sukirmijusius palieku miškui. Pernai Gegužinėje radau arti šimto baravykų, bet tik keli buvo nesukirmiję, taigi vietoje dviejų pintinių namo parsivežau saują grybų. Kiek darbo atpuolė... bigsmile.gif
Taip, gaila, bet jaunimas nesižavi grybavimu. Jie nori miško asfaltuotais keliukais, minkštomis samanytėmis, be kemsynų ir erkių wink.gif
Atsakyti
Tai,kad dabar ir mažai kirmyja grybai.Vakar iš dviejų kibirų,gal tik dviems kotai buvo sukirmyję. ax.gif Ankščiau rakinėdavau irgi miške,dabar,kai akys nebe tokios ,tik namie,prie gero apšvietimo. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2014 08 26, 08:30)
Tai,kad dabar ir mažai kirmyja grybai.Vakar iš dviejų kibirų,gal tik dviems kotai buvo sukirmyję. ax.gif Ankščiau rakinėdavau irgi miške,dabar,kai akys nebe tokios ,tik namie,prie gero apšvietimo. blush2.gif

Na nežinau schmoll.gif , pas mus kirmyja, iš 20-ties baravykų 1/3 tikrai sukirmiję verysad.gif Arba aš per gerai matau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kinis @ 2014 08 25, 19:10)
O tai tėvai tik du kibirus namie turėjo ir vieną Maximos maišą  g.gif
Draugų neturit, kam baravykų pasiūlyt, t.y. su kibirais atvažiuot???  g.gif
Nu netikiu, užmuškit, tikrai nepalikčiau tiek radusi, gi galima ir geriems žmonėms duoti  bigsmile.gif


Tėvas įsidėjo daugiau kibirų, bet juos nešti reikėjo virš 2 km ir giliomis timberio vėžiomis, o rankų tik po 2 turėjome, o maišiuką mes buvome prikrovę dar prieš atvažiuojant tėčiui. Pasirodo tėvų kibirai buvo po 20 ltr, o ne po 16 ltr. Aš dar būčiau grybavusi, bet vyras pradėjo burbėti, kad kol sutvarkysime grybus vėl naktis ateis. Taip ir buvo, nors ir tvarkėme visi keturi ir tuos du didelius kibirus tėvams atidaviau, bet vistiek darbo į valias. Visi džiovinti grybai netilpo į džiovyklą, tai džiovinau dujinėje, bet džiovykloje balti gražūs, o dujinėje rudi, baisūs.
Atsakyti
Pernai grybai labai kirmėlėti buvo,šiemet praktiškai geri.Jei iš kokių 500 grybų išmeti 10-15 vnt,tai nemanau,jog didelis nuostolis.Aš valau taip:imu sausą rankšluostuką,juo apšluostau galvutę ir paskui skutinėju kotą.Taip nuvalau visu,surūšiuoju,o paskui tik pjaustau ir rakinėju.Išrakinėtus džiovinu ar šaldau,mažuliukus marinuoju,o normalius visus džiaunu.Dabar jau turiu džiovintų 4 trilitrinius,20 ltr marinuotų ir 20 kg iškeliavusių kitiems mieliems valgytojams.Pas nieką grybų nevalgau,nes nepasitikiu "rakinėjimu" biggrin.gif O dėl jaunimo -sūnus mano grybauja.anūkai pypliai voveruškas atpažysta,vežuosi juos,kai noriu tik pasivaikščiot,kokie laimingi būna thumbup.gif .Taigi,veskimės vaikus,anūkus,gal kuris ir "užsikabliuos".Aš labiau bijau,kad kol jie užaugs,neliks nė miškų,nė grybų g.gif
Atsakyti
Ale, kad lipo žodis "rakinėti" lotuliukas.gif
Atsakyti
Mano jaunimas irgi mėgsta pagrybauti, bet jie labiau tokiuose pušynuose, jau gink die ne kokiuose šabakštynuose smile.gif

Tokius kiekius grybų gal prieš 5 metus tik turėjau, kur čia rašote smile.gif

Aš kitur valgau tik voveruškas, o labiausia nepasitikiu džiovintias grybais, tuo labiau, kad dar teko matyti, kaip žmogus mirko džiovintus grybus, o perlaužus spirgai doh.gif baltuoja irgi sudžiūvę biggrin.gif , nes džiauna visus sukirmijusius, tipo kirmėlės džiųstant išbėgioja biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 26 rugpjūčio 2014 - 08:28
QUOTE(Lyžuka @ 2014 08 26, 09:26)
tipo kirmėlės džiųstant išbėgioja biggrin.gif

blink.gif feeee
Aš valgau visur, nes mėgstu, kai mane vaišina, o pati tai nemoku skaniai padaryt grybų, aš konditerė, ne kulinarė.
Todėl ir randat daug grybų, kai 2 km pėščiomis ne idealiu mišku nutipenat, nes aš bijau paklysti, todėl nuo mašinos toliau kaip 300 m neinu. cool.gif
Atsakyti
Kadangi jokių apytikslių vietų nesužinojau, grybaut neišvažiavau... Taip gaila, sėdžiu ir nervas ima, o dar kai paskaitau čia, kaip visos vežimais veža doh.gif lotuliukas.gif
Dar šiemet voveruškų savo mylimiausių nevalgiau. Ir iš principo pirkt nenoriu, noriu rast biggrin.gif
Vakar su tais keliais kazlėkais keikiaus, kokie bjaurūs valyti... Slysta iš rankų, tąsosi doh.gif O ir skonis nieko ypatingo, voveruškos vis tiek skaniausios thumbup.gif

Čia paskaičiau, kaip kirmelės iš džiovintų grybų lenda, ir sutampė... Aš voveruškas kai valau, tai kiekvieną grybuką atskirai po tekančia srove, kiekviena smiltelę iškrapštau smulkmeniškai, aišku, užima žiauriai ilgai, bet užtai žinau, kad tikrai joks smėlis tarp dantų negirgždės, ir papildomų baltyminių prieskonių nebus...
Atsakyti
Na voveruškos nekirmyja, bent jau labai reta kuri, užtat aš jomis ir pasitikiu labiausia tongue.gif , man jau geriau koks spyglys ar tarp dantų grikšėtų, negu spirgai grybuose mirksiukas.gif , užtat ir labai nemėgstu vamzdinių grybų, ten pastoviai prilindę yra ir dar jas įžiūrėti neina taip paprastai doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 26 rugpjūčio 2014 - 09:37