Įkraunama...
Įkraunama...

PALEO

QUOTE(Nidulia @ 2014 05 31, 23:08)
matavaisi visus parametrus ir  rodmenis?

Gal 90%
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 05 30, 23:21)
Kuo mažiau riebalų ir kuo daugiau angliavandenių, tuo daugiau trigliceridų!...
Sutinku  ax.gif Tik todėl ir pasimečiau, kad tie dideli trigliceridų kiekiai susidarė būtent NUTRAUKUS angliavandenius. Ir kitų nuodėmių neturiu - viršsvorio, nerūkau, negeriu, nesinervoju  smile.gif    g.gif


Man būtent tas pats, taip ir skamba ausyse - mažinti angliavandenių ir tas cholesterolis susitvarkys, bet manoji situacija dar prastesnė. Jei prieš 1,5 metų DTL buvo 2,71, MTL 4,33, o bendras 7,65 (kas ir tai man atrodė baisoka), tai š.m. balandį pasidarius tyrimus DTL padidėjo nedaug, iki 2,83, MTL išaugo iki 7,47, o bendras net iki 11,07. Paleo esu nuo rugsėjo mėnesio ir angliavandenių tikrai stipriai sumažėjo. Aš net pas gydytoją bijau eiti, nes jau įsivaizduoju ką pasakys. Tiesa, prieš paskutinį kraujo paėmimą stresas didelis buvo, bet negalėjo tiek paveikti visų parametrų. Panikuoju, stengiuosi apie tai negalvoti, bet, pasakysiu nuoširdžiai, tikrai nebežinau ką daryti g.gif

QUOTE(" voresta " @ 2014 05 30, 23:33)
iš kur jie dideli? net dvigubai daugiau dar vis normalu. Be to, ir DTL padidėjo

Aterosklerozinių komplikacijų tikimybę  apibūdina bendro cholesterolio/DTL cholesterolio santykis (rekomenduojama norma – 1,0-5,5). Kuo šis santykis didesnis – tuo KŠL rizika didesnė.

Turintiems padidėjusį bendrą cholesterolį svarbu nustatyti kraujyje trigliceridų (TG) kiekį.  Tai svarbu vertinant išeminės širdies ligos ir aterosklerozės riziką bei lipidų apykaitą.  Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį  ir didelį TG kiekį išeminės širdies ligos rizika daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nenustaoma.

Nors riebalų rūgštys yra labai svarbios organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti, tačiau per didelis TG  kiekis kraujyje didina išeminės širdies ligos riziką. DTL cholesterolio kiekio sumažėjimas dažnai susijęs su TG kiekio padidėjimu. Tai svarbus veiksnys asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį, ypač sergantiems II tipo cukriniu diabetu. TG koncentracija kraujyje neturi viršyti 2,3 mmol/l. TG kiekiui padidėjus iki 11,0 mmol/l  labai išauga pankreatito rizika. Moterų, vartojančių geriamuosius kontraceptikus, TG kiekis serume didesnis, negu nevartojančių.



Būtent, mano TGL kiekis yra tip top - 2,3 mmol/l (prieš 1,5 metų tebuvo 1,82) Pasiekiau kritinę ribą, o kur, kas ir kaip toliau - nežinau g.gif

Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 05 31, 21:56)
Šelma, noriu patikslint - kokosas geras daiktas, tik netinka turintiems ketogeninį disbalansą.
Panardžiau po tuos disbalansus, berods neturiu jokio. Ačiū už info  smile.gif


. Šitiek vaikų, šitiek veiklos!  Ir kaip viską spėt? 

Viską niekaip biggrin.gif Kažkuris kampas vis vien nukenčia ax.gif Pas mane tvarka, namie, tarkim cool.gif

Atsakyti
Pagalvojau, kad tokių tyrimų turbūt man gyvenime nėra darę, arba jei ką nors ir tyrė tai man nesakė.
Tai nežinočiau, net kaip ir keičias, jei kas keičias.

Šiandien pabandžiau išsikepti saliero blynus. Vaikai pamatė, ėmė klausinėti vienas po kito ką čia kepu, bet iš girdę atsakymą nešdinosi tolyn nuo tokio patiekalo.
Tiesą sakant ir pati daugiau susierzinau, jaučiuosi nei valgius, nei nevalgius, tik užsinorėjau tokių pat blynų iš bulvių. smile.gif
Atsakyti
Kerpena, o tu šiaip mėgsti salierą?
Atsakyti
sveikos,
as kazkodel isitikinus (matyt kazkur skaiciau), kad triglecerinu kiekis priklauso nuo fizinio aktyvumo. daugiau judesio, maziau trigrecerinu.
Atsakyti
QUOTE(ativas @ 2014 06 01, 19:52)
sveikos,
as kazkodel isitikinus (matyt kazkur skaiciau), kad triglecerinu kiekis priklauso nuo fizinio aktyvumo. daugiau judesio, maziau trigrecerinu.

Tas tai tikrai, tik kad nėra jėgų ne tik sportuoti, bet ir trobas išsisiurbliuoti blush2.gif
Dar vienas sakinys šiek tiek guodžia:
Kadangi deginami daugiausia riebalai, tai jiems pernešti į kitus audinius pakeliama lipidų koncentracija kraujyje.
Na, ir santykis tarp blogojo ir gerojo CHOL jis pas mane nepadidėjo, netgi nežymiai sumažėjo.
Bet, kaip ten bebūtų, bendras cholesterolis 10-11, manau, ženkliai per didelis doh.gif Gal, vis tik, reikia apmažint sočiuosius riebaliukus? g.gif
Įdomu, kaip kitoms - koks cholesterolio lygis?
Ar yra tokių, kurioms pakilo, paskui pavyko sumažint? Jei taip, tai kokiom priemonėm?
Atsakyti
Ir pas mane pakiles chol. As niekaip nesuprantu, kodel ismetus sudmaisti, pakyla cholesterolis, o valgant sasyskas, suddesres ir bulkas, cukrus, jis buvo zymiai mazesnis.
Atsakyti
as po 3 sav eisiu daryt pilno kraujo tyrimo. padidejusio cholesterolio paskutinius 3-4 metus nebuvo. bet as sudmasio ne tik su paleo nevalgiau.
ziuresim as kaip ir prie ko bus biggrin.gif
dar skaiciau, kad staigiai kritus svoriui, cholesterolis dideja. ir nuo plikamos kavos dideja.
Atsakyti
QUOTE(ativas @ 2014 06 01, 21:18)
as po 3 sav eisiu daryt pilno kraujo tyrimo. padidejusio cholesterolio paskutinius 3-4 metus nebuvo. bet as sudmasio ne tik su paleo nevalgiau.
ziuresim as kaip ir prie ko bus biggrin.gif
dar skaiciau, kad staigiai kritus svoriui, cholesterolis dideja. ir nuo plikamos kavos dideja.

Tikrai įdomu, koks bus- parašyk rezultatus
Aš, beje, taip pat šūdmaisčių nevalgiau ir anksčiau, bet buvo apie 5 (vis tiek nemažas), tik kad vegetariškai beveik maitinausi, na, ir kavą visada plikomą geriu - o kaži kuo tai susiję g.gif tirščių tai nevalgau ax.gif
Atsakyti
Labas vakaras,

QUOTE(Nidulia @ 2014 06 01, 19:56)
Ir pas mane pakiles chol. As niekaip nesuprantu, kodel ismetus sudmaisti, pakyla cholesterolis,  o valgant sasyskas, suddesres ir bulkas, cukrus, jis buvo zymiai mazesnis.


Va va g.gif Mano cholesterolis dabar 6,24, iš jo HDL tik 1,08, o LDL-4,96 sad.gif, bendro chlesterolio ir gerojo-HDL santykis jau virš viršutinės rekomenduojamos ribos-5,77 unsure.gif O iki Paleo niekada nėra buvę, kad būtų pakilęs cholesterolis (dėl darbo mažiausiai kasmet tikrinuosi sveikatą).

QUOTE(ativas @ 2014 06 01, 20:18)
dar skaiciau, kad staigiai kritus svoriui, cholesterolis dideja. ir nuo plikamos kavos dideja.


Anksčiau gėriau kasdien ir po porą puodelių, dabar labai retai išgeriu, o cholesterolis (MTL (LDL)), gyvatė kyla. Tu visai atsisakius plikomos kavos? Tiesa, Amerikėj tokios turbūt niekas negeria smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hippie: 01 birželio 2014 - 22:50
QUOTE(Hippie @ 2014 06 01, 16:45)
Labas vakaras,
Va va g.gif Mano cholesterolis dabar 6,24, iš jo HDL tik 1,08, o LDL-4,96 sad.gif, bendro chlesterolio ir gerojo-HDL santykis jau virš viršutinės rekomenduojamos ribos-5,77 unsure.gif O iki Paleo niekada nėra buvę, kad būtų pakilęs cholesterolis (dėl darbo mažiausiai kasmet tikrinuosi sveikatą).
Anksčiau gėriau kasdien ir po porą puodelių, dabar labai retai išgeriu, o cholesterolis (MTL (LDL)), gyvatė kyla. Tu visai atsisakius plikomos kavos? Tiesa, Amerikėj tokios turbūt niekas negeria smile.gif

as kavos ne megeja aplamai. bet geriu kartais ir plikyta, ir ta per aparata.
jo, cia vietiniai plikytos nesuprastu biggrin.gif

apie kava ir cholesteroli
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ativas: 02 birželio 2014 - 02:11