Įkraunama...
Įkraunama...

PALEO

ar mėginai skaičiuoti maisto santykį? Kiek ko gauni, nes, jei sumažinusi angliavandenių, nepadidinai riebalų, o valgai daug baltymo, gal būt baltymo skaidymo produktais apkrovei inkstus? nes pajuodę paakiai gali būt susiję su inkstais.
Pamėgink pasižiūrėti koks santykis BRA pas tave.


Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 05 26, 18:48)
Sveikos. Pasidariau ir aš kraujo tyrimus - nelabai džiuginantys  g.gif
Po beveik 4 mėnesių paleo cholesterolis išaugo kone dvigubai - buvo 5,5, dabar 10.17
Viskas išaugo. ir trigliceridai - 1.09, ir "gerasis" 3.51 bei "blogasis" 6.17 cholesterolis. Tiesa, santykis tarp jų lyg geresnis - sumažėjo šiek tiek (bet nedaug). Maitinuosi lyg labai taisyklingai  blush2.gif ... Daržoves mėgstu ir kertu, kiek tik įstengiu suvalgyt  ax.gif Mėsa arba žuvis kasdien, dažniau neilgai patroškinta.
Tai ką ne taip darau?  g.gif
Tiesa, turiu pripažinti, kad judu mažai - tiesiog jėgų trūksta  verysad.gif

4u.gif Keliu vėl savo postą. Tikrai biškį pasimetusi esu. Daktarė tai iš vis supanikavo, infarktą/insultą išpranašavo doh.gif Prirašė statinų cholesteroliui mažinti - visiškai nesigilindama, ką valgau, kodėl taip valgau (nors prieš tai 3 m. skundžiausi nevirškinimu, pilvo pūtimu ir t.t.) Tai ir neaiškinau (vis tiek nebūtų supratusi).
Statinų, žinoma, negersiu, bet norėčiau po 1-2 mėn. pasirodyt bent jau ne su dar labiau padidėjusiu CHOL bigsmile.gif
Žadu dar dažniau valgyt baltymus (tik kažkaip dažniausiai kalakutiena arba lašiša gaunasi ax.gif ) - pagal Zabalotnij. Bet ką su riebalais daryt? Kuriuos pagrinde vartot? Tyrinėjau, testavau save - anabolikė ketogeninė šarminė. Svoris nukritęs, raumenys/baltymai nyksta. Kiek prisiskaičiau ir patarė - negaliu kokoso (kaip ketogeninė ir dėl svorio kritimo), negaliu ir Ghee kaip anaerobinė (voresta klausė iš kur žinau - na, kad visi galai ten veda ax.gif ). Be to, whole 30 reikia išbūt be sviesto.
Alyvuogių aliejus ir kiaulės taukai praktiškai belieka ...Ir iš vis - kažkaip tie sotieji cholesteroliniai labai... g.gif
Kaip formas/jėgas atgaut ir cholesterolį bent kažkiek priimtinesnį pasidaryt, daktarei ok.gif tongue.gif parodyt???

Ką tik gavau ekopirk naujienlaiškį - kaži, ar naudingas daiktas Jūros dumbliai? Brangu, bet mitybos paįvairinimui?

Ir dar vis noriu paklaust - kodėl jūs kalbate apie RAFINUOTĄ kokosų aliejų - juk sveikesnis nerafinuotas? Ir tokio yra daug kur - kad ir toje pačioje maximoje ar ekopirk g.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasa:): 30 gegužės 2014 - 22:48
Sveikutės smile.gif Ryt varom su šeimyną į Visuomenės harmonizavimo parką-ŠEIMŲ ŠVENTĖ thumbup.gif

QUOTE(nomore @ 2014 05 30, 04:46)
jei aš dabar paslinkčiau bent šimtadalį tiek, kiek tokios energijos bombos, kaip tu, Šelma ar voresta, tai gal irgi nesijausčiau bias sena tarka. Dabar gi aš kaip totali šimtametė bobulytė


Tai dabar tau kokono stadija, nieko nereikia laužt per prievartą 4u.gif Sulauksi ir tu savo netarkinio laiko wink.gif

QUOTE(LumiLumi @ 2014 05 30, 08:13)
bet ka man po pietu daryti kai V darbe? 


KĄ daryt, ką daryt-eit malkų priskaldyt metams, varpais paskambint, kavos primalt pusmečiui, 50 rožių krūmų pasodinti, tada dar galima grūdus nu pelų atskirti-va žiūrėk ir TB grįžta bigsmile.gif

QUOTE(jaicy @ 2014 05 30, 08:30)
na ka..... atlaikiau vestuves taip pusiau.....
baisybe buvo ta, kad visa dien niek nedave vandens.. geriau sampe kaip vandeni, nes prie +30 galvojau mirsiu be laso vandens..
aisku jau baliuj istustinau gal kokius 5 asocius vandens


Vestuvių kur dalyvavom pliusas buvo tas, kad nebuvom pulke smile.gif Nuvažiavom prie bažnyčios su vaikais-ten savo ir MB šampę sausą patrumpinau, vaikus grąžinom namo, tada jau tik į balių vakare, tai buvo pastoviai keičiami ąsočiai su vandeniu ir citrina thumbup.gif , netgi stalų dekoro tema buvo citrinos. Mano džiaugsmui buvo sauso vyno, žiauriai daug šokių, o kitą dieną šuolių bambiožke varžybos į didžiulį baseiną thumbup.gif

QUOTE(ivetacom @ 2014 05 30, 13:22)
Ginkmedis pries tukstancius metu buvo zinomas ir veiksmingas, o musu laikais nori ji nurasyti


Nurašytas, kaip suprantu, nes ne mūsų klimatinės zonos augalas ir t.t. ir pan. Eleuterokoką pirkdavau tėvui, kai ginkmedžio atsisakė. Dabar nebeperku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hippie: 30 gegužės 2014 - 22:44
O čia toks visai šviežias tyrimas po akim papuolė, pasirodo vegetarystė visai neveda link geros sveikatos

Overall, vegetarians are in a poorer state of health compared to the other dietary habit groups. Concerning self-reported health, vegetarians differ significantly from each of the other groups, toward poorer health (p = 000). Moreover, these subjects report higher levels of impairment from disorders (p = .002). Vegetarians additionally report more chronic diseases than those eating a carnivorous diet less rich in meat (p = .000; Table 2). Significantly more vegetarians suffer from allergies, cancer, and mental health ailments (anxiety, or depression) than the other dietary habit groups

rolleyes.gif


Papildyta:
QUOTE(Rasa:) @ 2014 05 30, 23:37)
4u.gif  Keliu vėl savo postą. Tikrai biškį pasimetusi esu. Daktarė tai iš vis supanikavo, infarktą/insultą išpranašavo  doh.gif  Prirašė statinų cholesteroliui mažinti - visiškai nesigilindama, ką valgau, kodėl taip valgau (nors prieš tai 3 m. skundžiausi nevirškinimu, pilvo pūtimu ir t.t.) Tai ir neaiškinau (vis tiek nebūtų supratusi).
Statinų, žinoma, negersiu, bet norėčiau po 1-2 mėn. pasirodyt bent jau ne su dar labiau padidėjusiu CHOL  bigsmile.gif
Žadu dar dažniau valgyt baltymus (tik kažkaip dažniausiai kalakutiena arba lašiša gaunasi  ax.gif ) - pagal Zabalotnij. Bet ką su riebalais daryt? Kuriuos pagrinde vartot? Tyrinėjau, testavau save - anabolikė ketogeninė šarminė. Svoris nukritęs, raumenys/baltymai nyksta. Kiek prisiskaičiau ir patarė - negaliu kokoso (kaip ketogeninė ir dėl svorio kritimo), negaliu ir Ghee kaip anaerobinė (voresta klausė iš kur žinau - na, kad visi galai ten veda   ax.gif ). Be to, whole 30 reikia išbūt be sviesto.
Alyvuogių aliejus ir kiaulės taukai praktiškai belieka ...Ir iš vis - kažkaip tie sotieji cholesteroliniai labai... g.gif
Kaip formas/jėgas atgaut ir cholesterolį bent kažkiek priimtinesnį pasidaryt, daktarei   ok.gif  tongue.gif parodyt???


Aukštas trigliceridų kiekis – vienas iš pagrindinių rizikos faktorių ir pranašų progresuojančios aterosklerozės, periferinės kraujo cirkuliacijos pažeidimų ir tokių katastrofiškų žmogui įvykių, kaip infarktas ir insultas.

infarktui/insultui reikia didelių trigliceridų, o tam reikia valgyt daaaug angliavandenių.

QUOTE
Ką tik gavau ekopirk naujienlaiškį - kaži, ar naudingas daiktas Jūros dumbliai? Brangu, bet mitybos paįvairinimui?
nelabai naudingas, nes 1 gr jų yra paros jodo norma, o dar dyyyydelis klausimas ar tau jo trūksta

QUOTE
Ir dar vis noriu paklaust - kodėl jūs kalbate apie RAFINUOTĄ kokosų aliejų - juk sveikesnis nerafinuotas?

Jei didelei šeimai reikia kažką kepti, tai geriau kepti ant rafinuoto kokosų aliejaus, nei ant kokio kito pvz saulėgražų ar sojos. Juk jei šeimyna ir ne paleo, tai vis vien nesinori kaitintais polinesočiaisiais nuodyt.
Nerafinuotas tai dešimt kart bangesnis ir kepimui neprisipirksi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 30 gegužės 2014 - 23:23
QUOTE(" voresta " @ 2014 05 30, 23:56)
infarktui/insultui reikia didelių trigliceridų, o tam reikia valgyt daaaug angliavandenių.

Kuo mažiau riebalų ir kuo daugiau angliavandenių, tuo daugiau trigliceridų!...
Sprendimas iki absurdiškumo aiškus ir paprastas – palaipsniui šalinkite padidėjusių trigliceridų atsiradimo priežastis: angliavandenių perteklius ir riebalų deficitas dietoje, vaistiniai preparatai, antsvoris, alkocholis ir jei kiek įmanoma ­ – stresas. Apribojus angliavandenių kiekį dietoje, kraujyje stabilizuojasi “cukraus“ kiekis ir atpuola poreikis vaistams, arba jų kiekis sumažinamas. Be angliavandenių ir vaistų atsistato kraujo cirkuliacija ir stabilizuojasi kraujo spaudimas, prasideda laipsniškas lieknėjimas, pagerėja bendras organizmo stovis


Sutinku ax.gif Tik todėl ir pasimečiau, kad tie dideli trigliceridų kiekiai susidarė būtent NUTRAUKUS angliavandenius. Ir kitų nuodėmių neturiu - viršsvorio, nerūkau, negeriu, nesinervoju smile.gif g.gif
IR - NEBENOOORIU LIEKNĖT (ypač raumenų, šiknos ir kitų grožybių (buvusių) sąskaita) doh.gif
Kokius riebalus kokiais kiekiais, kad atsigaut - ir jėgų trūksta (daktarė nustatė išeminę širdies ligą), ir raumenų/poodinio sluoksnio
Atsakyti
QUOTE(Rasa:) @ 2014 05 31, 00:21)

Sutinku  ax.gif Tik todėl ir pasimečiau, kad tie dideli trigliceridų kiekiai susidarė būtent NUTRAUKUS angliavandenius.

iš kur jie dideli? net dvigubai daugiau dar vis normalu. Be to, ir DTL padidėjo

Aterosklerozinių komplikacijų tikimybę apibūdina bendro cholesterolio/DTL cholesterolio santykis (rekomenduojama norma – 1,0-5,5). Kuo šis santykis didesnis – tuo KŠL rizika didesnė.

Turintiems padidėjusį bendrą cholesterolį svarbu nustatyti kraujyje trigliceridų (TG) kiekį. Tai svarbu vertinant išeminės širdies ligos ir aterosklerozės riziką bei lipidų apykaitą. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TG kiekį išeminės širdies ligos rizika daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nenustaoma.

Nors riebalų rūgštys yra labai svarbios organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti, tačiau per didelis TG kiekis kraujyje didina išeminės širdies ligos riziką. DTL cholesterolio kiekio sumažėjimas dažnai susijęs su TG kiekio padidėjimu. Tai svarbus veiksnys asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį, ypač sergantiems II tipo cukriniu diabetu. TG koncentracija kraujyje neturi viršyti 2,3 mmol/l. TG kiekiui padidėjus iki 11,0 mmol/l labai išauga pankreatito rizika. Moterų, vartojančių geriamuosius kontraceptikus, TG kiekis serume didesnis, negu nevartojančių.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2014 05 30, 22:30)
ar mėginai skaičiuoti maisto santykį? Kiek ko gauni, nes, jei  sumažinusi angliavandenių, nepadidinai riebalų, o valgai daug baltymo, gal būt  baltymo skaidymo produktais apkrovei inkstus? nes pajuodę paakiai gali būt susiję su inkstais.
Pamėgink pasižiūrėti koks santykis BRA pas tave.



Na kasdien neskaiciuoju,pastebejau,kad angliu tikrai mazai vartoju.Nesuvalgau as net 50 g. per diena Bet kasdien kazkokia mesyte buna..gal reiktu pora dienu papasninkaut be mesos ? net nezinau g.gif
.............................................
vakarykstes dienos meniu:
Pusryciai- avokadas (neturejau laiko pavalgyt)
Pietus - Kalakutienos desreles 4 vnt. sv.kopustu salotos su grietine (apie 250 g.)
Vakariene-pribaigiau kopustus (pora saukstu) ir is pietu likusia desrele.
.........................
Santykis gavosi toks :
ANG -29.55 g.
BALT-43.7 g.
RIEB-73.4 g.

As mazai valgau,bet man buna sotu.gal per dideli kruvi esu apsiemus nes sportuoju 4 kart per savaite g.gif Energijos sumazeja apie 16 val. tada norisi pokaituko pakrist ,o vakare vel judesys.
As vis mastau apie spirulina..nes su darzovem man tikra problema doh.gif nemegstu as ju,gaunasi taip,kad per prievarta kisu unsure.gif
Gal dar yra kokiu variantu su darzovem susidraugaut ? ar bent jau kazkokio papildo pagalba ju i save isidet ?
vandens isgeriu nemazai,sporte per pusantros val.ismaukiu 1.5 l. bambali neptuno,ir dar toki pati gryzus namo per diena.tai gaunasi 3 l. ne sporto dienomis isgeriu apie 2l.
slapimas niekada nebuna vandenelio pavidalo,visada yra gelsvas koncentruotas.o ryte net putoja g.gif
Kartumas burnoj vis dar yra,ir skonis nekoks.bendraujant su zmonem nesmagiai jauciuos,norisi kramtoskes i burna imesti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinijax @ 2014 05 31, 09:28)
vakarykstes dienos meniu:
Pusryciai- avokadas  (neturejau laiko pavalgyt)
Pietus -  Kalakutienos desreles 4 vnt. sv.kopustu salotos su grietine (apie 250 g.)
Vakariene-pribaigiau kopustus (pora saukstu) ir is pietu likusia desrele.


mano manymu jūs negavot nieko naudingo iš tokio meniu, na, išskyrus avokadą ir kopūstą.. g.gif Ir maisto kiekis laabai mažas... doh.gif Reikia valgyt daug daržovių, būtų puiku, jeigu prie kiekvieno valgymo būtų daržovių, baltymai turi būti kokybiški- gryna mėsa, žuvis, o ne kažkokios dešrelės, prikimštos bala žino ko...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rytorasa: 31 gegužės 2014 - 08:42
QUOTE(rytorasa @ 2014 05 31, 08:38)
mano manymu jūs negavot nieko naudingo iš tokio meniu, na, išskyrus avokadą ir kopūstą..  g.gif Ir maisto kiekis laabai mažas...  doh.gif Reikia valgyt daug daržovių, būtų puiku, jeigu prie kiekvieno valgymo būtų daržovių, baltymai turi būti kokybiški- gryna mėsa, žuvis, o ne kažkokios dešrelės, prikimštos bala žino ko...


Absoliuciai su viskuo suntinku ,darzoviu per mazai..visas meniu nelabai i tema.
Na neturiu tokio skrnadzio tiek daug valgyt,kaip kad jus valgote..nes kiek paskaitau cia pusryciams suvalgo po 3-4 kiausinius ir dar +darzoves..man tai be sansu..nu niekur netiptu.Mano porcijos mazos.jeigu sudeciau viska i viena lekste,tai ne daugiau kaip desertine lekste gaunasi.Skrandzio draskyt nesinori .
Pries paleo valgiau 5 kartus per diena,anglis imdavau is vaisiu.o dabar vaisiu nebevalgau.is darzoviu ju pasimt sunkoka.
Kai atejau i paleo,apetitas man pasake ate lens.gif
Esu numetus 5 kg. Nors visai nenorejau,neturejau virsvorio.kai anksciau vaisius valgiau tai svoris buvo stabilus,raumenu mase buvo didesne uz riebalu,o dabar ir tie paskutiniai riebaliukai nutirpo.Aisku vaizdas veidrodyje man patinka,vis labiau ryskeja mano six-packas
fitness4.gif

bet esme jug pacioj sveikatoj ir fyzinej savijautoj...
Ech ,man dar mokytis ir mokytis teisingai maitintis unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Hippie @ 2014 05 29, 22:37)
Kas šuniui uodegą pakels, jei ne pats, kaip mano mama sako, ar ne, Šelma? :

Aš priklausoma nuo datulilų.


Tikrai taip. Savos uodegos pakėlimas kiekvienos kalės reikalas biggrin.gif

Ir aš doh.gif

QUOTE(Nidulia @ 2014 05 29, 23:06)
Šelma, mistika tu man esi    Kai man buna figova, as prisimenu tave su tokia kruva vaiku, energija bei verzlumu  ir tada ispiriu sau I sikna:) Is kur tavyje tiek kuro viskam, energijos, jegos? Baltas pavydas 

As tai kazkokia nuvytusi, nes kai meciau rukyti, spaudimas pasidare 95/65, todel kaip sraige jauciuosi.

Ačiū, saulute wub.gif

Ir aš šiandien verysad.gif Sunki (fiziškai) savaitė buvo, vakarais, net valgyt iš nuovargio nenorėjau, tai akumuliatorius nusėdęs doh.gif Šiandien sofos pagalba ir sočiu maistu jį kraunu cool.gif

QUOTE(rytorasa @ 2014 05 30, 08:52)
Nuostabūs vaikai...  wub.gif

Patys geriausi wub.gif

QUOTE(jaicy @ 2014 05 30, 09:30)

baisybe buvo ta, kad visa dien niek nedave vandens..

Siaubas blink.gif Aš kai alkoholio pusmetį negėrus, tai mirčiau jaučiu po valandėlės unsure.gif

Šiandien tiuningavau juodą šokoladą. Plytelė 82 procentų išlydžiau, sumaliau 150 gramų kokoso drožlių, aliejaus kokosinio šliūkštelėjau ir vėl plyteles padariau biggrin.gif Jaunimas įvertino, kaip 100 kart skanesnį thumbup.gif
Atsakyti
Kristinijax, teks eksperimentuoti virtuveje. O kaip troskintos darzoves? Galima juk prieskoninem zolelem maista pagardinti, suzadinti skonio reseptorius truputeli. Gal su troskiniais pazaisti reiketu, aisku mesyte naturalia gaminti. Su laiku turetu susikalibruoti skonio receptoriai. Taip pat paivairinti reikia maisto raciona, stengtis visko daugiau ragauti ir bandyti, veliau pats organizmas pasakys ko jis nori.
Del slapimo manau voresta gales pakomentuoti, maniskis jau pasidares pastovus, nei koncentratas nei vandenelis, toks per viduriuka. O pradzioj kai krito svoris tai koncentratu sysiojau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2014 05 29, 23:06)
As tai kazkokia nuvytusi, nes kai meciau rukyti, spaudimas pasidare 95/65, todel kaip sraige jauciuosi.

Nidulia, man kažkaip "šviečia", kad tau panašu, kaip ir man - irgi svoris, raumenys krenta, jėgų nėra... Kr. spaudimas šįryt 85/63, pulsas 57. Vis galvojau, kad organizmas dar neperjungė energijos iš riebalų mygtuko, kad gal neteisingai maitinuosi. Niekaip nesisekė tų disbalansų perprast (man kaip ir ketogeninis). Gydytoja pripaišė išeminę širdies ligą - mąsčiau, iš ko čia taip staiga, vėl skaičiau apie ketogeninį disbalansą ir suvokiau - nyksta organizmo baltymai: raumenys ir ne tik judesio raumenys, bet ir širdies raumuo! doh.gif Išeminė širdies liga dažnai išsivysto dėl... mitybos nepakankamumo! kai valgau bliūdais! g.gif Dabar supratau, kodėl kokoso negalima (gilina ketogeninį disbalansą) - nors Jolkita buvo mane perspėjusi, vis dar skanaudavau blush2.gif
Tad gal pasidaryk kardiogramą ax.gif
Atsakyti