QUOTE(Loreciukaz @ 2016 11 05, 14:48)
kaip tik viskas labai praktiska
jei meta automata del gyventoju kaltes ( kazkur kazka uztrumpinom ) tai norisi, kad ismestu namo viduje esanti automata pirma, nes ji na ijungti labai paprasta. iki lauko automato eiti reikia, lyja, sninga, o cia viskas vietoje. Abu automatai C klases 25 ir 30 А.
Noras gyventi patogiau visiškai suprantamas
Tik reikėtų suprasti, kokiu atveju automatas namuose suveiktų pirmas.
Bendrai kalbant, automatai suveikti gali dėl dviejų priežasčių:
Dėl trumpo sujungimo kai per automatą eina labai didelė srovė, šimtai amperų;
arba dėl perkrovos kai per automatą tam tikru laiko tarpu eina srovė, kuri yra didesnė, nei jo nominalas.
N.B. Elektros srovė tuo pačiu momentu
vienodai veikia
visus į tinklą nuosekliai sujungtus elementus. (Nėra taip, kad ji iš pradžių prateka pro jūsų naminį automatą, o tik tada pasiekia laukinį. Įdomumo dėlei, srovės kryptis yra būtent iš lauko (nuo pagrindinės linijos) į mūsų namus, nors tai neturi reikšmės kai kalbama apie tai, kurį pirmą automatą ji pasieks).
Kad abiem atvejais pirmasis suveiktų automatas, kuris yra namuose, būtina pakeisti laukinį automatą į selektyvųjį, t.y., tokį, kurio elektromagnetinis išjungėjas suveiktų lėčiau, negu to, kuris yra namie. Jei įvardintumėte naminio automato pavadinimą, galėčiau pasakyti, koks modelis laukinio automato tiktų.
Jeigu norisi, kad selektyvumas veiktų tik perkrovos metu, t.y. tik antruoju atveju, užtektų, kad automatas namuose būtų jautresnis, t.y., su kita srovės charakteristika, jūsų atveju
B30. (Paprastai sakant, čia svarbus ne skaičiukas einantis po raidės, o pati raidė, kuri parodo automato jautrumą.)
Jeigu lauke stovės C30, o namie C25 skirtumas galbūt pasimatys tik esant ilgalaikei perkrovai ir kai srovė žymiai didesnė už nominaliąją. (O, tarkim, vasarą iš vis skirtumo gali nebūti, jei laukinis automatas stovi skydelyje kurį kaitina saulė.)