Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

Sveikos prieskoneliųir kitų retų augalėlių mylėtojos.
Gal kuri auginate,ar teko kur tai matyti sėklų paprastos portulakos.
Ji yra ,ne tik prieskonis,bet ir vaistas.Aš ją suradau vaistinių ir prieskoninių augalų enciklopedijoje ją išvertė iš vokiečių kalbos
Ji vartojamasalotoms,sriuboms arba padažams ir galima troškint ,kaip daržinį špinatą.Ji turėtų būt žinoma ir pas mus.
Labai prešau pasialinkime turimomis žiniomis.
Dėkui.















ir
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2008 11 26, 23:16)
pas mus pietine smile.gif  ax.gif tuetu buti labai gerai, logiskai mastant...  doh.gif o neauga
Papildyta:

o as prie baziliku kazka ikisau, tik neatsimenu ka, auga dabar kazkas po truputi ir  vel nezinau kas...  doh.gif
o ka tu su cukinia darysi? ant palanges auginsi?  g.gif beje, apie paprikas, gal kas tas mazytes mazytes augina?


Auginsiu, zinau, kad nieko doro neisaugs, ale, vis augalas...bet kotas toks storas storas, gal kas is jo ir bus blink.gif O paprika, tai jauciu cia sekla is yprastos dideles paprikos, jau pati nesusigaudau savo gerybese, migdolus dar bandau sudaigint, ale jauciu snipastas gausis: riogso tam vandeny jau pora savaiciu, gal irgi is kevalo reik islupt??nes tas kevalo stiprumelis, tai ojojoj, draskiau su peiliu, na bandziau siek tiek praver kaip geldele, nu nei is vietos, kaip cementas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2008 11 27, 19:12)
Auginsiu, zinau, kad nieko doro neisaugs, ale, vis augalas...bet kotas toks storas storas, gal kas is jo ir bus blink.gif O paprika, tai jauciu cia sekla is yprastos dideles paprikos, jau pati nesusigaudau savo gerybese, migdolus dar bandau sudaigint, ale jauciu snipastas gausis: riogso tam vandeny jau pora savaiciu, gal irgi is kevalo reik islupt??nes tas kevalo stiprumelis, tai ojojoj, draskiau su peiliu, na bandziau siek tiek praver kaip geldele, nu nei is vietos, kaip cementas blink.gif

biggrin.gif zinok, greiciausiai neisaugs. as pernai melionus susidaiginau dideliam vazone. 3men auginau, bet pradejo durnet jie.. sustojo augt ir net gelsti pradejo, persodinau i lauka su cukinijom- uzaugo grazuoliai smile.gif 5 melionus uzaugino thumbup.gif

neisivaizduoju ka su migdolu daryt. baisia idomu butu pamatyt ar gausis tau is jo kas. cia sekla specialia turi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2008 11 28, 02:49)
biggrin.gif zinok, greiciausiai neisaugs. as pernai melionus susidaiginau dideliam vazone. 3men auginau, bet pradejo durnet jie.. sustojo augt ir net gelsti pradejo, persodinau i lauka su cukinijom- uzaugo grazuoliai smile.gif 5 melionus uzaugino  thumbup.gif

neisivaizduoju ka su migdolu daryt. baisia idomu butu pamatyt ar gausis tau is jo kas. cia sekla specialia turi?  g.gif


Nea, riesutu rinkini kazkada toki egzotini pirkau, tai ten kokio velnio tik nebuvo, kai kuriu pavadinimu net nezinau, tai kelis, kuriu nu niekaip prakrapstyti neimanoma (visvien nieztejo nagai, tai su prastesniu peiliuku bandziau nupjaustineti galiukus, kad daugiau deguonies pakliutu ir suaktyvintu seklos dygima, tai padraskiau kazkiek ir i stikline su aktyvuotos anglies tablete sumeciau), tai laukiu dabar, kazdien uki savo apziuriu.
Buvau ir as melionu prisiauginus ant palanges, bet viena diena sunervino mane jie, nes stypti pradejo (tysti i virsu pradejo), tai paemiau ir nuravejau juos is vazonu blush2.gif blink.gif
Turiu dar kedro seklu, bet gal tiek to jau, reik apsiraminti, jei tureciau daug daug laisvo laiko pastudijuociau vokieciu kalba puslapius apie tokias visokias musu prigalvotas virtuves idejas, na gal kada paryciui atsikelsiu ir padirbesiu, nes vokieciu kalba ojojoj kiek gerio apie tai prirasyta mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2008 11 28, 16:29)
Nea, riesutu rinkini kazkada toki egzotini pirkau, tai ten kokio velnio tik nebuvo, kai kuriu pavadinimu net nezinau, tai kelis, kuriu nu niekaip prakrapstyti neimanoma (visvien nieztejo nagai, tai su prastesniu peiliuku bandziau nupjaustineti galiukus, kad daugiau deguonies pakliutu ir suaktyvintu seklos dygima, tai padraskiau kazkiek ir i stikline su aktyvuotos anglies tablete sumeciau), tai laukiu dabar, kazdien uki savo apziuriu.
Buvau ir as melionu prisiauginus ant palanges, bet viena diena sunervino mane jie, nes stypti pradejo (tysti i virsu pradejo), tai paemiau ir nuravejau juos is vazonu blush2.gif  blink.gif
Turiu dar kedro seklu, bet gal tiek to jau, reik apsiraminti, jei tureciau daug daug laisvo laiko pastudijuociau vokieciu kalba puslapius apie tokias visokias musu prigalvotas virtuves idejas, na gal kada paryciui atsikelsiu ir padirbesiu, nes vokieciu kalba ojojoj kiek gerio apie tai prirasyta mirksiukas.gif

lotuliukas.gif butinai papasakok kaio seksis su tuo riesutu.
o melionus augink, jei issilaikys iki pavasario nesk i lauka ir bus melionu thumbup.gif

o as vokiskai nesuprantu doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2008 12 01, 23:41)
lotuliukas.gif butinai papasakok kaio seksis su tuo riesutu.
o melionus augink, jei issilaikys iki pavasario nesk i lauka ir bus melionu  thumbup.gif

o as vokiskai nesuprantu  doh.gif  blush2.gif

Priskaiciau praeita savaite apie mangu daiginima: tai jie sodinami ploksti (nesupratau pati sito bajerio) ir laikomi 25-30 laipsniu patalpoje, tamsesnej vietoj(irgi keista) is kaulo lupti kaip ir nepatartina, nes puola greiciau grybelines visokios ligos, einu dar pastudijuosiu, vis ner ka veikt, ligonines klientai su mazaja verysad.gif
Atsakyti
Labas 4u.gif

Ar sudygs/augs tokiu metu pasėti bazilikai? Labai jų užsimaniau, tai jau įsigijau sėklų, bet dabar pradedu dvejoti dėl šaltojo sezono...
Atsakyti
QUOTE(Tessa_i.p. @ 2008 12 02, 05:12)
Labas  4u.gif

Ar sudygs/augs tokiu metu pasėti bazilikai? Labai jų užsimaniau, tai jau įsigijau sėklų, bet dabar pradedu dvejoti dėl šaltojo sezono...

Sudygs tai tikrai, o ar augs, tai priklauso nuo to kur laikysi, kuo daugiau sviesos reik, po lempa labai neblogai, mano sudyge pries gera savaite, tai dienom ant palanges, vakarais po lempa stovi, tai lyg visai neblogai

O dabar apie mangus, buvau jau tiek privertus, bet kazkas neisejo ir nepersikele mano vertimas i si foruma verysad.gif , tai dar kart pasikankinsiu
Saltinis:http://209.85.129.132/search?q=cache:WJt0tIB13PoJ:www.kuebelpflanzeninfo.de/exot/mangobaum.htm+Mangobaum&hl=de&ct=clnk&cd=1&gl=de&lr=lang_de
Keimzeit: Sie beträgt ungefähr zwischen 1 und 3 Monate abhängig von der Bodentemperatur, bei hoher Bodentemperatur auch kürzer.

Substrat: Zur Anzucht ist lockeres, unbedingt nährstoffarmes (damit sich die Wurzeln gut entwickeln) Substrat mit einem pH-Wert nicht über 7, wie z.B. Cocos-Substrat, Torf oder spezielle Anzuchterde, geeignet. Um sicherzugehen, daß keine Schädlinge und Pilze im Pflanzsubstrat vorhanden sind, kann man dieses vor Verwendung im Backofen oder noch besser in der Mikrowelle in einem hitzebeständigen Gefäß für eine Viertelstunde auf mindestens 160 °C erhitzen (bei Cocos-Substrat nicht erforderlich). Das Substrat muß dabei leicht feucht sein. Das Gefäß darf keinesfall fest verschlossen sein, da der entstehende Wasserdampf dieses sprengen würde! Es muß jedoch einen Deckel besitzen, damit nicht zuviel Wasserdampf entweicht. Gut geeignet sind feuerfeste Glasschüsseln mit aufliegendem Glasdeckel.

Pflanzvorgang: Man füllt ein ausreichend großes Pflanzgefäß zuerst mit einer Drainageschicht aus Blähton oder Tonscherben und dann mit Pflanzsubstrat unter leichtem Andrücken bis ungefähr 2-3 cm unter den Gießrand. Danach legt man den gesäuberten Kern mittig, flach hinein und füllt die restlichen 2-3 cm mit Substrat auf und drückt dieses leicht an. Daran schließt sich eine durchdringende Wässerung mit lauwarmem Wasser an. Idealerweise verwenden Sie hierfür ein Sprühgerät, denn beim Gießen mit der Gießkanne wird sehr leicht das Substrat lokal weggeschwemmt.

Es ist auch möglich, den Samen vorher von der Hülle zu befreien. Hierbei ist aber extreme Vorsicht geboten: Selbst leichte Verletzung des Samens verhindert die Keimung. Weiterhin muß das Substrat sehr luftig sein und darf nur ganz leicht feucht und keinesfalls naß gehalten werden: Ohne die schützende Samenhülle besteht sonst hohe Fäulnisgefahr.

Anzucht: Das so vorbereitete Pflanzgefäß muß nun an einen warmen Platz. Solange kein Trieb sichtbar ist, darf dieser stockdunkel sein. Wenn Sie die Pflanze auf eine Fensterbank stellen wollen, prüfen Sie am besten zuerst, ob es dort auch wirklich warm ist; gefordert werden um die 25 °C bis maximal 30 °C. Vor allem in den kühleren Jahreszeiten ist nämlich die Fensterbank deutlich kühler als man gemeinhin annimmt, auch dann wenn sich darunter ein eingeschalteter Heizkörper befindet. Bestens geeignet ist ein beheizbares Zimmergewächshaus, bei dem man idealerweise die Bodentemperatur einstellen kann. Im Fachhandel sind diese etwa ab 40x25x20 cm (HxBxT) großen Gewächshäuser ab ca. 40 Euro. Unter Umständen kann man auch einen Platz neben einem Heizkörper wählen. Vorher sollten Sie aber die Temperatur an diesem Ort am besten mit einem Minima-/Maximathermometer über einen Tag kontrollieren.

Wässerung: Wie so oft muß das Substrat feucht aber nicht naß sein. Am besten benutzen Sie zum Bewässern ein Sprühgerät. Damit können Sie am späten Nachmittag unter Verwendung kalkarmen Wassers auch die Blätter einnebeln (dies darf keinesfalls in der prallen Sonne erfolgen).

Düngung: Sämlinge werden überhaupt nicht gedüngt, denn sie versorgen sich selbst aus dem Mangokern. Nach etwa 2 Monaten sollte man beginnen, sehr schwach mit einem Flüssigdünger zu düngen, d.h. einmal pro Woche ein Viertel der empfohlenen Menge. Dies gilt auch im Winter, da das Mangobäumchen keine Winterpause einlegt. Voraussetzung ist jedoch ein sehr heller und warmer Standort.

Umtopfen: Die Pflanze kann aufgrund der wegen der Samengröße relativ großen Pflanzgefäße sehr lange im gleichen Topf verbleiben. Nach 1 bis 2 Jahren sollten Sie das Anzuchtsubstrat gegen eine Mischung aus Torf (oder besser Cocossubstrat), Kompost und lehmiger Gartenerde (zu gleichen Teilen) austauschen.


Verimas, sutrumpinsiu truputi, nes daug bereikalingo bla, bla galima cia rasti: Dygimas trunka nuo 1 iki 3 menesiu, priklausomai nuo zemes temperaturos: kuo ji aukstesne, tuo dygimo trukme trumpesne.
Substratas: auginimui tiks laidi, perpuvusi zeme, skurdi, pH-ne didesnis nei 7:tiks kokoso substratas, perpuvusi zeme ar kita speciali auginimui skirta zeme. Nuo kenkeju ir grybeliniu susirgimu galima pries sodinima zeme palaikyti orkaiteje ar dar geriau mikrobangu krosneleje, tai daryti 15 min., esant ne mazesnei nei 160 laipsniu pgl. Celsisju temperaturai (Kokosu substratui to daryti nereikia).Veliau pabaigsiu, turiu begt
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2008 12 02, 15:12)
Priskaiciau praeita savaite apie mangu daiginima: tai jie sodinami ploksti (nesupratau pati sito bajerio) ir laikomi 25-30 laipsniu patalpoje, tamsesnej vietoj(irgi keista) is kaulo lupti kaip ir nepatartina, nes puola greiciau grybelines visokios ligos, einu dar pastudijuosiu, vis ner ka veikt, ligonines klientai su mazaja verysad.gif

as truputi ne i tema, bet jei kada uzmatysi ka nors apie gerberas, pamesk man smile.gif busiu begalo dekinga, niekaip nerandu normalios informacijos, o ji pas mane skydamariais pastoviai aplipus pries zydejima. doh.gif


ir man reike skartoti baziliku sejima.. sudygo, o as paliejau is stiklines... zelmenys prisiplojo prie zemes ir baziliku neber.. doh.gif


Atsakyti
Sveikos, gal zinote, kur tikrai yra pirkti baziliko vazoneliuose? Nes jau visa savaite ieskau jo ir nerandu... ieskojau Akropolio Maximoje, zirmunu Rimi, Minsko Iki... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbuliukė @ 2008 12 17, 20:04)
Sveikos, gal zinote, kur tikrai yra pirkti baziliko vazoneliuose? Nes jau visa savaite ieskau jo ir nerandu... ieskojau Akropolio Maximoje, zirmunu Rimi, Minsko Iki... g.gif

labai keista, kad neradai blink.gif o kur ieskojai? tikiuosi prie darzoviu, o ne geliu skyriuj cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerytė @ 2008 12 19, 16:36)
labai keista, kad neradai  blink.gif o kur ieskojai? tikiuosi prie darzoviu, o ne geliu skyriuj cool.gif


prie darzoviu smile.gif, randu visokiu kitokiu prieskoniu - ciobreliu, melisos, raudoneliu, rozmarinu... tik baziliko ner ... gal ji greit isperka g.gif
Atsakyti