Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

QUOTE(prunskiene @ 2008 11 17, 16:37)
o galit pasakyt kas ne taip, jei bazilikas uzauges vos iki 10cm ima zydet ir dziuna.. niekaip neuzuaginu tokiu kaip parduotuvej  doh.gif o taip megstu si prieskoni..

PAs mane irgi tas pats, tik aš iš Maximos baigiu numarint. Ir karpau tuos žiedus, bet vis tiek nieko doh.gif
Atsakyti
man nei karto bazilikas nezydejo... gal per siltai laikot? g.gif cia siaip mastau....
Atsakyti
Na, namie šildymo jau nepasirinksiu verysad.gif
Ir purškiu bent porą kartų, bet niekas nepadeda. Ai, nusipirksiu naują laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(murksiukas @ 2008 11 17, 16:57)
Jau antri metai ant palangės auginu rozmariną. Užsiauginau iš sėklų. Kaip prieskonis jis man nelabai patinka schmoll.gif , bet kaip augaliukas labai fainas  thumbup.gif . Tik lėtokai auga, gal žemė nelabai gera papuolė - iš sodo sunkoka. Gal kas augina ir geriau žino apie rozmarinus.

Psa mane auga puikiai rozmarinas. wub.gif wub.gif Pirkau pavasarį parduotuvėje,persodinau į žemę sodyboje.Rudeniop įsodinau į didesnį vazoną.Ir žemės paprastos nepirktynės.Leidžia ūglius puikiai.Dedu aš jį visur ir į sriubas,troškinius,mėson. mirksiukas.gif Jis man taip gerai neaugo darže,kaip ant palangės.Gal,kad pietų pusė? g.gif
Atsakyti
Kadangi mano virtuvės palangė ne "į pietus", tai visi prieskoniai auga išstypę, nevešlūs ir negražūs. O dar žiūrėk per didelę meilę nupūdau ar visai nudžiovinu doh.gif Man kaip tai vis kirba galvoje mintis, kad reiktų pasidaryti tokį kaip ir mini "žiemos sodą" gal į kokį terariumą prisidėt įvairių vazonėlių ir juos iš viršaus apšviest kokia spec. lempa, kad jiems būtų šviesiau ir šilčiau g.gif O gal kas taip jau darot?
Atsakyti
Aš taip padariau biggrin.gif Nes jau tokie nupezę...
"Išbuožinau" visus nuo virtuvės palangės ant darbo stalo ir pakišau po staline lempa (tiesa, ją šiek tiek pakėliau). Tai dabar "twoinone": ir šviečia ir šildo lotuliukas.gif . O jiems, tiksliau joms (nes daugiausia mėtos) atrodo kad tai patinka. Taisosi biggrin.gif Nežino kas jų laukia biggrin.gif
Atsakyti
jei tikrai tai veiks tai ir as atsitempsiu sena kavariuma, sustatysiu augalus ir uzdengsiu dangti su lempa thumbup.gif
Atsakyti
Bus prieskonių plantacija mini šiltnamyje biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(blondine @ 2008 11 19, 15:25)
Bus prieskonių plantacija mini šiltnamyje  biggrin.gif  thumbup.gif

lotuliukas.gif tik kad po to neuzsikrestumem ir i tikraji siltnami nepersikeltumem biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2008 11 17, 21:32)
Na, namie šildymo jau nepasirinksiu  verysad.gif
Ir purškiu bent porą kartų, bet niekas nepadeda. Ai, nusipirksiu naują laugh.gif

O as is seklu auginu, nes noriu ekologisko (gi nezinau kaip ten jie parduotuvej auginami) g.gif

pas mane silta, reikia paziureti bazilikui kokios silumso reikia ax.gif
Papildyta:
stai ka radau internete:
Galbūt ši situacija Jums nuskambės pažįstamai. Ką tik įsigijote vazonėlį su šviežiu baziliku ir mėgaujatės mintimi, kad virtuvėje keletą savaičių bus šviežias prieskoninis augalas ir sklis gaivus aromatas. Tačiau dar nespėjus Jums nusipirkti salotų su moccarella sūriu, augalas atrodo tarsi patyręs pralaimėjimą, taip, kaip ir Jūs. Štai ką darykite kitą kartą: Nukarpykite viršutines ataugas tiesiai virš stiebo bamblių, kur atauga ima žydėti. Palikite kaplius (mažas žalias ataugas). Laukite kol Jūsų bazilikas ims leisti ūglius iš visų pusių - vėl ir vėl.
Atsakyti
Sveikos,

pasodinau pas mamą darže pora čiobrelių krūmukų pavasarį... o prisiminiau tik dabar... doh.gif blush2.gif skaitydama šitą temą...
mama kitame mieste gyvena, turbūt irgi pamiršo...
Jei tie krūmukai dar gyvi, ar juos palikti darže (ta prasme - ar jie peržiemos lauke), ar greit kasti lauk, į vazonėlius, ir į namus...??? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristuks @ 2008 11 21, 11:03)
Sveikos,

pasodinau pas mamą darže pora čiobrelių krūmukų pavasarį... o prisiminiau tik dabar... doh.gif  blush2.gif  skaitydama šitą temą...
mama kitame mieste gyvena, turbūt irgi pamiršo...
Jei tie krūmukai dar gyvi, ar juos palikti darže (ta prasme - ar jie peržiemos lauke), ar greit kasti lauk, į vazonėlius, ir į namus...??? smile.gif

pas mus perziemojo ax.gif
Atsakyti