Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

Rosa, tai gal į tuos balkonus reikia sodinti jau paaungintus daigelius?
Turėtų gražiai atrodyti žolės tokiame vazone. O kokio jis didumo? Nes kur žurnaluose mačiau nuotraukas, kai į vieną vazonėlį prisodintą įvairių prieskonių, tai man atrodo, kad tai labai trumpalaikės kompozicijos, nes ten vazonėliai tokie maži, o augalams juk reikia nemažai žemės g.gif
Yara, gal bazilikams žemė nepatinka? Nes kiek visokių žolių auginau, tai baziliką lengviausia buvo. Gerai dygsta, stiebiasi, kai karpai - šakojasi, pastoviai žiedus reikia karpyti, nes labai žydi. O gal perlaistai? Žinok, net neįsivaizduoju, dėl ko jie pas tave nuvysta.
Atsakyti
Balkoneliai gal ir nedideli, bet tai zeme juk visame vazonelyje, o ne tik balkoniuke - tai ir uztenka tos vietos, o kadkoki prieskoni pasiseti - tai galima ir i balkoniuka tiesiai, nereiks persodinti, be kokio baziliko - tai nelabai gal i ta balkoniuka kishti verta- jis per didelis, bet ciobreliai, melisos - tai pats tas.
Atsakyti
QUOTE(Raskis @ 2005 04 10, 18:50)
Rosa, tai gal į tuos balkonus reikia sodinti jau paaungintus daigelius?
Turėtų gražiai atrodyti žolės tokiame vazone. O kokio jis didumo? Nes kur žurnaluose mačiau nuotraukas, kai į vieną vazonėlį prisodintą įvairių prieskonių, tai man atrodo, kad tai labai trumpalaikės kompozicijos, nes ten vazonėliai tokie maži, o augalams juk reikia nemažai žemės  g.gif


Na tas vazonas gal 20 cm aukščio, o skersmuo apie 15 cm. Pats balkonėlis tai mažas 4x3cm. Manau, kad žurnale ir matei panašų. Aš jų mačiau Thomas Philips ir Ermitaže. Gal pabandysiu ką pasėti, nors iš manęs tai menka sodininkė. smile.gif
Atsakyti
Metos,melisos,citrinines melisos,raudonelio ir ramuneliu turiu paciu keru parduot.Kaip tik treciadieni i Kauna vaziuoju,sestadieni i Vilniu.Norintiems galiu.Tai geriau nei is seklu augint.Cia,vasara jau galesit megautis arbata,o is seklu dar negreit..O sie daugiameciai,ju kasmet set nereiks.
Atsakyti
Ragila, aš vis grįštu prie tos citrinžolės. Gal ir jos daigelių turi? Nes man kaip negysta, taip nedygsta. O kada tu būsi Vilniuje šeštadienį? Nes mes kaip tik šeštadienį išvažiuojam ryte, tai jei anksti būtum, tai galėčiau užsisakyti ir paimti pas tave ką nors (tame tarpe ir citrinžolę) biggrin.gif
Atsakyti
Nusipirkau Rimi petražolių vazonėlį ir pasisodinau į normalų ,molinį vazoną.Tai dabar kiekvieną kartą , kai valgau ,kelis lapelius nusignybiu.Ir skanu, ir sveika tongue.gif
Ir virtuvėje ant palangės tapo gražiau.
Atsakyti
Mergytės, gal žinote ką daryti su prieskininėmis žolelėmis; juozažolė, ir gelsvė? Aš pasisėjau, bet dar nežinau kas ir kaip. Taip pat pasėjau portulanką. Irgi nežinau, kaip ją auginti, tik žinau, kad laaabai noriu daug prieskonių prisidžiovinti:) biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos,
labai mėgstu prieskoninius augalus, ir parduotuvėje radau Valgomosios portulakos sėklų. Kitoje sėklų maišelio pusėje rašoma, kad šio augalo lapeliai yra valgomi ir labai vertingi vitaminų. Gal žinote kokiems patiekalams geriausiai šis augalas tinka???
iš anksto dėkoju už atsakymus
Atsakyti
Apie portulakas skaityk: http://www.rojaussod...snis.php?id=490

Aš pernai auginau vieną tokią, bet ragauti neišdrįsau: labai jau mėsingi lapai man pasirodė g.gif , augo balkone, nežinau, kaip lauke būtų.
Atsakyti
ar auginat prieskonius ant palanges?
man siemet labai pavyko baziliku prisiauginti vazone - kad subujojo biggrin.gif tai valgom ir nesuvalgom. bet cia vasara - ziema, manau, jiem ir bute bus per salta ir per mazai saules...

ka jums yra pavyke auginti musu ziemos salygom ant lango (be to musu langai i siaure sad.gif )?
Atsakyti
aš šiemet užsiauginau krapų, petražolių ir bazilikų, tik krapus ir petruškas išvažiuojant savaitei pamiršau nukelti nuo pietinės palangės, tai per karščius nukepė, išmečiau lauk, o bazilikai tai žaliuoja, tik ko tai augt nustojo g.gif
Atsakyti
O jus bazilikus is ko auginat? Is seklyciu? Ar buna kazkokie plianciukai? Na nezinau as blush2.gif
Atsakyti