Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

Rudeniop as kasmet petrazoliu parsivezu susodintu i vazonus,maza loveli-is sodo.Per vasara auga sode,o per ziema naudoju ir toliau auginu namie.Pasisodinti reikia jau dabar.Laikyti iki salnu lauke,veliau parsivezus i namus-balkone.Buna,kad keli lapai nugelsta,bet po kurio laiko auga nauji ir siuos kompensuoja.Iki pavasario uztenka.
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2004 09 16, 04:43)
SEIMININKES, PABANDYKIT PASISET MAIRUNA - LABAI GRAZUS, KVAPNUS IR SKANUS thumbup.gif TINKA MESOS PATIEKALAMS, PICAI, SPAGECIAMS, IDEJUS I RAUGINTUS KOPUSTUS - ISVENGSIT PILVO PUTIMO.


Ot nežinojau, kad dėl mairūno nepūs pilvo nuo raugintų kopūstų sriubos thumbup.gif O aš kaip tik dabar negaliu raug.kopūstų valgyti, tai reiks išbandyti thumbup.gif

O be jūsų išvardintų prieskonių dar auginu vaistinį šalaviją ir levandą. Tik kad šalavijo jau didžiausias krūmas užaugo, nes jo užtenka vos kelių lapelių patiekalui, nes labai stiprus prieskonis.

Kai verdu kokią patrovą, tai prisiskabau visokių žolių nuo palangės, surišu siūlu į šluotelę ir merkiu į patiekalą, kai baigia virti ištraukiu ir thumbup.gif

O kad baziliko sėklų nereikia užberti žemėmis tai nesutinku, visaip bandžiau, tai sudygo tik tos, kurios buvo užbertos. Bet vos vos, pora ml.
Atsakyti
Geriausias uzberimas-3 kart storiau nei pati sekla.Todel taip visada ir naudojuosi ir visada buna gerai.Labai smulkiu seklu uzberti nereikia.
Atsakyti
O pipirnę auginu ne vandenyje ar ant lignino, o normaliame vazonėlyje su žemėmis. Va ir dabar ant virtuvės stalo žaliuoja. Vis tik galvoju, kad žemėse yra daugiau augalams naudingų medžiagų, nei vien tik vandeny. Pusryčiaudami nusikerpame ir užsidedame ant sumuštinių, net plauti nereikia, nes greitai auga ir nespėja apdulkėti, o paskui išraunu šakneles, jei reikia priberiu dar žemės ir vėl sėju. Tai pusė vazonėlio visada turiu žalio thumbup.gif

Regila, o gal žinai, kaip daiginti cintrinžolės sėklas? Bandžiau ir užerti žemėmis vos vos, ir neužžerti, ir plėvele dengti, o dabar tai ir tual.popierių sudrėkinau ir uždengiau sėklas bei uždengiau plėvele. Bet kad nelabai nori dygti. Kiekvieną kartą išdygsta tik po vieną sad.gif
o citrinžolė tai superinis augalas - tokia kvapni citrinų skonio arbata thumbup.gif pernai tik pora krūmelių užsiauginau, tai šiemet sugalvojau, kad reikia daugiau, nes pastoviai tauta atvažiavusi į sodybą man ją nuskabo, tai ir ne tiek daug sau prisidžiovinau sad.gif
Ai, cintrinžolių sėklos, jei nežinote, tai tokie pūkeliai pailgi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raskis: 06 balandžio 2005 - 10:17
Ai, cintrinžolių sėklos, jei nežinote, tai tokie pūkeliai pailgi
[/quote]
O parduotuveje jas parduoda?
Atsakyti
Parduotuvėje nemačiau, bet aš mažai ir ieškojau turbūt, gal kokia agrofirma "Sėklos" ir turėtų g.gif . O pirkau prieš metus Kalvarijų turguje pas tokį rusą, kuris iš Maskvos sėklas veža, jis kartais turi retesnių.
Beje, pas jį pirktos mairūnų ir rozmarinų sėklos nesudygo nei viena, bet kad negadinti jo markės, iš karto sakau, kad levandos (prieš tai stratifikuotos) sudygo ir pernai, ir šiemet thumbup.gif . Matyt, partija nevykusi buvo g.gif
Atsakyti
leksiu i senukus ciobreliu ir baziliko seklu pirkti smile.gif

Man bazilikas skanu kai vis sakele baziliko, pomidoras ir suris susukamas i lavasa - niam niam.

Ka tik buvau ikea puslapiuka atsivertusi - tai ten ant virtuves sienoje itaisyto vamzdzio sukabinti metaliniai kibireliai, kuriuose auga prieskoniai - labai grazu wink.gif
Atsakyti
Tiesa, dabar pasiskaičiau Rojaus Soduose ir prisiminiau, pernai auginau ir vieną portulaką, užaugo graži, stambus kotas ir mėsingi lapai, net žydėjo, bet ragauti kažkaip neišdrįsau: labai jau mėsinga pasirodė, tai skonio negaliu aprašyti, gal kas bus drąsesnis ir pabandys. O gal ir bandė - pasidalinkite įspūdžiais.

O iš baziliko tai mes su mergom vieną gražų vasaros vakarą sugalvojome tokią užkandėlę superinę. Žodžiu, sėjome balkone, kojas ant turėklų užsikėlę, ragavome kas viskį, kas vyną, ir viena draugė, apžiūrėjusi mano bazilikus, metusi akį į sūrio pagaliukus pripjaustytus, sumąstė: o kodėl į baziliko lapą nesusukus po sūrio pagaliuką. Kaip puolėme visos, baziliką iki negaliu nuskabėme, ir prisisukome sūrio suktinukų. Koks skonis thumbup.gif , užkandėlė liuks gavosi, primygtinai siūlau išbandyti thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Citrinzole zinau.Pernai viena turejau.Ja reikia labai mazai uzzerti ir zeme maisyti su smeliu.Zinau ir stevija.Turiu kelias seklas.Siemet gavau dasio,builio,rukolos.
Sesiu vijoklinius spinatus.Dar zemuoginius spinatus,kur bus valgomi ne tik lapai,bet ir uogos(na sako,kad uogu skonis ne kazin koks).
Atsakyti
Kaip augint baziliką unsure.gif ? Pas mane jis išdygsta, paauga kelias savaites ir nuvysta.. nesuprantu, ko umn.gif. stengiuos laistyt ir neperlaistyt, auga ant palangės, šiltai. pernai auginau, viskas ok buvo unsure.gif

dar krapų prisisėjau ir raudonėlio. reikės gal dar citrinžolės paieškot......
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2005 04 06, 20:04)
Citrinzole zinau.Pernai viena turejau.Ja reikia labai mazai uzzerti ir zeme maisyti su smeliu.Zinau ir stevija.Turiu kelias seklas.Siemet gavau dasio,builio,rukolos.
Sesiu vijoklinius spinatus.Dar zemuoginius spinatus,kur bus valgomi ne tik lapai,bet ir uogos(na sako,kad uogu skonis ne kazin koks).


O kodėl sakai, kad pernai turėjai vieną citrinžolę? Aš kažkaip įsitikinusi, kad ji daugiametė g.gif , ir tikėjausi po žiemos rasti savo 4 krūmelius. Negi ji vienmetė sad.gif ?

O kas yra stevija ir rukola? Ir dašio ir builio neturiu sad.gif

O su špinatais tai iš viso čiudo. Kiek pernai bandžiau sėti, tai vis nepavykdavo su jais. Lapukai maži, greitai gelsta, ir stiebelis toks išauga su žiedais.
Ilgai galvojau, ką ne taip dariau, ir išmąsčiau, ir išskaičiau, kad špinatų tuos stiebelius reikia nukirpti, kitaip lapai neauga, ir dar jie mėgsta dalinį pavėsį, kitaip gelsta, net kažkur radau parašyta, kad jei labai saulėta vieta, tai jiems reikia sukurti pavėsį, kad visą dieną saulė nekaitintų. O mano daržas kaip tik atviroje, saulėtoje vietoje sad.gif
Tai vis dėl to, kaip auginti tuos špinatus - netikiu, kad pardavimui auginamus špinatus kas nors karpo g.gif
Ką jau ten man su vijokliniais ar žemuoginiais špinatais prasidėti, jei paprasčiausių neužauginu verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raskis: 07 balandžio 2005 - 10:28
Mačiau parduotuvėje tokių vazonų su 4 "balkonėliais" - 4 prieskonines daržoves galima auginti iš karto vienam vazone. Gal kas nors bandėte, nes man nelabai aišku, kaip tie lapeliai išlenda pro tuos balkonus g.gif . Tikiuosi, kad aiškiai parašiau.
Atsakyti