Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

"Dieną prieskoniniai augalai geriausiai auga 15–20o C temperatūroje, naktį ji gali nukristi iki 5o C. Šiltomis dienomis labai mėgsta gryną orą, todėl praverkite langą. Atšalus saugokite nuo skersvėjų ar žvarbaus oro gūsių.

Laistyti reikia, kai tik pradžiūsta žemės paviršius. Vienodai kenkia ir sausra, ir stovintis vanduo.

Tręškite retai ir labai atsargiai. Juk tai valgomos žolės, tad užteršti nitratais jų tikrai nenorėsite. Taigi trąšų normos, nurodytos gėlėms, netiks. Jas sumažinkite bent 2–3 kartus. Galite naudoti organines, taip vadinamąsias liaudiškas trąšas: palaistykite kartą per mėnesį praskiestu pienu, žolių (čiobrelių, mėtų, arbatžolių ir kt.) nuoviru.

Prieskoniniai augalai kambaryje turi gauti pakankamai šviesos. Tamsiais lapkričio ir gruodžio vakarais, įjungę šviesą, neslėpkite jų už užuolaidos. Tegul pasidžiaugia nors ir menka lemputės šviesa. Ypač dieną nepalikite virtuvėje nuleistų žaliuzių ar užuolaidų. Prie lango esančius vazonėlius galima kasdien truputį pasukti, kad visos pusės gautų vienodai šviesos. Tada augalai ne tik nenulinks į lango pusę, bet ir augs tvirtesni ir tankesni. "



Labai neblogai apie prieskoniu auginima aprasyta siame zurnale. Kaip tik ir as nusipirkau wink.gif. Dabar tik belieka lekti pirkti zemiu ir vazoneliu biggrin.gif.

[img]http://www.sodospalvos.lt/img/gs-14.jpg[/img]
Atsakyti
Nu visai netycia Vilniuje, Smelio 8 ten giliai kieme aptikau firmine Agrofirmos seklu parduotuve. Dar tokio pasirinkimo nebuvau macisu - didziulis. To rezultatas - vakar pasodinau pipirne smile.gif smile.gif jei pavyks, reiks eksperimentuot su visom ten esanciom prieskoninem seklom..
Atsakyti
VEPLA:
nepamirsk ir mums parasyt, kaip tau ten auga, kaip priziuri wink.gif.
Atsakyti
Raportuoju: po penkiu dienu laistymo pipirne isdygo wink.gif wink.gif tokia grazute ir zaliute. Sodinau ja taip:  lekste isklojau vata ir paberiau seklu. Dar galima ant merliuko, arba i zemes ( bet vata ar marle paprasciau ir idomiau 8) 8)
Dar pasigrozesim, akis paganysim ir keliaus ji i puoda ( ar ant sumustinio)  :D
Atsakyti
As irgi auginu pipirine. Sako joje labai daug gelezies. smile.gif Suprask, "gerai" smile.gif Ir dabar dar auginu pailgame vazonelyje virtuveje ant palanges truputi petrazoliu, bazilika, mairuna ir raudoneli. Man grazu ir faina, kai gali begamindama "nusiskinti" ekologisku priekoniu. Tada jauciuosi labai gera seimininke smile.gif
Atsakyti
QUOTE
As irgi auginu pipirine. Sako joje labai daug gelezies. smile.gif Suprask, "gerai" smile.gif Ir dabar dar auginu pailgame vazonelyje virtuveje ant palanges truputi petrazoliu, bazilika, mairuna ir raudoneli. Man grazu ir faina, kai gali begamindama "nusiskinti" ekologisku priekoniu. Tada jauciuosi labai gera seimininke smile.gif


Saunuole, LInute biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Jo bazilikas mano suvalgytas jau :'( tik ne mes o kate ji paderino, apsirodo jai skanu buvo biggrin.gif tai va. dabar vel pasejau, gal nors dabar paragausim ;D

Linute geda man kazko pasidare, nei seimininke as gera, nei noriu tokia buti,  :'( geda man labai, ir gaminu kai jau sumustiniai atsibode buna labai, na buna kad ir vyrui  norisi kazko, tai pats pasidaro, bet siaip man labai jau ikvepimo reik, o jis laaaaaaaaaaaabai retai buna, o gaila
Atsakyti
O kaip ciobreli augint, is seklu? Lyg ir nemaciau ju parduotuvej ???
Atsakyti
Aš ir krapus pasėju ant palangės. Juk visai nieko dabar įmesti į šaltibarščius. (Tik kažkokie labiau ištysę jie būna). Šiaip ištisus metus turiu šviežių svogūnų laiškų, krapų ir kitų prieskoninių augalų. Jau geriau kokia pertažolė virtuvėje atrodo nei amarilis?!?
Atsakyti
QUOTE
O kaip ciobreli augint, is seklu? Lyg ir nemaciau ju parduotuvej ???


Buna chiobreliu seklu. As pirkau Magnus centre Kaune. Prisisodinau pilna dyyyydeli vazona  ;D
Atsakyti
tai va kodel mano bazilikas neisdygo, per stipriai zemem uzkasiau ohmy.gif
butinai bandysiu dar karta,labai tikiuosi kad pasiseks

o pipirnes man irgi lengvai auga.
tik seimoje man vienintelei jos skanios laugh.gif , gal tai reiskia kad organizmas jaucia gelezies trukuma g.gif
Atsakyti
SEIMININKES, PABANDYKIT PASISET MAIRUNA - LABAI GRAZUS, KVAPNUS IR SKANUS thumbup.gif TINKA MESOS PATIEKALAMS, PICAI, SPAGECIAMS, IDEJUS I RAUGINTUS KOPUSTUS - ISVENGSIT PILVO PUTIMO.
Atsakyti