Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės

Citrinzole vienmetis augalas jis sejamas is seklu.
Atsakyti
Jis pas mus auginamas kaip vienmetis. Bet as ir seklu neturiu..Kad is seklu-ta as zinau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2007 01 16, 12:16)
Jis pas mus auginamas kaip vienmetis. Bet as ir seklu neturiu..Kad is seklu-ta as zinau mirksiukas.gif


Siauliuose ju yra pirkt, turguje seklu kioskelyje, kuris yra lauke prie geliu paviljono, o kituose miestuose nzn schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2007 01 15, 20:02)
Raskis,Vilniuje tureciau buti ryte.Tiksliai nezinau,nes dar neziurejus stotyje grafiko.Apie kokia 10val ryto tikiuosi.
  Augaliuku siuo metu tikrai nebus,kadangi visi mano augaliukai sode, snaudzia "ziemos miegu". Seklomis gfaliu aprupinti.Norincius sarasu-prasom rasyti el pasto adresus-atsiusiu.
Jei "akys krypsta i augaliukus",siuos norus palikit pavasariui-tikrai bus ispildyti.Tai kas yra mano sarasuose tikrai galesit sulaukt.
  Citrinzoles parduot tikrai neturiu.


Regila, ačiū, kad prisiminei prašymą 4u.gif . Iš tikrųjų, augaliukų man jokių dabar nereikia, o citrinžolės sėklų vėl įsigijau - bandysiu vėl sėti (beje, jei įdomu, galiu perleisti sėklas - Vilniuje žinau kur yra pirkti, o tu nedažnai čia būni, tai gali ir nerasti). Bet kuriuo atveju - iki susitikimo drinks_cheers.gif
Atsakyti
Pirma karta pasodinau bazilika i vazoneli, dabar nezinau ar uzpilti zememis seklutes ar ne, skaiciau forume, atsiliepimai skirtingi, tai visgi kaip ar reikia uzpilti? ir kas kiek laiko laistyti?(kad zeme visuomet butu dregna)?
Atsakyti
Labai smulkiu seklu zemem uzpilti nereikia.Pagal tai ir vadovaukites.
Atsakyti

Bet as nenurimstu del to salavijo.Kad as jo prisidziovinsiu , tai faktas, bet tai gal ir sviezia naudot galima. Vistik sviezia, tai yra sviezia, o jau ziema tai tik dziovinta.
O ir kalendra-tokia grazi suzaliavo.Na , panasi i petrazole , tik zymiai stambesni lapeliai.Ant seklu pakelio parasyta, kad derlius seklomis tik kita met.Bet man atrodo, kad zaluminai jos tikrai naudojami.
[/quote]
Visas vaistazoles ir prieskonius galima naudoti arbatai zalius, bet tuo atveju gaunate tik aromata. Norint isgauti (arbatoje) visas naudingas medziagas reikia dziovinti. Zaliuose augalu lapuose lasteles yra isitempusios ir neatiduoda visu reikalingu mums medziagu, o sausuose augaluose sis itempimas dingsta ir plikant atsipalaiduoja mikroelementai ir kitos medziagos. Vot kad pavariau protingai. ( Cia is biologijos). ax.gif
Atsakyti
[quote=Knifofija,2007 02 10, 22:53]
Bet as nenurimstu del to salavijo.Kad as jo prisidziovinsiu , tai faktas, bet tai gal ir sviezia naudot galima. Vistik sviezia, tai yra sviezia, o jau ziema tai tik dziovinta.
O ir kalendra-tokia grazi suzaliavo.Na , panasi i petrazole , tik zymiai stambesni lapeliai.Ant seklu pakelio parasyta, kad derlius seklomis tik kita met.Bet man atrodo, kad zaluminai jos tikrai naudojami.
[/quote]
Visas vaistazoles ir prieskonius galima naudoti arbatai zalius, bet tuo atveju gaunate tik aromata. Norint isgauti (arbatoje) visas naudingas medziagas reikia dziovinti. Zaliuose augalu lapuose lasteles yra isitempusios ir neatiduoda visu reikalingu mums medziagu, o sausuose augaluose sis itempimas dingsta ir plikant atsipalaiduoja mikroelementai ir kitos medziagos. Vot kad pavariau protingai. ( Cia is biologijos). ax.gif
[/quote]
Sveikos, įsiterpsiu ir aš 4u.gif
Kas dėl arbatų - šventa teisybė, geriau plikyti sudžiovintas. Bet džiovinant dalis biologiškai aktyvių medžiagų suyra, todėl, norint maksimaliai išnaudoti vaistažolių gydomąsias savybes, pravartu ne tik arbatas gerti, bet ir žalumos pakramsnoti. Iš namuose auginamų vaistažolių žalias galima naudoti visas, o kaip - jau skonio ir fantazijos reikalas. Galima kaip prieskonio į sriubą, salotas, mišraines ir kitus patiekalus įsimesti, ant sumuštinių pasibarstyti, glaiam kokių egzotiškų receptų pasiieškoti... Žodžiu, sveikų ir skanių eksperimentų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2007 02 10, 19:02)
Labai smulkiu seklu zemem uzpilti nereikia.Pagal tai ir vadovaukites.

pasodinau bazilika, zeme neuzpyliau, o kaip daznai ji laistyti?(kad visuomet zeme butu dregna)?
Atsakyti
Sveiki. Ir aš noriu prisijungti prie jūsų. Ryt keliausiu į parduotuvę, nusipirkt žemių, gal kokių indelių nebrangių nusipirksiu. Norėčiau užsiauginti krapų, svogūnų laiškų ir salotų. Tik žemės ūky esu visiškai žalia blush2.gif gal kas prisidės ir pasidalins savo patirtimi (o patarimų man labai reiktų, nes visas lig šiol augintas gėles kažkokiu būdu sugebėdavau numarint blush2.gif blink.gif blink.gif, tikiuos su daržovėm taip neatsitiks )
Atsakyti
sveikutės, prieš kelis metus ir aš auginau prieskonius ant palangės, tai savo užaugintą baziliką ir šiai dienai naudoju. įmesiu truputį apie prieskonių naudą organizmui, ka tik perskaičiau knygoje
PRIESKONIAI

OŽRAGĖ – sriubos, mėsa, žuvis, daržovės. Sėklos mažina cukraus kiekį kraujyje ir AKS, padeda sutrikus virškinimui. Kompresai naudojami sąnarių uždegimams gydyti.

ŠAFRANAS – sergant kepenų ligomis ir skrandžio opomis, gerina virškinimą.

GVAZDIKĖLIAI – nuo vidurių pūtimo, podagros, galvos skausmo ir vandenlidės. Skatina žarnų gleivinės kraujotaką, kartu ir medžiagų apykaitą, atpalaiduoja. Aliejus mažina dantų skausmą.

IMBIERAS – skatina virškinimo sulčių sekreciją. Tinka peršalimui gydyti.

KARDAMONAS – skatina medžiagų apytaką, virškinimą, atpalaiduoja spazmus, gerina atmintį.

KALENDRA – skatina virškinimą, mažina vidurių pūtimą, spazmus.

LAURO LAPAI – sulaiko kraujavimą, varo šlapimą, gerina virškinimą. Naudojamas skaudant galvą, pučiant vidurius, karščiuojant, nuo sąnarių skausmo ir diabeto.

Muskatas – skatina kraujotaką, stabdo kraujavimą, stimuliuoja didina lytinį jautrumą. Didelės dozės pavojingos.

SEZAMAS – daug kalcio.
4u.gif
Atsakyti
na o kaip jum uzaugintu ant palangiu vaistazoliu skonine kokybe? g.gif as siaip labai zavejausi ideja ant palanges auginti visokiu zaliu, bet.. pvz pries metus auginau melisa, tai ji ne is tolo neprilygo tom, kurios vasara zaliuoja pas mus sode. nei to skonio, nei kvapo, matyt vazone jai nepatiko g.gif tai daugiau ir nebandziau - geriau vasara sode pasiskinu ko reikia
Atsakyti