Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniniai augalai, vaistažolės ant palangės


Turbut mano amzius pasieke ta riba, kad daznokai suslubuoja sveikata.Kazkaip nesinori gyditis vaistais.Labai duomiuosi liaudiskais, naturaliais gydimo metodais.Si pavasari pati prisisejau daug vaistazoliu ir prieskoniu.Manau, kad savo uzaugintos patikimesnes.Taciau dabar tokia gausybe man nezinomu augalu seklu, o norisi pabandyti uzsiauginti.Stai pas mane labai graziai sudygo vaistinis salavijas,eziuole ir kalendra.Bet nelabai zinau ,kaip,nuo ko, su kuo jas vartoti.Na zinau, kad eziuole imunitetui stiprinti, bet kaip ja vartoti?O kalendra-vieni sako, kad seklytes naudojamos, kiti, kad zali lapeliai.Labai laukiu jusu patarimu,nes ne uz kalnu derliaus nuemimas.
Atsakyti
Nejaugi niekas nesidomite mano augaliukais.Eziuole vaikuciams ,kad stipretu ir nesirgtu.Kazkodel nieko gero internete nera, kaip ja naudoti.
O ant palanges as auginu ziema.Ir auginu loveliuose.Taip labai graziai palange suzaliuoja.Sedama pridedu daug drenazo, nes tai ne saknines darzoves ir joms zemes daug nereikia, o vandens perteklius kenkia.Ant drenazo uzberiu siek tiek mineraliniu trasu ir po to zemiu.Zeme gerokai palieju, suspaudziu, kad butu lygi, beriu seklytes ir jas apiberiu smulkiu smeliuku.Pro smeliuka jos labai lengvai ir greitai islenda.Kol sudygs loveli uzdengiu plevele.Man grazu, o svarbiausia ir naudinga.
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2006 05 28, 11:16)
Nejaugi niekas nesidomite mano augaliukais.Eziuole vaikuciams ,kad stipretu ir nesirgtu.


Ssilva, apie vaistažoles gali pasiskaityt čia mirksiukas.gif

http://www.e-vaistin...vaziede-eziuole
Atsakyti
Dekui uz nuoroda thumbup.gif Taciau truputi nervas paima,kad tie vaistazolininkai nepasako visko.Apie eziuole atseit, gert sultis. O koki kieki tu sulciu? Na man negaila, as galiu ir stikline susiverst.Arba dar.Svajoju apie ginkmedi.Bet ekstraktu gamyba ,pasirodo yra patentuota.Gal kas zinot is kur butu galima gaut ginkmedi?
As tai visas seklytes perku sodininkystes parduotuveje kuri Zirmunuose prie Tomas Filips(pamirsau pavadinima).Ten labai idomiu augaliuku yra.O, kad brangumas pasiteisina, nes tikrai daigumas seklyciu zymiai geresnis negu tu pigiu.Pas mane zaliuoja;ramuneles,citrinine melisa, raudonelis,kalendra,salavijas, eziuole,stai dabar priskyniau pipirmetes lapeliu, o kvapas neispasakytas(na is parduotuves perkant tikrai taip nekvepia.
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2006 05 28, 12:28)
Dekui uz nuoroda thumbup.gif Taciau truputi nervas paima,kad tie vaistazolininkai nepasako visko.Apie eziuole atseit, gert sultis. O koki kieki tu sulciu? Na man negaila, as galiu ir stikline susiverst.Arba dar.Svajoju apie ginkmedi.Bet ekstraktu gamyba ,pasirodo yra patentuota.Gal kas zinot is kur butu galima gaut ginkmedi?
   As tai visas seklytes perku sodininkystes parduotuveje kuri Zirmunuose prie Tomas Filips(pamirsau pavadinima).Ten labai idomiu augaliuku yra.O, kad brangumas pasiteisina, nes tikrai daigumas seklyciu zymiai geresnis negu tu pigiu.Pas mane zaliuoja;ramuneles,citrinine melisa, raudonelis,kalendra,salavijas, eziuole,stai dabar priskyniau pipirmetes lapeliu, o kvapas neispasakytas(na is parduotuves perkant tikrai taip nekvepia.



noriu isiterpti - as apie salavija. kad jis nuo gerkles skausmo padeda, tai cia turbut visi zino - skalauti reikia. Bet jau keli metai salavija as naudoju kaip prieskoni - nu super thumbup.gif man asmeniskai tinka i malta mesa deti, taip pat zuvi marinuojant, ir i kai kurias sriubas - tik ne i kopustu schmoll.gif skanaus tongue.gif

aha, dar prisiminiau - musu namie megiamas vasarinis patiekalas yra varske, i kuria pridedam agurku, cesnako, pomidoru - (na nebutinai visko kartu ) ir valgom su karstom bulvem. tai va, i ta varske salavijas NEREALIAI tinka thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pusnė: 28 gegužės 2006 - 15:23
Šalavijas labai į paukštienos patiekalus tinka 4u.gif
Atsakyti
O salavija i patiekalus ar tik dziovinta dedat ar galima ir zalia?Man dar neteko niekur jo naudot ir auginu pirmi metai.
Papildyta:
QUOTE(Pusnė @ 2006 05 28, 17:20)
noriu isiterpti - as apie salavija. kad jis nuo gerkles skausmo padeda, tai cia turbut visi zino - skalauti reikia. Bet jau keli metai salavija as naudoju kaip prieskoni - nu super  thumbup.gif  man asmeniskai tinka i malta mesa deti, taip pat zuvi marinuojant, ir i kai kurias sriubas - tik ne i kopustu  schmoll.gif  skanaus  tongue.gif

aha, dar prisiminiau - musu namie megiamas vasarinis patiekalas yra varske, i kuria pridedam agurku, cesnako, pomidoru - (na nebutinai visko kartu ) ir valgom su karstom bulvem. tai va, i ta varske salavijas NEREALIAI tinka  thumbup.gif

Pusne,o i ta varskyte agurkai ir pomidorai sviezus ,ne marinuoti? Ir kaip jie pjaustomi.Receptukas patrauklus, nes jau su valgio gaminimu tai nerialiai truksta fantazijos.Semynai viskas nusibodo, norisi kazko naujo.
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2006 05 28, 17:31)
O salavija i patiekalus ar tik dziovinta dedat ar galima ir zalia?Man dar neteko niekur jo naudot ir auginu pirmi metai.
Papildyta:

Pusne,o i ta varskyte agurkai ir pomidorai sviezus ,ne marinuoti? Ir kaip jie pjaustomi.Receptukas patrauklus, nes jau su valgio gaminimu tai nerialiai truksta fantazijos.Semynai viskas nusibodo, norisi kazko naujo.



na, as dedu dziovinta, nezinau kaip del sviezio g.gif man rodos, sviezias jis gali aitrokas buti g.gif
o i varskyte tai as dedu is tikro ka po ranka turiu - kokiu nors darzoviu, gali buti ir marinuoti agurkai ( tada gaunasi panasiai kaip graikiski TZACIKI - nezinau kaip rasosi - bet skanu) . O jei neturiu - nors cesnako, druskos ir krapu. nes su fantazija maisto gaminime tai pas mane irgi ne kas doh.gif biggrin.gif

kadangi cia vis tik prieskoniu skyrelis , o ne kulinarijos, tai dar noriu "pareklamuoti " viena prieskoni- PELETRUNA . va, sita tai dedu praktiskai visur thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutes prisijungsiu. Del metu as tai tas vadinamas tikrasias metas auginu, pas mociute prisiroviau,nesjosis saknu pliaciasi, o ir seklyciu pasmane nesubrandinda. Labai jau sparciai suvartojame jas. Man tai patinka i cepelinus su varske, i kugeli ir i varskes patiekalus. Na cia skonio reikalas. Nes kol neturejau metu mairuna naudojau jis irgi nepakeiciamas.
Atsakyti
Na, meta panasi i pipirmete, bet pipirmete turi stipresni kvapa.O be to vakarais isgeriant po stikline metos ar pipirmetes arbatos pajusite, kad pamazu krenta svoris bigsmile.gif
Bet as nenurimstu del to salavijo.Kad as jo prisidziovinsiu , tai faktas, bet tai gal ir sviezia naudot galima. Vistik sviezia, tai yra sviezia, o jau ziema tai tik dziovinta.
O ir kalendra-tokia grazi suzaliavo.Na , panasi i petrazole , tik zymiai stambesni lapeliai.Ant seklu pakelio parasyta, kad derlius seklomis tik kita met.Bet man atrodo, kad zaluminai jos tikrai naudojami.
Atsakyti
Va mano palangė šiuo metu. Aštrieji pipiriukai, citrininė melisa ir čiobreliai.
user posted image

Gaila, petražoles užpuolė kažkoks amaras,tad teko atsisveikint. Mairūnas irgi jau sudžiovintas,nors ir labai bujojo,kaip ir dabartinis čiobrelis-čia jo antrasis derlius šiais metais.
Atsakyti
QUOTE(argutiene @ 2006 06 01, 20:55)
Va mano palangė šiuo metu. Aštrieji pipiriukai, citrininė melisa ir čiobreliai.
user posted image

Gaila, petražoles užpuolė kažkoks amaras,tad teko atsisveikint. Mairūnas irgi jau sudžiovintas,nors ir labai bujojo,kaip ir dabartinis čiobrelis-čia jo antrasis derlius šiais metais.

Man tai tokia grazi tavo palange. thumbup.gif Ir uzuolaida prie nuostabiu zolyciu tinka-taip liaudiska,country.Ne koks tai feng sui ,ar kaip jis ten vadinai, kuris mane varo i vezi.
Atsakyti