Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 20:33)
Na tai ir ne į kiekvieną ligoninę veža ekstrinius ligonius  mirksiukas.gif O tos, kurioms veža, tikrai kažkokias atsargas privalo turėti, nes nu gali gi staigiai prireikti, nebus kada vežioti ir dar šildyti visko  g.gif  Gryno kraujo aišku, kad nesaugo, ir perpylinėja paprastai traumų atveju eritrocitų masę.
Tiesa, valkata, pačiam perpylimui jokios įrangos nereikia - pajungia kateterį, pakabina pūslę su kruajo produktais ir tiek.


As kai dirbau mazoj ligoninej,prireikus atvezdavo is kraujo centro. Dabar jau tu mazu mieste nebeliko,viskas sukelta i Santariskes ir Lazdynus. Idomu,kaip rajonuose... g.gif Siaip nelabai buna tokio atvejo(gal buna labai retai g.gif ),kad skubiai skubiai reikia pilti krauja,nes pirmiausia atstatomas skysciu balansas,o paskui jau ziurima-reikia ar nereikia.Tada tiksliai nustatomos frakcijos,tapatumas ir uzsakomas atitinkamas kraujas.Jei kraujo centre tokio nera-skelbiama kad toks ir toks donoras reikalingas.Bet tai nera toks skubus dalykas,kad reiketu kiekvienam saldytuve sandeliuot,ir per daug brangus,kad galima butu juo taip svaistytis... smile.gif
Atsakyti
Mama pasakojo,jog,kai turėjo nustatyt grupę kraujo,neleido smile.gif nes ir seselės "superinės" papuolė,bet čia ne į temą šitam forume,bet todėl ir nežinau iki dabar ir mano aplinkoje mano bendraamžiai dauguma nežino

Taip,kažkaip reikia identifikuoti sužeistuosius,bet pvz jei tai vairuotojas ir jis neturi teisių? nei dokumentų? ar pvz keleivis,kuris be dokumentų (tiesiog nesinešioja?) idomu kaip išsiaiškina tokius g.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 23:09)
Mama pasakojo,jog,kai turėjo nustatyt grupę kraujo,neleido  smile.gif nes ir seselės "superinės" papuolė,bet čia ne į temą šitam forume,bet todėl ir nežinau iki dabar ir mano aplinkoje mano bendraamžiai dauguma nežino

Taip,kažkaip reikia identifikuoti sužeistuosius,bet pvz jei tai vairuotojas ir jis neturi teisių? nei dokumentų? ar pvz keleivis,kuris be dokumentų (tiesiog nesinešioja?) idomu kaip išsiaiškina tokius  g.gif

Aha,man irgi idomu...bet jei zmones gyvi ir su samone,manau,patys pasisako... smile.gif Be to,masinos dokai tai bet kokiu atveju manau bus... g.gif Cia jau labai retas atvejis turetu buti,idomu,ar isvis tokiu yra buve... g.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 23:45)
Aha,man irgi idomu...bet jei zmones gyvi ir su samone,manau,patys pasisako... smile.gif Be to,masinos dokai tai bet kokiu atveju manau bus... g.gif Cia jau labai retas atvejis turetu buti,idomu,ar isvis tokiu yra buve... g.gif

idomu ir man biggrin.gif bet ant dokų vairuotojas gali ir nefiguruot, pvz savininkas kitas žmogus ir viskas,vairuotojo gali nebūt nei vardo,nei pavardės 4u.gif
Atsakyti
Policija gi gali staigiai sužinoti, kieno vardu registruotas automobilis, net jei ir nebūtų jame dokumentų ar jie neišliktų dėl pvz gaisro. O tada jau belieka atsirinkti, ar vairavo savininkas, ar kas iš jo pažįstamų. Su įmonių ar nuomuojamais automobiliais gali būti sudėtingiau, bet mažai tikėtina tokia situacija, kad niekas iš keleivių ir vairuotojas neturėtų dokumentų ir pačio automobilio dokumentų nebūtų.
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 16:56)
Bet matai kaip keičiasi - anksčiau teisėms buvo privlamoa žinoti grupę, dabar jau nebe.
O va aš visai neseniai internetu užpildžiau prašymą tapti donoru ir niekas mano kraujo grupės neprašė.


tai, kad kraujo grupę pakankamai greit nustato. pas mus darbe buvo kraujo donorystės akcija, tai nustatinėjo tiems, kurie nežinojo. ten minučių reikalas: paima lašą kraujo, užlašina ant savo paruoštukų, ir kai po poros minučių nusistovi, pasako: tavo I, II, III, IV, + ar -

aš taip pat manau, kad ant teisių ji tikrai nepakenktų drinks_cheers.gif net jei tik porą minučių sutaupytų, ekstra atveju gal gyvybę išgelbėtų.
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 16:56)
valkata, Aidos, a jums ką, gaila, kad teisėse yra kraujo grupė? smile.gif
Man tai negaila. Aš dar norėčiau, kad teisėse įrašytų ūgį, svorį, krūtinės dydį, batų išmierą, seksualinę orientaciją. Nu negi gaila?


Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 17:56)
valkata, Aidos, a jums ką, gaila, kad teisėse yra kraujo grupė? smile.gif

mhhh, gaila bigsmile.gif bigsmile.gif jetau,koks skirtumas,tegu rašo,kad ir plaukų spalvą. Bet jei jau ta grupė toks reikalingas dalykas ant teisių,tegu padaro privaloma 4u.gif nes jei ji yra neprivaloma - galima ginčytis dėl jos reikalingumo ir naudos
Atsakyti
Maniškis "atmaskę" sugalvojęs kodėl neduoda man važiuot, ogi todėl kad draudime nėra manęs blink.gif ar labai blogai kad aš važinėčiau su jo mašina? žinau kad avarijos atveju nieko negautume nu bet g.gif
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 13, 17:23)
Tai jis ir yra dažnesnis kas du metai, jei neklystu.

Tai gal dar dažnesnis tikrinimas senų žmonių turėtų būti? Efektyvesnis? Padariau tokią išvadą, čia paskaičius atsiliepimus, kad daug kam pensininkai kelia daug problemų kelyje, kad net reiktų iš jų teises atimti nuo tam tikro amžiaus.

Nežinau, gal man čia taip sekasi, bet aš gal tik kartą per metus susiduriu su kokiu vienu plavinėjančiu pensininku, bet net ir jis man nekelia problemų, nes lėtai ir nepiktybiškai važiuoja, tai nematau problemos jį tiesiog aplenkti, kaip ir bet kurį kitą vairuotoją, kuris labai lėtai važiuoja.
Atsakyti
QUOTE(lagita @ 2014 05 15, 14:13)
Maniškis "atmaskę" sugalvojęs kodėl neduoda man važiuot, ogi todėl kad draudime nėra manęs  blink.gif  ar labai blogai kad aš važinėčiau su jo mašina? žinau kad avarijos atveju nieko negautume nu bet  g.gif


jei Jūsų amžius ir stažas mažesnis negu vyro- tada taip, draudimas negaliotų. o ką turit omeny su tuo "nu bet"? g.gif
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 15, 10:00)
Man tai negaila. Aš dar norėčiau, kad teisėse įrašytų ūgį, svorį, krūtinės dydį, batų išmierą, seksualinę orientaciją. Nu negi gaila?
Tai kad šitie kinta biggrin.gif
QUOTE(Aidos @ 2014 05 15, 10:20)
mhhh, gaila  bigsmile.gif  bigsmile.gif jetau,koks skirtumas,tegu rašo,kad ir plaukų spalvą. Bet jei jau ta grupė toks reikalingas dalykas ant teisių,tegu padaro privaloma  4u.gif nes jei ji yra neprivaloma - galima ginčytis dėl jos reikalingumo ir naudos
Anksčiau buvo privaloma, gi sakau - prieš 8 m buvo privaloma tikrai. Dabar, matyt pažengus technologijoms ir turint galimybę per kelias minutes ar net sekundes sužinoti tą grupę, nebėra tokio reikalavimo.
Man tai gerai, kad yra ant teisių, nes vis pamirštu, kokia mano grupė, o ji daugiau niekur nėra užrašyta biggrin.gif
Atsakyti