Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 15:02)
Papildyta:
Kraujo grupe pas mane i teises irasyta,kiekviena karta keiciant teises perraso.

nesuprantu kam ant teisiu kraujo grupe. Avarijos atveju kazkas knisis metalo kruvoj,ieskos teisiu,kad grupe suzinot?
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 14:07)
manot? žinau net porą žmonių, kurių regėjimas labai prastas, bet akinius nešiot - ne lygis. o vairuoja ir vargo tame nemato. todėl ir nestebina, kai po avarijos vairuotojai sako "nesuprantu, iš kur ta mašina atsirado, aš gi jos nemačiau". ir tikrai nematė, ne todėl, kad nesidairė, o todėl, kad nemato toliau savo nosies.

dėl reikalingumo, aišku, kad reikalingas. kai mūsų tauta bus labiau sąmoninga, tada bus galima sušvelninti reikalavimus. o kol patys žmonės savęs nei kitų nesaugo, reikia griežčiau žiūrėti.

Jūs pati davėt puikų tos med. apžiūros beprasmiškumo argumentą - nors ir yra tos med. komisijos, jie visvien vairuoja taip, kaip nori. Nebūtų tų apžiūrų, jie lygiai taip pat vairuotų, bet nors niekas nešvaisytų pinigų bei negaištų laiko toms beprasmėms komisijoms.
Atsakyti
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 15:15)
nesuprantu kam ant teisiu kraujo grupe. Avarijos atveju kazkas knisis metalo kruvoj,ieskos teisiu,kad grupe suzinot?

O jinai ten parasyta kazkam kenkia? biggrin.gif Tuo labiau,kad avarijos atveju gelbetojams gali ir prireikti jos,doku ar siaip ar taip bus ieskoma ax.gif jei grupe zinoma-ji ir rasoma ant teisiu. Anksciau budavo dedamas antspaudas i pasa.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 14:53)
O jinai ten parasyta kazkam kenkia? biggrin.gif Tuo labiau,kad avarijos atveju gelbetojams gali ir prireikti jos,doku ar siaip ar taip bus ieskoma  ax.gif  jei grupe zinoma-ji ir rasoma ant teisiu. Anksciau budavo dedamas antspaudas i pasa.

Tai jei nekenkia, tai pradėti rašyti viska į teises? Svorį, ūgį, batų išmierą, kiek dantų užplombuota, kiek cepelinų vienu prisėdimu suvalgo? smile.gif

Aš kažkaip manau, jog prireikus kraujo perpylimo, bet kokiu atveju tam žmogui būtų nustatinėjama kraujo grupė, o nepuolama pasitikėti tuo, kas ant teisių parašyta.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 15:02)
Kraujo grupe pas mane i teises irasyta,kiekviena karta keiciant teises perraso.
pas mane irgi įrašyta, kai aš medicininę praeidinėjau, tai buvo privaloma kraujo grupę nustatyti (aš iki tol savosios net nežinojau)
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 15:07)
manot? žinau net porą žmonių, kurių regėjimas labai prastas, bet akinius nešiot - ne lygis. o vairuoja ir vargo tame nemato. todėl ir nestebina, kai po avarijos vairuotojai sako "nesuprantu, iš kur ta mašina atsirado, aš gi jos nemačiau". ir tikrai nematė, ne todėl, kad nesidairė, o todėl, kad nemato toliau savo nosies
drinks_cheers.gif pakankamai daug dėl akinių kompleksuojančių (ypač moterų tarpe) arba nematančių reikalo juos nešioti
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 15:15)
nesuprantu kam ant teisiu kraujo grupe. Avarijos atveju kazkas knisis metalo kruvoj,ieskos teisiu,kad grupe suzinot?
Aš taip įsivaizduoju, kad ekstra ekstra atveju pila kraują pasitikėdami dokumentu, nes kažin ar greitosios automobilyje yra laboratorija, galinti staigiai nustatyti kraujo grupę. Va ligoninėje prieš operaciją jie net ir žinodami grupę vis tiek pas save papildomai kas kartą tikrina.
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 15:25)
drinks_cheers.gif pakankamai daug dėl akinių kompleksuojančių (ypač moterų tarpe) arba nematančių reikalo juos nešioti
Na ir kaip ta medicininė komisija privers jas tuos akinius nešioti? Jei jos nenorės akinių nešioti ir nenešios. Ir dzin ta komisija.

QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 15:25)
Aš taip įsivaizduoju, kad ekstra ekstra atveju pila kraują pasitikėdami dokumentu, nes kažin ar greitosios automobilyje yra laboratorija, galinti staigiai nustatyti kraujo grupę. Va ligoninėje prieš operaciją jie net ir žinodami grupę vis tiek pas save papildomai kas kartą tikrina.
Aš tai įsivaizduoju, kad greitosios automobilyje nėra nei kraujo perpylimo įrangos, nei kraujo, perpylimui...
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 16:25)
Aš taip įsivaizduoju, kad ekstra ekstra atveju pila kraują pasitikėdami dokumentu, nes kažin ar greitosios automobilyje yra laboratorija, galinti staigiai nustatyti kraujo grupę. Va ligoninėje prieš operaciją jie net ir žinodami grupę vis tiek pas save papildomai kas kartą tikrina.


Netikrinus niekada nepila,kraujo grupe tikrinama kelis kartus-tam uztenka kraujo laso,tik kad tiksliau atitaikyti dar tiriamos frakcijos.Bet kraujo vietoje nebuna-ji dar reikia uzsakyti,atvezti,atsildyti,tai va jei yra is anksto zinoma grupe,ta krauja is anksto galima ir uzsakyti.Greitosios automobilyje tikrai kraujo niekas neperpylines,jo ten ir nebuna.
Ir dar-del organu donorystes,tam irgi pravercia,kai is karto zinoma grupe ax.gif Tiesiog viskas vyksta greiciau ir kazkam buna daugiau sansu isgyventi... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(valkata @ 2014 05 14, 16:08)
Tai jei nekenkia, tai pradėti rašyti viska į teises? Svorį, ūgį, batų išmierą, kiek dantų užplombuota, kiek cepelinų vienu prisėdimu suvalgo? smile.gif

Aš kažkaip manau, jog prireikus kraujo perpylimo, bet kokiu atveju tam žmogui būtų nustatinėjama kraujo grupė, o nepuolama pasitikėti tuo, kas ant teisių parašyta.


Nuo senu laiku buvo privalomai i teises rasoma kraujo grupe,tik veliau,kai grupes nustatymas pasidare paprastesnis ir greitesnis-nebeprivaloma,bet duodant dokus teisems visada pasidomi ar yra kraujo grupe ir iraso,kiek dariausi teises-tiek klause. Nes geriau,kai ji ten yra,nei kad jos nera.
Aplamai tai visuose mano dokuose yra ta kraujo grupe,buvo ir gimimo liudijime,ir pase,na,ir teisese smile.gif
Atsakyti
O pas mane niekur nėra ir, atvirai pasakius, net nežinau kokia ji.
Atsakyti
Aš saviškę irgi atsitiktinai sužinojau,kai donore būt norėjau. Ir tai pasakė tik,kad II o - ar + nepasakė.

Abejoju ar ekstra atveju (pvz baisios avarijos metu) kažkas metalo krūvoje ieško dar teisių,kai žmones tenka traukt baisiom salygom t.y. pjaustyt mašinas ir pan. kur dar čia teisių ieškosi (o jei jos išvis namie liko? )
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 14, 16:36)
Na ir kaip ta medicininė komisija privers jas tuos akinius nešioti? Jei jos nenorės akinių nešioti ir nenešios. Ir dzin ta komisija.
Niekaip neprivers. Čia tiesiog kalba apie žmonių sąmoningumą bei atsakomybės prieš save ir kitus lygį. Juk tai lygiai tas pats, kaip vairavimas nepaisant to, kad žino, jog išgėrus/nemiegojus/vartojant kai kuriuos vaistus nederėtų vairuoti.
Ko gero tik rimto eismo įvykio atveju prasto regėjimo nustatymas med. patikros metu ir akinių nedėvėjimas įvykio metu gali turėti rimtesnių pasekmių.
Visgi regėjimo patikrinimas manau yra naudingas - kiti gali nežinoti, kad mato tiek prastai, kad jau reikėtų apsilankyti pas oftalmologą.
QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 16:45)
Netikrinus niekada nepila,kraujo grupe tikrinama kelis kartus-tam uztenka kraujo laso,tik kad tiksliau atitaikyti dar tiriamos frakcijos.Bet kraujo vietoje nebuna-ji dar reikia uzsakyti,atvezti,atsildyti,tai va jei yra is anksto zinoma grupe,ta krauja is anksto galima ir uzsakyti.Greitosios automobilyje tikrai kraujo niekas neperpylines,jo ten ir nebuna.
Ligoninės tai tikrai turi turėti atsargų, juk nėra taip, kad neturi nieko, kol neatveža leisgyvio žmogaus. O dėl greitosios aš tik paspėliojau, neteisingai pasirodo smile.gif

valkata, Aidos, a jums ką, gaila, kad teisėse yra kraujo grupė? smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 17:40)
Aš saviškę irgi atsitiktinai sužinojau,kai donore būt norėjau. Ir tai pasakė tik,kad II o - ar + nepasakė.
Bet matai kaip keičiasi - anksčiau teisėms buvo privlamoa žinoti grupę, dabar jau nebe.
O va aš visai neseniai internetu užpildžiau prašymą tapti donoru ir niekas mano kraujo grupės neprašė.
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 14, 17:56)
Ligoninės tai tikrai turi turėti atsargų, juk nėra taip, kad neturi nieko, kol neatveža leisgyvio žmogaus. O dėl greitosios aš tik paspėliojau, neteisingai pasirodo smile.gif


Tikrai kiekviena ligonine kraujo nesandeliuoja,kraujas-labai brangus dalykas,jam saugoti reikalingos atitinkamos salygos.Tiesa,grynas kraujas ir nesaugomas,yra kraujo produktai-eritrocitu mase,plazma ir pan...
Papildyta:
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 15:07)
manot? žinau net porą žmonių, kurių regėjimas labai prastas, bet akinius nešiot - ne lygis. o vairuoja ir vargo tame nemato. todėl ir nestebina, kai po avarijos vairuotojai sako "nesuprantu, iš kur ta mašina atsirado, aš gi jos nemačiau". ir tikrai nematė, ne todėl, kad nesidairė, o todėl, kad nemato toliau savo nosies.

dėl reikalingumo, aišku, kad reikalingas. kai mūsų tauta bus labiau sąmoninga, tada bus galima sušvelninti reikalavimus. o kol patys žmonės savęs nei kitų nesaugo, reikia griežčiau žiūrėti.


Labai daznai buna tokiu avariju,kai kaltininkas pasako-nemaciau... doh.gif Is kolegu daug girdejau,ir paciai buvo kai is salutinio i sona iskrido-sako,jusu nebuvo,is kur jus atsiradot,as jusu nemaciau... doh.gif Nu ka as zinau-autobuso nepamatyt blink.gif O ziurek,kiek tokiu ivykiu,kai po autikais ir furom palenda... g.gif Bet cia gali buti dar viena beda-ribotas akiplotis.Va praeinant komisija darbo medicinos centre sita dalyka tikrina,visu kat. vairuotojams.Be to,vyru akiplotis siauresnis nei moteru ax.gif

Pritariu,be bizuno niekaip-tik jis ilgesnis turi buti drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 17:40)
Aš saviškę irgi atsitiktinai sužinojau,kai donore būt norėjau. Ir tai pasakė tik,kad II o - ar + nepasakė.

Abejoju ar ekstra atveju (pvz baisios avarijos metu) kažkas metalo krūvoje ieško dar teisių,kai žmones tenka traukt baisiom salygom t.y. pjaustyt mašinas ir pan. kur dar čia teisių ieškosi (o jei jos išvis namie liko? )


Na,o kaip gi jie identifikuoja suzeistus/zuvusius? Kaip pildo popierius? Kazkaip itariu,kad tam dokumentai reikalingi... g.gif rolleyes.gif

As dar nelabai galiu suprasti,kaip galima nezinoti savo kraujo grupes-juk visiems naujagimiams ja nustatineja tik gimus... g.gif Tik anksciau kazkada buvo privaloma ja i dokumentus deti,dabar-neprivaloma.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 14, 19:49)
Tikrai kiekviena ligonine kraujo nesandeliuoja,kraujas-labai brangus dalykas,jam saugoti reikalingos atitinkamos salygos.Tiesa,grynas kraujas ir nesaugomas,yra kraujo produktai-eritrocitu mase,plazma ir pan...
Na tai ir ne į kiekvieną ligoninę veža ekstrinius ligonius mirksiukas.gif O tos, kurioms veža, tikrai kažkokias atsargas privalo turėti, nes nu gali gi staigiai prireikti, nebus kada vežioti ir dar šildyti visko g.gif Gryno kraujo aišku, kad nesaugo, ir perpylinėja paprastai traumų atveju eritrocitų masę.
Tiesa, valkata, pačiam perpylimui jokios įrangos nereikia - pajungia kateterį, pakabina pūslę su kruajo produktais ir tiek.
Atsakyti