Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(denaxa @ 2014 05 13, 14:54)
Tai aisku yra...bet greiciausiai jie be galiojancios sveikatos pazymos vairuoja,labai abejoju,kad tokius galetu med. komisija praleisti...vien prie regejimo tai tikrai labai stipriai kabinasi... g.gif 
Nu man įdomu, kiek vairuotojų turi galiojančią med. pažymą? Niekas gi jų netikrina. Maniškė nebegalioja jau nuo 2009 ar 2010 m, net nežinau, kur ją esu nukišusi.
Kadangi nėra kontrolės, tai tas punktas, kad med. komisija privaloma kas 2 m yra niekinis.
Bet aš irgi nepritairu, kad būtų amžiaus lubos, tiesiog turi būti užtikrinta geresnė kontrolė.
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 13, 17:23)
Tai jis ir yra dažnesnis kas du metai, jei neklystu.

Taip,kas du,o jei yra kazkokiu sveikatos sutrikimu-tada kasmet.

As kas du turiu tikrintis lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Little feet @ 2014 05 13, 19:14)
Nu man įdomu, kiek vairuotojų turi galiojančią med. pažymą? Niekas gi jų netikrina. Maniškė nebegalioja jau nuo 2009 ar 2010 m, net nežinau, kur ją esu nukišusi.
Kadangi nėra kontrolės, tai tas punktas, kad med. komisija privaloma kas 2 m yra niekinis.
Bet aš irgi nepritairu, kad būtų amžiaus lubos, tiesiog turi būti užtikrinta geresnė kontrolė.


Nu nzn...mano mama tikrinasi,nors nevazineja dabar...teisybe pasakius,is mano aplinkos tai ko gero beveik visi su galiojanciom...na,be tos pazymos siaip jau ir dirbti neleistu... ax.gif Del pazymos galiojimo galbut gali kilti klausimas eismo ivykio su rimtom atveju,jei jis ivykes del vairuotojo sveikatos problemu,manau,tada gal ir kiltu keblumu... g.gif
Atsakyti
Aš tikrinausi mokydamasi vairuoti - tai gavau sveikatos pažymą 10 metų, nors ir turiu sveikatos problemų g.gif sakė, kad tik tokias išduoda, nes tos po du metus neturi prasmės - kai techninę apžiūrą einant jos nebereikia, tai vis tiek tikrinasi tik teises keisdami. Manau, gal dirbant vairuotoju kitokie reikalavimai nei mėgėjams... gal ir nuo amžiaus priklauso - MB šiandien ėjo apžiūrą (baigia teisės galiot) - tai gavo 5 metams... bet klausimas didelis, kas jį nuvarys tikrintis po tų penkių metų - ankstesnė pažyma man rodos prieš kokius aštuonis buvo pasibaigus ir kažin kur nukišta doh.gif
Atsakyti
Aha,as tokia "dviguba" pazyma gaunu: A ir B kategorijoms (nors A neturiu tongue.gif )- 10 metu,o visoms aukstesnems kategorijoms-2 metai (nors realiai C turetu buti 3 metai,bet jau nesismulkina taip doh.gif ).
Atsakyti
koks skirtumas kiek galioja sveikatos pažyma? taigi visi žinom, kaip jas gaunam. nueini į vairuotojų komisiją, žodžiu pasakai, kad niekuo nesergi, nevartoji narkotikų, nesi psichuškės įskaitoj. et voila, pažyma tavo rankose. ir visiems dzin. net nepatikrina. ir 10 m. gali sau ramiai važinėt.

kai savąją gavau, buvau apšalus. norėjau, kad bent kraujo grupę į ją įrašytų, tikėjausi kažkokio rimtesnio patikrinimo, o čia... kažkoks pasityčiojimas, o ne rimta medicininė komisija
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 08:23)
koks skirtumas kiek galioja sveikatos pažyma? taigi visi žinom, kaip jas gaunam. nueini į vairuotojų komisiją, žodžiu pasakai, kad niekuo nesergi, nevartoji narkotikų, nesi psichuškės įskaitoj. et voila, pažyma tavo rankose. ir visiems dzin. net nepatikrina. ir 10 m. gali sau ramiai važinėt.

kai savąją gavau, buvau apšalus. norėjau, kad bent kraujo grupę į ją įrašytų, tikėjausi kažkokio rimtesnio patikrinimo, o čia... kažkoks pasityčiojimas, o ne rimta medicininė komisija


askai ejau tai siunte i narkologini,reikejo pazyma parnesti ,kad nesu iskaitoj biggrin.gif dar akis tikrino ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 09:23)
koks skirtumas kiek galioja sveikatos pažyma? taigi visi žinom, kaip jas gaunam. nueini į vairuotojų komisiją, žodžiu pasakai, kad niekuo nesergi, nevartoji narkotikų, nesi psichuškės įskaitoj. et voila, pažyma tavo rankose. ir visiems dzin. net nepatikrina. ir 10 m. gali sau ramiai važinėt.

kai savąją gavau, buvau apšalus. norėjau, kad bent kraujo grupę į ją įrašytų, tikėjausi kažkokio rimtesnio patikrinimo, o čia... kažkoks pasityčiojimas, o ne rimta medicininė komisija


na, man tai irgi žodžiu pasakyt neužteko... ir pažymos iš narkologinio reikėjo, ir kardiogramos, rentgenogramos, tikrino ir klausą, ir reakciją... o kai su akim turiu problemų - tai ilgai varinėjo net per kelis kabinetus, visokius testus darė...
Kraujo grupė irgi įrašyta - ir pažymoj, ir ant teisių g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 07:23)
koks skirtumas kiek galioja sveikatos pažyma? taigi visi žinom, kaip jas gaunam. nueini į vairuotojų komisiją, žodžiu pasakai, kad niekuo nesergi, nevartoji narkotikų, nesi psichuškės įskaitoj. et voila, pažyma tavo rankose. ir visiems dzin. net nepatikrina. ir 10 m. gali sau ramiai važinėt.

kai savąją gavau, buvau apšalus. norėjau, kad bent kraujo grupę į ją įrašytų, tikėjausi kažkokio rimtesnio patikrinimo, o čia... kažkoks pasityčiojimas, o ne rimta medicininė komisija

O realiai ar to reikia? Daugelyje šalių visa med komisija susiveda į regėjimo patikrinimą. O ri tas patikrinimas dar klausimas ar reikalingas. Juk prastai matantis žmogus nepuls atsisėdęs prie vairo nusiiminėti akinius ar kontaktinius lešius.
Atsakyti
O man su sveikata irgi gerai buvo rolleyes.gif patikrino spaudimą,svorį/ūgį,akis pažiūrėjo,kadangi nešioju akinius jau senokai,tai nekilo nė klausimų,kad tik su jais ir vairuosiu,dar permetė sveikatos knygutę. Einu galutinio štampo pas psichologą (jis mano klinikoj dar ir sutvarkydavo viską galutinai su pažyma,atiduodavo ją) ir ką jūs manot? pamato mano akių minusus,sako kam jums akiniai?? galit ir be akinių vairuot su tokiu minusu,puikiai matysit,duokit pažymą,ištaisysiu,kad be akinių vairuot gali bigsmile.gif bet nesutikau,man pačiai drąsiau su akiniais,matyt psichologiškai jau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidos @ 2014 05 14, 12:26)
O man su sveikata irgi gerai buvo  rolleyes.gif patikrino spaudimą,svorį/ūgį,akis pažiūrėjo,kadangi nešioju akinius jau senokai,tai nekilo nė klausimų,kad tik su jais ir vairuosiu,dar permetė sveikatos knygutę. Einu galutinio štampo pas psichologą (jis mano klinikoj dar ir sutvarkydavo viską galutinai su pažyma,atiduodavo ją)  ir ką jūs manot? pamato mano akių minusus,sako kam jums akiniai?? galit ir be akinių vairuot su tokiu minusu,puikiai matysit,duokit pažymą,ištaisysiu,kad be akinių vairuot gali  bigsmile.gif bet nesutikau,man pačiai drąsiau su akiniais,matyt psichologiškai jau  ax.gif


iš tikrųjų tai koks skirtumas? niekas dabar nesupaisys - vieni dėl grožio akinius be dioptrijų gal nešioja, kiti su linzėm važinėja... niekas nebepatikrins. Aš turiu stipresnius akinius specialiai vairavimui (jie mašinoj būna), dar su kitais, silpnesniais, vaikštau, o kartais ir linzes įsidedu... Tai kartais susigriebiu kad jau važiuoju su tais, kur kasdien vaikštau - tenka sustot. O kartais MB jau važiuojant sako - nu kaip, tau be akinių vairuot gerai? sakau - aš su linzėm gi, be akinių gal su visais vartais jau būčiau išvažiavus.... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 08:23)
koks skirtumas kiek galioja sveikatos pažyma? taigi visi žinom, kaip jas gaunam. nueini į vairuotojų komisiją, žodžiu pasakai, kad niekuo nesergi, nevartoji narkotikų, nesi psichuškės įskaitoj. et voila, pažyma tavo rankose. ir visiems dzin. net nepatikrina. ir 10 m. gali sau ramiai važinėt.

kai savąją gavau, buvau apšalus. norėjau, kad bent kraujo grupę į ją įrašytų, tikėjausi kažkokio rimtesnio patikrinimo, o čia... kažkoks pasityčiojimas, o ne rimta medicininė komisija

Nueik i darbo medicinos centra-turesi tooki patikrinima doh.gif O profesionalus tai ten isvis kaip grusias krato,po keliu valandu iseini vos gyva,buna,kad ir nespeji visko praeiti per viena diena... doh.gif
Papildyta:
Kraujo grupe pas mane i teises irasyta,kiekviena karta keiciant teises perraso.
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 14, 09:30)
O realiai ar to reikia? Daugelyje šalių visa med komisija susiveda į regėjimo patikrinimą. O ri tas patikrinimas dar klausimas ar reikalingas. Juk prastai matantis žmogus nepuls atsisėdęs prie vairo nusiiminėti akinius ar kontaktinius lešius.


manot? žinau net porą žmonių, kurių regėjimas labai prastas, bet akinius nešiot - ne lygis. o vairuoja ir vargo tame nemato. todėl ir nestebina, kai po avarijos vairuotojai sako "nesuprantu, iš kur ta mašina atsirado, aš gi jos nemačiau". ir tikrai nematė, ne todėl, kad nesidairė, o todėl, kad nemato toliau savo nosies.

dėl reikalingumo, aišku, kad reikalingas. kai mūsų tauta bus labiau sąmoninga, tada bus galima sušvelninti reikalavimus. o kol patys žmonės savęs nei kitų nesaugo, reikia griežčiau žiūrėti.
Atsakyti