Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Rida_R @ 2014 08 08, 19:49)
Sveikos, ateinu truputėlį moteriškoje kompanijoje paplepėti. Nuo ryt lieku viena su auto. Truputį pasivažinėjau paskutiniu metu Kaunas-Druskininkai, Kaunas-Utena, bet tiesiu keliu tokia ir praktika. O šiandien per piką (koks ten pikas atostogų metu, bet man buvo gana) išlindom miestan, po savanorius, žiedais, baršausko gatve, europos pr. pasivažinėti. Tipo keliu, kuriuo reiks po darbo važiuoti namo. Jergutėliau, lygioj vietoj kelis kart užgesau (vyras niekaip nesupranta, kaip tai sugebu, nes mašiniukas dyzelis, tikrai lengvai pradeda važiuoti), užkišau šlykščiai irgi porą kartų  blush2.gif  doh.gif  Ir gėda nuo kitų vairuotojų ir bijau, kad kas nesupykęs nepastabdytų staigiai man. Atrodo važiuoju pagal kelio ženklus, vyras bamba (nepiktai), kad nelekiu su srautu kartu. O man truputį nejauku judėti greičiau, kai maži atstumai tarp automobilių. Nežinau, kaip bus vienai. Važiuoti reikės, nes iš kitos pusės visai patogu būti nepriklausomai. Jau pajaučiau, kaip faina, bet kada sėsti ir nulėkti pas draugę, nors ir savam kaime. Vienu žodžiu, jei sutiksit blūdinantį Peugot 806 su prancūzų buldogo lipduku ant uodegos, nepykit labai  ax.gif

Važiuot, važiuot ir tiesiog važiuot. Ant nugaros klevlapį užsikabint dėl visa ko ir važiuoti. Su srautu reik tą patį greitį laikyt - galima pirmoj juostoj vilktis aišku, bet nuo to dauguma nebus laimingesni. Aš tiesiog palaikau didesnį tarpą nuo priekį važiuojančios mašinos (t.y. tokį, kuris mano nuomone yra saugus) - taip, atsiranda gudruolių, kurie sugalvoja ten staiga įsipaišyti į tą tarpą, bet tai vėl atstatati tarpą ir tiek. O ir tie gudruoliai dažnai nulekia toliau, nes pamato, kad stabdis ne tu buvai. Su užgesimai - na papypins. Ir kas pačiai iš to? Jei greit neužsivedi, tai jungi avarinkę ir ramiai užsivedi. Svarbiausia nesinervinti smile.gif Tie, kurie negali palaukti, apvažiuos. O kiti palauks.
Vienu žodžiu - tik per praktiką dings ta baimė ir nepasitikėjimas. Keletą kartų ramiai pravažiavus vienai atsiras pasitikėjimas - bent jau daugumai atsiranda.



Atsakyti
QUOTE(Masacre @ 2014 08 12, 20:09)
Važiuot, važiuot ir tiesiog važiuot. Ant nugaros klevlapį užsikabint dėl visa ko ir važiuoti.
Vienu žodžiu - tik per praktiką dings ta baimė ir nepasitikėjimas. Keletą kartų ramiai pravažiavus vienai atsiras pasitikėjimas - bent jau daugumai atsiranda.


Ačiū už palaikymą smile.gif Taip ir darau. Susigalvoju reikalų ir važiuoju. Tai mamą į sodą, tai kapelių patvarkyti. Dar vyras paliko užduotį pabaigti technikinę tvarkytis (jei norėsiu važiuoti), tai pirmą kartą ir autodetalių parduotuvėje apsilankiau (tik truputį gėda pasidarė išgirdus klausimą koks variklis? blush2.gif, nu nuoširdžiai nesidomėjau aš tokiais duomenimis.) Dar savaitgalį sakiau su tėvuku, reik praminti namai-darbas-namai maršrutu (kol kas atostogos). Lapą planuoju užsikabinti, nors vyras prieštaravo, tipo atsiras durnių, kurie gasdins pasdabdydami priekyje ar spausdami į šoną, tipo jis matęs tokių variantų. Bet ir be lapo tokių gali išlįsti gi g.gif

Šiandien besimaldama Aleksote, pajutau kaip ir malonumą važiuoti, greičiau ne važiuoti, o tai kad galiu pati savo reikalus tvarkyti - nereikia nieko prašyti thumbup.gif

Ir dar vienas keistas jausmas: einant iš namų pradedu jaudintis, rankos/kojos drebėti, bet įsėdus į automobilį viskas praeina, kažkaip užvedus variklį nurimstu staiga. Išlipus vėl, tik mažesnis jaudulys apima unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidos @ 2014 08 12, 19:11)
Nors vairuoju jau gan ilgokai aktyviai,bet tik paskutiniu metu tenka vis vairuot naktį. Sakykit ar čia man vienai naktį sunku vairuot ar reikia įpratimo? Atrodo nematau nieko visiškai,keliai staiga tampa nepažįstami  doh.gif kažką girdėjau,kol mokiausi vairuot,kad tiems,kas su akinukais,visad sunku būna naktį vairuot g.gif


man tai patinka vėlai naktį - miestas tuščias, gatvėse beveik nėra mašinų smile.gif

be abejo naktį sunkiau, juk matomumas prastesnis, atstumo, erdvės pojūtis kitoks, bet kai įprasite, nebebus jokio skirtumo diena ar naktis. bjauriausia, kai tamsu, šlapia ir dar lyja ar šlapdriba. bet ir prie to priprantama, jei kiekvieną dieną tenka vairuot.

dėl akinių nežinau, pati nenešioju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 08 13, 10:57)
man tai patinka vėlai naktį - miestas tuščias, gatvėse beveik nėra mašinų  smile.gif

be abejo naktį sunkiau, juk matomumas prastesnis, atstumo, erdvės pojūtis kitoks, bet kai įprasite, nebebus jokio skirtumo diena ar naktis. bjauriausia, kai tamsu, šlapia ir dar lyja ar šlapdriba. bet ir prie to priprantama, jei kiekvieną dieną tenka vairuot.

dėl akinių nežinau, pati nenešioju  4u.gif

Dėl paties vairavimo,tai patinka ir man,ramu gatvėj,muzika groja.. wub.gif bet man kažkaip su matomumu prastai,na bet tikrai reik įprast ir viskas bus gerai 4u.gif šiandien pirmą kartą važiuosiu kiek toliau naktį viena,vakar stresavau baisiai,šiandien kažkaip ramu. Ai,neramu tik,kad pro miškus važiuosiu,kad koks žvėrelis nešoktų po ratais,bet nereikia nusiteikt iš anksto smile.gif

Nors man ir anksti ryte važiuot labai fainai,kai saulė tik kyla,gatvės tuščios,diena tik prasideda,super rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Rida_R @ 2014 08 12, 21:21)
Lapą planuoju užsikabinti, nors vyras prieštaravo, tipo atsiras durnių, kurie gasdins pasdabdydami priekyje ar spausdami į šoną, tipo jis matęs tokių variantų. Bet ir be lapo tokių gali išlįsti gi  g.gif



Prasilausi ir viskas bus gerai smile.gif Tik lapa butinai uzsikabink-kai aplinkiniai matys lapa,tai laikys atstumo labiau,aplenks ir nuvaziuos,o kai kresi kvailystes be lapo-tai tikrai gali susilaukti uzlindimu ir pastabdymu,be to,aplinkiniai nesisaugos taves ir nieko blogo nesitikes,o jau vien tai nelabai saugu jei dar nesijauti tvirtai. As pati kazkada zenkla 70 nusiemiau tada,kai jau metus kazkur niekas man nebepypino-turejau 1,5 metu stazo smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Aidos @ 2014 08 12, 20:11)
Nors vairuoju jau gan ilgokai aktyviai,bet tik paskutiniu metu tenka vis vairuot naktį. Sakykit ar čia man vienai naktį sunku vairuot ar reikia įpratimo? Atrodo nematau nieko visiškai,keliai staiga tampa nepažįstami  doh.gif kažką girdėjau,kol mokiausi vairuot,kad tiems,kas su akinukais,visad sunku būna naktį vairuot g.gif


Pripratimo reikia,del sunkumo kad su akinukais-nesamone...as su akinukais ir labai prastu regejimu,man nakti vairuot tas pats kas diena,matau viska ka reikia ir jokio diskomforto nejauciu,tik kad po naktiniu vairavimu akys pavargsta ir skauda (bet cia visiems tas yra),o dukra tik ka pradejus vairuot su simtaprocentiniu regejimu nelabai tamsoj susigaudo,sako,akina sviesos ir nieko nemato...o man keista,kaip ji nemato,jei as viska matau... doh.gif taigi cia tik pripratimo reikalas... ax.gif
Atsakyti
Man mirga akyse naktimis, kai būna daug mašinų iš priekio. Akina, bet mano jautrios akys, nors regėjimas geras. Akinius nuo saulės nešioju žiemą, vasarą, per lietų ir tt.
Atsakyti
Na mano kelionė praėjo gerai,tik jau kitų vairuotojų "protingumas" neišjungti "ilgų" šviesų prieš kitas mašinas,tai.. doh.gif doh.gif vos ne ašarojau važiuodama. Ir mirksėjau ir pykau ir keikiau,bet paskui supratau,kad beviltiška ir stengdavausi kaip nors nukreipti žvilgsnį į šoną.
Atsakyti
QUOTE(Aidos @ 2014 08 14, 18:46)
Na mano kelionė praėjo gerai,tik jau kitų vairuotojų "protingumas" neišjungti "ilgų" šviesų prieš kitas mašinas,tai.. doh.gif  doh.gif vos ne ašarojau važiuodama. Ir mirksėjau ir pykau ir keikiau,bet paskui supratau,kad beviltiška ir stengdavausi kaip nors nukreipti žvilgsnį į šoną.


aš irgi keikiu tokius fruktus drinks_cheers.gif kai akina, aš mirksiu, tai kai kurie susipranta ir perjungia į artimąsias, bet toli gražu ne visi. kai sausa, tai dar galima kentėt. bet kai šlapia doh.gif tai stengiuos prisimerkt ir žiūrėt tiesiai prieš save, kad kuo mačiau akintų
Atsakyti
Del to,kad akina sviesos-reikia ziureti i kelia taip,kad neziuretum i tas sviesas,tai yra-matytum,bet akis ties jomis nesifiksuotu,o taip lyg pro sali praslystu-tada neakina ir nevargina taip. na,sito pasimokyti reikia,bet jau kai ismoksti tai nebevargina taip visokie akinantys nesureguliuotomis lempomis... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 08 15, 11:13)
Del to,kad akina sviesos-reikia ziureti i kelia taip,kad neziuretum i tas sviesas,tai yra-matytum,bet akis ties jomis nesifiksuotu,o taip lyg pro sali praslystu-tada neakina ir nevargina taip. na,sito pasimokyti reikia,bet jau kai ismoksti tai nebevargina taip visokie akinantys nesureguliuotomis lempomis... ax.gif

Panasiai ir darau, bet ne visose situacijose tai įmanoma.

Iš esmės negaliu skūstis, xeonai pakankamai gerai išsklaido priešpriešinio eismo mirguliavimus.

Yra momentas, kai pasijuntu tikrai kaip akla. Kai važiuojama labai sauletą dieną, ir staigiai įvažiuojama tarp medžių. Kai spunduliai susimaišo su medžio lapų šešėliais. Tada užtrunku kol ižiūriu kelią blink.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 08 15, 19:13)
Del to,kad akina sviesos-reikia ziureti i kelia taip,kad neziuretum i tas sviesas,tai yra-matytum,bet akis ties jomis nesifiksuotu,o taip lyg pro sali praslystu-tada neakina ir nevargina taip. na,sito pasimokyti reikia,bet jau kai ismoksti tai nebevargina taip visokie akinantys nesureguliuotomis lempomis... ax.gif

Moku taip žvilgsnį nukreipt,kad nematyt,na bet aš išvis apie kultūrą kalbėjau blush2.gif kas nustebino,kad ir tolimųjų reisų vairuotojai lygiai taip pačiai naglai jas laikė įjungtas,vos keli perjungė prieš mane. O man jie atrodo ypatingai gerbiantys eismo kultūrą žmonės rolleyes.gif


Kai pakelėj stovėjau sugedus su pradarytu kapotu,niekas nestojo (nors ir nestabdžiau biggrin.gif ) tik vienas furistas sustojo,pažiūrėjo persikreipęs per langą ir nuvažiavo. Nors tiek biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidos: 16 rugpjūčio 2014 - 07:43
QUOTE(Taurė @ 2014 08 16, 01:37)
Panasiai ir darau, bet ne visose situacijose tai įmanoma.

Iš esmės negaliu skūstis, xeonai pakankamai gerai išsklaido priešpriešinio eismo mirguliavimus.

Yra momentas, kai pasijuntu tikrai kaip akla. Kai važiuojama labai sauletą dieną, ir staigiai įvažiuojama tarp medžių. Kai spunduliai susimaišo su medžio lapų šešėliais. Tada užtrunku kol ižiūriu kelią  blink.gif

man irgi panašiai, akys būna kartais tiek užsijautrina, kad mėnesį vos ne mirga vaizdas net ne nuo kitų mašinų, o ir nuo savų šviesų tamsoje. doh.gif laikinai suprastėja rega, paskui vėl normaliau.
Atsakyti