Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(denaxa @ 2014 05 11, 19:45)
Va tame ir yra problema,kad visi akcentuojasi tik i tai,kiek kainuoja teises ir kaip jas gauti/isigyti,tik,deja,apie ismokima vairuoti niekas beveik net neuzsimena,apie tai,kaip kuo geriau ismokti vairuoti...O gaves ta popiereli tikrai mazai kas mokosi toliau...todel manau,kad tokie kursai butini,ir tai tikrai nera pinigu melzimas.Gatvese tikras bardakynas,zmones nesusigaudo eisme,taisykles zino toli grazu ne visi (uztenka pasiskaityti komentarus Delfyje po nacionalinio ket egzamino doh.gif ),vazinejama tiesiog kaip papuola...

O kaip jūs paaiškinsite tai, kad tose šalyse, kur teises gauti yra 100x paprasčiau nei Lietuvoje (nereikia jokių kursu, užtenka nueiti ir egzaminą laikyt), gatvėse nėra jokio bardakyno?
Atsakyti
Kur jas gauti paprasciau ir pigiau? bigsmile.gif Ir,beje,vel kalba eina apie teisiu gavima,o ismokt vairuoti,ka-nereikia? Kiek zinau,Lietuvoje kol kas issilaikyti teises yra ir pigiausia,ir lengviausia-jeigu ziureti Europoje (Amerikos gal nelieskim,ten visiskai kitos eismo salygos ir kultura),gal ne veltui gyvenantys uzsienyje verziasi laikyti i Lietuva,zinau ne viena,nesugebejusi issilaikyti Anglijoje profesionalo teisiu,kai nesugeba ten-grizta i Lietuva...taip,ten gali mokytis kaip nori savarankiskai,bet ziniu patikrinimas toli grazu ne tokio vaikisko lygio,kaip Lietuvoje,o ir kainos visai kitos... ax.gif O tas,beje-atsispindi ir eismo saugume,nes teisiu negali "gauti" bet kas,o tik tas,kas is tikruju moka vairuoti ax.gif
Atsakyti
Belgijoj tikrai paprasciau. Paisiimi 20 privalomu pamoku su instruktorium, po ju gauni laikinas teises ir 3 men vazineji vienas. Tada gatvej laikai egzamina, jame privaloma pastatyti automobili prie salitgatvio ir apsisukti ribotame plote. Arba vazineji 3men su artimuoju, tada 2 privalomos pamokos su instruktorium ir laikai egza. Nelaikiau teisiu Belgijoj, nes teorija prancuzu/olandu/vokieciu kalbom. Ir siaip manau daug kas nelaiko tesiu uzsienyje del to, kad nemoka laisvai tos salies kalbos. Kai kuriem lietuviam lietuviskai sunku issilaikyt, tai ka ten kalbet apie norvegu ar, kaip man, prancuzu kalbas.
Atsakyti
Nelaiko dar del to,kad Lietuvoj pigiau yra issilaikyti,ir lengviau.tai,kas is pirmo zvilgsnio gali atrodyti paprasciau,nebutinai yra paprasta.Ten ir paruosimas rimtesnis,nes moko vairuoti,o pas mus-tik egzamina islaikyti,apie vairavimo kulturos mokyma net kalbos jokios nera...
Pasenes biski,bet... http://www.delfi.lt/...s.d?id=25138099
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 11, 21:36)
Diedukai nervuoja letai vaziuodami,bet tik tiek,butent del leto vaziavimo jie nera pavojingi,ir ju yra tiek mazai ,kad neverta del to sau kepenu gadintis ax.gif As tiek visokiu ciudu gatvese prisiziuriu per darbo diena,kad tie diedukai atrodo jau toookie nekalti sutverimai tam bendram kontekste... rolleyes.gif Be to,pvz.,kazkaip nei vienam diedukui neateina i galva parkuotis ir blokuoti viesojo transporto stoteliu,ar vaziuoti autobusu juostomis-jie zino,kad negalima,nes trukdys ir ket neleidzia,o vat jaunesni vairuotojai,net tik ka teises issilaike-sito nezino ax.gif Mano dede pensininkas,vazineja greitai,lakstantis toks,bet jo uz jokius pinigus nepriversi net trumpam stabteleti kur draudziama ar aplamai kokio zenklo ar kt. ket reikalavimus pazeisti,ir nebuna taip,kad kokio zenklo nepamatytu,tarp jaunimo ko gero tokiu nerasi  doh.gif
Regitra tai uz mokymus nesusizers,jie juk tik teises keis,49lt nuo zmogaus uz plastikine kortele ax.gif  Bet su tais mokymais irgi yra vienas didelis bet-taip,tai gali pasidaryti aukso kasykla zmonems,kurie bus suinteresuoti tik susizerti pinigus,o ne kokybiskai ismokyti vairuotojus,tuo atveju,jei mokymai bus atiduoti i 2-3 istaigu letenas (yra tokiu tendenciju,vairavimo mokytojai tam nepritaria,nes mato,kad gero nebus is to),aisku,ne uz aciu manau,tada nebus konkurencijos ir is tikruju gera ideja pavirs i eiline pinigu plovykla.O ideja is tikruju gera.Ir tikrai ne visiems rupi susiplauti pinigus,deja,suns balsas i dangu neina... ax.gif
Yra dabar kvalifikacijos kelimo kursai vairuotojams,tai kiek girdejau atsiliepimus is furistu-realiai moki uz pazymejima kosmine suma (kainuoja daugiau negu islaikyti B,jei pirminis,o paskui kas 5 metai-pigiau) ir nieko ten tokio neismoko,kai kur dar ir pacius mokytojus butu ko pamokyti biggrin.gif Man tai cia pasiseke,nes imone turi savo mokymo baze ir kursai buvo darbdavio,o kadangi darbdavys suinteresuotas darbuotoju kvalifikacija-kursai buvo naudingi ir bent jau man idomus  ax.gif

Nu kaip tai tik tiek,kad letai vaziuoja doh.gif ,mn kale i sona irgi del to,kad letai vaziavo?Ar kad is vis nesuvoke,kur vaziuoja,ir manes net nemate?uriu ir artimoje aplinkoje pvz.,kaip tie diedukai vaziuoja,laikas jau butu jiems teises padeti i sona,kalbu apie 70-80m.diedukus.
Apie aukso kasykla ir kalbejau,o tu sakei,kad tikra ne,bet dabar jau kitaip kalbi biggrin.gif .Puikiai zinau,kaip plaunami pinigai,kiek korupcijos pas mus yra,tai kvaila butu galvoti,kad del tu papildomu kursu kazkas nesusizers grazios sumos biggrin.gif.
Ka paryskinau,del to sutinku,as ta ir sakiau mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(*Salt* @ 2014 05 12, 17:07)
Nu kaip tai tik tiek,kad letai vaziuoja doh.gif ,mn kale i sona irgi del to,kad letai vaziavo?Ar kad is vis nesuvoke,kur vaziuoja,ir manes net nemate?uriu ir artimoje aplinkoje pvz.,kaip tie diedukai vaziuoja,laikas jau butu jiems teises padeti i sona,kalbu apie 70-80m.diedukus.
Apie aukso kasykla ir kalbejau,o tu sakei,kad tikra ne,bet dabar jau kitaip kalbi  biggrin.gif .Puikiai zinau,kaip plaunami pinigai,kiek korupcijos pas mus yra,tai kvaila butu galvoti,kad del tu papildomu kursu kazkas nesusizers grazios sumos biggrin.gif.Ka paryskinau,del to sutinku,as ta ir sakiau  mirksiukas.gif .

Mes biski apie skirtingus dalykus kalbam biggrin.gif Papildomi kursai sugalvoti tikrai ne del pinigu plovimo,o del to,kad gerinti situacija keliuose-zmones patys nesupranta,kad reikia mokytis,todel reikia tai padaryti privalomu dalyku.Taigi tikslas tikrai ne pinigu plovimas smile.gif Bet sita ideja gali pasinaudoti tie,kuriems rupi pinigu plovimas(ka as ir norejau pasakyti-mano nuomone nepasikeite,kalbu tik apie galima varianta,kurio gali ir nebuti)-bet gal taip neatsitiks ax.gif
O 70 metu-dar ne visai diedukas,tokio amziaus zmones dar dirba,vairuotojais irgi ax.gif Tai,kad tau kale i sona vienas diedukas-ne rodiklis, avariju zieduose ir po kelias per diena buna,lygiai tokios pat situacijos-nemato kur vaziuoja ir taranuoja kazka i sona,ir jauni zmones...tai ka apie juos sakyti? teises atimti ir neduoti daugiau vazineti? smile.gif O paziurek,kiek moteru palenda po autobusu,jau kiek musu masinu sudauze,keleiviu suzalotu buvo-nes nemate doh.gif Tai ko noreti is tu retu dar vazinejanciu dieduku? jei jaunimas vaziuoja nieko aplink nematydami ir nesiorientuodami ka daro? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 12, 16:30)
Mes biski apie skirtingus dalykus kalbam biggrin.gif Papildomi kursai sugalvoti tikrai ne del pinigu plovimo,o del to,kad gerinti situacija keliuose-zmones patys nesupranta,kad reikia mokytis,todel reikia tai padaryti privalomu dalyku.Taigi tikslas tikrai ne pinigu plovimas smile.gif Bet sita ideja gali pasinaudoti tie,kuriems rupi pinigu plovimas(ka as ir norejau pasakyti-mano nuomone nepasikeite,kalbu tik apie galima varianta,kurio gali ir nebuti)-bet gal taip neatsitiks  ax.gif
O 70 metu-dar ne visai diedukas,tokio amziaus zmones dar dirba,vairuotojais irgi  ax.gif Tai,kad tau kale i sona vienas diedukas-ne rodiklis, avariju zieduose ir po kelias per diena buna,lygiai tokios pat situacijos-nemato kur vaziuoja ir taranuoja kazka i sona,ir jauni zmones...tai ka apie juos sakyti? teises atimti ir neduoti daugiau vazineti? smile.gif O paziurek,kiek moteru palenda po autobusu,jau kiek musu masinu sudauze,keleiviu suzalotu buvo-nes nemate doh.gif  Tai ko noreti is tu retu dar vazinejanciu dieduku? jei jaunimas vaziuoja nieko aplink nematydami ir nesiorientuodami ka daro? doh.gif

Vien del to,kad ir jauni nemoka vaziuoti,diedukai neprades geriau matyti ir orentuotis kelyje mirksiukas.gif .Lieku prie savo nuomones,metu cenzas turetu buti ivestas.
Atsakyti
Labu, užmačiau kažką kalbat apie diedukus ir papildomus kursus, tik l. jau daug skaityt.

Jeigu pastebiu, kad vairuoja vyrenio amžiaus žmogus, visad stengiuos arba atidžiau jį stebėt, arba pabėgt nuo jo, kad, pvz, nesugalvotų persirikiuot man šalia būnant.

Na, o jeigu kalbat apie papilomus kursus tai siūlyčiau daryti visiems praktinį vairavimo egzaminą kas kažkiek metų su savo mašina ir jei to egzamino žmogus neišlaiko, tada turėtų eiti į kursus, manau, kad būtų visai sąžininga.
Teko man keletą dienų būti pavežiotai kolegės, kuri kokia 20 metų vairuoja ir jos tėtis buvo vairavimo instruktorius. Na, nežinau... Man paliko ne kokį įspūdį. Aišku, visada lyginame su savo veiksmais, kaip mes važiuotumėm vienoj ar kitoj situacijoj, bet.. Pastebėjau, kad dažnai važiuoja nei tai vienoj, nei tai kitoj juostoj (beveik apsižergus), posūkiui į lėtėjimo juostą įsuka prieš pat posūkį, o ne iškart jai prasidėjus, apsisuka per ištisinę liniją, važiuoja taip arti šaligatvio, kad kartą posūkyje ant jo užšoko, įvažiuodama į žiedą rodo posūkį.. Jeigu ją pratestuotų, gal visai neblogai būtų prisiminti keletą taisyklių. ax.gif Gal kažką tiesiog užmirštame..

o šiaip jau neseku tų naujienų apie kursus, nes neaktualu. wink.gif
Atsakyti
QUOTE(*Salt* @ 2014 05 12, 17:38)
Vien del to,kad ir jauni nemoka vaziuoti,diedukai neprades geriau matyti ir orentuotis kelyje mirksiukas.gif .Lieku prie savo nuomones,metu cenzas turetu buti ivestas.


Na,tai kiekvienas mes turim savo nuomone,ir visada idomu suzinoti kita bigsmile.gif O sioks toks metu cenzas yra-pensininkai sveikata turi tikrintis kas du metai,jei yra kokiu sveikatos sutrikimu-kas metai,neduoda jiems 5m. kaip visems kitiems smile.gif
Tai va, ir dieduku yra visokiu,ir jaunu taip pat yra visokiu,bet tai,mano nuomone,ne priezastis riboti amziu ax.gif gerai,is dieduku atimam teises,o ka daryti su jaunais,kurie toliau kaip metra nuo savo nosies nemato,nes nesugeba demesio koncentruoti? Na,o Brundzai irgi gal reiketu teises atimti,jis juk jau senas? Cia siaip,mano pasvarstymai va tokie... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Kliamka @ 2014 05 12, 17:40)
Jeigu pastebiu, kad vairuoja vyrenio amžiaus žmogus, visad stengiuos arba atidžiau jį stebėt, arba pabėgt nuo jo, kad, pvz, nesugalvotų persirikiuot man šalia būnant.

Na, o jeigu kalbat apie papilomus kursus tai siūlyčiau daryti visiems praktinį vairavimo egzaminą kas kažkiek metų su savo mašina ir jei to egzamino žmogus neišlaiko, tada turėtų eiti į kursus, manau, kad būtų visai sąžininga.
Teko man keletą dienų būti pavežiotai kolegės, kuri kokia 20 metų vairuoja ir jos tėtis buvo vairavimo instruktorius. Na, nežinau... Man paliko ne kokį įspūdį. Aišku, visada lyginame su savo veiksmais, kaip mes važiuotumėm vienoj ar kitoj situacijoj, bet.. Pastebėjau, kad dažnai važiuoja nei tai vienoj, nei tai kitoj juostoj (beveik apsižergus), posūkiui į lėtėjimo juostą įsuka prieš pat posūkį, o ne iškart jai prasidėjus, apsisuka per ištisinę liniją, važiuoja taip arti šaligatvio, kad kartą posūkyje ant jo užšoko, įvažiuodama į žiedą rodo posūkį.. Jeigu ją pratestuotų, gal visai neblogai būtų prisiminti keletą taisyklių. ax.gif Gal kažką tiesiog užmirštame..

o šiaip jau neseku tų naujienų apie kursus, nes neaktualu. wink.gif



Pazistu viena vyresnio amziaus zmogu,vazinejanti ziguliuku...ir labai lengvai galima apsirikti,is paziuros-nu diedukas,o is tikruju tai zigulys sportinis,o "diedukas"-sportininkas smile.gif Bet zmogus labai protingas ir i provokacijas gatvese nesileidzia... smile.gif

Tai tavo kolegei matyt neduota vairuoti...cia ne taisykliu pamirsimas,mano viena drauge lygiai taip pat vazineja (netgi dvi,geriau pagalvojus doh.gif ).Yra zmoniu su siokiomis tokiomis mastymo problemomis,gatveje jie nelabai orientuojasi ir ismokyti ko gero nelabai imanoma...tokiu,deja,daug,net sukele avarines situacijas jie nesupranta ka blogai padare ir vaziuoja sau toliau... doh.gif

As naujienas seku,taip pat ir ket pakeitimus-idomu man viskas kas susije su vairavimu ir jo mokymu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 12, 17:03)
Na,tai kiekvienas mes turim savo nuomone,ir visada idomu suzinoti kita  bigsmile.gif O sioks toks metu cenzas yra-pensininkai sveikata turi tikrintis kas du metai,jei yra kokiu sveikatos sutrikimu-kas metai,neduoda jiems 5m. kaip visems kitiems  smile.gif
Tai va, ir dieduku yra visokiu,ir jaunu taip pat yra visokiu,bet tai,mano nuomone,ne priezastis riboti amziu ax.gif gerai,is dieduku atimam teises,o ka daryti su jaunais,kurie toliau kaip metra nuo savo nosies nemato,nes nesugeba demesio koncentruoti? Na,o Brundzai irgi gal reiketu teises atimti,jis juk jau senas? Cia siaip,mano pasvarstymai va tokie... ax.gif


Kazin,kodel taip reaguoji,negi asmeniskai priemi mano nuomone smile.gif ?Juk pati nesi pensininke biggrin.gif .As kalbu tik apie tai,ka imanoma padaryti mirksiukas.gif ,o jaunu neprikontroliuosi,tai net neverta ir kalbeti apie tai,kitaip nebus.Na,nebent teises duoti tik 21m.sulaukus.
Atsakyti
QUOTE(*Salt* @ 2014 05 12, 19:20)
Kazin,kodel taip reaguoji,negi asmeniskai priemi mano nuomone smile.gif ?Juk pati nesi pensininke biggrin.gif .As kalbu tik apie tai,ka imanoma padaryti mirksiukas.gif ,o jaunu neprikontroliuosi,tai net neverta ir kalbeti apie tai,kitaip nebus.Na,nebent teises duoti tik 21m.sulaukus.

Nu cia dabar... bigsmile.gif As asmeniskai nepriimu jokios nuomones,lyg ir reakcijos kazkokios ypatingos nebuvo,forumu diskusijos man aplamai jokiu emociju nekelia... g.gif Tiesiog issakiau savaja su pasvarstymais kas butu jeigu butu ar nebutu...gal taip supratai todel,kad nuomones kardinaliai skiriasi,bet jei bus vienodos-neidomu bus ir diskusijos nebebus... ax.gif Matai,man tai labai aktuali ir idomi tema,tiesiogiai susijusi su mano darbu,ir nuomone susidariusi is to,ka kasdien tenka matyti ir patirti gatvese (5 metus dirbau isskirtinai tik piko metu,tik nuo sio rudens perejau i normalu grafika),o is to,ka matau-pensininkai tikrai maziausias blogis ,todel manau,kad negalima diskriminuoti zmogaus vien tik del amziaus smile.gif
Tai va,tuos kursus ir sugalvojo tam,kad jaunus sukontroliuot,isivaizduok,kas bus,kai tokie diedukais pataps... doh.gif Na,dar reiketu policijos gatvese daugiau ir kelis kartus didesniu baudu,ir uz visus pazeidimus... ax.gif taip sakant,lenk medi,kol jaunas... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 12, 02:43)
O kaip jūs paaiškinsite tai, kad tose šalyse, kur teises gauti yra 100x paprasčiau nei Lietuvoje (nereikia jokių kursu, užtenka nueiti ir egzaminą laikyt), gatvėse nėra jokio bardakyno?

visos kitos "atsilikę" , žinoma juokauju.
Priklauso nuo šalies kultūros. Yra šalių, kur pakanka paprastų kursų, neprivalomų, išlaikai egzą, išmoksti vairuoti, išlaikai ir važiuoji.
Deja yra šalių, kur reikia kuolu įkalt, ir visvien vairuotojai piktybiški, kerštingi ir specialiai ignoruoja eismo taisykles, bei kitus eismo dalyvius gąsdindami nevaldomais kibirais. Tik esmė tame, kad įvedus dar vieną papildomą/privalomą kursą, tai visiškai NIEKO nepakeis keliuose. Tik numelš kišenes ir viskas.
Papildyta:
Toje pačioje Lietuvoje prieš n metų buvo daug lengviau išlaikyti teises. Ir norit pasakyti, kad nemokino vairuoti tada ? Tiesiog melžyklos tada nebuvo, kol kažkas suprato melžimo aparato gerį ir kaip ji pritaikyti. Aš juk pati laikiau teises 98m. Tada dar nebuvo jokios privalomos aikštelės ( mano supratimu ta aikštelė yra pasityčiojimas), jokių filmavimų ( taip pažeidžiamos žmogaus teises), ir tt. Išlaikiau vairavimą iš pirmo karto, prieš tai atvažinėjus ir privalomas, ir daug papildomų, kol jaučiausi pakankamai laisvai, išlaikyti iškart. ir nori denaxa pasakyti, kad seniau nemokino vairuoti ? Seniau žmonės nebuvo tokie mandri, išpindėję ir pikti vienas ant kito, vat kur esmė. Ir kuo piktesnė ir nedrausmingesnė liaudis bus, tuo melžimo aparatas plėsis, nes patys kalti, kad prašosi mirksiukas.gif
Man denaxos dainelė apie koybiška vairavimo moksla labai juokingai skamba. Jei žmogus pradeda mokytis vairuoti, jis jau įsipareigoja išmokti vairuoti gerai. Jei tas žmogus yra asilas, jam jokia kokybė, jokie papildomi kursai, kad ir dešimt kursų, nepadės. Normaliam žmogui pakaktų 98-tų metu kursų modelio.
Atsakyti