Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Taurė @ 2014 06 18, 17:32)
Tas pat nusipirkti šaldytuvą ir laikyti išjungtą, kad sutaupyti ant elektros.

taure, dalinai galiu suprast, kokia tavo gali būti ekonomija su tokiu varikliu, gal net lipdukas yra f..k fuel economy biggrin.gif
šiaip aš pvz važinėju pakankamai ramiai, bet kad ir autostradoje važiuoti kokiu 100 km/h kad sutaupyti kelis litrus...labai jau miegas ima. g.gif
svoris lemia nemažai mažyliams varikliams, man jaučiasi pvz kiekvienas kg mašinoj, bet kai vairuoji gerokai galingesnį, skirtumas stipriai sumažėja.
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 06 18, 12:51)
Ką?! Papasakokite plačiau kaip stabdymas ryja kuro sąnaudas. Mano žiniomis stabdant kuras išvis nėra deginamas.

Del pasipriesinimo ratams paduodamas didesnis kuro kiekis.Man irgi buvo staigmena ta suzinojus,o suzinojau mokydamasi CE-negalejau suprasti kodel masina trukcioja aiksteleje vaziuojant tik su sankaba ir stabdziu ir nesupratau kodel instruktorius reikalauja vaziuoti tik su sankaba nelieciant stabdziu,tai kai neklausiau-isaiskino visa mechanika smulkiai ax.gif Neseniai teko dirbti su masina,kuri rode momentines kuro sanaudas-stabdant ant pavaros jos buvo didesnes nei tolygiai vaziuojant ,stabdant su retarderiu-mazesnes ax.gif
Papildyta:
QUOTE(džu @ 2014 06 18, 22:34)
svoris lemia nemažai mažyliams varikliams, man jaučiasi pvz kiekvienas kg mašinoj, bet kai vairuoji gerokai galingesnį, skirtumas stipriai sumažėja.


Taip,mano masinos varikliukas tik 55kw,ir tikrai labai jauciasi kiekvienas "lisnas" kilogramas .
Atsakyti
QUOTE(džu @ 2014 06 18, 14:34)
taure, dalinai galiu suprast, kokia tavo gali būti ekonomija su tokiu varikliu, gal net lipdukas yra f..k fuel economy biggrin.gif
šiaip aš pvz važinėju pakankamai ramiai, bet kad ir autostradoje važiuoti kokiu 100 km/h kad sutaupyti kelis litrus...labai jau miegas ima. g.gif
svoris lemia nemažai mažyliams varikliams, man jaučiasi pvz kiekvienas kg mašinoj, bet kai vairuoji gerokai galingesnį, skirtumas stipriai sumažėja.

na ne, nedėčiau tokio lipduko, nes taip negalvoju. Tik nesuprantamas nepilimas benzino į mašiną, dėl papildomo svorio.

Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2014 06 18, 23:10)
na ne, nedėčiau tokio lipduko, nes taip negalvoju. Tik nesuprantamas nepilimas benzino į mašiną, dėl papildomo svorio.


As del svorio nepilu i masina benzino tik pries varzybas,palieku mazdaug trecdali bako (ir taip daro visi,nes svoris net ir galingesnems masinoms tikrai turi daug itakos momentinei traukai is vietos).Bet paprastam civiliam vazinejimui man pilnas bakas itakos nedaro,pilu pilna ir nesuku sau galvos (nes laikant nuolat nepilna baka,jei jis ne plastmasinis-buna linkes rudyti ir greiciau supuna,o jei laikomas apytustis-genda kuro siurbliukas,jei jis bake).
Atsakyti
uj panos, kokiu durniu buna blink.gif
sankryza, kur i naujo aplinkelio ivaziuojama i Justiniskiu gatve (vilnietes manau zinos). 2 kaires juostos skirtos tik sukti i kaire, sviesoforas su sekcija. kitos dvi - vaziuot tiesiai/i desine. stoviu antroje is kaires juostoje, ruosiuos sukt i kaire, laukiu sviesoforo. man is kaires - masina. uzsidega sekcija i kaire, pajudu. o tas, dundukas, svelniai tariant, man pro pat nosi ir - ne tai kad tiesiai, o -I DESINE blink.gif blink.gif ir nuruko spaudos rumu link.. vos neikaliau jam i sparna unsure.gif
epizodas vertas kokio baudos kvito, laabai gailiuosi, kad be registratoriaus siandien buvau..
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 06 18, 22:03)
Del pasipriesinimo ratams paduodamas didesnis kuro kiekis.Man irgi buvo staigmena ta suzinojus,o suzinojau mokydamasi CE-negalejau suprasti kodel masina trukcioja aiksteleje vaziuojant tik su sankaba ir stabdziu ir nesupratau kodel instruktorius reikalauja vaziuoti tik su sankaba nelieciant stabdziu,tai kai neklausiau-isaiskino visa mechanika smulkiai  ax.gif Neseniai teko dirbti su masina,kuri rode momentines kuro sanaudas-stabdant ant pavaros jos buvo didesnes nei tolygiai vaziuojant ,stabdant su retarderiu-mazesnes ax.gif

Neįsižeiskite, bet rašote visiškas pievas...

Stabdant neišmynus sankabos (kaip ir tiesiog atleidus akseleratorių) kuro padavimas yra sustabdomas visiškai. Jį pradeda tiekti tik tada, kai variklio apsukos nukrenta iki 1200-1400rpm, nes tada jau pradeda grėsti visiškas variklio užgesimas, kai paspaudus gazą ir pradėjus tiekti kurą, variklis nebeįsisuks.

Išmynus sankbą tai variklis dirba laisva eiga ir tiek. Net teoriškai stabdymas nieko įtakoti negali. Ten gal ta mašina grybus pjovė, sankaba gal normaliai neišsispausdavo? smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Taurė @ 2014 06 18, 22:10)
na ne, nedėčiau tokio lipduko, nes taip negalvoju. Tik nesuprantamas nepilimas benzino į mašiną, dėl papildomo svorio.

Tai man irgi nesuprantamas toks nepylimas. Važinėju kol užsidega kuro lemputė, tada pilu pilną baką ir tiek.

Bet tai vistiek niekaip nepaneigia to fakto, kad mašina su apytuščiu baku vartos kuro mažiau, nei masina su pilnu kuro baku. Negi jums sunku suvokti, kad kiekvienas vežamas papildomas kilogramas didina kuro suvartojimą?
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 06 19, 06:06)


Tai man irgi nesuprantamas toks nepylimas. Važinėju kol užsidega kuro lemputė, tada pilu pilną baką ir tiek.

Bet tai vistiek niekaip nepaneigia to fakto, kad mašina su apytuščiu baku vartos kuro mažiau, nei masina su pilnu kuro baku. Negi jums sunku suvokti, kad kiekvienas vežamas papildomas kilogramas didina kuro suvartojimą?

Kad neneigiu fakto, bet čia jau nusitaupymas gaunasi.
Atsakyti
Viskas labai detaliai išnagrinėta apie svorio įtaką kuro suvartojimui bei dinamikai wink.gif
http://www.drivealum...cardo-Study.pdf

Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 06 19, 08:06)
Viskas labai detaliai išnagrinėta apie svorio įtaką kuro suvartojimui bei dinamikai wink.gif
http://www.drivealum...cardo-Study.pdf

Labai ačiū už pastangas, tik nesuprantu kodėl bandote mane įtikinti, jei jau rašiau, kad suprantu svorio įtaką. Tik niekaip nesuprantat, ką rašau, kad tai nesamoningas taupymas. Taupyti reik su protu, o nenusitaupyti i dausas.
Atsakyti
o tie, kurie kamščiuose palieka didžiausius tarpus tarp mašinų, po truputį burzgendami, kaži, irgi ta ekonomija užsiima smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Salt* @ 2014 06 17, 15:56)
Man tas pats buvo,tik as su drauge vaziavau,ir taranavo,ir burbuliavo,mes faka jam atgal biggrin.gif .

as JAU nekreipiu demesio i tokius. uzmiesty vaziavau.. tamsu. tai zmogus man vaziavo ant siknos..su ilgosiom... isjungdavo..ijungdavo... bet nelenke. nors tikrai leidau.
isijungiau avarine. ir pradejau stot.tikrai susibiesinus buvau.jam letai pravaziuojant prie stiklo faka parodziau.. ir veltui tai padariau. jis pravaziavo..as uzsivedziau parukius...ir nuvaziavau... bet deja jis lauke kitam salutiniam. isleke greit..ir pradejo stumti i kelkrasti. ziurejau tik i balta juosta..kad jos nepravaziuociau.nes iskart bus grioviukai.. nedideli aisku.. bet visvien nuo greicio gali gerai susizeist del debilo. taigi..nusibodo gal jam. nes niekur nesitrauke mano auto..tik masciau ka darysiu jei koki veidrodeli nunes...ar dar ka... nes kelio dar nemazai iki vln buvo.
bet matyt nusibodo jam. nes susikoncentravus buvau laikytis savo vaziavimo vietai.krc. geriau su tokiais nekontaktuot.
Atsakyti
QUOTE(Dark Elf @ 2014 06 19, 20:57)
as JAU nekreipiu demesio i tokius. uzmiesty vaziavau.. tamsu. tai zmogus man vaziavo ant siknos..su ilgosiom... isjungdavo..ijungdavo... bet nelenke. nors tikrai leidau.
isijungiau avarine. ir pradejau stot.tikrai susibiesinus buvau.jam letai pravaziuojant prie stiklo faka parodziau.. ir veltui tai padariau. jis pravaziavo..as uzsivedziau parukius...ir nuvaziavau... bet deja jis lauke kitam salutiniam. isleke greit..ir pradejo stumti i kelkrasti. ziurejau tik i balta juosta..kad jos nepravaziuociau.nes iskart bus grioviukai.. nedideli aisku.. bet visvien nuo greicio gali gerai susizeist del debilo. taigi..nusibodo gal jam. nes niekur nesitrauke mano auto..tik masciau ka darysiu jei koki veidrodeli nunes...ar dar ka... nes kelio dar nemazai iki vln buvo.
bet matyt nusibodo jam. nes susikoncentravus buvau laikytis savo vaziavimo vietai.krc. geriau su tokiais nekontaktuot.

Siaubas,kokiu nesveiku zmoniu nebuna.Vakar per ziniasi rode,kai toks pats debilas,tiksliau du,apsaude masina kita,nes vienas kazkur nepraleido,bet tai ne pagrindas sitaip elgtis,pasiburnok ir nuvaziuok,o ne sitaip.
Atsakyti