Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(valkata @ 2014 05 20, 20:20)
Man atrodo, kad ten troleibusų linijos nutiestos taip, kad pagal taisykles jie važiuoti negali...


Aš tai irgi paskui galvojau gal jie negali kitaip mastau.gif Savanorių žiedu kone kasdien važiuoju - tai ten nesu mačius kad troleibusai važiuotų kokia kita juosta, slenka kad ir aplink visą žiedą... Aš ten į antrą juostą suku ir išsuku iš antros, tai visada tenka prie jų taikytis smile.gif
O tada kai manęs nepraleido troleibuso vairuotoja - suabejojau, galvoju gal dešinės rankos taisyklė tada galioja, nes gi abi žiedu važiuojam... Bet MB pakomentavo taip: matai, kad moteriškė vairuoja - tai nesiginčyk ir praleisk, jei jau važiuoja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kliamka @ 2014 05 20, 23:02)
ok, palaukit, juk būna, kad išvažiuoti iš žiedo galima dviem juostom, tai jeigu aš važiuosiu pirma tiesiai, o kitas iš antros suks dešinėn (iš žiedo) bus boom, ne? Aš dėl šito bijau važinėt pirma juosta dideliuose žieduose ir į ją stoju tik tada, kai žinau, kad iškart iš jos dingsiu.


drinks_cheers.gif , is pirmos jusotos vaziuojant toliau, tikrai gali buti boom, kaip cia biggrin.gif
https://www.youtube....h?v=CQhaSuMDadk
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aristokratė: 21 gegužės 2014 - 08:34
QUOTE(Kliamka @ 2014 05 20, 22:02)
ok, palaukit, juk būna, kad išvažiuoti iš žiedo galima dviem juostom, tai jeigu aš važiuosiu pirma tiesiai, o kitas iš antros suks dešinėn (iš žiedo) bus boom, ne?
Tokiu atveju būtinai bus ženklai apie eismo kryptis juostose. Pagal jas tada ir važiuosite. Aš ten rašiau apie žiedą "pagal nutylėjimą", t.y. tokį, kuris yra be ženklų, nurodančių kryptis juostose.

Papildyta:
QUOTE(Little feet @ 2014 05 21, 06:40)
Aš rašiau pagal tai, kokiais žiedais pačiai realiai tekę važiuoti Lietuvoje, tai gal dėl to tie neatitikimai g.gif Tiesa, visad būdavo ženklai, tai jais ir vadovaudavausi. Va dar ką radau internete. Iš tikro blogai, kad KET nedetalizuoja eismo žiedu - galėtų papildyti, o tai čia gaunasi virtinė interpretavimų, kaip ir su tais posūkiais, rikiavimaisis žiede ir t.t.

Jau rašiau - įsivaizduokite, kad žiedas yravienos krypties gatvė su niiena po kitos einančių sankryžų su į dešinę einančiomis gatvėmis. Ta viepusė gatvė yra žiedas, o tos į dešinę nueinančios gatvės - išvažiavimai iš žiedo. Negi neaišku kaip būtų važiuoti tokia gatve, iš kurios eilės galima išvažiuoti, iš kurios ne ir t.t.?
Papildyta:
QUOTE(Aristokratė @ 2014 05 21, 08:30)
drinks_cheers.gif , is pirmos jusotos vaziuojant toliau, tikrai gali buti boom, kaip cia  biggrin.gif
https://www.youtube....h?v=CQhaSuMDadk

Tai jūsų video yra žiedas, modifikuojantis eismą žiede. O jei to ženklo nebūtų, negi jūs irgi važiuotumėte iš žiedo antra eile? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 20, 17:05)
gal žinai (ar kas nors kitas gal žino) - vis dažniau pastaruoju metu pastebiu mašinų su juoda uždanga ant kapoto priekio. Čia dekoracija kažkokia ar turi funkciją?


Nezinau... blink.gif nesu maciusi tokiu... g.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 21, 14:29)
Nezinau... blink.gif nesu maciusi tokiu... g.gif
eik eik, negali būti, kad nesi mačiusi biggrin.gif aš jau ne kartą gatvėje pastebėjau, o internete pilna tokių vaizdų smile.gif
toks, toks, toks
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 05 21, 08:30)
Bet MB pakomentavo taip: matai, kad moteriškė vairuoja - tai nesiginčyk ir praleisk, jei jau važiuoja  biggrin.gif

Štai kur tikras džentelmenas. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kliamka: 21 gegužės 2014 - 20:04
QUOTE(Little feet @ 2014 05 21, 19:44)
eik eik, negali būti, kad nesi mačiusi biggrin.gif aš jau ne kartą gatvėje pastebėjau, o internete pilna tokių vaizdų smile.gif
toks, toks, toks

Čia iš Amerikos atėjusi mada — atseit apsaugo kapoto dažus nuo visokių akmenukų.

Mano akimis žiūrint tai čia kaip TV pultelį celofane laikyti...
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 21, 21:12)
Čia iš Amerikos atėjusi mada — atseit apsaugo kapoto dažus nuo visokių akmenukų.

Mano akimis žiūrint tai čia kaip TV pultelį celofane laikyti...


bet tai gal gražu kam nors biggrin.gif tas pats kas blakstienas lempom lipdyt laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(valkata @ 2014 05 21, 21:12)
Čia iš Amerikos atėjusi mada — atseit apsaugo kapoto dažus nuo visokių akmenukų.

Mano akimis žiūrint tai čia kaip TV pultelį celofane laikyti...
Ar čia tik man vienai atrodo, kad tokiu atveju logiškiau būtų bamperį saugoti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 05 21, 20:44)
eik eik, negali būti, kad nesi mačiusi biggrin.gif aš jau ne kartą gatvėje pastebėjau, o internete pilna tokių vaizdų smile.gif
toks, toks, toks


Geras...zinok tikrai nemaciau...biggrin.gif teisybe pasakius,as i lengvuskiu isvaizda nelabai kreipiu demesi-visos jos vis tiek man vienodos ir neidomios,nors ka...biggrin.gif Net markiu nemacius zenkliuko beveik neatskiriu biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(zuikis5 @ 2014 05 21, 08:30)
Aš tai irgi paskui galvojau gal jie negali kitaip  mastau.gif Savanorių žiedu kone kasdien važiuoju - tai ten nesu mačius kad troleibusai važiuotų kokia kita juosta, slenka kad ir aplink visą žiedą... Aš ten į antrą juostą suku ir išsuku iš antros, tai visada tenka prie jų taikytis  smile.gif
O tada kai manęs nepraleido troleibuso vairuotoja - suabejojau, galvoju gal dešinės rankos taisyklė tada galioja, nes gi abi žiedu važiuojam... Bet MB pakomentavo taip: matai, kad moteriškė vairuoja - tai nesiginčyk ir praleisk, jei jau važiuoja  biggrin.gif


Tikrai gali...o jeigu negali ir vaziuoja pazeisdami taisykles-turi praleisti tuos kurie vaziuoja pagal taisykles. Ket,kiek zinau,nera tokios salygos kad trulikams isimties tvraka leidziama pazeisti ket biggrin.gif taigi ta vairuotoja turejo tave praleisti. Bet TB zinok labai teisus-su tom moterom geriau neprasidet... doh.gif biggrin.gif Ir aplamai sunkiasvoriu geriau pasisaugoti,velniai nemate juk,kam rautis,net jei ir esi teisi-kontakto atveju labai laiminga nebusi,svorio kategorijos perdaug skirtingos ax.gif
Atsakyti
Pasidalinkit išmintim, kaip važiuojat per duobes ir kalnelius? Labai aktualu man dabar, nes prie namų daug kalnelių ir vienas kelio ruožas toks, kad niekaip neišvengsi duobių. Aišku, stengiuosi kuo lėčiau važiuoti, nors dažnai ir nervinu kitus - niekas nevažiuoja ten tuo 30 ar 40 km/h, kur ženklai reikalauja...

Per kalnelius man kažkas buvo sakęs kad sankabą išmint - tai pradžioj taip ir važiuodavau, paskui instruktorius pastebėjo ir nebeleido to daryt - liepė susimažint greitį ir per nelabai stačius važiuot trečia pavara, per tuos šlagbaumus - antra ar net pirma, bet įjungtu bėgiu... Tai stengiuos taip ir daryti.
O vat su duobėm - tai liūdna, ne visada spėju sureaguot... Šįryt irgi - per naktį ar anksti ryte aplink šulinius asfaltas išgramdytas (aišku, sutvarkys kažkada - paruošė matyt asfaltavimui) - tai jau ir pastebėjau tik įlėkus doh.gif Taip man žiauru tos duobės, kad kartais besistengdama apvažiuot jau ir mašinų nebematau... Gal yra kokių priemonių, ką daryt per vėlai pastebėjus ar negalint išvengti duobių? Mokykloj mokė, kad stabdžio jau nebegalima tada spausti jokiu būdu, dabar žinau kad ir sankabos... Tai suprantu, kad pedalų geriau neliesti, vairo nesukinėti, turbūt tik melstis belieka? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 05 22, 07:56)
Pasidalinkit išmintim, kaip važiuojat per duobes ir kalnelius? Labai aktualu man dabar, nes prie namų daug kalnelių ir vienas kelio ruožas toks, kad niekaip neišvengsi duobių. Aišku, stengiuosi kuo lėčiau važiuoti, nors dažnai ir nervinu kitus - niekas nevažiuoja ten tuo 30 ar 40 km/h, kur ženklai reikalauja...

Per kalnelius man kažkas buvo sakęs kad sankabą išmint - tai pradžioj taip ir važiuodavau, paskui instruktorius pastebėjo ir nebeleido to daryt - liepė susimažint greitį ir per nelabai stačius važiuot trečia pavara, per tuos šlagbaumus - antra ar net pirma, bet įjungtu bėgiu... Tai stengiuos taip ir daryti.
O vat su duobėm - tai liūdna, ne visada spėju sureaguot... Šįryt irgi - per naktį ar anksti ryte aplink šulinius asfaltas išgramdytas (aišku, sutvarkys kažkada - paruošė matyt asfaltavimui) - tai jau ir pastebėjau tik įlėkus  doh.gif Taip man žiauru tos duobės, kad kartais besistengdama apvažiuot jau ir mašinų nebematau... Gal yra kokių priemonių, ką daryt per vėlai pastebėjus ar negalint išvengti duobių? Mokykloj mokė, kad stabdžio jau nebegalima tada spausti jokiu būdu, dabar žinau kad ir sankabos... Tai suprantu, kad pedalų geriau neliesti, vairo nesukinėti, turbūt tik melstis belieka?  g.gif


per kalnelius važiuoju antra pavara, sankabos neišminu. man dar instruktorius įkalė, kad sankabą reikia kuo mažiau deginti, tai ir stengiuos jos be reikalo nekankinti. veiksmų seka būna tokia: stabdis -> sankaba -> 2 pavara -> atleisti sankaba -> įriedam į kalnelį. mano pirmas darbas su nuosava mašina buvo išmokti sankabos nedegint. čia gal labiau vairuojančių moterų "liga", mano kolegė net ant posūkio išmynus sankabą važiuoja doh.gif

o duobių reikia dairytis, pas mus tokios gatvės, kad negali žiopsot. aš pasilieku didesnį atstumą prieš save, įsidėmiu kur kokia yra ir stengiuos apvažiuot. jei matau, kad prieky važiuojantis rieda "keista" trajektorija, didelė tikimybė, kad priekyje kliūtis, pvz, duobė ar šiaip koks brudas ant kelio, kurį geriau apvažiuot.

jei užpakaly kas nors važiuoja, tai įvažiuos, kai staigiai pastabdysi.

jei matau, kad dar spėsiu primažint greitį ir prieš pat duobę atleist stabdį ir sumažint pavarą, tai stabdau. manau, kad lėčiau pervažiuodama duobę, padarysiu mažiau žalos mašinai.
Atsakyti