Pasitikėti medikais reikia net labai, reikia, kad galėtum būti ramus dėl skiriamo gydymo diagnozių, priežiūros. Tik aš nežinau kaip tikėti, kai matydama dvi valandas per parą ir sakydama kokie jo pokyčiai išgirstu- normalu.
Rašiau prieš pora dienų apie vyro pagerėjimą, ir vakar po trachiostomos daryta rentgeno nuotrauka parodė sumažėjusią infiltraciją dešiniajame plautyje. Kaip ir taip dinamika teigiama. Bet kvėpuoti pats nekvėpuoja geriau. Nuo penktadienio tinstančios rankos, normalu, taip sutinku būna, o kur atmetimas trombų? Apie žadinimus nekalbėsiu. Pirmadienį laisvos rankos, nes iki tol buvo pririštos, kairė ranka refleksiškai pritraukiama- spėju skauda ir net labai, vakar jau iškvietė neurologą žiūrėti kodėl neišbudina ir dėl rankos. Šiandien galvos kompiuterinė tomografija, plaučių angiografija, rankų ir kojų venų skenavimas. Plaučių tromboembolija, trombai rankose. D dimerai sekami per retai, lyginant su hematologiniu, nors geras jam skaičius, kad ir viršija beveik keturis kart, bet kai viršija virš 10 kartų, tai jau ryškus ženklas, tik dinamikos nesekė. Klausimas kada kokie širdies tyrimai bus daromi... Dabar skystina kraują, turi išvaryti trombus.
Tikiu pagaliau bus didesnis pagerėjimas, pagrindas atstatyti kvėpavimą. Jis turi kvėpuoti, turi išsikapstyti. Uždegimas slopsta, krešulius išvarys, turi taisytis. Mūsų planas sveikimas toliau bus vykdomas.
QUOTE(dvyne9 @ 2014 05 13, 23:09)
Ačiū už palinkėjimą. Jei net nuotraukoje teigiama dinamika, reiškia gerai, plautis atsistatinėja. Jei netraukia vamzdelio, reiškia gydytojai mato, kad pats neiškvėpuos . Arba neiškosės, o tada vėl visokie mikrobai pradės bujoti. Nebijokit tracheostomos, ji visiems statoma, kai užsitęsia intubacijos periodas, nes vamzdelį ilgai laikyti nesaugu dėl galimų trachėjos pragulų ir kitų dalykų. O tracheostoma pakankamai saugus dalykas, ir ligoniui daug patogiau, nedirgina taip, kaip vamzdelis. zmones metų metais gyvena su jomis ir nieko, o čia juk trumpalaikis dalykas. Tachikardija ir šokinėjantis spaudimas gali būti vien dėl to, kad, sakot, bando budinti, jis priešinasi aparatui. Dėl to turbūt ir kaitalioja režimus. Sunku pasakyti nematant, bet spėju, kad taip. Nesigąsdinkit be reikalo.
Dėl tos GKK, tai visada reikia pasakyti ligoninės daktarams, jei atsigula i ligonine, o tuo metu baigiasi pratęstas laikas. Tada jie kviečia į ligoninę komisiją. Šeimos gydytoja turėjo tai paaiškinti. Reanimacijos gydytojai tai tikiu, kad nelabai žino tokių dalykų, nes retai buna.
Laikykitės ir pabandykit pati pailsėti. Jūsų vyru rūpinasi dieną naktį specialistai, o Jūs turite pailsėti, nes panašu, kad nei miegat, nei valgot. Gal kokia tabletytę išgerkit, kad išsimiegotumėt ir biškį nuimtumėt tą įtampą. Vyras pasveiks, o jūs būsite išsekusi nuo nervų.
Ačiū už paaiškinimą, taip pasidomėjau gal ir lengviau su trachiostoma, bent rodikliai apynormaliai.
Dėl GKK matot turėjo būti jis seniai namuose, dieną prieš reanimaciją užsirašė poliklinikoj ir pas gydytoją, taip pat su skyriaus gydytoja kalbėjo, bet tikėjosi plaučių uždegimui užteks savaitės kurso antibiotikų. Atšaukinėjau pas pavaduojančią šeimos gydytoją, mūsų atostogauja, net neatšaukė, skambinosi man. Ryt turėtų būti ligoninėj, tik šį kartą reanimacija ir turėtų tvarkyti, nes jis ten...
Stengiuosi pailsėti, negalvoti, nevisada pavyksta. Tabletytės- geriu valerijonus, kaip kitaip išlikčiau rami reanimacijoj. Turiu vyrą palaikyti kiek įmanoma, pasakoju jam mūsų planus, apie vaikus, tiesa nežinau kiek jis mane girdi... Pavalgau, vaikams valgyt padarau, darželin pristatau, mažąja rūpinuosi. Dabar mama pasidėliojus darbus padeda su vaikais, savaitgalį derinsiuos po valandą į ligoninę išbėgimus su kažkuo.
QUOTE(Liepa39 @ 2014 05 13, 23:19)
Angele, aš taip pat iš visos širdies linkiu jums ir jūsų vyrui stiprybės. Pasimelsiu. Pritariu - pailsėkit. Kažkaip neapleidžia nuojauta, kad jūsų vyrui netrukus pagerės
Ačiū
Tikiu, kad taip ir bus.
QUOTE(ida1 @ 2014 05 14, 07:31)
Angele stiprybes tau.kazkaip laikykites
.Turetu jau pradeti geryn eit situacija.
Ačiū, tikiu taip ir bus.
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 05 14, 07:55)
Angele, mintimis mes dabar su Jumis
Lai greiciau praeina tas juodas etapas, ir vel sypsena grizta i jusu namus
Ačiū
Šypsosi vaikai daug, šypsausi kartu, neturi jie matyti sunerimusios mamos. Ir taip liūdna be tėčio, kiek kartų tai jau girdėjau, per pastarąsias savaites, nebepamenu.
QUOTE(NERA @ 2014 05 14, 08:40)
Angele, teigiama dinamika gerai, o tachikardija ir skraujospūdžio šuoliai gali būti dėl priverstinio žadinimo, o ir chemija tokį liekamąji poveikį turi. Kad intubacinį vamzdelį išims, tai gerai, nes jis sudaro atvirą kelią infekcijoms ir trachėjos pažeidimams. Ir vyras geriau jausis. Laikom kumščius už jus. Tiesa, merginos teisingai sako-pervargusi jūs vyrui ir vaikams niekuo nepadėsit. Kas rūpinsis jumis ir jais, kai jūs susirgsit? Dabar labai turit save prižiūrėti, kad jiems nereikėtų dėl jūsų pergyventi.
Ačiū. Taip tachikardija jam buvo nuo sausio, dėl to ir stebėjimui buvo prigriebę iš dienos stacionaro, lašinimą atidėję. Turėjo ne vieną echoskopiją. Tik čia tachikardija jau gerokai didesnė, vakar viena gydytoja aiškino koks užsivedęs buvo prieš operaciją pulsas 165, o kad užsivedęs nuo šeštadienio, užmigdžius normalizuodavosi iki 120...
QUOTE(Caskada @ 2014 05 14, 13:00)
Nebuvo isvis chemija lasinta, tik svitinta buvo gruodi... sausi, balandi ir dabar buvo daryti rytimai, tai sausi buvo geriausi. blogeja palaipsniui... dar balandi buvo patenkinami tie rezultatai, odabar tai isvis prasti.. Leukocitai 3. Monocitai 0.40. Trombocitai 122.... Gydytijai del to ir is ligonines neisleido, siandien kartos tyrima, sako, gal klaida.. O ka darys, tai net nezinau... Kiti rodikliai kaip ir geri, normose daugiau maziau.. tik sitie pagrindiniai kelia nerima...
Nežinau kokios normos pas jus surašytos, bet kai vyrui tokie rodikliai tai skaitosi labai geri. Hematologiniam ir intensyvios terapijos skiriasi trombocitų norma 180 ir 140. Tai pagal intensyvios terapijos pas jus beveik norma. Leukocitai 4-9, šiek tiek pakritę, pasilpęs imunitetas gal, monocitai norma 0,1-0,9 pataikot į viduriuką. Limfocitai 1-4. Normos būna skiriasi priklausomai nuo aparatų.