QUOTE(Milao @ 2014 10 03, 14:14)
Tai vietoj to pamąstymui savo papaišiau. Esmė - iš geoterminio kontūro glikolis pirmiausia patenka į grindis, ten atvėsindamas grindis pats kažkiek dar labiau pašyla, ir taip padidina ŠS COP. Iš grindų toliau į ŠS. Kad grindys per daug neatšaltų, termostatinis vožtuvas atidarinėja tiesioginį grindų aplenkimą, priklausomai nuo to, kokios temperatūros vanduo grįžta iš grindų.
Privalumai - nereikalinga jokia papildoma elektronika, nereikalingas papildomas cirkuliacinis siurblys, naudojantis grindų šaldymu tuo pačiu gerėja ŠS COP.
Trūkumas - grindys šaldomos tik kai ruošiamas karštas vanduo.
Galbūt ne visada pakaks vėsinimo galingumo, bet turint omeny sistemos paprastumą, tai vienareikšmiškai geriau nei nieko, ir dėl pagerėjusio COP atsipirks ypač greitai.
Svarsčiau, kaip pajungti savo grindis prie lauko kontūro, tai buvau apsistojęs ties šia schema, bet joje radau vieną labai rimtą trūkumą.
Mano ŠS etiketėje, nurodyta, jog reikia užtikrinti lauko kolektoriui 2,23m3 per valandą vandens srautą. Taigi, lauko kolektoriui parenkamas atitinkamas cirkuliacinis, galintis nugalėti lauko kolektoriaus pasipriešinimą. Grubiai 90W-120W cirkuliacinis siurblys. Grindims reikalaujamas mažesnis srautas -1,7m3/h, tad cirkuliacinis gali būti truputį mažesnis, bet irgi bus ~70W.
Dabar įsivaizduok situaciją, atėjo vasara, atjungiam grindų cirkuliacinį ir prie lauko kontūro, pagal tavo schemą pajungiam grindis. Iš tik lauko kontūro pasipriešinimo, cirkliacinis siurblys gauna dar ir grindinio šildymo pasipriešinimą. Reikiamo užtikrinti srauto iškarto nelieka. Įtariu gresia ŠS kompresoriaus sugadinimu.
Iš pat pradžių buvo iškilęs klausimas, ar galingas ŠS prapompavęs nemažą šalto vandens kiekį, nenuims per didelį šilumos kiekį nuo grindų, bet iš principo, su srautą nutraukiančių ventyliu, galima koreguoti į grindis paduodamo srauto intensyvumą, tavo atveju, ten termostatas, sakyčiau net geresnis sprendimas, automatizavimo klausimu, bet tokios schemos atveju, būtinas termoventilio apėjimas, kad žiemą, nebūtų sudaromas papildomas pasipriešinimas.
Dar vienas niuansas, lauko kolektoriui, pas mane sukuriamas toks srautas, kad jis jau iš laminarinio vietomis pereidinėja į turbolencinį, kas labai stipriai didina cirkuliacinio reikalingą galingumą.
Dar niuansas, cirkuliacinis siurblys dirba tik nuo ŠS valdiklio ir tik tada, kai šildomas vanduo boileryje.
Mano nuomone teisingiau būtų statyti atskirą cirkuliacinį tiktai vėsinimui.
Papildyta:
QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 10 03, 14:45)
Beja kas del gliukolio, pasirodo false aliarmas ivyko. Santechnikai matavo su prietaisu kuris ismatuoja be alkoholio gliukolio temperatura ir sito jis nematuoja (pas mane naudotas alkoholinis M1000). Taigi su gliukolio temperatura viskas gerai!
Atsiprasom grezeju.
Siūlau pačiai paimti mėginį į buteliuką ir įdėti į šaldymo kamerą. Blogiau nebus, o miegosis ramiau.