Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(ich @ 2014 09 23, 17:57)
Luoba, as uzskaitau, fokusas geras, vaizdas geras, objektai geri. 4u.gif tik idomu kodel jb darei? g.gif

Todel, kad sienos murzinos gelsvos spalvos 😃 nei balta nei kremine. ACIU 😃
Atsakyti
QUOTE(LuoBa @ 2014 09 23, 19:21)
Todel, kad sienos murzinos gelsvos spalvos 😃 nei balta nei kremine. ACIU 😃


bendra iki šiol egzistavusi, bet tikriausiai jau nebegzistuojanti taisyklė: namų darbų foto neturėtų būti koreguojamos su PS prieš jas rodant.

tam ir reikalaujama (buvo) estetikos, kad žmonės prieš pasirinkdami lengviausią variantą (koreguoti spalvas ar versti į JB), pagalvotų ir padirbėtų ties ND, pasiruoštų juos daryti, jei spalvos netinkamos - nusipirktų baltą lapą ar kokį kitą pagrindą, patys sau įrodytų pasiryžimą dirbti, kad gautų geresnius rezultatus. Galų gale, tai investicija į ateitį (savo), lavinimas požiūrio (savo).

aš neužskaityčiau dėl to, kad sunkiai matomas skirtumas, ypač tarp antros ir trečios foto bei pirmos ir antros. estetika bent jau pagal mano standartus irgi nepraeitų. jau nekalbant apie vertimą į jb.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 09 24, 08:52)
bendra iki šiol egzistavusi, bet tikriausiai jau nebegzistuojanti taisyklė: namų darbų foto neturėtų būti koreguojamos su PS prieš jas rodant.

tam ir reikalaujama (buvo) estetikos, kad žmonės prieš pasirinkdami lengviausią variantą (koreguoti spalvas ar versti į JB), pagalvotų ir padirbėtų ties ND, pasiruoštų juos daryti, jei spalvos netinkamos - nusipirktų baltą lapą ar kokį kitą pagrindą, patys sau įrodytų pasiryžimą dirbti, kad gautų geresnius rezultatus. Galų gale, tai investicija į ateitį (savo), lavinimas požiūrio (savo).

aš neužskaityčiau dėl to, kad sunkiai matomas skirtumas, ypač tarp antros ir trečios foto bei pirmos ir antros. estetika bent jau pagal mano standartus irgi nepraeitų. jau nekalbant apie vertimą į jb.


pritariu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Prie arbatos:

user posted image

Kam nematyta, pabandykite spėti, kas šios nuotraukos autorius smile.gif
Pasitikrinkite spėjimą ČIA
Pasiskaitymas ČIA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 24 rugsėjo 2014 - 18:52
QUOTE(Iks @ 2014 09 24, 20:50)
pabandykite spėti, kas šios nuotraukos autorius smile.gif

Geras smile.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Gal galit man žaliai paaiškinti,kaip sustiprinti tą suliejimą? Tiesa pasakius jau pavargau fotografuoti tuos tris objektus namie visuose kampuose,lauke... ir vistiek nei velnio nesigauna padorus rezultatas.O atrodo viską darau kaip reikia, diafragma f3.8 ir keitinėju fokusavimo taškus.Vieną kart susifokusuoja gerai tai ką noriu išryškint,o kita kart ne...nesuprantu,gal objektus blogai sustatau per arti ar per toli,gali taip būti?Arba gal kokie nustatymai blogi? g.gif Fotoaparatas Nikon d5100
Atsakyti
QUOTE(niciuke @ 2014 09 26, 16:44)
Gal galit man žaliai paaiškinti,kaip sustiprinti tą suliejimą? Tiesa pasakius jau pavargau fotografuoti tuos tris objektus namie visuose kampuose,lauke... ir vistiek nei velnio nesigauna padorus rezultatas.O atrodo viską darau kaip reikia, diafragma f3.8 ir keitinėju fokusavimo taškus.Vieną kart susifokusuoja gerai tai ką noriu išryškint,o kita kart ne...nesuprantu,gal objektus blogai sustatau per arti ar per toli,gali taip būti?Arba gal kokie nustatymai blogi? g.gif Fotoaparatas Nikon d5100

Ką turi omenyje "sustiprinti susiliejimą?" g.gif kad fokusuotas daiktas būtų gerokai ryškesnis nei kiti? jeigu taip, tai pasirinkti reikia atviriausią diafragmą, kurią leidžia objektyvas (taip suprantu, tu tą ir darai). Taip pat daiktus pastatyk vieną toliau nuo kito.

Dabar dėl fokusavimo. Geriausiai naudoti centrinį fukusavimo tašką ir naudoti perkadravimą. Tai yra: fokusuoji į daiktą, paspaudi fotografavimo mygtuką iki pusės (užrakini fokusą) ir tada perstumi fotoaparatą taip, kad visi trys daiktai gražiai tilptų kadre. Tada fukusuoji su centriniu tašku į sekantį daiktą, paspaudi iki pusės ir fotoaparatą pastumi, kad išgauti tą pačią kompoziciją. Nežinau ar aiškiai aš čia g.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 09 26, 19:53)
Ką turi omenyje "sustiprinti susiliejimą?" g.gif kad fokusuotas daiktas būtų gerokai ryškesnis nei kiti? jeigu taip, tai pasirinkti reikia atviriausią diafragmą, kurią leidžia objektyvas (taip suprantu, tu tą ir darai). Taip pat daiktus pastatyk vieną toliau nuo kito.

Dabar dėl fokusavimo. Geriausiai naudoti centrinį fukusavimo tašką ir naudoti perkadravimą. Tai yra: fokusuoji į daiktą, paspaudi fotografavimo mygtuką iki pusės (užrakini fokusą) ir tada perstumi fotoaparatą taip, kad visi trys daiktai gražiai tilptų kadre. Tada fukusuoji su centriniu tašku į sekantį daiktą, paspaudi iki pusės ir fotoaparatą pastumi, kad išgauti tą pačią kompoziciją. Nežinau ar aiškiai aš čia  g.gif


man tai aiškiai biggrin.gif
Atsakyti
Na dedu kas išėjo šį kartą.Tiesa pasakius man pačiai nelabai patinka,nes per tamsios nuotraukos,bet jau tingėjau su didesniu ISO perfotkint, nes buvo išardyta instrukcija mano:D Beje labai ačiū už paaiškinimą 4u.gif Kažkada norėjau prisijungt prie jūsų,bet po bandymu pirmos pamokos nusprndžiau kad nieko nebus ir nedėjau nuotraukų.Išties naujokam sakyčiau nemenka,bet naudinga užduotėlė biggrin.gif
user posted image user posted image user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo niciuke: 27 rugsėjo 2014 - 16:27
QUOTE(niciuke @ 2014 09 27, 17:22)

Visu pirma su tingejimu cia neprasisuksi. schmoll.gif Objektai pasirinkti geri, man atrodo dar tokiu nebuvo. g.gif Kodel tos sukabintos nuotraukos ciuozia i desine? Kodel foto visos skirtingos? vienoj vienas tarpas tarp objektu, kitoj kitas? Kai fotografuojo, objektu judinti nereikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ich @ 2014 09 27, 17:19)
Visu pirma su tingejimu cia neprasisuksi. schmoll.gif Objektai pasirinkti geri, man atrodo dar tokiu nebuvo. g.gif Kodel tos sukabintos nuotraukos ciuozia i desine? Kodel foto visos skirtingos? vienoj vienas tarpas tarp objektu, kitoj kitas? Kai fotografuojo, objektu judinti nereikia 4u.gif

Objektai nebuvo judinami tiesiog jos pačios sukiojosi,nes buvo sukabintos ant siūlų ir ranką pajudinus natūraliai gaunasi kitoks kampas ir tarpai. Nepavyko kaskart tą patį kampą išlaikyt,neturiu trikojo. Bandysiu vėl siūlus kabint ir perfotografuot kurią dieną, šiandien jau per tamsu mirksiukas.gif O dėl dešinės pusės tai jūs turit omeny,kad įstrižai leidžiasi? Man pasirodė taip gražiau, ar čia minusas? Ir beje nežinau ar pavyktu sukabint kitaip,bet pabandysiu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo niciuke: 27 rugsėjo 2014 - 17:38
Antras dublis:D laukiu komentarų ax.gif
user posted image user posted image user posted image
Atsakyti