Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Ka @ 2014 09 04, 16:40)
Užduotį supranti teisingai, bet tai ką pasirenki fotografuoti ir kur - nepatinka.  smile.gif

nežinau kaip teisingai išsireikšt, bet manau čia prasidėjo išsipisi nėjimas dėl namų darbų 4u.gif mergina, supranta esmę 1ND. Kam kišt iškart estetiką???? Nagi padarykit atskira ND dėl estetikos? 4u.gif
Atsakyti
Hmm. O aš duotos pastabos niekaip tuo išsi- nepavadinčiau smile.gif
Situacija man primena anekdotinį kalambūrą "Puidzim aplinkui, nes tuto šlapia" biggrin.gif Aš, tarkim, nesuprantu, kam link tikslo keliauti visokiais aplinkeliais, jei yra tiesus ir aiškus maršrutas smile.gif Jei - man regis, apie tai jau ne kartą kalbėta - vienu šūviu gali patiesti du ir daugiau zuikių. Mano galva, visi tie reveransai tariamai komforto zonai, visokios lengvatos ir pan. nėra į naudą pačiam namų darbų darytojui, ND vertintojai tikrai neturi jokių piktų kėslų, nežaidžia kažkokios diedovščinos ir nevaiko naujokų vardan neįvardintos pramogos smile.gif Ne tik čia, bet apskritai sėkmingą mokymosi procesą įsivaizduoju kaip įvairių dėmenų intergraciją, o ne jų išskaidymą. Tam turėtų tarnauti ir tos (prakeiktos cool.gif) estetikos pakišos ( smile.gif ), ir pagalvojimas apie kompoziciją, dermę, tos pačios dienos nuotraukos, ryto ar vakaro žiūriniai irgi yra savotiškas vadovėlis.
Kartelė, žinoma, nepaguldyta ant žemės, bet ir neužkelta iki kokio bressono ar doisneau smile.gif Liuoktelėti per ją įmanoma, tai ne kartą ir ne du buvo čia pademonstruota.
Nesuprantu, koks gi blogis atliekant kad ir paprastas užduotis iš pat pradžių siekti maksimalesnių rezultatų. Kam versti estetiką, kompoziciją laukti kažkokios mistinės X valandos. Juolab (tikiuos, nesubalamutinsiu naujokų rolleyes.gif ), kad gera nuotrauka be kompozicijos, estetikos, tinkamos šviesos nelabai gali išsiversti, o be superduperinio fokuso gali dar ir kaip smile.gif
Iš pradžių, sutinku, gal ir nėra taip lengva matyti kadro visumą, bet jei nuo pat ištakų bus dedamos tokios pastangos, esu tikra, kad ilgainiui išsivystys savotiškas sąlyginis refleksas, bus lengviau valdyti situaciją. Tik iš pradžių atrodo - kokia tai vargo vakarienė, ir tą sužiūrėk, ir šito nepamiršk... Vėliau tasai vargas ims teikti nemažai džiaugsmo ir tikrai nestabdys kūrybinio polėkio.
Aptariamuoju atveju, sakyčiau, nėra tiesioginės kalbos apie grynąją estetiką ar antiestetiką. Darbelis gana tvarkingas, spalviškai darnus, bet pilkas ir nuobodus. Ne, aštraus siužeto nieks nereikalauja, kaip ir kažkokių nematytų neregėtų veikėjų. Nežinau, ką tiksliai omeny turėjo Ka, bet įtariu, kad jai labiau užkliuvo vaizdelio atsitiktinumas - štai kankorėžiai, štai staltiesė, štai fokusas. Bėda ta, kad štai išsitreniruosime kad ir pažadinti vidury nakties pačiupti tą nelemtą fokusą, perprasim diafragmos kaitą, zoominsim kaip dievai, nusistatysime tobulą WB, pasiimsime saują kankorėžių, išsilyginsime staltiesę, spragsėsime ir ... vėliau suglumę frustruosime. Kaip gi čia taip - fotiką lyg ir valdau, o nuotraukos kažkodėl neverčia iš koto. O štai pramokę analizuot būsimąjį kadrą galbūt greičiau išgausime pageidaujamą rezultatą. Įgusime pasvarstyti - tarkim - ar fonas yra toks nekaltas avinelis kokiu dedasi. Ir koks jis turi būti - neutralus, pasakojantis-papildantis, asociatyvus ir t.t.. ir pan. Pagiezos2 atveju kankorėžiai su tegu išlygintomis rožėmis neranda bendros kalbos, žinoma, galima įžvelgti tam tikrą kankorėžio ir rožės panašumą, bet tai reikia mokėti ir parodyti smile.gif
Kita vertus, jei pačiai Pagiežai2 norisi eiti atskirais etapais, utrom dengi, večerom stulja (neironizuoju!, aš tiesiog nežinau smile.gif ), man asmeniškai Taip'o negaila. Bet jei autorė turi ambicijų šaudyti į kelis zuikius, tik sveikinčiau, padėčiau kuo galiu ir linkėčiau sėkmės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 06 rugsėjo 2014 - 00:28
bliamba aš prisiminiau, kaip savo ND fotkinau kažkokius kosmetinius aliejaus butekiukus margų lovos pagalvių fone lotuliukas.gif pamenu man tada išmokti perkadruoti ir padaryt ND pagal tai kaip reikia (tipo kas ten ir kur turi būt fokuse ir t.t.) tikrai atrodė didi užduotis cool.gif

ir galiu tik spėlioti, ar tuomet būtų kas iš manęs išlaužęs afigieniausią estetiką, ar būčiau vis tik nusispjovus po milijarodo "ne" biggrin.gif ... Ir dar sakyčiau labai didelis klausimas, kas būtų buvę geriau iš šių dviejų variantų g.gif

dabar galvoju, jei būčiau šitaip nufotografavus konkorėžius tokios raštuotos staltiesės fonę būčiau susiš... iš laimės biggrin.gif rimtai biggrin.gif

aš fotografuoju nuo 16 metų...pradėjau su juosta, buvo pertraukų, vėliau vėl užsikabinau... Galvoju, kad tie išlaužti ND gali padaryt teigiamesnę įtaką tik tam stropiąjam mokinukui, kuris nuosekliai atlieka namų darbus ir pasiekia rezultato per kančias ir bandymus... kūrybiškas iš prigimties žmogus ras savo kelią su SM, be SM, su ND ar be jų..su estetika ar be jos... kažkam gal su estetika visai ne pakeliui.. kodėl mes verčiam siekti kažkokios estetikos? Kas ta estetika? jei jau taip jos norim, gal reiktų apibrėžti konkrečiais terminais, nes ją visi gali suprasti oj nevienodai g.gif

kodėl įstatom į kažkokius rėmus? g.gif žmogų, kuris visai žalias ateina, nukreipiam savo sugalvota estetikos linkme ir jaučiamės labai laimingos tardamos "ne" entąjam bandymui. Kam? g.gif

mane gyvenimas didžiuliame kosmopolitinaime mieste išmokė daugiau atsipūtimo... daugybė žmonių čia plaukia savo linkme ir jiem labai labai nusispjaut, ką galvoja kiti... Ir tas "nusispjaut" jiems duoda savotišką vidinę laisvę...o vidinė laisvę tau leidžia judėti į priekį ... tai nevaržykim vieni kitų...tegul būna kažkokios ND taisyklės, bet neperlenkim lazdos... kartais pagalvoju, kad nafik tų ND čia išvis reikia... biggrin.gif

P.S. prašau nekeikti, kad čia mol iš Londono parašė kažkokia ale protinga lopė...čia irgi yr minusų cool.gif
Atsakyti
Jau n-tasis pasišūkavimas apie ND biggrin.gif Jei tie baisieji ND bus lengvai įveikiami, taigi nenebus įdomu, pakankinkim kaip reikiant, kad noras fotkinti atšoktų, o jei juos įveiks, galės didžiuotis kaip aukštą mokslą baigę biggrin.gif
Iš tikro pritariu gottei - lazdos perlenkimas nėra gerai ir kompleksų prikrauna tiek ir tiek ir dar krūvą.
Atsakyti
oho kokia diskusija užvirė smile.gif

na, galiu pakomentuoti, kaip viskas atrodo iš mano varpinės biggrin.gif
Iks - visiškai pritariu, kad jei mokytis - tai iškart siekti geriausių rezultatų, bandyti tuo pat metu suvokti ir aplinką, ne tik pačią užduotį, bet... tam, kad aš suprasčiau ką darau ne taip, neužtenka tiesiog pasakyti "ne", "negražu", "nepatinka", nes tai man, kaip besimokančiai naudos neduoda jokios, tik entuziazma numuša... Šiuo atvėju visai kas kita, kai sukonkretina ką darau ne taip ir duoda patarimų kaip turėčiau daryti (kaip tai padarė DoVi)

Jeigu jau kalbėti konkrečiai apie mano atvėjį - aš tikrai esu užsidegusi išmokti, bandau pas jus, skaitinėju efoto taip pat įsigijau keletą knygų apie fotografiją, kurias pradėjau nagrinėti 4u.gif nuo pirmųjų dienų jau supratau, kad kelias bus sunkus doh.gif bet...aš labai tikiuosi, kad išmoksiu matyti nuotraukas taip, kaip matote jūs 4u.gif

gotte - lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif tiesą pasakius, kai susikaupiau fotografuoti tuos konkorėžius, aš tikrai savimi didžiavausi, nes viskas ėjosi nepalyginamai lengviau ir paprasčiau, nei darant ND pirmajį kartą thumbup.gif ir tai tikrai nebuvo "tiesiog paėmiau šiaip staltiesę, šiaip konkorėžius ir šiaip pafotkinau..." bandžiau tą foną daryt visokį ir su staltiese man pasirodė geriausias variantas (balto lapo, dėja, kolkas neturiu, o bambuko padėkliukas ir sienos plytelės nepasiteisino blush2.gif )

taigi, reziume, aš tikrai noriu mokytis ir labai laukiu išsamių komentarų, kritikos ir patarimų 4u.gif drinks_cheers.gif
Papildyta:
ir dar turiu klausimėlį, smalsumas kankina...

kodėl visi skaitiniai, kuriuos jūs įmetat yra juoda/balta? čia tokia specialiai tema buvo, ar tiesiog jums visoms labiau patinka nespalvota fotografija? 4u.gif
Atsakyti
Photo of the day

Darren Holmes, konceptualaus portreto atstovas

user posted image

daugiau - ČIA
Papildyta:
aš labai nesikišiu į diskusijas, nes nuo mano nuomonių ND klausimu tikriausiai daugelį pykina, o ir aš pavargau, pasakysiu pagiežai tik tiek - Tu dėl ND net išlyginai staltiesę. Šis Tavo sakinys atspindi daugelio žmonių požiūrį/susimaišymą, kas darant ND yra svarbiausia. Pastangos, žinoma, yra labai svarbios ir gerbtinos, bet mes nebe mokykloje, ir išorinių pastangų gali nepakakti. Maksimalaus rezultato tikėjimasis daugeliui merginų pagimdė užsispyrimą, kuris dabar jas daro žinomas. Jei reikalavimai per dideli ar įžeidžia - nedarykit tų ND, mums gi jų nereikia. Reikia Jums. Jei Jums reikia - darykit. Jei yra kitų būdų mokytis, be kritikos, be perdarymo, bet pastangų ar su kitokiomis pastangomis - naudokit juos, Jūs tik būkit patenkintos ir siekit savo tikslų visais Jums priimtinais būdais. Jeigu yra gabumų, noro ir meilės fotografijai, nė vienas susiraukusi karmensita neužmuš to noro, o jei žmogus linkęs tingėti arba pasiduoti atsiradus menkiausiai kliūčiai ar patyrus menkiausią nesėkmę, tuomet mes bejėgės, nes jis pasinaudos menkiausia landa, skyle, kad NE padarytų, o ne kad padarytų. Nuolaidos maitina tinginį (arba kompleksus). Bent jau aš nesu motina maitintoja.

labai simboliška photo of the day, ar ne? slaying dragons and innocent lambs? smile.gif
Papildyta:
QUOTE(pagieza2 @ 2014 09 06, 09:43)
oho kokia diskusija užvirė  smile.gif

na, galiu pakomentuoti, kaip viskas atrodo iš mano varpinės  biggrin.gif
Iks - visiškai pritariu, kad jei mokytis - tai iškart siekti geriausių rezultatų, bandyti tuo pat metu suvokti ir aplinką, ne tik pačią užduotį, bet... tam, kad aš suprasčiau ką darau ne taip, neužtenka tiesiog pasakyti "ne", "negražu", "nepatinka", nes tai man, kaip besimokančiai naudos neduoda jokios, tik entuziazma numuša... Šiuo atvėju visai kas kita, kai sukonkretina ką darau ne taip ir duoda patarimų kaip turėčiau daryti (kaip tai padarė DoVi)

Jeigu jau kalbėti konkrečiai apie mano atvėjį - aš tikrai esu užsidegusi išmokti, bandau pas jus, skaitinėju efoto taip pat įsigijau keletą knygų apie fotografiją, kurias pradėjau nagrinėti  4u.gif nuo pirmųjų dienų jau supratau, kad kelias bus sunkus  doh.gif bet...aš labai tikiuosi, kad išmoksiu matyti nuotraukas taip, kaip matote jūs  4u.gif

gottelotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif tiesą pasakius, kai susikaupiau fotografuoti tuos konkorėžius, aš tikrai savimi didžiavausi, nes viskas ėjosi nepalyginamai lengviau ir paprasčiau, nei darant ND pirmajį kartą  thumbup.gif ir tai tikrai nebuvo "tiesiog paėmiau šiaip staltiesę, šiaip konkorėžius ir šiaip pafotkinau..." bandžiau tą foną daryt visokį ir su staltiese man pasirodė geriausias variantas (balto lapo, dėja, kolkas neturiu, o bambuko padėkliukas ir sienos plytelės nepasiteisino blush2.gif )

taigi, reziume, aš tikrai noriu mokytis ir labai laukiu išsamių komentarų, kritikos ir patarimų  4u.gif  drinks_cheers.gif
Papildyta:
ir dar turiu klausimėlį, smalsumas kankina...

kodėl visi skaitiniai, kuriuos jūs įmetat yra juoda/balta? čia tokia specialiai tema buvo, ar tiesiog jums visoms labiau patinka nespalvota fotografija?  4u.gif


turi būti atvEjis, dEja. atleisk, nesusivaldžiau, tokios grubios klaidos sad.gif

kas kokias foto nori, tokias ir meta. taip jau nutiko, kad asmeniškai mano akį dažniausiai patraukia nespalvotos foto, nes man jos spalvotesnės, negu daugelis spalvotų smile.gif
Atsakyti


QUOTE
pasakysiu pagiežai tik tiek - Tu dėl ND net išlyginai staltiesę. Šis Tavo sakinys atspindi daugelio žmonių požiūrį/susimaišymą, kas darant ND yra svarbiausia. Pastangos, žinoma, yra labai svarbios ir gerbtinos, bet mes nebe mokykloje, ir išorinių pastangų gali nepakakti. 


šitas komentaras labiau juoko forma buvo 4u.gif kaip ir bandžiau pasišaipyt iš savęs, kad pastangas dedu ne visai ten, kur reikėtų... 4u.gif

QUOTE
turi būti atvEjis, dEja. atleisk, nesusivaldžiau, tokios grubios klaidos sad.gif


ačiū už lietuvių kalbos pamokėlę, taisysiuos 4u.gif



Atsakyti
QUOTE(pagieza2 @ 2014 09 06, 12:11)
šitas komentaras labiau juoko forma buvo  4u.gif kaip ir bandžiau pasišaipyt iš savęs, kad pastangas dedu ne visai ten, kur reikėtų...  4u.gif
ačiū už lietuvių kalbos pamokėlę, taisysiuos  4u.gif


Laimė biggrin.gif
Atsakyti
Dar kartą pagalvojau apie tuos nelemtus ND...dievaži, iš mano kartos atėjusių į šią temą merginų nemažai fotografuoja sau ir klientams (o aš atėjau 2009 metais)... ir tikrai ne bet kaip ar bet ką fotografuoja...
Ir dabar kai jau ND turi būt estetikos viršūnėje, nepamenu nei vieno nick'o, kad būčiau įsidėmėjusi darbus ar kažkokius neregėtus stebuklus g.gif


Man rodos tie ND nedaro jau tokios milžiniškos įtakos, kaip čia mes įsivaizduojame schmoll.gif Mano požiūriu ND labiau skirti naujokui susipažinti su fotoaparato galimybėmis...kai tu nevaldai fotoaparato, kaip gali kažkur tobulėti ir kažką kurti? Taigi ND pakloja techninius pagrindus ir tiek. O paskui tas, kuris nori eiti toliau, ji ir domisi, žiūri kitų darbus, nagrinėjasi, dalyvauja, bando pats, atranda save.. kitam nei mokytojų nereikia, kad judėtų pirmyn ir parodytų fotografinių grožių. Pažįstu tokių, kur fotomokyklas perėję, mokytojų turėję ir tik piššš gaunasi....
Atsakyti
ėjau per senas temas pasižiūrėt, kokie buvo ND ir komentarai po jais, bet kad daugybė foto jau išimta unsure.gif

Tuo metu temose augo ir tobulėjo dar tada gerokai pusžalės: brumbrumai, laukine, rarity, alabama, kad ir Žydrarakė (kuri dabar labai gražiai moka sudėlioti ir nufotografuoti savo rankdarbius), taip pat paprasta...

Namų darbai tada dar buvo tokie tragiškoki, bet tos, kurios užsikabino and fotografijos, augo, tobulėjo...judėjo.. jos kažko pasiekė ir vis dar siekia. Daugybė panų dingo po tų pačių ND, daugybės nick'ų net nepamenu schmoll.gif

TEMA - pažiūrėkit, kokias foto įkėlusi Vanilla ir kokie komenatrai po jomis biggrin.gif ypač brumo man juokingas biggrin.gif dabar būtų "suaustos" tokios foto vajė vajėė... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 09 06, 18:53)
Dar kartą pagalvojau apie tuos nelemtus ND...dievaži, iš mano kartos atėjusių į šią temą merginų nemažai fotografuoja sau ir klientams (o aš atėjau 2009 metais)... ir tikrai ne bet kaip ar bet ką fotografuoja...
Ir dabar kai jau ND turi būt estetikos viršūnėje, nepamenu nei vieno nick'o, kad būčiau įsidėmėjusi darbus ar kažkokius neregėtus stebuklus g.gif
Man rodos tie ND nedaro jau tokios milžiniškos įtakos, kaip čia mes įsivaizduojame schmoll.gif Mano požiūriu ND labiau skirti naujokui susipažinti su fotoaparato galimybėmis...kai tu nevaldai fotoaparato, kaip gali kažkur tobulėti ir kažką kurti? Taigi ND pakloja techninius pagrindus ir tiek. O paskui tas, kuris nori eiti toliau, ji ir domisi, žiūri kitų darbus, nagrinėjasi, dalyvauja, bando pats, atranda save.. kitam nei mokytojų nereikia, kad judėtų pirmyn ir parodytų fotografinių grožių. Pažįstu tokių, kur fotomokyklas perėję, mokytojų turėję ir tik piššš gaunasi....


asmeniškai mano požiūriu ND su techninėmis galimybėmis nieko bendra neturi. jie labiau reikalingi atpurtyti nenusiteikusius mokytis ir iš savęs reikalauti daug, o ne savęs pagailėti, pateisinti savo nenorėjimą/negalėjimą ir pan. Tik dabar pagalvojau, kad būtent taip į ND dažniausiai žiūrėdavau, kol nustojau išvis į juos žiūrėti smile.gif

yra dalis fotografuojančių žmonių, kurie niekada nepasieks aukštumų (tai, beje, dažniausiai iš karto matosi ir retai suklysti stebėdamas), kiti niekada nedarys komercijos, treti universalai, ketvirti išvis būna beviltiški, bet čia ne paniekinančia prasme, o objektyviai, na, būna, žmogus tiesiog neturi gebėjimų, bet jis greičiausiai kitoje srityje puikiai atsiskleistų, bet nori būtent fotogrfuoti. na, ir lai fotografuoja, džiugina save, artimuosius, bet tada bent jau techninės kokybės norisi tikėtis.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 09 06, 19:38)
asmeniškai mano požiūriu ND su techninėmis galimybėmis nieko bendra neturi. jie labiau reikalingi atpurtyti nenusiteikusius mokytis ir iš savęs reikalauti daug, o ne savęs pagailėti, pateisinti savo nenorėjimą/negalėjimą ir pan. Tik dabar pagalvojau, kad būtent taip į ND dažniausiai žiūrėdavau, kol nustojau išvis į juos žiūrėti smile.gif

yra dalis fotografuojančių žmonių, kurie niekada nepasieks aukštumų (tai, beje, dažniausiai iš karto matosi ir retai suklysti stebėdamas), kiti niekada nedarys komercijos, treti universalai, ketvirti išvis būna beviltiški, bet čia ne paniekinančia prasme, o objektyviai, na, būna, žmogus tiesiog neturi gebėjimų, bet jis greičiausiai kitoje srityje puikiai atsiskleistų, bet nori būtent fotogrfuoti. na, ir lai fotografuoja, džiugina save, artimuosius, bet tada bent jau techninės kokybės norisi tikėtis.

tai kad labai ilgą laiką į ND ir žiūrėta buvo kaip į techninę pusę g.gif buvo vos keli apribojimai - nefotografuoti žaisliukų ir dar ten kažko g.gif tik paskui viskas labiau išaugo į estetikos vertinimą.

tai va būtent kad visokių žmonių yra.. aš tą ir noriu pasakyt, kad ND čia visai ne prie ko.. cool.gif

Atsakyti