Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Iks, fainos Tavo temos, ačiū už temos gyvinimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(robobebras @ 2014 06 09, 09:49)
O tai tu pagal megabaitus darai foto ar kaip?
Is ko darai ta faila? Jei pati is savo raw, tai palik rezoliucija kokia tik gali ir daryk kuo kokybiskesni JPG (quality uzkelk 100).

man tiesiog koledžas atsiuntė laišką, kuriame nurodo, kad foto turi būti ne mažesnė nei 30 MB, užtai ir parūpo man tie megabaitai g.gif

pas mane retušuotos nuotraukos (senesnės) visos išsaugotos į JPG (turiu pasilikusi ir originalų RAW). JPG visi jau apdirbti, galutiniai...kai kurių foto tiesiog man neįmanoma būtų iš naujo lygiai taip pat suretušuoti doh.gif (dabar jau saugau ir PSD failus, seniau to nedariau ir dabar labai gailiuosi).

dabar tarkime viena iš mano foto, kuria jie nori matyti parodoje yra tokiu parametrų: 5058*3372, 4.54MB, 4282 dpi. Tai vat įdomu, ar čia dar ką galiu pakeisti ar kaip... ar ji iš viso tinkama spaudai g.gif suvokiu, kad per visą sieną jos neatprintinsi kokybiškai, bet tarkime, kad ir A3 formatui gal visai užtenka g.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 06 09, 12:25)
man tiesiog koledžas atsiuntė laišką, kuriame nurodo, kad foto turi būti ne mažesnė nei 30 MB, užtai ir parūpo man tie megabaitai g.gif

pas mane retušuotos nuotraukos (senesnės) visos išsaugotos į JPG (turiu pasilikusi ir originalų RAW). JPG visi jau apdirbti, galutiniai...kai kurių foto tiesiog man neįmanoma būtų iš naujo lygiai taip pat suretušuoti doh.gif (dabar jau saugau ir PSD failus, seniau to nedariau ir dabar labai gailiuosi).

dabar tarkime viena iš mano foto, kuria jie nori matyti parodoje yra tokiu parametrų: 5058*3372, 4.54MB, 4282 dpi. Tai vat įdomu, ar čia dar ką galiu pakeisti ar kaip... ar ji iš viso tinkama spaudai g.gif suvokiu, kad per visą sieną jos neatprintinsi kokybiškai, bet tarkime, kad ir A3 formatui gal visai užtenka g.gif

Kazkoks durnas reikalavimas. Juk net RAW formatu foto uzima maziau, negu jie reikalauja. O jei juodai balta padarai, tai dar apie tris kartus sumazeja failas, nes is 3 spalvu kanalu belieka vienas.
Jeigu nori aklai sekti instrukciju ir nesigilint, tai gali is savo sutvarkyto JPG padaryt jiem nekompresinta TIFF (nors paprastai TIFF kompresinama LZW arba ZIP lossless kompresija, tai tu parink "no compression"). Tegu paspringsta - kokybes neprarasi, o reikalingu megabaitu kieki pasieksi smile.gif

Siaip jei perdarinesi is RAW, tai daryk visgi TIFF, nes jis daugiau ir spalvu gali palaikyt (16bits per channel) nei JPG (8bits per channel), ir siaip yra "nedegraduojantis" formatas. Kompresint reiktu su kokiu LZW (cia seivinant reik pasirinkt kompresinimo metoda), bet ziurint kaip ten su tais megabaitais koledzui biggrin.gif.

Atsakyti
QUOTE(robobebras @ 2014 06 09, 12:01)
Kazkoks durnas reikalavimas. Juk net RAW formatu foto uzima maziau, negu jie reikalauja. O jei juodai balta padarai, tai dar apie tris kartus sumazeja failas, nes is 3 spalvu kanalu belieka vienas.
Jeigu nori aklai sekti instrukciju ir nesigilint, tai gali is savo sutvarkyto JPG padaryt jiem nekompresinta TIFF (nors paprastai TIFF kompresinama LZW arba ZIP lossless kompresija, tai tu parink "no compression"). Tegu paspringsta - kokybes neprarasi, o reikalingu megabaitu kieki pasieksi smile.gif

Siaip jei perdarinesi is RAW, tai daryk visgi TIFF, nes jis daugiau ir spalvu gali palaikyt (16bits per channel) nei JPG (8bits per channel), ir siaip yra "nedegraduojantis" formatas. Kompresint reiktu su kokiu LZW (cia seivinant reik pasirinkt kompresinimo metoda), bet ziurint kaip ten su tais megabaitais koledzui biggrin.gif.

Gal jie ir turėjo omenyje ne mažesnės apimties nei 30 MB tif failus (tada pilnai sutinku su tokiu reikalavimu).
Tai vat kadangi spaudai geriausia siųsti tif formatu, tai aš žadu savo JPG'us išsisaugoti kaip TIF'us (kurie bus tikrai gerokai virš 30MB) ir įmesiu jiems, nieko nekompresinsiu, nes duotas yra dropboxo puslapis darbų kėlimui.

Tarkim dabar retušuoju savo "ale fashion" photography nuotraukas, tai man geriausia jas saugoti tif formatu vardan ateities (jei reikės spausdinimui?) g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 06 09, 13:05)
Gal jie ir turėjo omenyje ne mažesnės apimties nei 30 MB tif failus (tada pilnai sutinku su tokiu reikalavimu).
Tai vat kadangi spaudai geriausia siųsti tif formatu, tai aš žadu savo JPG'us išsisaugoti kaip TIF'us (kurie bus tikrai gerokai virš 30MB) ir įmesiu jiems, nieko nekompresinsiu, nes duotas yra dropboxo puslapis darbų kėlimui.

Tarkim dabar retušuoju savo "ale fashion" photography nuotraukas, tai man geriausia jas saugoti tif formatu vardan ateities (jei reikės spausdinimui?) g.gif  g.gif  g.gif

tai kad sakei PSD saugai smile.gif
TIFF nebeturi editu informacijos, todel koki pasidarei finalini varianta toki turi, atgal nebesugrisi. Su PSD turi ir non-destructive edita.
Atsakyti
QUOTE(robobebras @ 2014 06 09, 12:11)
tai kad sakei PSD saugai smile.gif
TIFF nebeturi editu informacijos, todel koki pasidarei finalini varianta toki turi, atgal nebesugrisi. Su PSD turi ir non-destructive edita.

taip, saugau PSD + jpg ir dar galvoju tuo paciu ir tif išsisaugoti g.gif


Kam įdomi dvi foto iš savo fashion fotosesijos įkeliau į flickr, mums iš viso reikia pateikti 6 finalines nuotraukas kaip vieną fashion editorial ta pačia tematika ... mano pasirinkta tema - pastel romance. Turi būti studijinė fotografija naudojant studijinį apšvietimą. 6 skirtingos foto, 6 skirtingi rūbai/šukuosena/makiažas...
ČIA viena foto
ČIA kita foto

Jei kas nori palikti komentarą, patarimą ar šiaip brūkštelėti kokią mintį - mielai prašom. Iškart atsiprašau, kad flickr mažumėlę persistengė su savo šarpinimu, Originali nuotraukas visai nešarpinta 4u.gif



Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 06 09, 08:08)
kas Jums yra su ta temos mirtim? biggrin.gif


na kažkaip panašėja į tai. Nu bet nepasiduosim biggrin.gif Va, net nulėkiau į " Prospekto galeriją" šeštadienį, į Hannes Heikura parodėlę, ir Jums rekomenduoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 06 09, 13:29)
taip, saugau PSD + jpg ir dar galvoju tuo paciu ir tif išsisaugoti g.gif
Kam įdomi dvi foto iš savo fashion fotosesijos įkeliau į flickr, mums iš viso reikia pateikti 6 finalines nuotraukas kaip vieną fashion editorial ta pačia tematika ... mano pasirinkta tema - pastel romance. Turi būti studijinė fotografija naudojant studijinį apšvietimą. 6 skirtingos foto, 6 skirtingi rūbai/šukuosena/makiažas...
ČIA viena foto
ČIA kita foto

Jei kas nori palikti komentarą, patarimą ar šiaip brūkštelėti kokią mintį - mielai prašom. Iškart atsiprašau, kad flickr mažumėlę persistengė su savo šarpinimu, Originali nuotraukas visai nešarpinta  4u.gif

tai nesaugok to tiff, jeigu reikes issieksportuosi is PSD bet kada per puse minutes. Kam papildomai vieta uzimt? Tiesa, tiff siaip irgi gali but su sluoksniais, netgi kazkas tokius naudoja, bet jei saugai PSD, tokio tikrai nereik.
Atsakyti
fotoaparatą reikia NUOLAT vežiotis su savim
deja, turėjau tik mobiliuką... ir paros laikas ne tas, šviesa ne tokia...
bet pro tokius langus pravažiuot negalėjau

user posted image



user posted image



user posted image
Atsakyti
paspoksojimui
vaizdai fotografuoti su didelio formato kamera
http://www.mymodernm...ion-photography
Atsakyti
QUOTE(Svajonė mūsų @ 2014 06 10, 06:44)
paspoksojimui
vaizdai fotografuoti su didelio formato kamera
http://www.mymodernm...ion-photography


Ačiū už nuorodą 4u.gif
Superinės foto thumbup.gif
Labai labai patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saigha @ 2014 06 09, 22:11)
... ir paros laikas ne tas, šviesa ne tokia...



pridėčiau dar- ir neapgalvoti kadrai... labai daug netvarkos toj netvarkoj. Bet būna ir TVARKA netvarkoj.Daugybė nereikalingų detalių, kurios blaško dėmesį. Tiesiog pykšt ir viskas unsure.gif Bet SVARBIAUSIA, kad bandai . Tokie mano pastebėjimai. Labai draugiški smile.gif
Atsakyti