Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Iks @ 2014 06 06, 13:23)
Atsiprašau už karštakošišką supulsavimą biggrin.gif


teisingas buvo pasipiktinimas smile.gif Buvo momentas, kai foto ištryniau ir pakeičiau kita smile.gif
Atsakyti
savaitinei temai

"2"

user posted image
Atsakyti
gera diena ax.gif



QUOTE(Maggie @ 2014 06 04, 09:33)
1TB biggrin.gif tokia dezute, didesne uz delna biggrin.gif
kai ji jungiu, sako man, u must format before use it. Tad isjungiau ir keleta menesiu taip buvo. Galbut isvis neimanoma atgauti info jau?

žinok kažkoks šūdas būna su tais išoriniais hardais, jį pasijungi prie kompo kažkiek ten tų kartų ir paskui jis kaip koks debilas tau ima vis kartoti, kad suformatuotum prieš naudojimą, o suformatuoji ir ate valinskai doh.gif nežinau, mes vieną hardą tokį praspyrėm, o dabartinis naujasis jau irgi pradėjo durniuoti po truputį, pvz norint atjungti jį nuo kompo vis meta, kad "still in use" doh.gif pas mane info dvigubai būna - kompe ir harde ta pati, tai bandau tokiu būdu saugotis nuo netikėtumų. Tai jegu hardas norės formatuotis, tada po formatavimo iš kompo vėl kopiją į hardą darysiu.


Aš vakar dariau studijinę fotosesiją, su profesionaliu studijiniu apšvietimu 8 valandas, šiandien dar tris valandas su kitu modeliu, nu žinokitės kaip sunku su tom visom lempom... vakar pvz pavyko padaryti tokį rūkelį, tipo kaip saulės efektą, šiandien to paties niekaip nepavyko doh.gif gerai, kad grupiokė padėjo visur kur.. ir modelį gražų atsivežė šiandien wub.gif parodysiu kažką kai perkelsiu į kompą...gal parodysiu biggrin.gif baisiai ne SM'inis formatas ten blush2.gif lotuliukas.gif

Aš tik va po tokių bandymų įgaunu šiek tiek daugiau patirties, bet tuo pačiu bandau save įsivaizduoti, kaip mane samdo kokiai nors fotesesijai ir stoviu aš kaip našlaitėlė tarp visų flešų, softboksų ir kitų studijinių reikalų ..nu dievaži - baimės būtų pilnos kelnės doh.gif labai svetimas kol kas man šitas reikalas... doh.gif


Aš dar su tokiu klausmu: Žmonės, pasakykit, kokio dydžio (mažiausiai) reikia failo, kad spauda būtų graži ir kokybiška spausdinant A3 formatu? Ar užtektų 10-15 MB? help.gif help.gif help.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gotte: 08 birželio 2014 - 19:47
QUOTE(gotte @ 2014 06 08, 20:37)

Aš dar su tokiu klausmu: Žmonės, pasakykit, kokio dydžio (mažiausiai) reikia failo, kad spauda būtų graži ir kokybiška spausdinant A3 formatu? Ar užtektų 10-15 MB? help.gif  help.gif  help.gif



žinau kad spausdinant skaitmenine spauda, realaus dydžio nuotrauka optimaliausia 300 dpi. kokio dydžio bus failas nepasakysiu.
Atsakyti
QUOTE(trixy @ 2014 06 08, 19:50)
žinau kad spausdinant skaitmenine spauda, realaus dydžio nuotrauka optimaliausia 300 dpi. kokio dydžio bus failas nepasakysiu.

šitą ir aš žinau. Įdomu, jeigu fotošope nueisiu ir iš failo 240 dpi pakeisiu į 300 dpi, ar laimėsiu kažką? g.gif ar tipo raw failą suretušavus prieš išsaugojant jį reikia pakeisti į 300 dpi? g.gif

koledžas rinko studentų darbus parodai ir dabar rašo, kad reikia jiems atsiųsti failus ne mažesnius nei 30 MB g.gif tai ką aš žinau...pas mane fotikas full frame, Raw failas apie 24 MB (paverstas į JPG gerokai mažesnis gaunasi), PSD failas gaunasi apie 20 MB. Tai kažkaip natūraliai kilo klausimas, iš kur man parauti tuos 30 MB ir kitas dalykas, kad daug studentų net neturi full frame fotikų... tai vadinasi visi mes atkrisim vien todėl, kad neasiekiam to 30 MB limito.

O aš dabar internete kad ir Lietuvoje spaudą pasižiūrėjau, tarkime A3 formato spaudai užtenka panašiai pixelių kaip kad mano jpeg failų, kuriuos siunčiau parodos atrankai. g.gif tai nelabai suprantu, į ką koledžas orientuojasi prašydamas 30MB g.gif g.gif ir kokio dydžio jie "vanos" tas mūsų foto blink.gif g.gif
Atsakyti
Jau išsiaiškinau, kad spaudai reiktų tif failus siųsti, tai pavertus mano JPG'us į tif, gaunasi failas virš šimto megų... g.gif tai gal būtent tai ir turėjo koledžas omenyje g.gif
dabar tik nelabai gerai, kad pas mane failai sRGB doh.gif
Atsakyti
o kokie failai yra tif?
raw ir jpg daugmaž žinomi
Atsakyti
saigha, net nežinau, kaip paaiškinti, kokie tie failai biggrin.gif žinau tik tiek, kad profesionaliai spaudai skirtą dalyką geriausia turėti tif formatu, cia man taip šiadien vienas vyrukas paaiškino, kuris su tuo dirba.
Atsakyti
Hello!, dead photographers society biggrin.gif
Vis tik yra dar gyvybės šioje žemėje... Arba Saigha, SBO ir mamagutė yra tik išimtis iš taisyklės? smile.gif Jei jau išimtis, tai laužom taisykles toliau:

SAVAITĖS TEMA Nr.3:

Langas


Improvizuokite be stabdžių. Langas, už lango, lange, prie lango, atviras langas, užkaltas langas, natiurmortas, reportažas, portretas, net ir abstrakcija, gali būti ir menamas langas, šešėlis, gali būti ir gryna metafora.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 09 birželio 2014 - 07:03
kas Jums yra su ta temos mirtim? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2014 06 08, 20:37)
...
Aš dar su tokiu klausmu: Žmonės, pasakykit, kokio dydžio (mažiausiai) reikia failo, kad spauda būtų graži ir kokybiška spausdinant A3 formatu? Ar užtektų 10-15 MB? help.gif  help.gif  help.gif

O tai tu pagal megabaitus darai foto ar kaip?
Is ko darai ta faila? Jei pati is savo raw, tai palik rezoliucija kokia tik gali ir daryk kuo kokybiskesni JPG (quality uzkelk 100).
Realiam gyvenime tarp gero JPG ir TIFF skirtumo nebus, jei seivini tik viena karta, todel gali nesukt galvos ir gamint JPEG. Nors TIFF vis tiek geriau biggrin.gif.

Ant A3 printeris vis tiek tures geresne spausdinimo rezoliucija nei tavo nuotrauka tures pixeliu, todel gamini ka gali ant max (rezoliucija, quality) ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo robobebras: 09 birželio 2014 - 10:00
QUOTE(Iks @ 2014 06 09, 08:02)
Hello!, dead photographers society biggrin.gif


Bet tai kaip išdidžiai skamba... Buvo - mirusių poetų draugija, o čia - mirusių fotografų :-D
Atsakyti