Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(viktorija09 @ 2014 05 22, 19:58)
Sveikos  4u.gif
keliu savo variantą  ax.gif



net gi labai neužskaitau, ir net gi paprašysiu ištrinti... nes nuotraukos autorystė neleidžia daryti manipuliacijų ar kokių kitokių iškraipymų

kažkaip maniau, kad tokie dalykai turėtų būti savaime suprantami. Manipuliacijoms reikia autoriaus sutikimo...


užduotis- tiesiog semtis idėjų. Autoriaus darbo liesti negalima!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajonė mūsų: 22 gegužės 2014 - 22:49
QUOTE(Svajonė mūsų @ 2014 05 22, 22:46)
net gi labai neužskaitau, ir net gi paprašysiu ištrinti... nes nuotraukos autorystė neleidžia daryti manipuliacijų ar kokių kitokių iškraipymų

kažkaip maniau, kad tokie dalykai turėtų būti savaime suprantami. Manipuliacijoms reikia autoriaus sutikimo...
užduotis- tiesiog semtis idėjų. Autoriaus darbo liesti negalima!


Pritariu dėl motyvų. Bet... tonas gal... ehmm... griežtokas truputį..? g.gif biggrin.gif (žinai, tie interneto skaitiniai... kartais įv. skaitosi...). Aš tikrai nemanau, kad autorė turėjo kažkokių piktų kėslų. Nepagalvojimas kartais mums visiems pakiša vienokią ar kitokią kiaulystę doh.gif Galop, gal net ačiū viktorijai09, va - išmokome ar pasikartojome dar vieną pamoką smile.gif Tad tikėtina, kad ateityje nieks nepaklius į tokius spąstus. Nežinau, kodėl advokatauju rolleyes.gif , gal kad nesinori, jog gaivinimas netyčia įvarytų visokių fobijų. Ir kad vėl nesusikraustytume į futliarų saugyklas. Kas ieško, tas randa, bet kas ieško, tas - tikėtina - gali ir suklysti smile.gif Manau, padėtis pataisoma (prisijungs autorė ir atsiims paraišką smile.gif). O apie autoriaus teises visai galima ir plačiau padiskutuoti, savo ir ne nuotraukų kontekste, gal būtų visai vertinga? Praktika parodė, kad yra dar spragų tame "savaime suprantama" smile.gif
P.S. Susiradau paties autoriaus "išvestines", po anos nuotraukos tikėjausi stipresnio "išvedžiojimo" smile.gif ; bet tai ne esmė, mes juk koncentruojamės į tą vieną, kt. žaidime nedalyvauja; ieškojau tik vedama smalsumo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 23 gegužės 2014 - 08:01
QUOTE(Iks @ 2014 05 23, 07:40)
Pritariu dėl motyvų. Bet... tonas gal... ehmm... griežtokas truputį..? g.gif  biggrin.gif (žinai, tie interneto skaitiniai... kartais įv. skaitosi...).  Aš tikrai nemanau, kad autorė turėjo kažkokių piktų kėslų. Nepagalvojimas kartais mums visiems pakiša vienokią ar kitokią kiaulystę doh.gif  Galop, gal net ačiū viktorijai09, va - išmokome ar pasikartojome dar vieną pamoką smile.gif Tad tikėtina, kad ateityje nieks nepaklius į tokius spąstus. Nežinau, kodėl advokatauju rolleyes.gif , gal kad nesinori, jog gaivinimas netyčia įvarytų visokių fobijų. Ir kad vėl nesusikraustytume į futliarų saugyklas. Kas ieško, tas randa, bet kas ieško, tas - tikėtina - gali ir suklysti smile.gif Manau, padėtis pataisoma. O apie autoriaus teises visai galima ir plačiau padiskutuoti, savo ir ne nuotraukų kontekste, gal būtų visai vertinga? Praktika parodė, kad yra dar spragų tame "savaime suprantama" smile.gif
P.S. Susiradau paties autoriaus "išvestines", po anos nuotraukos tikėjausi stipresnio "išvedžiojimo" smile.gif ; bet tai ne esmė, mes juk koncentruojamės į tą vieną, kt. žaidime nedalyvauja; ieškojau tik vedama smalsumo smile.gif


na aš matyt tokiem dalykam alergiška, todėl toną pakėliau smile.gif Kiek pamenu Viktorija dažnai manipuliacijas daro, tad tiesa pasakius buvau nustebus, kad nežinojo tokių elementarių dalykų. aš prieš keliant čia nuotrauką, taip pat galvojau ar nepažeisiu autoriaus teisių, bet pamaniau, kad konkrečiai su jo darbu nieko nedarom, tik žiūrim, o žiūrėjimas teisių nepažeidžia. nebent ir aš klystu. Jau matau , kad klystu. Turėjau įdėti nuorodą į 500.px. Einu tą ir padarysiu prie flickr temos

šis kadras yra mokamas, o licenzija ką nors su juo daryti kainuoja 250 baksų

Atsakyti
QUOTE(Svajonė mūsų @ 2014 05 23, 08:01)
na aš matyt tokiem dalykam alergiška, todėl toną pakėliau smile.gif Kiek pamenu Viktorija dažnai manipuliacijas daro, tad tiesa pasakius buvau nustebus, kad nežinojo tokių elementarių dalykų.  aš  prieš keliant čia nuotrauką, taip pat galvojau ar nepažeisiu autoriaus teisių, bet pamaniau, kad konkrečiai su jo darbu nieko nedarom, tik žiūrim, o žiūrėjimas teisių nepažeidžia. nebent ir aš klystu. Jau matau , kad klystu. Turėjau įdėti nuorodą į 500.px. Einu tą ir padarysiu prie flickr temos

šis kadras yra mokamas, o licenzija ką nors su juo daryti kainuoja 250 baksų


Ačiū už pastabas, skaitydama kažką ne taip supratau....
O šiaip norėjau pasakyti, kad mes visi kažkam esame "alergiški" ir kito žmogaus kuriam rašome bendraujant forume, nepažįstame.... Todėl, manau, reikėtų kažkaip kitaip reaguoti, kitaip mintis reikšti..... Asmeniškai aš pati kažką rašydama visada pagalvoju, kaip reikia parašyti kad ir tą pačią kritiką, bet taip kad neįžeisti ir neįskaudinti žmogaus.... Čia tik mano pamąstymai, ir aš visai nepiktai..
Atsakyti
QUOTE(viktorija09 @ 2014 05 23, 08:07)
Ačiū už pastabas, skaitydama kažką ne taip supratau....



atsiprašau jei įžeidžiau 4u.gif nesipykstam tik smile.gif

aš nemoku žodžių vyniot į vatą, ką tuo momentu galvoju, tą ir parašau doh.gif


o dabar žiūriu, kad mano pasižaidimo aprašymą, tikrai buvo galima suprasti dviprasmiškai... be to, mano klaida, kad neįmečiau nuorodos į 500px, kur nurodyta licenzija. Tai čia kaip ir aš dėl visko kalta blush2.gif sugaišinau laiką ir energiją....

ačiū, kad pasistengei, manipuliacija graž ir įdomi buvo, ir sorry , kad va taip va gavosi kaip gavosi sad.gif
Atsakyti
sugadinau dabar visą žaidimo nuotaiką doh.gif
bet.. ačiū Viktorijai, prisiminsim šią pamoką..

apie standartines licencijas, čia parašyta

http://www.efoto.lt/...amos_nuotraukos


o jei prie autoriaus darbo nieko nenurodyta, tai autorius turi visas teises į savo kūrinį.

Anksčiau kai pati darydavau manipuliacijas, ieškodavau nemokamaų ''layer'ių" , tai ten dažniausiai po darbu sąlygos budavo parašytos, ką , kaip ir kada galima naudoti.

Kartais budavo, kad mažos rezoliucijos paveiksliukas nemokamas, didelės mokamas ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Svajonė mūsų @ 2014 05 23, 08:15)
atsiprašau jei įžeidžiau  4u.gif  nesipykstam tik smile.gif

aš nemoku žodžių vyniot į vatą, ką tuo momentu galvoju, tą ir parašau  doh.gif
o dabar žiūriu, kad mano pasižaidimo aprašymą, tikrai buvo galima suprasti dviprasmiškai... be to, mano klaida, kad neįmečiau nuorodos į 500px, kur nurodyta licenzija. Tai čia kaip ir aš dėl visko kalta  blush2.gif sugaišinau laiką ir energiją....

ačiū, kad pasistengei, manipuliacija graž ir įdomi buvo, ir sorry , kad va taip va gavosi kaip gavosi sad.gif


Sakykim, kad abi kaltos mirksiukas.gif man reikėjo įdėmiau skaityti, o jei kas neaišku klausti blush2.gif
Ir man nepatinka pyktis friends.gif
Svarbu, kad išsiaiškinom ir dabar galim važiuoti toliau 4u.gif
Atsakyti
nuotraukos išvestinė

user posted image
Atsakyti
saigha, na labai neapgalvotas, skubotas variantas.. mobilusis, ledai, akiniai, dviračio sėdynė, uostas fone, antras sluoksnis su paukščiais. toks jausmas, kad sumesti atsitikriniai kadrai, ir tiek. labai skatinu labiau pasiruošti tokiai užduočiai..
Atsakyti
QUOTE(saigha @ 2014 05 25, 21:19)
nuotraukos išvestinė




smagu ,kad sudalyvavai smile.gif tik kadras labai apkrautas, čia gal triguba ekspozicija?
Atsakyti
Na ką. Kol nesibaigė dar vienas pirmadienis... Pabandom iš naujo su SAVAITĖS TEMOMIS..? Jei jau nesiseks 9 kartus iš eilės biggrin.gif, bus aišku, kad nėr ko brįsti į tą pačią upę.
Įžangai norėjau atnešti kokią nors lengvą, pusiau pramoginę, lengvai įkandamą temą. Bet tas lengvumas užstrigo kažkur klaidžiuose smegenų vingiuose biggrin.gif
Tad.
Atnešu, kas šovė į galvą (vienintelis šūvis ir buvo biggrin.gif ).
Šeštadienį lankiaus "Gabijos" choro jubiliejuje. Ir išgirdusi jų hitą "Mėtinė mergaitė", tiesiog akyse pamačiau kai kurių čia dalyvaujančių nuotraukas. Turėjo būti eilių+dainos iliustracija, bet neradau garso įrašo (muz. A.Klovos. ž. T.A.Rudoko), o savo namudinio įrašo gal jau geriau nesiūysiu biggrin.gif

SAVAITĖS TEMA (2014-05-26 - 2014-06-02)

Eilių iliustracija

MĖTINĖ MERGAITĖ

Mano mėtinė mergaitė,
Tavo akys ledinukai.
Mano mėtinė mergaitė,
Tavo akys it ledukai.
Tu esi ledinė ledi,
Lūpoms prisiliest neleidi,
Negali manęs pamilti,
Tau pamilti reiškia mirti.
Tavo šaltis kvepia mėtom
Kvepia mėtom Tavo balsas,
Gal ir Tu mane mylėtum,
Jeigu būčiau ledas baltas. [T.A. Rudokas]

P.S. Hmm, be muzikos kažkaip visai kitaip (dusliau, blankiau) skamba. Anyway, jei nors kas sudalyvaus, iš karto siunčiu atviruką smile.gif

--------------------------------------------------------------

Pritarčiau išsakytoms mintims apie Saighos išvestinę. Ir skubota, ir kiek per tiesmukiška, ir per marga, kad galėtum kabintis už kokios nors istorijos... Aš asm. labai atsargiai į kadrą įsileisčiau moderniąsias technologijas (mobiliuosius, kompus, grotuvus, ausines, planšetes ir pan.), į tokio pobūdžio kadrą - ypač rolleyes.gif Išvestinę, manau, būtų galima vedžioti nebūtinai mechaniškai ir uoliai atkartojant anos nuotraukos elementus. Tai sunku, žinau-plaukiojau-tebeplaukioju cool.gif , bet bandyti verta...
Vienok, noriu atkreipti dėmesį, kad Saigha nuolatos aktyviai įsijungia į kone visas temos atrakcijas, laikinu, skatinu ir spaudžiu dešinę dėl to smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 26 gegužės 2014 - 12:58
nu va, sakiau, kad lupa, vos tik pasirodai biggrin.gif

šiaip aš visą laiką nutyliu ir besąlygiškai priimu profesionalų kritiką, mokausi iš klaidu ir -tikiuosi- dėl to šį bei tą išmokstu smile.gif

tačiau šįkart su kritika sutiksiu tik iš dalies, iš techninės pusės - skubotumo, neapgalvotumo, "atsitiktinio kadrų semetimo" - jei susidarė toks įspūdis, tai aišku klaidos, kurių ateity kaip galėdama stengsiuos išvengt

ginčysiuos va dėl ko - dėl asociacijų ! čia gi buvo asociacijų užduotis. ir kodėl blogos tokios asociacijos : mergina/dviratis/lėtumas/sena nuotrauka/"senovinė dviratininkė" - o tada NAUJOVIŠKA dviratininkė/ant dviračio su šiuolaikinėm technologijom/greiatis/skubėjimas/
fone - arimas/darbas/lėtas laukimas - o tada fone uostas/darbas/greitis ir triukšmas- o jei uostas, tada ir vanduo, jūra, tada žuvėdros ( kaip asociacija su anos nuotraukos paukščiais )
nežinau, ar pakankamai aiškiai parašiau ir nesu garantuota , kad būtent šita tvarka mąsčiau, bet kažkaip labai panašiai
juk nebūtinai reikėjo atkartoti nuotraukos nuotaiką? nebūtinai turėjo būti tęsiama ta pačia "nata'? čia ne koliažų žaidimas, nuotraukos nestatomos greta ir neturi derėti... nebent aš ne taip supratau užduotį?... tada prašau patikslinimo ir žadu "pasitaisyti" biggrin.gif

Atsakyti