QUOTE(cibulis @ 2014 04 28, 12:20)
O langų apipjaustymą siūlote tokį, kaip
šiame name tik atvirkščias variantas (žiūrėti vidaus išplanavimą). Nežinau ar gražiai iš lauko atrodytų? Galbūt net keistokai žiūrėtųsi.
Kalbu apie tokį, kaip Arkava sakė. Viduje nemačiau kampu apipjautų angokraščių nuorodoje. Dėl vaizdo ir grožio spręsti kiekvienam.
Ką gero radote iš energiškai efektyvaus namo srities Restoje?
Mačiau neblogą Dufa šiltinimo putplasčiu sistemą, kažkuo panašią į STO - Rotofix.
Smeigės trumpos, tradiciškai metalinės, bet su laikikliu ant galo, kuris kaiko plastmasinius profiliukus. Plastmasiniai profiliukai laiko EPS. Tarpas užpildomas mažos plėtimosi jėgos PUR putomis labai ilgu pistoletu, po to kai jau EPS plokščių eilė jau yra sumontuota ant fasado.
Pagal technologiją padengiama 40% paviršiaus, bet įmanoma ir visą 100% užpūsti, kas būtų dar geriau. Putplastis 30cm, vientisas, jungiamas išfrezuotomis užlaidomis, kaip "plaukiojantis" laminatas.
Tokia sistema toleruoja intensyvesnes spalvas ir suteikiama garantija, ko negali pasiūlyti kitos sistemos. Gaila pamiršau paklausti kainos...
Čiupinėjau išlaužtą Vikingo durų segmentą. Šiaip visai nieko pasirodė. Iš vidaus ir lauko stiklo pluošto po 2-3 mm dekoratyviniai ir tuo pačiu struktūriniai sluoksniai. Viduje PUR putos. Pats rėmas varčioje taip pat iš labai tvirto stiklo pluošto profilio. Užklausus kodėl toks neadekvačiai tvirtas varčios (labiau laidus šilumai) rėmas pasakė, kad dėl durų atsparumo išsigaubimui
Iš lauko durų varčia ne dažyta, bet išlieta su 0,5mm gelkauto viršutiniu sluoksniu kaip plastikinių valčių ar baidarių paviršius. Toks paviršius neabejotinai ilgaamžis, gali tarnauti 30 metų be jokių mechaninių pokyčių.
Tiesa varčia buvo gana plona, bet atstovas žadėjo, kad po 2 mėn. bus naujas 20 mm storesnis modelis. Durų stakta atrodė kur kas kas paprastesnė ir pagaminta iš PVC profilio vietomis su aliuminiu. Atstovas sakė, kad gaminti staktas iš stiklo pluošo būtų per daug sudėtinga ir brangu, su kuo pilnai sutikčiau. Gamyba vyksta Lenkijoje.
Rakinimo mechanizmas, sakė, nerasoja, bet nesimato, kad vidinė ir išorinė spynos būtų skirtingame aukšte ar kitaip nutrauktas spynos metalo sukuriamas šalčio tiltelis, todėl rasojimas tikriausiai vyksta.
Kaina apie 3500-4000Lt. Šios durys pasirodė patrauklios, jeigu reikia gana šiltų, ilgaamžių durų pietų pusėje be stogelio virš durų.
Buvo dar kažkokios estiškos su 90 mm EPS varčia laminuota aukšto slėgio fasadiniu MDF. Stakta medinė, tvarkinga. Durys labai lengvutės. Ug=0,58 sertifikate. Labai mažo svorio, priešingybė "šarvuotoms" durims. Kaina 2200 be langelių 1000x2100 + dar sakė galiu derėtis. Buvo atvaževęs gamintojas, įdomiai pašnekėjome, gana gerai supranta kokių durų reikia pasyviam namui ir stengiasi tai pagaminti.
LVL sijas gamina Steico jeigu kažkas norės pasistatyti tą iš neoporo gabalų surenkamą namą su ilgais "medžio varžtais" (medvaržčiais). Čia taip pat svarstytina pigesnė alternatyva tradicinėms klijuotos medienos sijoms, kur keliami aukšti reikalavimai tikslumui ir tvirtumui.
Išsišnekėjome, kad Fakro pats šilčiausias stoglangis yra lygiai tas pats kas dvigubai pigesnė jo alternatyva tik ne su 3 bet su 4 stiklų paketu. Apatinis stiklas brangiausioje versijoje net nėra laminuotas. Labai panorėjus galima pirkti pigesnę versiją, paketus galima pasikeisti ir turėti šilčiausią lango versiją.
Pačiupinėjau Hunton priešvėjinę plokštę (12mm medžio plaušas su porėto bitumo sluoksniu 12-13Lt/m2). Patiko. Sakė, kad ant jos vidinio paviršiaus nesusidaro kondensatas, o ant difuzinės plėvelės gali susidaryti. Teoriškai sunkiai paaiškinama, bet praktiškai gali būti įmanoma. Bet kokiu atveju plokštė bus daug geriau nei geriausia difuzinė plėvelė.
Papildyta: