Įkraunama...
Įkraunama...

Depresija

žliumbiau vakar. teatre doh.gif . šalia sėdinti moteriškė irgi snarglį traukė, ir už manęs kažkam žiauri sloga ūmiai prasidėjo rolleyes.gif . mergaitės jaunutės prie rūbinės skundėsi, kad "vos neapsižliumbiau".
Atžalyna žiūrėjom. visai visai kitaip pamatai po 25 metu (pamenat, rodydavo per telika tokį telespektaklį).

Atsakyti
QUOTE(Lil·ith @ 2014 04 03, 01:49)
nesirengsiu pati jeigu man vemt vercia. bet ir nediskutuosiu ar tai dabar ant bangos ar ne. nes neturiu jokio supratimo apie tai.

kaip ir dantistui neaiskinsiu (nors galiu), kad grezk man sesta danti ir idek man dabar brilikais padabinda raga vietoj jo, nes tokia mano nuomone. ir tik neliesk trecio, nors butent ten ir žiojėja puliuojanti skyle.

Na jeigu jau taip.

O tavo 'vemt verčia'? Čia kas?
Pirmiausia jausmas turbūt
Iš kurio kyla tavo vertinimas
Nepatinka- verčia vemt
Vemčia vemt- nes negražu, atmestina ir pan
O tai, kad tai nepatinka, nes negražu, idiotiška, beryšio, kitčiška ir tt(apibūdinimai žinoma mano, jie nebūtinai sutaps su tavo- bet iš 'verčia vemt' interpretacijos gimsta tokios)- nėra TAVO nuomonė??? Vertinimas??
Ok nuomonė, vertinimas gal šūdo vertas, kaip tu sakai, nes tu to neišmanai
So fucking what?!
Vistiek tai tavo nuomonė, galų gale- vertinimas.
Ar kiekvieną sušiktą gyvenimo elementą turi vertint ir turėt tvirtą, argumentuotą, nušlifuota enciklopedijų, mados žurnalų biggrin.gif nuoooomone?!
Give over...

Pas dantistą irgi nuėjus turi nuomonę. Žinai ko nori
Specifikos darbo nesupranti, bet žinai juk, kad va sidabrinės (juodos, pas mus UK jas vis dar plačiai naudoja) pliombos nenori? Juk nori, kad sutvarkytų, bet gražiai, ar išrautų, ar briliką uždėtų ar išbalintų, kad išsižiojus kambarį apšviest galėtum?
Pageidavimai, sakysi?
Nu, o jie iš ko atsiranda?
Iš nuomonės gal?? biggrin.gif
Va, tavo(mano, jos, jo, mūsų) nuomone- brilikas ant zūbo būtų bais cool..
Arba, va, sugalvojau, susidariau nuomonę, kad kam ten babkes merkt helio plombas dedant, susidėsiu juodas- mano nuomone, taip gerai, gerai laiko ir pigiau biggrin.gif

Dantistui pasakius, kad yr skylė- čia jau nebais ką beprigalvosi
Bet kai jis klausia- ar plombuosi, ar vilksi, ar rausi nx jį- pagal save visgi įvertini situaciją ir nusprendi.
Taip, kad gal nėr 100% lygiagretu, bet kad tas pats bbys, tik kitoj rankoj, ta tavo nuomonė, vertinimas, sprendimas- tai no shit, sherlock...


Puikios dienos, brangiosios sunuomone, benuomonės ir sušūdanuomonės biggrin.gif
Atsakyti
NotMiau, neputok, barzda ims želti devil.gif

Vis tik manau, kad būtų labai pozityvu, jeigu ne tik turėtumėme nuomones, ir sugebėtumėm esant reikalui ar kam nors klausiant jas pagrįsti, pasvarstyti, kaip ir, svarbiausia, kodėl, kieno įtakotos jos atsirado. Bent jau mano nuomone, tokia turėtų būti siekiamybė. Kodėl? Nes taip atsakingiau ir konstruktyviau. Savo mąstymo procesus stebi, paverti atsakingais. Prieš pasakydamas pagalvoji, kodėl taip manai, tuomet arba pasakai, arba susivaldai, nes negali pagrįsti. Jei negali pagrįsti, klausi savęs, kodėl negali pagrįsti - gal trūksta žinių? Jei trūksta žinių, eini jų ieškoti ir veltui oro nevirpini. ***, taigi smalsumas yra progreso variklis, nu biggrin.gif
Atsakyti
bet Notmiau, tai yra esminis skirtumas. Man patiko ar nepatiko yra subjektyvu. O pasakymas "sio atlikejo kurinys sugrotas geriau, negu ano" turi tureti argumentus kuom jis geriau sugrotas.

as galiu sakyti man sita suknele nepatinka ir as jos nedevesiu, its ok. Bet negaliu pareiksti, kad ji dabar maziau madoj nei pernai, nes NEZINAU. arba galiu pareiksti, bet kas is to - ateisi tu (arba bet kas, kas ismano) ir pasakysi, kad as kliedziu ir bus teisus. tada juokingiausia yra man apsiverkti, kad niekas nevertina mano nuomones, kad as pasakiau - man suknele negrazi, del to ji nemadinga siemet. ar tu matai logika?

sutik smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 04 03, 07:37)
sėsk, du, neišmanėle, greičiau kAmunYstė biggrin.gif

nu okok. tu dar ja pavirsi. va as jau esu. lol
Atsakyti
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 04 03, 07:37)
sėsk, du, neišmanėle, greičiau kAmunYstė biggrin.gif

Lining, kaip sakiau, bent jau aš tai tikrai nesu žinovė, todėl man juo labiau smalsu, kodėl vertimas neblogas. Ar jis neblogas todėl, kad neužkliuvo kaip blogas, ir iš to seka išvada, kad neblogas? Man rimtai smalsu, ar kitos kalbos vertėjas ar žinovas gali staigiai metęs žvilgsnį įvertinti vertimą; kaip tas gebėjimas diagnozuoti išsivysto, per kiek laiko, ar to moko universitete, ar tai įgimta ar išvystoma praktikuojantis ir pan.? Ir kokie procesai vyksta galvoje, kai nustatinėji, kad jis geras, ką spėji pamąstyti. Juk jeigu esi filologas ir juo labiau - vertėjas, kažkokios žinios turėtų kaip eilutės Operos ir baleto teatre prasibėgti mintyse, kas leistų padaryti išvadą apie vertimo kokybę.




Išsivysto apskritai daug skaitant ir skaitant dar nesuredaguotų vertimų.
QUOTE(nežinau100% @ 2014 04 03, 08:12)
žliumbiau vakar. teatre doh.gif . šalia sėdinti moteriškė irgi snarglį traukė, ir už manęs kažkam žiauri sloga ūmiai prasidėjo rolleyes.gif . mergaitės jaunutės prie rūbinės skundėsi, kad "vos neapsižliumbiau".
Atžalyna žiūrėjom. visai visai kitaip pamatai po 25 metu (pamenat, rodydavo per telika tokį telespektaklį).

Aš teatre žliumbiau tik kartą, per Koršunovo ,,Išvarymą'', po jo tiesiog įsimylėjau Prūsaitį. Gal reikės ir man į ,,Atžalyną'' nueiti, labai paverkt norisi biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Lil·ith @ 2014 04 03, 09:38)

as galiu sakyti man sita suknele nepatinka ir as jos nedevesiu, its ok. Bet negaliu pareiksti, kad ji dabar maziau madoj nei pernai, nes NEZINAU. arba galiu pareiksti, bet kas is to - ateisi tu (arba bet kas, kas ismano) ir pasakysi, kad as kliedziu ir bus teisus. tada juokingiausia yra man apsiverkti, kad niekas nevertina mano nuomones, kad as pasakiau - man suknele negrazi, del to ji nemadinga siemet. ar tu matai logika?



Bet tu gali įvertint, ar jos medžiaga, tarkim, kokybiška, ar ji gerai pasiūta. Ar kadangi nesi nei siuvėja, nei dizainerė, negali?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lining: 03 balandžio 2014 - 09:42
QUOTE(Lining @ 2014 04 03, 09:44)
Bet tu gali įvertint, ar jos medžiaga, tarkim, kokybiška, ar ji gerai pasiūta. Ar kadangi nesi nei siuvėja, nei dizainerė, negali?

as asmeniskai tik visiskai primityviam lygmeny galiu ivertinti. mane lengvai sioj srity galima butu apgauti. todel as pasikliauju zmoniu, kurie zino/ismano/domisi, patarimais (pvz savo siuveja, kartais tam tikrais brandais).
Atsakyti
Atsipalaiduok, BS.
Jei patys savaime tavo argumentai yra teisingi, vistik reikia atsizvelgti ir i konteksta.
Zmogus gi plepa forume, ne i spec. laikrasti koki straipsni raso. rolleyes.gif
Jei pastaba, kad negali vertinti, nes neturi tam reikalingu ziniu, butu suprantama (ir pakankama), tai visos sekusios pletotes yra ziauriai too much.

QUOTE(Bad Seeds @ 2014 04 03, 10:27)
Vis tik manau, kad būtų labai pozityvu, jeigu ne tik turėtumėme nuomones, ir sugebėtumėm esant reikalui ar kam nors klausiant jas pagrįsti, pasvarstyti, kaip ir, svarbiausia, kodėl, kieno įtakotos  jos atsirado. Bent jau mano nuomone, tokia turėtų būti siekiamybė. Kodėl? Nes taip atsakingiau ir konstruktyviau. Savo mąstymo procesus stebi, paverti atsakingais. Prieš pasakydamas pagalvoji, kodėl taip manai, tuomet arba pasakai, arba susivaldai, nes negali pagrįsti. Jei negali pagrįsti, klausi savęs, kodėl negali pagrįsti - gal trūksta žinių? Jei trūksta žinių, eini jų ieškoti ir veltui oro nevirpini. ***, taigi smalsumas yra progreso variklis, nu biggrin.gif

Tarkim, praeita savaitgali buvau kinu restorane. Pazistama klausia, ar geras restoranas.

Pagal tave iseitu, kad tureciau paziureti i ja versiuko akimis ir atsakyti, kad nezinau, o paskui nusipirkti lektuvo bilieta i Pekina, kinu kalbos vadoveli, kinu virtuves receptu knyga ir imtis psichologijos studiju, kad suprasciau vertinima itakojancius savo mastymo procesus?

Come on... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Spannnguole @ 2014 04 03, 10:36)
Pagal tave iseitu<...>

nu kodel, tu galetum atsakyti, kad tau buvo labai skanu ir rekomenduoji jai nueit paragauti to ir to patiekalo, nes jis lyginant su anam restorane gaminamu tuo paciu yra tiesiog fantastisko skonio.

o ji nueitu ir sakytu feeee biggrin.gif katra is jusu butu teisi?
Atsakyti
QUOTE(Bad Seeds @ 2014 04 03, 10:27)
NotMiau, neputok, barzda ims želti devil.gif

Vis tik manau, kad būtų labai pozityvu, jeigu ne tik turėtumėme nuomones, ir sugebėtumėm esant reikalui ar kam nors klausiant jas pagrįsti, pasvarstyti, kaip ir, svarbiausia, kodėl, kieno įtakotos  jos atsirado.


Čia jau, kaip ten per algebrą sakydavo- išplaukia.
Pirminė nuomonė, MANO nuomone- gali būt, tokia, kokia ji susidaro iš pirmo įspūdžio
Taip, tai nėr pagrįsta, argumentuota, taip jau tada nurašom- šūdo nuomonė.
Aš sutikčiau tik tada, kada sutiktumėm, kad nuomonių būna visokių
Pirminė, paskui, norui kilus- imama domėtis labiau, sužinoma daugiau, tuo pačiu, jau gali imti grįsti, argumentuoti.
Galiausiai, gali pasiekt speco numonės lygį- kada gali pareikšt savo nuomonė ir ji yra tipo nenuginčyjama. Nes tiek įdėjęs darbo, siekiamybės turėti tvirtą nuomonę, tai pasieki. Ar beveik pasieki

Man tai nėra siekiamybė.
Užtenka žinot daug ką vidutiniškai, kai ką išvis praspirt pro akis ir smegeninę.
QUOTE(Lil·ith @ 2014 04 03, 10:38)
bet Notmiau, tai yra esminis skirtumas. Man patiko ar nepatiko yra subjektyvu. O pasakymas "sio atlikejo kurinys sugrotas geriau, negu ano" turi tureti argumentus kuom jis geriau sugrotas.

as galiu sakyti man sita suknele nepatinka ir as jos nedevesiu, its ok. Bet negaliu pareiksti, kad ji dabar maziau madoj nei pernai, nes NEZINAU. arba galiu pareiksti, bet kas is to - ateisi tu (arba bet kas, kas ismano) ir pasakysi, kad as kliedziu ir bus teisus. tada juokingiausia yra man apsiverkti, kad niekas nevertina mano nuomones, kad as pasakiau - man suknele negrazi, del to ji nemadinga siemet. ar tu matai logika?

sutik smile.gif


Nesutiksiu
Neturiu laiko dbr
Bet net tas- va šitas sugrotas geriau/gražiau nei ano- nuomonė
Kodėl privalau argumentuoti?
Man užtenka pasakyt, kad man tas patiko labiau nei anas.
Ok jei taip reik- aš rasčiau argumentaciją
Tau- tai būtų šūdų lygio.
Bet man- kaip ta sritim nesidominčia- užtenka
Gi turim visi teisę į nuomonę, kokia ji bebūtų
Negirdėjau, kad sakytų- jei jau turi teisę į savo nuomonę, tai TIK pagrįstą, argumentuotą

Sutinku, kad būtų gerai, jei būtų taip. Bet nėr kataklizmų, jei taip ir nėr.

Pasakyt, kad suknė nepatinka- tai pirminė nuomonė, pareikšt, kad nepatinka, nes nemadoj, nors to nežinai- šūdina nuomonė, bet to pareikšt juk nebūtina, o sveikam prote ir nereikštum, jei nežinai
Bet galėtum pasakyt, kodėl nepatinka- spalva, forma, medžiaga, per daug karoliukų ir tt
Ar tai nebūtų tavo nuomonė?
Nes kito, tam pačiam žinių lygmeny, ji gal būtų kitokia?

Sutik smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Lil·ith @ 2014 04 03, 11:45)
nu kodel, tu galetum atsakyti, kad tau buvo labai skanu ir rekomenduoji jai nueit paragauti to ir to patiekalo, nes jis lyginant su anam restorane gaminamu tuo paciu yra tiesiog fantastisko skonio.

o ji nueitu ir sakytu feeee biggrin.gif katra is jusu butu teisi?

Na tai va!!!
Juk tai yra tik asmeninė nuomonė iš pabandymo, paragavimo!
Nors sakykim apie kinų restoranus, ar net maistą- išmanai nulî?!
Net patiekalo pavadinimo nepasakytum, bet sakytum, ten toks kur antyte su apelsinų padažu buvo skaniau, nei kad kažkur kitur ragauta.
Bet tai ar cia pagrįsta, argumentuota nuooomonė?

Tą ką parašei- mizernas palyginimas- pirminė nuomonė. Be jokių argumentų.
Vien tik tai kad kaźkoks patiekalas skanesnis nei kažkur kitur? C'mon..
Sutik smile.gif
Per daug šįkart užvartėt.

Atsakysiu vėliau į BS klausimą Lining, vietoj jos.. Nes irgi nuomonė panaši buvo, o argumentų- šūdi lygy, jei jau taip.
Varau art, ant kulnų lipa, o čia taip vliep ačkarik biggrin.gif
Atsakyti
Spannnguole, o kuo tau mano avataras baisus? Atsakymas nepatinka nepriimtinas. Reikia su visais argumentais. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lil·ith @ 2014 04 03, 11:45)
nu kodel, tu galetum atsakyti, kad tau buvo labai skanu ir rekomenduoji jai nueit paragauti to ir to patiekalo, nes jis lyginant su anam restorane gaminamu tuo paciu yra tiesiog fantastisko skonio.

o ji nueitu ir sakytu feeee biggrin.gif katra is jusu butu teisi?

Abi butume teisios. Tik lankytume skirtingus restoranus. ax.gif

Va jei ji man pradetu aiskinti, kad as paskutine neismanele, nes patikejau, kad Pekino suktinukuose gali buti sojos daigu, nors tai budinga isskirtinai Cindao regionui; kad x padaze jautiesi cukraus priemaisos, nors turi buti saldinta isskirtinai medum; kad "chin ding dziau" is tiesu rasosi "chin dung dziau"; kad turint galvoje tokias grubias klaidas sito restorano isvis negalima vadinti kinu restoranu, o greiciau spastais mulkiams ir pan., tada butu blogiau.. unsure.gif

QUOTE(Lining @ 2014 04 03, 12:21)
Spannnguole, o kuo tau mano avataras baisus? Atsakymas nepatinka nepriimtinas. Reikia su visais argumentais. biggrin.gif

Rasei kad esi daili jauna moteris. Skambi lengvai, laisvai. nail.gif

O avatare - neaiskios lyties (ilgi plaukai, makijazas - moteriski zenklai. Bruozai, bakenbardai - vyriski), grubiu veido bruozu, panasu kad depresyvus ar tik siaip komplikuotos psichikos asmuo (nzn kas jis, nei kaip is tikro atrodo. Remiuosi vien pateikta nuotrauka). Ispudi sustiprina niurus, juodai baltas koloritas, kontrastai (kietumas).

Mano smegenys gauna priestaringa informacija, del ko kyla diskomfortas.
O noriu jaustis patogiai. ax.gif

Pries diena dvi buvo kiles noras paanalinti Notmiauskes sirdgelas bei sasajas tarp M nemeiles, prioriteto broliui ir dabartines (tariamai?) nepakankamos meiles dukrai.
Bet nzn. Kazkaip analinu analinu as Notmiauske, bet jauciu, kad nedasikasu iki esmes.
Irankis, matyt, silpnokas. unsure.gif
Tai palikau ramybej. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spannnguole: 03 balandžio 2014 - 13:02
Arba lopeta per prasta, arba žemė pernelyg uždžiuvus.
Greičiausiai- antras variantas rolleyes.gif
O kapstyt, eik žinai pati kur biggrin.gif
Atsakyti