QUOTE(tyli upė @ 2014 08 01, 09:56)
ui, taigi aš nesiginčiju su patyrusia augintoja, bet jūs irgi įdomiai skaitot kitų mintis. As būtent dėl pumpurų palikimo saulei taip dariau šiemet, paklausius iš_Kaimo patarimo. Kirpau.
Bet plačių apibendrinimų negaliu daryt. Svarbu, nepamiršt užkast...
Geriau tarkit žodį, kiek dabar trumpinti? Ar tik pačius pumpurus išskint pirmametėms, ypač silpnučiams muzikantams?
Pakomentavau Adeliutės žinutę dėl 'uždusimo'
Tiesipg rizikuojat prisiauginti erškėčio ūglių lygiai dėl tos pačios priežasties, erškėčio mažytis stiebelis bus apšviestas
Jei būtų pavasaris, vasaros pradžia, sakyčiau kad reiktų patręšti, o dabar - pumpurų išskinimas skatins naujų mezgimą. Gal vis tik vertėtų nupurkšti tirpiomis trąšomis, kurių NPK formulėj P ir K daug daug didesnis už N. Paprastai braškėms trąšos tokios būna
P.S. Tik smalsumas, ar tos dvi minėtos pirmametės lianos tėra po pasodinimo neužkasus skiepo?
QUOTE(ssmm202 @ 2014 08 01, 12:42)
Anglijoje juk klimatas kitas - lietingas, ilgų sausrų nebūna, bent jau kiekvienais metais tai tikrai. Todėl ir ligotų augalų aplinkoje ne tiek daug. Pvz. pas mus visi klevai baltut baltutėliai nuo miltligės, jau daugiau negu mėnesį matau tai.
O nuo netikros miltligės laistymas nepadeda.
Tikros, netikros ir juodosios dėmėtligės, jei tiksliai atkartoti patarimą
Anglai turi tokias nuostabias klimatines sąlygas vijoklines ir lipančias auginti, kad daug ir augina. O kaip žinia, šalia pastatų, tvorų pamatų, po stogeliais šaknims reikiamo kiekio drėgmės ir neužtenka.