QUOTE(Adeliutė @ 2014 04 09, 21:25)
Del tresimo- as granulem jau barsciau, nors tikrai nezinau, ar ne per anksti.
Granulių labai įvairių yra, tai labai įdomu kokiomis tręšėte?
Ingriukas77, vis tik rožes dabar jau galutinai reikia pagenėti ir nelaukti kada tie neaiškūs pumpurai išsprogs ar ne. Pakirpkite iš viršaus ir žiūrėkite gyva šaka ar ne. Gyva šaka viduje balta. Jei nors kiek gelsvai ruda- kirpkite iki sveikos baltos vietos. Nenusigąskite, kartais taip tenka nukirpti rožes iki žemės
![mirksiukas.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/mirksiukas.gif)
. Nėra ko laukti ir eikvoti rožei jėgas pusgyvių šakų atsprogimui. Dažnai jos atsprogę, vis tiek po kiek laiko nudžiūna. Nugenėtos, kad ir stipriai rožės greitai atželia. Kuo ankščiau atžels, kuo mažiau jėgų išnaudos nepilnavertėms šakoms atsprogti, tuo stipresnę rožę vasarai turėsite.
Šiemet pirmą kartą net 6 angliškas rožes teko nukirpti iki pat žemės. Taip pat 3 AH ir 2 krūmines (bet jas beveik kiekvienais metais taip nukerpu) Red Eden rose, labai jau neatspari, tik aš jos vis pagailiu, kad išmesti.
Papildyta:
QUOTE(Adeliutė @ 2014 04 09, 21:39)
Panarsiau, kad ankstoka dar tresti, kol nera lapeliu ir ugliu, is dirvos nepasisavina maisto medziagu, taip be reikalo uzdruskinama zeme...Pirmo tresimo laikas- balandzio pab.-geguzes pradzia.
Pasirodo, kad tai pasenusios ar ne visai tikslios teorijos. Ir aš taip galvojau, ir taip tręšiau. Bet po rožių tręšimo ir auginimo seminaro buvau priversta pakeisti savo nuomonę. Mindaugas iš "Sibirkos" rožyno kaip tik apie trąšas skaitė paskaitą. Pasirodo, kad kalis ir fosforas labai ilgai keliauja iki šaknų, net tris mėnesius. O azotas labai greitai pasisavinamas arba net nepasisavinamas. Tad, rudenį arba labai anksti pavasarį (dabar jau per vėlu) reikia rožes tręšti trąšomis kuriose nėra azoto (N). Tam tinka trąšos "Ruduo". Arba galima atskirai fosforu, atskirai kaliu tręšti. Bet tuomet abiejų pilti iš karto negalima. Turi praeiti bent 2 savaitės tarp tręšimų. Azoto trąšomis galima tręšti, kai rožė pradeda augti. Bet azotas nepasisavina (jis išgaruoja), jei patręšite ir rožės neliesite. Tad, geriausia tręšti azotu reikia prieš lietų. Dar galima anksti pavasarį ar iš rudens mėšliuku pabarstyti