QUOTE(žuvininkas @ 2010 12 02, 11:02)
Domiuosi eršketais. Matau, kad p. dr. Aušrys Balevičius noriai dalinasi savo žiniomis, tad nutariau jo paklausti ir aš.
Ar įmanoma auginti eršketus namų sąlygom? Tvenkinys apie 200 kv.m., gylis apie 3 m. (giliausioje vietoje). Jei įmanoma, tai kur galima įsigyti eršketų mailiaus?
Sveiki,
Nors eršketas nėra mūsų kūdrinės ichtiofaunos rūšis (, teko girdėti nemažai atvejų, kai jie sėkmingai gyvena lietuviškose kūdrose (netgi "plėvelinėse" kūdrose). Dar ne taip taip seniai eršketai pakliūdavo į Nemuno, Kuršių marių žvejų tinklus, o dabar šios vertingos žuvys išnykusios ne tik mūsų upėse, bet ir Baltijos jūroje. Prof. Tadas Ivanauskas yra aprašęs bene paskutinį Lietuvoje sugautą eršketą 1960 m. rugsėjo 26 d. Baltijos jūroje, už 13 km nuo Nidos. Tai buvo 210 cm ilgio, 82 kg sveriantis eršketas. Rašytiniuose šaltiniuose skelbiama, kad didžiausias sužvejotas eršketas svėrė net pusantros tonos.
Nors negaliu drąsiai teigti, kad 2 arų ploto ir ~3 m max. gylio kūdra yra tikrai tinkama eršketams (veikiau priešingai
), tačiau nepabandžius jų ten įveisti, jie toje kūdroje tikrai negyvens
Kiek žinau, kai kurie žuvininkystės ūkiai (pvz., Išlaužas) prieš kelis metus pardavinėjo eršketų mailių (gal ir kiek paaugintas žuvytes), eršketų auginimas sparčiai plėtojamas šiaurinėje Lenkijoje (keliasdešimt km nuo Lietuvos sienos).
Bet kuriuo atveju, patarčiau eršketų atvykimui pasiruošti: susitvarkyti kūdrą, (jei trūksta - pasodinti augalų, pagal galimybes subalansuoti ekosistemą, pasirūpinti eršketų mitybine baze, eliminuoti potencialius pavojus), o pačius eršketus pirkti kuo didesnius (pirmaisiais metais optimalu būtų žuvinti su ta mintimi, kad pavasarį eršketai kūdroje atsiranda ir iki rudens išnyksta, t.y. būna išžvejojami ir suvalgomi vieną-kitą paliekant išgyventi (ar žūti) per žiemą.
Sekančiais metais turėsite daugiau žinių apie eršketų gyvenimą, tada nuspręsite, ar jūsų kūdra tinkama gyventi šiam gražuoliui.
Sėkmės!
Aušrys