Įkraunama...
Įkraunama...

Tvenkinio valymas

QUOTE(vikas @ 2009 07 22, 22:07)
1,5m gylis yra labai solidus ir pakankamas daugumai karpinių žuvų.Mano 1m gylio basenėlyje jau dvi žiemas peržiemojo karpiukai KOI(mažųjų veislės),auksinės(šubunkinai),kometos ir dekoratyviniai karosiukai.Kokia vandens temperatūra antroje dienos pusėje?

tai pas mane auksiniai karosiukai wink.gif po kokiu 15 cm.... (ir nevietinis 5 cm, nezinau net is kur po ziemos atsirado) man jie grazesni nei karpiukai ax.gif na reikes paziuret kokiu nors dar graziu..... idomu auksiniai is akvariumo gyventu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Oks@n@ @ 2009 07 23, 00:31)
tai pas mane auksiniai karosiukai wink.gif po kokiu 15 cm.... (ir nevietinis 5 cm, nezinau net is kur po ziemos atsirado) man jie grazesni nei karpiukai  ax.gif  na reikes paziuret kokiu nors dar graziu..... idomu auksiniai is akvariumo gyventu  blush2.gif

Iš akvariuminių auksinių gyventų kometos ir šubunkinai.Literatūroje aptikau,kad šios dvi yra šaltavandenės ir žiemojančios.Mano atveju pasiteisino idealiai.Gal yra ir daugiau,bet reikėtų klausti profesionalų.
Atsakyti
QUOTE(Oks@n@ @ 2009 07 22, 15:52)
o kaip apsaugot nuo saules net neisivaizduoju  g.gif  praeitais metais bandziau ileist tokiu ant virsaus plaukiojanciu zoliu, bet pastoviai valant lapus ir dumblius, tai susirinko ir tie...
filtras tai pats paprasciausias seniose pirkom... (o dabar jei reiks geresnio bijau kad nepavogtu  blush2.gif )
o del zuvu, tai nezinau kokie dar perziemos 1,5m gylio  ax.gif
lelija tai zydi ir nauji lapai auga, teisiog i da dumbli nelabai noriu list pavalyt lapus, laukiu kol brolis atvaziuos  blush2.gif
Aciu laabai uz patarimus, nors koki supratima dabar turesiu ka daryt  bigsmile.gif



Sveiki,

Prūdelio idėja ir dizainas tikrai neblogi 4u.gif , tačiau su maistmedžiagių pertekliumi "paprasčiausias seniuose pirktas filtras" aiškiai nesusitvarko. Iš kitos pusės, panašu, kad jūs jam neduodate met pabandyti taigi laikykite filtrą įjungrtą bent jau 12 val per parą : 30 min. veikia, 30 min ilsisi. Čiai jums padės laiko relė.
Beje, jei jūsų filtras - paprasta ~ 2 l tūrio kempinė (seniai pardavinėja būtent tokias), kovojant su dumbliais efekto nebus - jie per smulkūs, kas liktų tokio porėtumo kempinėje, o smulkesnių porų kempinę jie greitai užkištų, tad filtrą reiktų valyti bent 2x per dieną. Keletui savo klientų esame sumontavę Gardena filtrus (pats filtras kainuoja ~1000 Lt) bei pusiau savo gamybos skimerius (jie nusiurbia ant vandens paviršiaus nukritusius lapus, žiedadulkes, dumblių plėvelę) - kol kas blogų atsiliepimų negavome. TAčiau vandens paviršiuje plūduriuojančią siūlinių dumblių masę TURITE IŠGRAIBYTI TANKIU SIETELIU IR PER DAUG NEDELSIANT.

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Merlota @ 2009 07 22, 11:32)
Čia gal nelabai į temą parašysiu, bet sužinojau vieną dalyką, ką daryti, kad tvenkinys netaptų žolėmis apaugusia kūdra. Tai ir pasidalinu žiniomis  ax.gif

Šis patarimas tiks planuojantiems įsirengti geoterminį šildymą - kolektoriaus vamzdžius (arba dalį vamzdžių) paklokite į tvenkinio dugną. Geoterminis keliais laipsniais atšaldys tvenkinio dugną,  ir žolės taip greitai neaugs (tvenkinys bus toks pat švarus, koks būna anksti pavasarį).

Mes taip planuojame daryti. Kada nors paklauskite ar ši teorija pasiteisino  smile.gif



Labas,

Būtų visai nebloga idėja, jei namus geoterminiu šildymu šildytume ....VASARĄ lotuliukas.gif O jei geoterminio šildymo sistemą naudosime namo kondicionavimui, ji kaip tik pakels kūdriuko temperatūrą minėtais keliais laipsniais.
Beje, sukišus geoterminius kontūrus į per mažo vandens tūrio kūdrą, šaltesnę žiemą ją galima užšaldyti iki dugno g.gif Tada turėsite užšaldytą žuvienęsmile.gif

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausras @ 2009 07 27, 09:38)
Sveiki,

Prūdelio idėja ir dizainas tikrai neblogi  4u.gif , tačiau su maistmedžiagių pertekliumi "paprasčiausias seniuose pirktas filtras" aiškiai nesusitvarko. Iš kitos pusės, panašu, kad jūs jam neduodate met pabandyti taigi laikykite filtrą įjungrtą bent jau 12 val per parą : 30 min. veikia, 30 min ilsisi. Čiai jums padės laiko relė.
Beje, jei jūsų filtras - paprasta ~ 2 l tūrio kempinė (seniai pardavinėja būtent tokias), kovojant su dumbliais efekto nebus - jie per smulkūs, kas liktų tokio porėtumo kempinėje, o smulkesnių porų kempinę jie greitai užkištų, tad filtrą reiktų valyti bent 2x per dieną.  Keletui savo klientų esame sumontavę Gardena filtrus (pats filtras kainuoja ~1000 Lt) bei pusiau savo gamybos skimerius (jie nusiurbia ant vandens paviršiaus nukritusius lapus, žiedadulkes, dumblių plėvelę) - kol kas blogų atsiliepimų negavome. TAčiau vandens paviršiuje plūduriuojančią siūlinių dumblių masę TURITE IŠGRAIBYTI TANKIU SIETELIU IR PER DAUG NEDELSIANT.

Sėkmės!
Aušrys  cool.gif


aciu labai uz patarymus 4u.gif
o pavirsiu daznai valom tankiu sieteliu, vos ne kiek viena diena ... teks galvot apie rimtesni filtra bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Oks@n@ @ 2009 07 27, 11:34)
aciu labai uz patarymus  4u.gif
o pavirsiu daznai valom tankiu sieteliu, vos ne kiek viena diena ... teks galvot apie rimtesni filtra  bigsmile.gif



....IR APIE MAISTO MEDŽIAGŲ PRIETAKOS Į KŪDRIUKĄ (T.P. IR KARPIŲ ŠĖRIMO)RIBOJIMĄ rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ausras: 28 liepos 2009 - 10:11
Sveiki visi!

Kadangi jūsų forume radau labai daug naudingos informacijos, noriu paklausti vieną klausimėlį, dėl kurio man jau antrą savaitę skauda galvą.

Turiu 7m3 tvenkinėlį prie namo, kuriame jau treti metai neršia spalvoti karosiukai. Pradžioje buvo 4 - dabar ~25, kadangi juodus pagal susitarimą su kaimynu išnešu į jo tvenkinį.
Šiemet nusprendėm kapitaliai išvalyti tvenkinį (plėvelinis) ir maksimaliai įmanomai nuskaidrinti vandenį. Po tam tikrų investicijų (Gardena siurblys ir filtras su UV lempa 16000 l/h) paleidau visą sistemą liepos 19 d. Kelias dienas viskas klostėsi normaliai, kol krioklio apačioje nepradėjo darytis putos. Jei jos tik darytųsi, dar būtų pusė bėdos, tačiau jos pasklinda po visą tvenkinuką. Ryte randu "putų vonią" verysad.gif . Nugriebimas nepadeda, pirkau bakterijų - penkta diena - dar rezultato jokio.
Tiesa - pavasarį įleidau keturis koi karpius (pirkau Kikoje per akciją po 10lt), tai buvo 7cm, dabar ~30cm, tačiau 2 ištraukė pilkasis garnys.

Labai lauksiu jūsų komentarų bei pagalbos.

Aidas
Atsakyti
QUOTE(Aidasa @ 2009 08 02, 14:26)
Sveiki visi!

Kadangi jūsų forume radau labai daug naudingos informacijos, noriu paklausti vieną klausimėlį, dėl kurio man jau antrą savaitę skauda galvą.

Turiu 7m3 tvenkinėlį prie namo, kuriame jau treti metai neršia spalvoti karosiukai. Pradžioje buvo 4 - dabar ~25, kadangi juodus pagal susitarimą su kaimynu išnešu į jo tvenkinį.
Šiemet nusprendėm kapitaliai išvalyti tvenkinį (plėvelinis) ir maksimaliai įmanomai nuskaidrinti vandenį. Po tam tikrų investicijų (Gardena siurblys ir filtras su UV lempa 16000 l/h) paleidau visą sistemą liepos 19 d. Kelias dienas viskas klostėsi normaliai, kol krioklio apačioje nepradėjo darytis putos. Jei jos tik darytųsi, dar būtų pusė bėdos, tačiau jos pasklinda po visą tvenkinuką. Ryte randu "putų vonią"  verysad.gif . Nugriebimas nepadeda, pirkau bakterijų - penkta diena - dar rezultato jokio.
Tiesa - pavasarį įleidau keturis koi karpius (pirkau Kikoje per akciją po 10lt), tai buvo 7cm, dabar ~30cm, tačiau 2 ištraukė pilkasis garnys.

Labai lauksiu jūsų komentarų bei pagalbos.

Aidas



Labas, Aidai,

Panašu, kad po "kapoitalinio išvalymo" turite kalėdinį miksą. Bandau įtarti, kad ankstesnė šiek tiek uždumblėjusi karpių baseinėlio mikroekosistema tokiš problemų nekėlė, nes joje buvo visko, ko reikia - ir bakterijų, ir dumblo (= maisto), ir augalų ar bent jau dumblių, ir, aišku, karosiokų thumbup.gif
Bandykim galvoti ko mums dabar trūksta: greičiausiai viską išvalėte steriliai, tiagi bakterijų neliko. Biofiltras (kažkaip abejoju, ar Gardena Lietuvoje pardavinėja 16 m3/val filtrus), sprendžiant iš jūsų pateiktos informacijos, tvenkinuko vandens masę per valandą "prasuka" daugiau, nei 2 kartus! ir visą mikro-gyvastį (tame tarpe ir jūsų įleistas bakterijas) išžudo UV lempa - jokių šansų bent kokiam natūraliam ekosistemos subalansavimui... schmoll.gif
Putos greičiausiai susidaro iš kaskados suplakto nelygioje kovoje su filtravimo sistema kritusių dumblių bei bakterijų detrito ir žuvų ekskrementų (padėkokit garniui, kad bent tuos 2 akcijinius karpius išnešė - jų tenai buvo aiškiai per daug:)).
Pirma man atėjusi į galvą mintis (NEMAČIUS BASEINĖLIO IR NEPRISIIMANT ATSAKOMYBĖS UŽ PASEKMES!!!!) - įjungti aeratorių ir bent dienai išjungti biofiltrą.
Beje, ar įsirengėte skimerį? - tokį prietaisioką paviršiuje plūduriuojantiems lapams, žiedadulkėms ir kt. (pvz., putoms rolleyes.gif ) surinkti? Jei ne - pabandykite - turėtų padėti, o jei nežinot kas tai per daiktas - rašykit į AŽ - voliojasi pas mane garaže dar keletas bačkelių, reikės tik siurbliuko rolleyes.gif ).
Būtina pagalvoti apie baseinėlio augalus - pirmajai pagalbai galima net kokią elodėja iš ežero atsitempti.
O jei pastebėsit kūdriuko žydėjimo pradžią - uždenkite jį juoda plėvele.

Tai tiek minčių pirmai pradžiai.

Sėkmės!
Aušrys cool.gif



Atsakyti
Sveiki, p. Aušry.

Labai dėkoju, kad taip operatyviai atsiliepėte.
Šiek tiek patikslinsiu informaciją.
Tvenkinėlis gyvuoja 5-ti metai. Pirmus 2 metus ten augo tik lelijos. Kaip rašiau, prieš tris metus pavasarį įkėlėme pintinėje pasodintą ajerą ir įleidome 4 spavotus karosiukus, kadangi buvome patikinti, jog jie nesiveisia (tipo išvestiniai ir t.t.t.t.). Po metų jų pasidarė ~15, manau dėl to, kad neėdė jokio papildomo maisto. Sekančiais (praeitais) metais prieaugio nebuvo, kadangi dėl nemalonaus kvapo valėm tvenkinį ir matyt išvalėm ir ikrus.
Šiemet valymo procedūra birželio pabaigoje vyko sekančiai:
nuleista ~95% vandens, iškelti augalai pintinėse, išgaudytos žuvys;
išsiurbti likę 5% vandens (tiksliau dumblo, tačiau nedvokiančio, kuris labai tiko trašai smile.gif ;
visa plėvelė nuplauta aukšto slėgio siurbliu;
prileista vandens iš gręžinio (pagal paskutinius tyrimus ~destiliato), sudėti sutvarkyti augalai;
po trijų dienų suleisti 24 spalvoti karosiukai ir 4 koi;
liepos 19 esant šiek tiek drumzlinam vandeniui paleistas siurblys su filtru.
http://www.gardena.c...d=4078500786607
http://www.gardena.c...d=4078500791205
Kadangi siurblio komplektacijoje yra trišakis, man kilo mintis, kad tokiam kiekui vandens filtrą reikia paleisti mažesniu pajėgumu, todėl 2/3 vandens grįžta kriokliu per apėjimo žarną, o 1/3 eina per filtrą į tą patį krioklį. Filtre pro UV lempą teka tik pusė patenkančio vandens kiekio (tokia konstrukcija). Bandžiau visus įmanomus variantus, užsukti apėjimą viską leidžiant per filtrą, sumažinti filtravimą iki minimumo - efektas identiškas - pastebėjau, kad putų kiekis kinta tik nuo vandens temperatūros. Prie 24C vandens temperatūros jų mažiau, naktų prie 19C - daugiau.
Įtariu kitą blogybę, tačiau niekur nerandu informacijos - manau, kad vandeniui tekant per UV lempą mažesniu intensyvumu kaip tik didesnis kiekis gerų dalykų ir užmušamas.

Dabartinė situacija:
Po putų nugriebimo vakare:
user posted image

Sekantį rytą verysad.gif :
user posted image

Pagarbiai
Aidas
Atsakyti
QUOTE(Aidasa @ 2009 08 03, 17:21)
Sveiki, p. Aušry.

Labai dėkoju, kad taip operatyviai atsiliepėte.
Šiek tiek patikslinsiu informaciją.
Tvenkinėlis gyvuoja 5-ti metai. Pirmus 2 metus ten augo tik lelijos. Kaip rašiau, prieš tris metus pavasarį įkėlėme pintinėje pasodintą ajerą ir įleidome 4 spavotus karosiukus, kadangi buvome patikinti, jog jie nesiveisia (tipo išvestiniai ir t.t.t.t.). Po metų jų pasidarė ~15, manau dėl to, kad neėdė jokio papildomo maisto. Sekančiais (praeitais) metais prieaugio nebuvo, kadangi dėl nemalonaus kvapo valėm tvenkinį ir matyt išvalėm ir ikrus.
Šiemet valymo procedūra birželio pabaigoje vyko sekančiai:
nuleista ~95% vandens, iškelti augalai pintinėse, išgaudytos žuvys;
išsiurbti likę 5% vandens (tiksliau dumblo, tačiau nedvokiančio, kuris labai tiko trašai  smile.gif ;
visa plėvelė nuplauta aukšto slėgio siurbliu;
prileista vandens iš gręžinio (pagal paskutinius tyrimus ~destiliato), sudėti sutvarkyti augalai;
po trijų dienų suleisti 24 spalvoti karosiukai ir 4 koi;
liepos 19 esant šiek tiek drumzlinam vandeniui paleistas siurblys su filtru.
http://www.gardena.c...d=4078500786607
http://www.gardena.c...d=4078500791205
Kadangi siurblio komplektacijoje yra trišakis, man kilo mintis, kad tokiam kiekui vandens filtrą reikia paleisti mažesniu pajėgumu, todėl 2/3 vandens grįžta kriokliu per apėjimo žarną, o 1/3 eina per filtrą į tą patį krioklį. Filtre pro UV lempą teka tik pusė patenkančio vandens kiekio (tokia konstrukcija). Bandžiau visus įmanomus variantus, užsukti apėjimą viską leidžiant per filtrą, sumažinti filtravimą iki minimumo - efektas identiškas - pastebėjau, kad putų kiekis kinta tik nuo vandens temperatūros. Prie 24C vandens temperatūros jų mažiau, naktų prie 19C - daugiau.
Įtariu kitą blogybę, tačiau niekur nerandu informacijos - manau, kad vandeniui tekant per UV lempą mažesniu intensyvumu kaip tik didesnis kiekis gerų dalykų ir užmušamas.

Dabartinė situacija:
Po putų nugriebimo vakare:
user posted image

Sekantį rytą  verysad.gif :
user posted image

Pagarbiai
Aidas




Aha, apie šitą Gardenos žvėriuką 7 m3 baseiniukui net nepagalvojau. rolleyes.gif Jis nesunkiai pakeltų ir 30 m3 kūdrą, o mažyliui jūsų kūdriukui toks filtras gali būti nebent kaip "avarinis plautis" intensyvaus žydėjimo metu. Be to įtariu, kad toje dėžėje yra tik UV lempa ir kempinės, tačiau pagailėta ceoliti - mineralo padedančio subalansuoti ekstremalią karpiukų kūdriuko ekosistemą.
Natūralu, kad ilgesnis mikroorganizmų buvimas UV aplinkoje, užmuša didesnį jų kiekį. Bėda ta, kad UV užmuša ne tik fitoplanktoną, bet ir reikalingas bakterijas. Kadangi filtras kūdriuko tūrį perfiltruoja daugiau, nei 2x/val. - jis kūdros mikroflorai ir mikrofaunai gali tapti fatališku. Taigi su šiuo filtriuku reikia gerokai pažaisti, kol atkalibruosite optimalų darbo režimą. Pradžiai, kaip jau siūliau, reiktų jį kokiai parai-kitai išjungti (nepamirškite aeruoti vandens - dabar labai karšta!!!) o po to bandtyi įjunginėti filtrą periodiškai, pvz., kas pusę valandos. Taip pat pradžiai galima atjungti UV lempą.

Sėkmės bandymuose ir kūryboje!
Aušrys cool.gif



Atsakyti
sveiki, norėčiau kreiptis į profesionalus, p. Aušry. ax.gif turim kūdrą 80a. tiksliau švendrų lauką biggrin.gif jis atrodo štai taip:
čia žiemą

user posted image

čia iš arti

user posted image

o čia pavasario pūkai nuklojo vandenį ir žemę.. biggrin.gif

user posted image

gylio nedaug, dumblo oijoj kiek, žuvyčių regis nėra, vandens lygis ten svyruoja, tai spėju telkinys maitinamas pritekančiu lietaus vandeniu, nes aplinkui kalvos. g.gif noriu paklausti ką galite pakomentuoti, patarti, kas tai per telkinys, ką su juo galima nuveikti (tikriausiai nieko) blush2.gif jei valymui milijono bent kol kas neturime biggrin.gif 4u.gif būsiu dėkinga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 10 rugpjūčio 2009 - 15:44
QUOTE(trr @ 2009 08 10, 14:41)
sveiki, norėčiau kreiptis į profesionalus, p. Aušry.  ax.gif  turim kūdrą 80a. tiksliau švendrų lauką  biggrin.gif jis atrodo štai taip:
čia žiemą

user posted image

čia iš arti



gylio nedaug, dumblo oijoj kiek, žuvyčių regis nėra, vandens lygis ten svyruoja, tai spėju telkinys maitinamas pritekančiu lietaus vandeniu, nes aplinkui kalvos.  g.gif  noriu paklausti ką galite pakomentuoti, patarti, kas tai per telkinys, ką su juo galima nuveikti (tikriausiai nieko) blush2.gif  jei valymui milijono bent kol kas neturime  biggrin.gif  4u.gif būsiu dėkinga.



Labas, Trr,

Švendrynas tikrai įspūdingas rolleyes.gif , tačiau pats švendrų augimas reiškia, kad čia yra perteklinės drėgmės teritorija. 80 arų - puiki teritorija įsirengti svajonių kūdrą (net ir 20-40 arų būtų laaaaabai gerai thumbup.gif ). Aišku, tam reikalui dalį ar visą švendryną reiktų nukasti.
Pirmi protingi žingsniai:
1. geologiniai tyrimai - keletas žvalgomųjų gręžinukų iki 5-6 m gylio pasakys, ar motulė Gamta šioje vietoje palaikys natūralią kūdrą, ar reikės hidroizoliacijos (tada prasidėtų brangumynai)
2. Užsukti į vietinę savivaldybę ir pasiklausti, ar jie neprieštarautų, jei jūs čia įrengtumėte kūdrą.
Jei viskas gerai - gaunate projektavimo sąlygų sąvadą, pasirengiate projektą (jei nemokate - kriepkitės į mus rolleyes.gif ), jį suderinate su visais norinčiais prisidėti parašais (ar atsiimti litais) ir ramiai kasate kūdrą.
Jei bus veiksmas - klauskite, papasakosiu, ką daryti toliau.

Sėkmės švendryne!
Aušrys cool.gif




Atsakyti
QUOTE(Ausras @ 2009 08 10, 20:53)
Labas, Trr,


Pirmi protingi žingsniai:
....
Sėkmės švendryne!
Aušrys  cool.gif

labai dėkui. aciuks.gif bigsmile.gif gręžinukus pasidaryti būtų įdomu, tikrai smalsu kaip ten kas yra.. o veiksmų imtumėmės dar negreit ax.gif nes kol kas kiti darbai laukia.. o ir tas švendrynas savaip gražus, labai netrukdo.. ax.gif rolleyes.gif
vietiniai sako anksčiau ten žmonės važiuodavo karosų gaudyti, ir vandens lygis buvo aukštesnis, kol prieš kelis metus buvo tvarkomas (gal pakeltas) greta einantis keliukas.
p.s. o kaip suprast "derinti projektą su visais norinčiais prisidėti"? apie ką čia? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 10 rugpjūčio 2009 - 21:43