Įkraunama...
Įkraunama...

Tvenkinio valymas

Sveiki,
praita pavasari prie savo sodybos issikaseme tvenkinuka (apie 5 rai ploto). Pakankamai greitai uzsipilde vandens, gruntas molingas, tad vanduo skaidrus, zalsvas. Siais metais musu tvenkinukas pradejo sparciai apzeldineti zolemis. svarbiausia kad tos zoles ne tik pakrasciuose, kur gali apsienauti ir pan, bet auga viduryje balos, is 6 m gylio islinde net virs vandens ir baltais smulkiais ziedeliais zydi. Kaip su jomis kovoti, ka daryti, gal yra kokiu priemoniu, preparatu, naikinanciu zoples, ar cia be tu amuru neapseisime? ir kiek i toki tvenkini reiktu ileisti amuru.
Aciu visiems atsiliepusiems ir ka nors patarusiems.

QUOTE(vikas @ 2008 07 26, 22:09)
Nereikia labai panikuoti del vandens augalu,jie yra butina bet kurio vandens telkinio dalis.Net tokio nemazo  kaip jusiskis turetu buti apzeldinta bent 20% ploto.Amuru norma 1 arui vandens pavirsiaus ivairiu autoriu nurodoma iki keturiu vienetu,kad neleistu augalams plestis.Bet kai mano kudra buvo ziauriai uzzelus,tai ileidau 14 i 1 ara ir nera per daug.Preparatai tik cheminiai,jie uzmus viska kas gyva.Beje,amuras per para suvalgo zoles beveik tiek kiek pats sveria.


Sveiki,

Vandens augalai tikrai yra būtina vandens telkinio ekosistemos dalis. Jei jų nebūtų - telkinyje esančias maisto medžiagas be konkurencijos įsisavintų fitoplanktonas, kuris nesunkiai sukeltų vandens žydėjimą. Taigi, ten kur nesimaudote, galite veisti augalus. Aišku, bus nemalonu, jei visą vandens paviršių uždengs kurklė (spėju, kad ji pas jus zydi baltais ziedeliais), todėl vienas kitas amūras tikrai nepamaišys. Tačiau ne 5 ir ne 14 į vieną arą!!!
Ekologiškai subalansuota norma 5 arų kūdrai laikyčiau iki 10-ties ANTRAMEČIŲ 1-1,5 kg svorio amūrų. Nereikia pamiršti, kad jie auga ir ne tik ėda augalus, bet ir ... Taigi, peržuvinę kūdrą amūrais, iš dabartinio skaidraus vandenuko galite apturėti visai neblogą vandens žydėjimą.
O apie chemiją jau esu rašęs, tačiau nei tada, nei dabar jos nesiūlysiu naudoti mažų kūdrų mažoms problemoms spręsti. Geriau pasidarykite plaustą ir kurkles išgraibykite grėbliu - jų šaknys labai silpnos:)

Sėkmės!
Aušrys
+652 94118
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ausras: 21 rugpjūčio 2008 - 08:02
Laba diena,

Perskaiciau apie kudreles smile.gif

noriu padaryti grazesniu, ne tokiu apzelusiu, stabiliasniais slaitais, grazesni varlinuka, ax.gif karosyna, siurbelyna smile.gif

bendras vaizdas smile.gif virsuje, kairiajame kamputyje - kudra. (prudelis) apleista apzelusi naturali biggrin.gif
user posted image

kudreles vaizdas is arciau doh.gif daug metu niekas nieko joje neveike, tik kaimynas vasaromis vandeni nusiurbdavo laistymams doh.gif daugiau taip nebus schmoll.gif
user posted image

nuroveme viename sone ajerus, pravaleme. stengemes rauti su saknimis, bet gavosi kaip gavosi vanduo nusidaze rudai, o kai vyko rovimas vietomis pajuoduodavo nuo dumblo
user posted image

norisi tureti tvarkinga kudryte, prie kurios butu galima pasedeti vakarai, pamaitinti karosiukus, o tuo paciu uodus thumbup.gif , o gal joje augtu ir kitokia zuvis? del amuru: neileidau, nes galvoju per daug zoliu... nues, o tuo paciu ir pri... uzrugs vanduo ir visos kitos visos pasekme nuo ju ir gylis nedidelis iki 2m. Ajarus raunant labai apsitrype krantai, pabarsciau naujos zolytes, gal sutvirtins juos? ar imanoma padaryti kudra tvarkinga be dideliu investiciju? gal kokiu patarimu, pasiulymu, kad eitume teisinga linkme?

aciu 4u.gif
Atsakyti
siulau neveisti karosu,nes moment prisidaugins milijonai,del maisto trukumo augs pirsto dydzio ir jei bandysi iveisti kita neplesria zuvi,tai ja nukonkuruos.Tada butinai teks laikyti plesrune.tada nebus pertekliaus,o karosai isliks tik tie,kurie kuo greiciau uzauga iki maksimaliu(nepraryjamu)dydziu.Bet su plesrunais yra problemu-lydeka per kelis metus pasieks toki dydi,kad prarys ir didziausia karosa.Todel kas keleta metu teks ja keisti.Be to ji gana jautri deguonies trukumui,ilga salta ziema gali uzdusti.Lydekos turi bjauria savybe-negyvos jos neisplaukia i virsu,bet nugrimzta i dugna ir taip tersia vandeni.Beje,sia problema puikiai issprestu veziai,su ju pagalba man nebeliko problemu su pasimirusiomis varlemis,kuriu kiekviena pavasari buvo pilnos pakrantes.Be to veziai labai megsta amuru ekskrementus,tai dar viena problemele issisprestu.Yra ir kitokiu puikiu vandena biologinio valymo sprendimu.As auginu lynus.Jie karosams beveik nenusileidzia istverme,nera tokie vislus ir man jie yra patys skaniausi.
Atsakyti
Noriu paklausti del savo tvenkinuko (apie 6 arai dydis). per metra nusekus vandens lygiui tvenkinys apaugo zolemis. l. daug meldu ir plaukiojanciu zoliu. praeitais metais ileidome 3 amurus, bet nzn. ar jie sekmingai perziemojo. noriu paklaus, kodel tie meldai taip zelia, ka reiketu daryti, kaip subalansuoti pusiausvyrą, kad jie nebaugtu taip.gal galima dali vandens telkinio specialiai apsodint kokiom dailesnem zolem, , ar tuos meldus persodint, nes jie isikure buten ten, kur vieta maudymuisi, sekliausioj vandens telkinuko vietoj.

aciu visiems uz patarimus.
Atsakyti
QUOTE(kosminute @ 2009 05 18, 00:51)
Noriu paklausti del savo tvenkinuko (apie 6 arai dydis). per metra nusekus vandens lygiui tvenkinys apaugo zolemis. l. daug meldu ir plaukiojanciu zoliu. praeitais metais ileidome 3 amurus, bet nzn. ar jie sekmingai perziemojo. noriu paklaus, kodel tie meldai taip zelia, ka reiketu daryti, kaip subalansuoti pusiausvyrą, kad jie nebaugtu taip.gal galima dali vandens telkinio specialiai apsodint kokiom dailesnem zolem, , ar tuos meldus persodint, nes jie isikure buten ten, kur vieta maudymuisi, sekliausioj vandens telkinuko vietoj.

aciu visiems uz patarimus.

Jeigu kudra sekli,o gruntas tinkamas meldams,tai sunku ka patarti.Galetu padeti vandens lygio pakelimas ir jo palaikymas arba kudros gilinimas,tada meldai augtu tik pakrantemis ir juos būtu nesunku nušienauti.3 amurai 6 arams aiškiai per mažai.Aš į savo super apžėlusią 1a kudrą įleidau 14 piršto dydzio amūrų,tai jie puikiai pasidarbavo.Dabar juos po truputį perkelineju ant keptuvės.Planuoju palikti porą tvarkos palaikymui.Sėkmingam amūru ziemojimui rekia,kad bent vienoje vietoje kudros gylis ziema butu ne mažiau 2 metrų.
Atsakyti
turiu klausima vikui ax.gif
Pas mane apie 7 arus prudelis, gylis iki 3m - miske. Vanduo nuo durpiu visuomet tamsus.
Ka galima padaryti kad jis pasviesetu (planuoju leisti nuo stogo vandeni i ji - bet ar pades?)?
Bei ar augs jame veziai? pora imeciau, bet nei lavonu nei paciu veziu nematyti blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Dziudit5 @ 2009 05 13, 19:10)
Laba diena,

Perskaiciau apie kudreles smile.gif

noriu padaryti grazesniu, ne tokiu apzelusiu, stabiliasniais slaitais, grazesni varlinuka,  ax.gif karosyna, siurbelyna smile.gif

bendras vaizdas smile.gif virsuje, kairiajame kamputyje - kudra. (prudelis) apleista apzelusi naturali  biggrin.gif
user posted image

kudreles vaizdas is arciau  doh.gif  daug metu niekas nieko joje neveike, tik kaimynas vasaromis vandeni nusiurbdavo laistymams doh.gif  daugiau taip nebus  schmoll.gif
user posted image

nuroveme viename sone ajerus, pravaleme. stengemes rauti su saknimis, bet gavosi kaip gavosi vanduo nusidaze rudai, o kai vyko rovimas vietomis pajuoduodavo nuo dumblo
user posted image

norisi tureti tvarkinga kudryte, prie kurios butu galima pasedeti vakarai, pamaitinti karosiukus, o tuo paciu uodus thumbup.gif , o gal joje augtu ir kitokia zuvis?  del amuru: neileidau, nes galvoju per daug zoliu... nues, o tuo paciu ir pri... uzrugs vanduo ir visos kitos visos pasekme nuo ju ir gylis nedidelis iki 2m. Ajarus raunant labai apsitrype krantai, pabarsciau naujos zolytes, gal sutvirtins juos? ar imanoma padaryti kudra tvarkinga be dideliu investiciju? gal kokiu patarimu, pasiulymu, kad eitume teisinga linkme?

aciu  4u.gif



Labas Dziudit,

Jums reiktu rimtai pagalvoti, kokį prūdelį norėtumėte matyti ir kam ji bandysite pritaikyti. Švendrų išrovimas vaizdeli kiek pagerins (nepergyvenkit dėl supurvintos pakrančių vejos - ji ataugs, o gavusi dumblo bus dar vešlesnė), tačiau nepakeis kūdriuko trofinės būklės, t.y. jame susikaupęs dumblas ir toliau palaikys eutrofinę ekosistemą, kurioje augs vandens augalai, galbūt kartkartėmis žydės vanduo, deguonies deficitas nebus jokia retenybė (ypač po ledu), dėl to natūralią atranką jūsų prūdelyje atlaikys tik karosai, galbūt išgyvens ir lynai.
Jei norite iš esmės (tai dar nereiškia, kad už milžiniškai didelius pinigus) pakeisti kūdros kokybę, vistik siūlyčiau iškasti ar išsiurbti jos duburyje susiakupusį dumblą. KArtu pašalinsite nereikalingą augaliją (pvz., kitame krante augalčius švendrus), be to galėsite kūdrą pagilinti iki kokių 3 m ir suformuoti nuožilnesnius šlaitus. O gal net sumąstysite kūdrą padidinti (kūdrai iki 3 arų nebūtinas techninis projektas ir leidimai).
Vėliau išvalytoje kūdroje bus galima sukurti mezotrofiniams vandens telkiniams artimą hidroekosistemą, kurioje dėl augalų ir gyvūnų sąveikos bus palaikoma tokiam telkiniui įmanomai gera vandens kokybė. TAda būtų galima ne tik "karosus ir uodus serti", bet ir užnerti po darbų ar pirtelės.

Sėkmės!
Aušrys
Papildyta:
QUOTE(vikas @ 2009 05 14, 22:09)
siulau neveisti karosu,nes moment prisidaugins milijonai,del maisto trukumo augs pirsto dydzio ir jei bandysi iveisti kita neplesria zuvi,tai ja nukonkuruos.Tada butinai teks laikyti plesrune.tada nebus pertekliaus,o karosai isliks tik tie,kurie kuo greiciau uzauga iki maksimaliu(nepraryjamu)dydziu.Bet su plesrunais yra problemu-lydeka per kelis metus pasieks toki dydi,kad prarys ir didziausia karosa.Todel kas keleta metu teks ja keisti.Be to ji gana jautri deguonies trukumui,ilga salta ziema gali uzdusti.Lydekos turi bjauria savybe-negyvos jos neisplaukia i virsu,bet nugrimzta i dugna ir taip tersia vandeni.Beje,sia problema puikiai issprestu veziai,su ju pagalba man nebeliko problemu su pasimirusiomis varlemis,kuriu kiekviena pavasari buvo pilnos pakrantes.Be to veziai labai megsta amuru ekskrementus,tai dar viena problemele issisprestu.Yra ir kitokiu puikiu vandena biologinio valymo sprendimu.As auginu lynus.Jie karosams beveik nenusileidzia istverme,nera tokie vislus ir man jie yra patys skaniausi.



TAip, 1 metų lydeka (tik tokias rekomenduočiau leisti į kūdras) tikrai "išvalytų" kūdrą nuo varlių, karosų ir kt. smulkmės. Per kelis sezonus ji "išvalytų" ir stambesnes žuvis, todėl geriau ją sugauti ir suvalgyti. Visai nebūtina savo kūdroje pūdyti ar šerti vėžiams lydekų lavonus - mepamirškime, kad lydekos visia valgomos.
Na, o vėžių leidimą į kūdrą tam, kad surytų amūrų ekskermentus ir visą kūdrą priverstų funkcionuoti vos ne kaip nuotekų valymo įrenginį, vertinčiau kiek skeptiškai. Aišku, tai yra geriau, nei "lydekų lavoninė" ar "amūrų tualetas", tačiau prisiminus tai, kad švariausias vanduo būna "alkanoje" ekosistemoje, siūlyčiau pirmiausiai pasitvarkyti su dumblu bei galima maisto medžiagų prietaka (pvz., nuo daržų ar gazonų), o tik vėliau kurti ir balansuoti ekosistemą.

Sėkmės kūdrininkystėje!
Aušrys cool.gif
Papildyta:
QUOTE(kosminute @ 2009 05 17, 21:51)
Noriu paklausti del savo tvenkinuko (apie 6 arai dydis). per metra nusekus vandens lygiui tvenkinys apaugo zolemis. l. daug meldu ir plaukiojanciu zoliu. praeitais metais ileidome 3 amurus, bet nzn. ar jie sekmingai perziemojo. noriu paklaus, kodel tie meldai taip zelia, ka reiketu daryti, kaip subalansuoti pusiausvyrą, kad jie nebaugtu taip.gal galima dali vandens telkinio specialiai apsodint kokiom dailesnem zolem, , ar tuos meldus persodint, nes jie isikure buten ten, kur vieta maudymuisi, sekliausioj vandens telkinuko vietoj.

aciu visiems uz patarimus.



Labas, Kosminute,

BAndau įtarti, kad kūdros užžėlimas "meldais ir kt. plaukiojančiomis žolėmis" yra ne pagrindinė jūsų kūdros problema, o kitų galimų problemų (pvz., uždumblėjimo, vandens gylio sumažėjimo (minėjote VL nusekimą 1 m - įdomu, kodėl taip nutiko?), vandens telkinio praturtinimo maisto medžiagomis (eutrofikacijos)) pasekmė. Jei taip, makrofitų sušėrimas 3 ar 33 amūrams duotų tik trumpalaikį vizualinį efektą - vanduo kuriam laikui būtų be makrofitų, tačiau jame padaugėtų maisto medžiagų, kurias čia pat įsisavintų fitoplanktono dumbliai (taip, taip, tie patys mokroskopiniai šlykštūnai, kurie sukelia vandens "žydėjimą" ir kt. problemas...).
Taigi, jei jūsų netenkina tik makrofitų užžėlimas sekliausioje kūdros vietoje, t.y. jūsų mieliausioje maudyklėje, o dėl visko kitko galima gyventi - čiupkit grėblį ar šakes ir išravėkit tuos augalus, kaip kokį varpūtį thumbup.gif . O tie 3 amūrai (jei jiems pavyko peržiemavoti) tegul po truputį lesinėja tuos augaliūkščius, auga į sveikatėlę - toks amūrų kiekis 6 arų makrofitinio tipo kūdros neišbalansuos, o po keleto metų jie taps puikiu delikatesu jūsų stalui rolleyes.gif
O jei sumąstysite rimtai pakovoti su kūdrą užpuolusiais augalais, gali tekti kaušu pamosuoti ar amfibinį mini kombainiuką talkon pasikviesti. Šia technika galėtumėte išvalyti ne tik makrofitus, beti ir kūdros dumblą, galbūt ją šiek tiek pagilinti ir pan.


Skanaus amūro!
Aušrys cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Paliukas @ 2009 05 19, 10:33)
turiu klausima vikui  ax.gif
Pas mane apie 7 arus prudelis, gylis iki 3m - miske. Vanduo nuo durpiu visuomet tamsus.
Ka galima padaryti kad jis pasviesetu (planuoju leisti nuo stogo vandeni i ji - bet ar pades?)?
Bei ar augs jame veziai? pora imeciau, bet nei lavonu nei paciu veziu nematyti  blink.gif


Sveiki,
Jei į kūdrą patenkantis vanduo filtruojasi per durpių klodą (spėju, kad kūdra kokiam eglyne ar juodalksnyne), jis šviesesnis netaps net ir atskiedus lietaus vandeniu. Išeitis būtų kūdriuką atriboti nuo durpingo vandens prietakos ir užpildyti lietaus ar gręžinio vandeniu. Sperndimas gali pasirodyti ne iš lengviausių ir ne iš pigiausių, tačiau labai norint viskas tampa įmanoma.
Vėžiai paprastai nėra rūgštaus (durpinio) vandens fanai - gali ir neaugti schmoll.gif

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ausras: 19 gegužės 2009 - 19:03

Papildyta:
Sveiki,
Jei į kūdrą patenkantis vanduo filtruojasi per durpių klodą (spėju, kad kūdra kokiam eglyne ar juodalksnyne), jis šviesesnis netaps net ir atskiedus lietaus vandeniu. Išeitis būtų kūdriuką atriboti nuo durpingo vandens prietakos ir užpildyti lietaus ar gręžinio vandeniu. Sperndimas gali pasirodyti ne iš lengviausių ir ne iš pigiausių, tačiau labai norint viskas tampa įmanoma.
Vėžiai paprastai nėra rūgštaus (durpinio) vandens fanai - gali ir neaugti schmoll.gif

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
[/quote]
Ech.... teks leidziant vandeni ziureti gal nors truputi truputi pasvieses (juodalksnyne prudas)... smile.gif Lynai auga be problemu, bet bandau tik isivaizduot koks sudrumstas vanduo butu jei netycia karosiuku pakliutu... blink.gif
Aciu uz patarima, ziuresim kaip bus... smile.gif
Atsakyti
[/quote]
Ech.... teks leidziant vandeni ziureti gal nors truputi truputi pasvieses (juodalksnyne prudas)... smile.gif Lynai auga be problemu, bet bandau tik isivaizduot koks sudrumstas vanduo butu jei netycia karosiuku pakliutu... blink.gif
Aciu uz patarima, ziuresim kaip bus... smile.gif
[/quote]


Karpiai pikčiau drumsčia už karosus. Abejoju, kad karosų neturite - visi jų turi rolleyes.gif
Jei kasant kūdriuką iškasta ne visa durpė - jos pilnas iškasimas galėtų būtų galimybė šiek tiek prašviesinti vandenuką, tačiau jei prietaka iš durpyno - stebuklų nelaukit...

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
Atsakyti
Sveiki, kazkas darosi su mano kudra (~3arai)-kazkodel pradejo dvest zuveliokai. Kudra pelketoje vietoveje, gruntinis vanduo ~0,5-1,5m gylije. Vanduo zemesniajame sluoksnyje labai saltas net vasara. Dugnas- durpes +molis/priemolis, dabar jau prisikaupe daug dumblo, nes aplink gausu lapuociu(berzai ir juodalksniai). . Jame gausu karosu (auksiniu).
Pries gera menesi ileidau 3kg dvimeciu lynu, 2 kg vienmeciu karpiuku ir 6 amurus dvimecius (labai zelia zoles). Taigi iskart po paleidimo pradejo dvest lynai, taip pat radau kelis maziukus karosiukus(3-4cm). Dar po triju savaiciu jau pradejo dvest karpiukai... Amurai kolkas visi sveiki ir stiprus. Kas gali but? Sakau gal vanduo koks per rugstus? Tiesa yra 1,5kg karpis paleistas per velykas(pirktas maximoje, bet buvo pasigaileta ir nepateko i keptuve 4u.gif ) , kuris atrodo taip pat puikiai jauciasi ir isdykauja sauleje kartu su amurais.
Vanduo siemet itartinai skaidrus, anksciau jau geguze visas sisidrumzdavo. Kaip pametau batona nei karpiukai nei karosai needa, tik plaukioja salia nereguodami, viska amurai sukerta.

Gal kokia liga ar vanduo per rugstus? Kur butu galima nuvezt istirt vandeni?
O gal nuo zaisdu? nes karpiukai ir lynai vienam maise buvo ir jie ten baisiai taskesi visi.

P.S.Anksciau n metu buvo zuvinama karpiais, eseriais, kuojomis, amuriukais, kurie puikiai istemdavo vasaras, stipriai paaugdavo, bet po ziemos visi paslaptingai dingdavo(matyt isdusdavo), nors darydavom eketes su siaudais ir nesimatydavo negyvu. Taip pat esu ileides 34 vezius(laukinius). Ju taip pat nesimato. Bet niekad nebuvo taip, kad siltuoju periodu dvestu zuvys.
Atsakyti
[quote=Ausras,2009 05 20, 13:28]
[/quote]
Ech.... teks leidziant vandeni ziureti gal nors truputi truputi pasvieses (juodalksnyne prudas)... smile.gif Lynai auga be problemu, bet bandau tik isivaizduot koks sudrumstas vanduo butu jei netycia karosiuku pakliutu... blink.gif
Aciu uz patarima, ziuresim kaip bus... smile.gif
[/quote]
Karpiai pikčiau drumsčia už karosus. Abejoju, kad karosų neturite - visi jų turi rolleyes.gif
Jei kasant kūdriuką iškasta ne visa durpė - jos pilnas iškasimas galėtų būtų galimybė šiek tiek prašviesinti vandenuką, tačiau jei prietaka iš durpyno - stebuklų nelaukit...

Sėkmės!
Aušrys cool.gif
[/quote]
Steuklu nelauksiu - aplink tik durpes - sunku butu jas iskast g.gif o karosu tfu tfu tfu kolkas neturiu, nebent koks su lynais buvo imaisytas alc.gif
Atsakyti

Steuklu nelauksiu - aplink tik durpes - sunku butu jas iskast g.gif o karosu tfu tfu tfu kolkas neturiu, nebent koks su lynais buvo imaisytas alc.gif
[/quote]

Karosu ikrus antys ir kt. vandens paukščiai perneša (pvz., ant plunksnų ir kojyčių), taigi ko jau ko, o karosu turi dauguma kudrų drinks_cheers.gif
Atsakyti