QUOTE(saintlina @ 2014 03 31, 10:00)
merginos, gal galit patarti kokias nors skystas ar tirpias biologines trąšas braškėms? Mano braškių krūmeliai plėvelėje pasidarė tokie vešlūs, kad į žemę jau nieko nebegaliu įterpt, tik purkšt arba laistyt.
raugintos dilgėlės jei reikia, paieškosiu savo užrašuose "recepto".
QUOTE(Gaudvilė @ 2014 03 31, 11:03)
šiomis trąšomis dabar reikia tręšt ir po derėjimo. O norint daugiau uogų, reikia kuo daugiau fosforo ir kalio. Tai tektų rinktis jau normalias trąšas
nu kad ne, fosforas pradžioj, o geram derliui (iki jo pradžios) azotas
QUOTE(beladona @ 2014 03 31, 12:57)
Mergaites, as visai zalia braskiu auginime nieko, mokaus. Sugalvojau kad noriu braskes mulciuot pjuvenom. Is kart klausimu iskilo kalnas - kokiu storiu ? ar su tom pjuvenom reik dar ka daryt ar ne ? Tetis sako reik nukalkint, kas cia per reikalai ???
nukalkint logiškai nereikia, nes braškės mėgsta rūgštų dirvožemį...
QUOTE(Aurora25 @ 2014 03 31, 14:18)
Ka reiskia iskeltos lysves?
QUOTE(ievusia_ @ 2014 03 31, 16:06)
Pvz:
t.y. lysvė į kurią nelipama, tad tarpai tarp augalų mažesni nei paprastose vagose, lysvė turi būti ne per plati- kad būtų galima pasiekti nuravėti nuo šonų.
t.y. lysvė į kurią nelipama, tad tarpai tarp augalų mažesni nei paprastose vagose, lysvė turi būti ne per plati- kad būtų galima pasiekti nuravėti nuo šonų.
ne visai tai turėjau omeny, nes čia tiesiog apkaltos lentom, bet nelabai aukštos (o gal aukštos?). pas mane asmeniškai yra taip, 40 cm įkasta į žemę, 40 cm viršuj, dar virš pačios lysvės iškyla sienelės per 20 cm, ir sluoksniuota - apačioj vielos tinklas, kad kurmiai ir pelės nelįstų, tada molio gabaliukai drenažui, tada šiek tiek žemių iš daržo, tada lapų šakelių smulkintų sluoksnis, tada žemės, kad uždengtų, tada lapų sluoksnis, tada žemių kad uždengtų, tada velėnos sluoknis su žeme į viršų, tada žemės kad uždengtų, tada šviežios žolės sluoksnis, tada žemės kad uždengtų, tada pribarsčiau "ekologiško" mėšlo granulių, tada žemės kad uždengtų ir dar ant viršaus tada jau priklausomai nuo to, ką sodint, pirktinis juodžemis arba durpės (ar reik rūgščios terpės, ar normalaus pH). ten tada visus augalus galima sodint vieną visai prie kito, nes jiems užtenka maisto medžiagų iš apatinio pūvančio sluoksnio, neauga piktžolės (per vasarą du varpučius išroviau), laistyt reikia kartą per mėnesį vidutiniškai... ir tręšt bent pernai papildomai netręšiau niekuo, kai pirmametė tokia lysvė buvo, žiūrėsiu, ar šiemet reiks.
QUOTE(ievakata @ 2014 03 31, 19:57)
O ar purskiat kuom braskes pavasari? Mano braskyna jau du metai naikino zalios kirmeles, na kaip kopustus, tokios pat, gal drugeliai naktiniai prideda kiausiniu, dengem agroplevele, vistiek tas pats, ypatingai vasaros pradzioj ,i antra puse jau nebevalgydavo, bet taip nuesdavo kad kai kur vieni stagarai likdavo, klausiau zalioj stotelej agronomo, tai sake, kad pavasari kazkuom nupurkst reikia, iki zydejimo, bet taip nesinori... Gal zinot kokia cia problema ir kaip sprest Braskiu lysves pievoj, gal tai turi itakos Gal kokiu sereneciu prisodint?
Serenčiai naikina tikrai daugumą kenkėjų Mėginkit, blogiau tikrai nebus .O šiaip dar į braškyną nuo kenkėjų tarp krūmelių tinka įsodint česnakų (aš česnakais nuo kenkėjų gelbėjuos, dar kol kas jokie nesilankė). Serenčiais nemėginau ,serenčiai šiaip kalkinę žemę mėgsta, tai gal jiems ta braškių kaimynystė nelabai patiktų