Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Ramunaite @ 2014 04 16, 22:47)
Sakykit, o man durnei, kiek paskaičius ir pramokus išeis gražių nuotraukų padaryt su NIKON 3200?




o kodėl gi ne ? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagute: 17 balandžio 2014 - 07:45
QUOTE(Ka @ 2014 04 16, 20:28)
Juostininkės, help. Dideliame liūdesy dabar esu. Fotografavau Canon eos500 ir rezultatas toks - keli kadrai yra, daugybė juostos tuščia, vėl vienas yra, n nė žymės. Kas per problema?  unsure.gif
Vieną juostą kuo puikiausiai išfotografavau, dabar antra su tuo buvo fotografuojama. Baterijos neišsekę.


hmz..
fotikas autofokusinis? kaip eksponavai?
ar užuolaidėlės tvarkoje, t.y. ar tikrinai nusipirkusi, ar tik išfotkinusi pirmą juostą pamatei, kad viskas ok?
kokia, iš kur gauta ir kaip laikyta juosta? gal problema netinkamai laikytoje, pvz., senoje juostoje?
baterijos tikrai geros?
ar tušti kadrai yra visiškai tušti, ar kadrų numeriukai išlikę? - šitas klausimas tikriausiai yra svarbiausias.
surašyk man, ką pastebėjai, pabandysiu ir pati atsakyti, ir gal labai išmanančio žmogaus paklausiu papildomai, kad pati nesuklysčiau. gal rasim atsakymą smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Ramunaite @ 2014 04 16, 21:47)
Sakykit, o man durnei, kiek paskaičius ir pramokus išeis gražių nuotraukų padaryt su NIKON 3200? Šiaip esu visai nepatyrusi. Tik turiu daug fotografų albumų ir žaviuosi tomis foto. Kaip paveikslai. Bent jau sugebėčiau renginio foto padaryt... Ačiū Jums, klausysiu nurodymų smile.gif
Tik jau tema turėtų būt nebe fotografijos pradžiamokslis  4u.gif Jūs jau čia pažengę gerokai.


ne rĖžimas, o rEžimas..smile.gif

Jei liksi čia, pasikaustyk kantrybe, nei jei jos nepritrūksi, gausi tikrai daug. daryk namų darbus, ramiai priimk kritiką, kartok nepavykusias užduotis ir mokykis, nes čia tikrai yra išmanančių žmonių. Nemokami kursai, nereikės Zolubui pinigų mokėt - pradmenis tikrai gausi smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Kodėlčius @ 2014 04 16, 17:39)
Siūlyčiau vistik tom, kas sutiktų, analizes ir čia brūkštelti.


siūlau šį konkursą iki balandžio 23 d. pabaigti pagal paskelbtas taisykles, nes dalis žmonių savo analizes pateikė pagal pasiūlytus rėmus, o jeigu bus kitas analizių konkursas, jį skelbiantis galės prašyti analizes pateikti viešai.

aš savo tokią taisyklę nustačiau tam, kad viešai paskelbta analizė neatpurtytų kito žmogaus rašyti savąją, nes "ai, anas jau viską parašė, kam man kartotis".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sayonara: 17 balandžio 2014 - 07:52
QUOTE(sayonara @ 2014 04 17, 08:04)
hmz..
fotikas autofokusinis? kaip eksponavai?
ar užuolaidėlės tvarkoje, t.y. ar tikrinai nusipirkusi, ar tik išfotkinusi pirmą juostą pamatei, kad viskas ok?
kokia, iš kur gauta ir kaip laikyta juosta? gal problema netinkamai laikytoje, pvz., senoje juostoje?
baterijos tikrai geros?
ar tušti kadrai yra visiškai tušti, ar kadrų numeriukai išlikę? - šitas klausimas tikriausiai yra svarbiausias.
surašyk man, ką pastebėjai, pabandysiu ir pati atsakyti, ir gal labai išmanančio žmogaus paklausiu papildomai, kad pati nesuklysčiau. gal rasim atsakymą smile.gif

Taip. Šitas. smile.gif
Buvau įsijungusi Av režimą. Nustačiusi tą slankiklį, kuris rodo ekspoziciją, ties viduriu, nei į pliusą, nei į minusą.
Dabar dar kartą pabandžiau stebėti užuolaidėles, niekas nestringa, neužsilaiko. Bandžiau įvairiais intervalais, tiek iiiilgu išlaikymu, tiek trumpu. Viskas, regis, sklandžiai vyksta.
Juosta Kodak Portra 160, laikyta buvo iš pradžių nuo rudens viename fotoaparate, paskui artėjant susitikimui, susukau, ištraukiau ir įsidėjau į šį fotoaparatą. Baterijos tikrai geros, bent jau ekranėlyje rodo, kad pilnos energijos.
Kadrų numeriukai yra, yra keletas kitų kadrų užuominų kraštuose. Keisčiausia, buvo fotografuojama dviejose vietose, kad jau iš pirmos vietos ne visi kadrai yra, o iš antros vietos visai nieko, nė kvapo. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ka: 17 balandžio 2014 - 08:48
QUOTE(Ka @ 2014 04 16, 21:28)
Pradėti nuo instrukcijos, ND mūsų tikrai nėra sunkūs. Tik estetikos reikalaujam. Meninės vertės neprašom. Aišku nepakenktų, bet...  biggrin.gif
Nebijok taip mūsų.  smile.gif 100 temų perskaityti nereikia, pakaks nuo 100-osios kokias 10 maždaug. Paskutinėse temose abejoju ar rasi reikiamos info.  g.gif

Juostininkės, help. Dideliame liūdesy dabar esu. Fotografavau Canon eos500 ir rezultatas toks - keli kadrai yra, daugybė juostos tuščia, vėl vienas yra, n nė žymės. Kas per problema?  unsure.gif
Vieną juostą kuo puikiausiai išfotografavau, dabar antra su tuo buvo fotografuojama. Baterijos neišsekę.

Užuolaideles. Tikrink be juosteles, atsidaryk galini dangteli ir paspragsek, pažiūrėk, ar tikrai jos kaskart spaudžiant mygtuką prasiveria. Išbandyk su skirtingais išlaikymais, ar ties visais prasiveria? Ar yra plika akim matomas skirtumas tarp išlaikymu, akivaizdžiausia bus matyti tarp labai ilgo ir l.trumpo.

Ir l.kvaila priežastis-pamirštas atidaryti objektyvo dangtelis..

Jei yra kadrų užuominos, o uzuolaideles, sakai, gerai veikia, tai gali buti kz su ekspozicija. Ar žiūrėjai kokį išlaikymą fotikas parenka, nepjauna l.pro sali, pagal šviesa per trumpo pvz? Arba kz su elektronika, rodo viena, o daro kita-irgi be juostos gali išbandyti, ar 1/30 ir skamba ilgai, o ne kaip 1/1000. Dar akį uzmesk, ar diafragmos lapeliai gerai slankioja
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaziulka: 17 balandžio 2014 - 09:04
Pasiėmiau ir pažaidžiau nuoširdžiai su išlaikymais stebėdama užuolaidas. Man rodos, kad bus jos kaltos. Pasiekus 1/125 išlaikymą nepastebiu, kad atsidarytų. Net labai trumpai akimirkai. g.gif Arba tarkim pradedu nuo trumpiausio 1/2000 išlaikymo, einu žemyn, tai tik ties 1/60 ar 1/40 pastebiu atsidarymą.
Atsakyti
išsiunčiau mainus, tikiuosi iki Velykų gaus wink.gif

Gera mintis nuotraukas apibūdinti, kaip patarė Kodėlčius, pamėginsiu kitą kartą taip. Ačiū wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2014 04 17, 09:20)
Pasiėmiau ir pažaidžiau nuoširdžiai su išlaikymais stebėdama užuolaidas. Man rodos, kad bus jos kaltos. Pasiekus 1/125 išlaikymą nepastebiu, kad atsidarytų. Net labai trumpai akimirkai.  g.gif Arba tarkim pradedu nuo trumpiausio 1/2000 išlaikymo, einu žemyn, tai tik ties 1/60 ar 1/40 pastebiu atsidarymą.


na va..sad.gif
paklausk pardavėjo, negi apgavo..?
Atsakyti
Ko jau čia beklausi. Pernai metais pirkau jį. Susitvarkysiu. Gal nekainuos be proto labai daug. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2014 04 17, 12:54)
Ko jau čia beklausi. Pernai metais pirkau jį. Susitvarkysiu. Gal nekainuos be proto labai daug.  g.gif


užuolaidėlės gali nemenkai palengvinti piniginę...
Atsakyti
Och... doh.gif Pasijutau išdurta.
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2014 04 17, 13:46)
Och...  doh.gif  Pasijutau išdurta.


gal neišdūrė. gal pats pardavėjas nežinojo, kad yra tokia problema.
su tom užuolaidėlėm toks dalykas - jos niekada nepareina lauktai. bam ir pagenda.
Atsakyti
QUOTE(Ka @ 2014 04 17, 08:46)
Kadrų numeriukai yra, yra keletas kitų kadrų užuominų kraštuose. Keisčiausia, buvo fotografuojama dviejose vietose, kad jau iš pirmos vietos ne visi kadrai yra, o iš antros vietos visai nieko, nė kvapo.  unsure.gif

man tas pats buvo su Zenitu, juosta ryskinau pati, niekas nesigavo, bet virsuje matosi ir numeriukai ir kadro virsus (vadinasi isfotografavau tinkamai ir isryskinau tinkamai), bet man buvo itarimas, kad veidrodis kazkaip ne taip slankioja arba uzuolaideles, zodziu, kazkas is tu pavede doh.gif
Atsakyti