QUOTE(Rakelė @ 2014 03 11, 17:44)
Atsiprašau, kad įsiveržiu
Tik norėjau paklaust
Peržiūrėjau šitą nuorodą, stebiu ir jūsiškias čia visas nuotraukas ir tuoj man klausimas kyla: kiek čia natūralumo tose nuotraukose ir kiek PS
Ir ar gera nuotrauka čia būna tik su PS apdirbta, nes pvz aš asmeniškai noriu išmokt dėl savęs paveiksluot (kompozicija, spalvos, apšvietimas ir t.t), kad būtų be jokio PS. Čia gal šiais laikais misija neįmanoma
aš tokiais atvejais noriu pasiūlyti žmonėms visiškai atsisakyti automobilių, mobiliųjų tel., interneto ir keliauti pėsčiomis arba arkliais, rašyti laiškus, ne fotografuoti, o piešti anglimi ant uolos sienų..
PS jokiu būdu nėra privalomas, tačiau labai, LABAI retas kuris gali fotografuoti ir visiškai jo nenaudoti. net pirmieji fotografai dagerotipininkai arba juostininkai naudojo savotišką PS - korekcijas spausdinant, ryškindavo kontroliuodami šį procesą ir net darė montažą, t.y. dviejų kadrų (negatyvų ar jų dalių) sulipinimą ir padarymą trečio rezultato spausdinimo procese.
aš nelabai iš tikro suprantu, kada ta mada atsirado "aš noriu fotografuoti ir nenaudoti JOKIO fotošopo"? kokia to prasmė?
asmeniškai Jums neturiu jokių priekaištų ir šis pasisakymas jokiu būdu nėra nukreiptas į Jus, tiesiog jis trigger'ino seniai kauptas mintis. mes taip dažnai gauname šį klausimą.. kas sugalvojo, kad "natūralios foto" yra kai nenaudoji PS? kas yra natūralios foto? skaitmeniniu aparatu padaryta nuotrtauka automatiškai nėra natūralus dalykas, tai yra skaitmeninėmis priemonėmis atkurtas vaizdas, jis JAU yra tam tikra prasme pafotošopintas feikas, tad ko siekiama nenorint to vaizdo su PS nė kiek paliesti, koks jis bebūtų? iš kur tas principas gimė? kas jį sugalvojo? kuo jis naudingas?
ar jį sugalvojo tie, kurie nenori mokytis? o gal tie, kurie nenori tobulinti/gilinti savo supratimo ir žinių ir išbandyti naujovių? kokios gali būti kitos šios mados priežastys, šio, pavadinkim, judėjimo motyvai? nuoširdžiai nesuprantu, kokių absoliučių privalumų turi foto be fotošopo prieš foto su juo?
tarkim, Jūs asmeniškai - koks Jūsų motyvas? Ar Jums "gražesnės" foto tos, kurios yra ištrauktos iš fotiko ir tiek žinių? kuo? kodėl? pabandykite jei ne man, tai bent sau atsakyti į šį klausimą, sumotyvuoti šį apsisprendimą.
Kas motyvuoja žmones atsisakyti progreso suteiktų priemonių ir negalvoti apie to prasmę?
iš kitos pusės žvelgiant ir imant tikslią sąvoką "be jokio PS", atsakymas slypi ikiskaitmeniniuose laikuose: visi ikiskaitmeniniai fotografijos genijai neprisilietė prie PS, nes jo nebuvo

jei būtų buvę, greičiausiai būtų prisilietę, nes buvo be galo imlūs progresui ir eksperimentams, priemonių platumams ir pan.
kaip minėjau anksčiau, jie "fotošopindavo" savo foto kitais būdais. bet visi jas apdirbdavo, nes tobulai išgauti reikalingą rezultatą visiškai NIEKO nekoreguojant yra praktiškai neįmanoma.
teoriškai, jeigu Jūs nenorite naudoti PS, tuomet meskite skaitmeninį fotoaparatą į šiukšlių dėžę, įsigykite kokių penkiasdešimties metų senumo visiškai mechaninį fotoaparatą be eksponometro, išstudijuokite Adamso zonų teoriją taip, kad naktį prikelta mintinai žinotumėte, fotografuokite į juostą, ją ryškinkite tik pati ir tik namie (juodabaltę ir spalvotą), spausdinkite ją visiškai nekoreguodami nei kontrasto, nei kompozicijos ir jos neskanuokite ir jokiu būdu nerodykite internete - tuomet galėsite pasakyti, kad visiškai nenaudojate PS. tai būtų labai natūralu - nei skaitmeninė kamera, nei skeneris, nei konkrečios naršyklės visiškai nepaliestų nuotraukos, ji būtų natūrali; tokia fotografija, kokią ją sugalvojo ir kokią ją padarėte konkrečiai Jūs. nes antraip nuoširdžiai nematau prasmės atsisakyti tik mažyčio sraigtelio skaitmeninės fotografijos procese.
p.s. asmeniškai aš su PS apdirbu savo foto minimaliai. fotografuoju dažniausiai juosta, ryškinu irgi dažniausiai pati, deja, po to skenuoju, apdirbu trupučiuką su PS ir dedu internetan, t.y. įtraukiu skaitmenizaciją.
dar kartą pabrėžiu, kad nepuolu Jūsų, tik išsakiau seniai seniai susikaupusias mintis šiuo klausimu

man tikrai būtų labai smalsu išgirsti, kas paskatino Jus fotografuoti skaitmenine kamera, BET po to atsisakyti PS. man vardan pažinimo tai įdomu, rimtai. nesišaipau. nes tikras natūralumas būtų tas mano minėtas grįžimas prie senosios fotografijos, o visa kita jau ir taip yra skaitmenizuota, tai kokia prasmė atsisakyti mažos to skaitmenizacijos proceso dalelės?