Plastmasines kaladėles tai be abejo teks naudoti. Jau vien dėl to, kad kronšteinų nepavyks prisukti taip, kad jie idealiai viename aukštyje būtų. Prie to paties ir paminkštinimas. Daugiau nei 2 kronšteinai manau nusimato nebent vitrinoje. Tarkim kaladėlių pagalba pavyksta lygius suderinti 0,5mm tikslumu. Turiu nuojautą, kad kokius 10cm iš sienos išlindęs kronšteinas dėl savo lankstumo pasirūpins likusiais 0,5 mm ir jėgos pasiskirstys +/-50% tolygiai.
QUOTE(BangaS @ 2014 03 04, 13:39)
Reikia naudoti plastmasines kaladėles, kurias gamintojai stato į langų profilius stiklo paketui atremti.
Jeigu bus daugiau kaip 2 kronšteinai apačioje, tai jie negali būti labai kieti, nes jų bet kuriuo atveju nepavyks pastatyti į vieną liniją su 0,1-0,2mm tikslumu ir jėga susikoncentruos ant aukščausiai iškilusio kronšteino. Pasėkmės tokios pat kaip ir pirmuoju atveju.
Reikia atrasti aukso viduriuką tarp kietumo ir minkštumo.
<{POST_SNAPBACK}>Vieną iš variantų kaip daryti toliau
Vilienė jau aprašė. Tik iš vidaus klijuočiau ne prie EPS, o prie medinės ar plastikinės apdailos, kurią būtų galima išmontuoti jei prireiks keisti paketą. Gal yra pasiūlymų kokiam tai išbaigtesniam sprendimui?
QUOTE(BangaS @ 2014 03 04, 13:39)
Užkeliam 200 kg paketą ant tų kronšteinų. Kas toliau? Klijuojam putplasčio apvadus ir laukiam kol sustings?
Neįtvirtintas didelis paketas gali skilti ir nuo vėjo gūsio. Langininkai ne šiaip sau primigtinai rekomenduoja dalinti didelius langus į mažesnius... Taip jiems daug lengviau. Aš to tikrai nerekomenduočiau, bet bus kiek sudėtingiau su jais susitvarkyti.
<{POST_SNAPBACK}>Sendinto PIR lembda reikšmes esu matęs 0,028 - 0,032 diapazone, NEPS priklausomai nuo tankio 0,031 - 0,033. Nors ir ne identiška, bet skirtumai nykstamai maži.
Bėda ta, kad savo akimis nesu matęs taip išsisandarinusio paketo, kad viduje pradėtų kondensuotis vanduo. Man asmeniškai ši problema tik teorinė. Turėjau incidentą su skilusiu balkono durų paketu, bet net ir tuo atveju skilęs paketas išbuvo visą žiemą ir niekada nemačiau kondensato. Skilo bet neišsisandarino?
Jei teoriškai atsitiktų taip, kad paketo viduje pradėtų kondensuotis vanduo, tai pirmiausia ne keisti pulčiau, o iš lauko pusės išgręžčiau 1mm ar dar plonesnę skylutę. Tokio dydžio skylutė įtakos vidinei konvekcijai neturės jokios. Saulei išlendant ir pasislepiant oro temperatūra ir tankis paketo viduje svyruoja pakankamai dideliais intervalais. Taigi drėgnas oras paketo viduje turėtų su laiku išsipumpuoti ir būti pakeistas sausu lauko oru. Bet čia tik teorinis sprendimas teorinei problemai. O gal kam nors tokia problema ne teorinė? Nenorėtumėt prieš keisdami paketą išbandyti tokį sprendimą? Blogiausiu atveju paketą vis tiek reiks keisti, sėkmės atveju keitimo gali pavykti išvengti. Rizika nebent nuo kopėčių nukristi.
QUOTE(mintas @ 2014 03 04, 15:03)
Nekris PUR liambda iki neoporo lygio.
Nemanau, kad stiklo paketą reikia vertinti tarsi be argono. Jei bus be argono, vadinas bus išsisandarinęs, vadinasi stiklo paketo viduje bus garų ir per stiklą niko nesimatys, nes nusės kondensatas vidinėje stiklo pusėje, tad keisit stiklo paketą ir neskilusį.
<{POST_SNAPBACK}>O XPS palangę ant ko?
QUOTE(arkava @ 2014 03 04, 15:16)
...o jei paketa atremti ant lygaus istisinio pagrindo (pvz XPS palanges), o ne ant 2-3 tasku (kronsteinu).?
<{POST_SNAPBACK}>