Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į lavinimo įstaigas

QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 12:02)
Kokie raganu gaudymo laikai, ka jus kalbat? Valstybiniai darzeliai yra privilegija o ne teise. Visur kitur kiek zinau ju yra mazai, i juos papult ITIN sunku ir jei abu tevai uzdirba daugiau nei minimumus - faktiskai neimanoma. Vaikai keliauja i privacius darzelius kuriu yra daug daugiau nei kad valstybiniu. Manau LT irgi einama link to.

Pasirinkimas yra, skiepai rekomenduotini o ne privalomi. Nesuprantu dievaz ko cia skundziates  g.gif

drinks_cheers.gif as irgi jums pritariu, kad skiepyti ar ne - tevu pasirinkimas, bet del darzelio valstybinio lankymo tai juk jis ner privalomas, tevai patys jau nuo 1 - 1,5 metu ten maziukus tempia ir tie is ligu neislenda... mamos istikruju nenori sedeti namie su vaikais ir skuba kuo greiciau i darba... jei jau taip iseina kad vaikuciu neskiepija tai tam aukles yra, privatus darzeliai, kazkaip nematau ko cia taip ardytis del to istatymo? juk i mokyklas tai priims, o darzelis tai ner privaloma istaiga smile.gif

mano tai maziukas jau kitamet baigs darzeli, jis skiepytas tais privalomais skiepais plius Rotas, beje del Roto negaila nei vieno cento, mums labai jis pasitvirtino thumbup.gif o vejaroupiais prasirgom, nesiskiepijom nup ju smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liusii: 26 vasario 2014 - 21:50
O tai leiskit paklausti, kodel i mokykla jau galima bus eiti neskiepytam, o i darzeli ne? bigsmile.gif Pvz jei priims istatyma, kitamet dukros negalesiu leist i priesmokykline grupe, o va jau po metu i mokykla eisim laisvai. Ot logika superine thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 26 vasario 2014 - 22:04
QUOTE(Raganaa999 @ 2014 02 26, 22:03)
O tai leiskit paklausti, kodel i mokykla jau galima bus eiti neskiepytam, o i darzeli ne?  bigsmile.gif Pvz jei priims istatyma, kitamet dukros negalesiu leist i priesmokykline grupe, o va jau po metu i mokykla eisim laisvai. Ot logika superine  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

Sutinku, thumbup.gif logikos nulis!)))3-4-5 metu neskiepyti vaikai pavojingi kitiem , o jau 6-7 ir toliau - ne......Absurdas g.gif
Atsakyti
Man didesnis absurdas yra tas, kad tik vaikai neskiepyti yra pavojingi, o suaugę nebe, juk pav., pagrindinis kokliušo infekcijos platintojas yra artimas suaugęs žmogus, kuris gali net neįtarti, kad jam kokliušas, kosėja kokį mėnesį ir tiek. Bet kur tau jau geriau mažiuką vakcinuoti nei pačiam revakcinuotis. Kitas reikalas, labai gaila kad skiepų diskusijose dingusi yra Dangė. Jei ji kartais vis paskaitinėja šias temas, labai norėčiau sužinoti, kodėl kūdikiams leidžiamas difterijos komponentas yra "stipresnis" nei suaugusiems, atseit suaugę to neperneštų. Va čia man tikrai yra neaiškus niuansas, kūdikis ištvermingesnis už suaugusį?
Atsakyti

Gyvenu kaime, mazame kaime. Man nebutu problema siuo metu, kol kas i darzeli neleisti, bet leidziame. Darzelis 30 km spinduliu - vienas. Galvojau jau anksciau apie tuos skiepus - kad reik pabaigt paskiepyti, bet kai ives ta istatyma, nesinores to daryti vien is principo, kad kazkas cia netaip biggrin.gif Na tikrai netaip, jei valstybe, kurioje "viskas gerai" vartoja prievarta. Kaip kitaip pavadinti? Musu darzelio grupeje apart mano dalinai skiepyto vaiko, neskiepytas dar vienas vaikas. Apie tas galimybes steigti darzeli kaime - kliedesiukai kliedesiai...Kaime isvis vaiku nera. Netikite? biggrin.gif Gyvena vien seni zmones, kas jauni isvyke i Norvegija, Anglija, Vilniu (is bedos) . Jauniausi zmones apie 50 metu, kiti laimingi - geria. Tai ir reikia autobusu tuos ar likusius vaikus surinkti. Kiekviena ryta vaziuoja autobusai ir surenka juos 40 km spinduliu. Arba mes skirtingose salyse visos gyvenam. As pati tikrai nesiryzciau pasiimti kitu zmoniu vaiko, atsakyti uz jo sveikata, gyvybe. Beto su vaikais gali buti ne kiekvienas, as tikrai negaleciau. Sakau "as", nes tai ka jus rasote, matuoju pagal save, tai taikoma ir man. Pati kazkam vaiko patiketi nenoreciau svetimam. Kainos ir tokiu pusiau namudiniu darzeliu daug didesnes. Cia isvis privilegija, kad dar kazkas veda ta savo vaika i valstybine istaiga, valstybei privilegija, jei jau apie tai prasnekome. Privilegija, kad gali idarbinti zmoniu - aukletoju, vireju, vairuotoju. Lietuvos situacijoje. Galbut tai privilegija yra uzsienyje? Juk remiates jo patirtim - kitu Europos saliu, Amerikos....Gera pasneketi, kai gyveni kokioje Belgijoje. Tiktai kodel negriztate - cia labai laukiama iniciatyviu zmoniu, tad steikite verslus, darzelius - puiku. Kodel visi isvyko, jei taip viskas puiku ir vaikus auginti cia daug lengviau nei Belgijoje?
Na esme ta, kad dabar tikrai nebesinori skiepyti vaiko, nors jau galvojau apie tai, kad reikia nuo poliomielito stabliges bei difterijos ir kokliuso suskiepyti. Jei gerai atsimenu, tai vienas privalomas skiepas (?) , kurio as atsisakiau kartu su tolesniu MMr, nes issigandau visur tos pasirodziusios homeopatu ir k.t info apie skiepu zala. Kodel daug metu farmacijoje dirbe zmones liudija, raso, kad nera viskas taip grazu. Norima pakenkti zmonijos sveikatai? O gal priesingai? https://www.google.l... ...22&ie=UTF-8
Daug yra visokiu skandalu, kur ten dabar neseniai buvo, lyg Cekijoje (neatsimenu tiksliai), kad farmacines kompanijos teikia gydytojams dovanas, keliones, primoka uz tai, kad rasytu butent ju firmos vaistus? Kas pasakys, kur yra tiesa? O skiepai jiems juk taip puiku, jie visuotiniai. Jie nera nemokami, kaip kas klaidingai mano, moka valstybe. lotuliukas.gif Gal ne visi zino, kas yra lobizmas istatymu priemime. Kad ir sio...Ar norite, kad kazkas nusprestu uz jus? Skeptikai sakys, aha, bet gi kas tada jusu vaika gydys, jei jis susirgs kokiu kokliusu, cia viskas mokesciu moketoju pinigais. Neva reiks tada jei vaikas susirgs viena is tu ligu, del kurios skiepija tada patiems moketi uz jo gydyma. Bet kam mes tada mokame uz sveikatos draudima? Daug kas labai moka, bet poliklinikoje valstybineje nesirodo metu metus. Juk tai irgi solidarumo aktas - psd, vsd mokesciai. O daug kas mirs net pensijos nesulaukes. Jauciate, kaip isdurineja smile.gif Dar pries 50 metu moterims buvo sakoma, kad kontraceptikai geri ir sveiki, o dabar gi, jau pasirode trecios kartos kontraceptikai, daug geresni uz pirmus smile.gif))) tuos kur gere mociutes, kurios beja dauguma be krutu ir gimdu vaiksto.
Tad pries ka nors imant i vidu, jei tai nemaistas, reikia mastyti ir as labai nenoriu, kad uz mane nusprestu ministras. Ka as privalau daryti, o ko ne!!!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 27 vasario 2014 - 09:10
Šaunuolė, mėnuliuk thumbup.gif
Ne tik Čekijoje dovanėles ima, visur - įskaitant ir pas mus.
Ir beje, kokį maistą į burną imame šiais laikais irgi reikia galvoti. Maximoje, Norfoje, Iki... tik keli procentai viso esamo esamo maisto - valgomi. Skaitykite sudėtis smile.gif
Atsakyti
Menuli - tai kraustykites is to kaimo, vaziuokit gyvent kur vaikams yra labiau ispletota infrastruktura, juk niekas prirakines kaime nelaiko. Paaugs vaikai ir grisit atgal i kaima. Belgai irgi taip daro smile.gif

As jei netureciau darbo ir auginciau namie vaika tikrai apsiimciau paziuret dar 1-2 vaikucius. sakote vaiko svetimam nepatiketumet - o darzelio aukletojos tai gimines? be to, kur 1-2 auklytes 15-20 vaiku (nezinau kokio dydzio grupes), kur viena auklyte 2-3 vaikams.

Zinot mamos, cia mano aplinkoj ir kolektyve irgi keistu zmoniu netruksta, kas nesiskiepija, kas tik zalia maista valgo, kas isvis tik t.t. spalvu maista valgo, kas tik eko medvilnes arba is perdirbtu zaliavu pagamintus rubus nesioja - yra cia visokiu, bet tokiu nepatenkintu ir viskuo besiskundzianciu nera. Zmones gyvena kaip nori sutinkamai su istatymais, jei kazko norisi kitaip tai daro, iesko, steigia, galvoja o ne laukia kol kazkas ant lekstes pades bei kuria samokslo teorijas apie farmacijos ir mediku klanus kurie nori uzgrobti jusu sveikata per skiepus ir medicina, valstybe kuri nekuria darzeliu atokiuose kaimuose kur vaiku nera, ir pan.
Nemanau kad valstybei privilegija kad vaikai i valstybinius darzelius vedami, kiek zinau sie yra perpildyti su ilgom eilem norinciu patekti.
Atsakyti
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 27, 10:06)
Menuli - tai kraustykites is to kaimo, vaziuokit gyvent kur vaikams yra labiau ispletota infrastruktura, juk niekas prirakines kaime nelaiko. Paaugs vaikai ir grisit atgal i kaima. Belgai irgi taip daro smile.gif

As jei netureciau darbo ir auginciau namie vaika tikrai apsiimciau paziuret dar 1-2 vaikucius. sakote vaiko svetimam nepatiketumet - o darzelio aukletojos tai gimines? be to, kur 1-2 auklytes 15-20 vaiku (nezinau kokio dydzio grupes), kur viena auklyte 2-3 vaikams.

Zinot mamos, cia mano aplinkoj ir kolektyve irgi keistu zmoniu netruksta, kas nesiskiepija, kas tik zalia maista valgo, kas isvis tik t.t. spalvu maista valgo, kas tik eko medvilnes arba is perdirbtu zaliavu pagamintus rubus nesioja - yra cia visokiu, bet tokiu nepatenkintu ir viskuo besiskundzianciu nera. Zmones gyvena kaip nori sutinkamai su istatymais, jei kazko norisi kitaip tai daro, iesko, steigia, galvoja o ne laukia kol kazkas ant lekstes pades bei kuria samokslo teorijas apie farmacijos ir mediku klanus kurie nori uzgrobti jusu sveikata per skiepus ir medicina, valstybe kuri nekuria darzeliu atokiuose kaimuose kur vaiku nera, ir pan.
Nemanau kad valstybei privilegija kad vaikai i valstybinius darzelius vedami, kiek zinau sie yra perpildyti su ilgom eilem norinciu patekti.

mieste perpildyti, o kaimuose vedejos eina i namus ir prašo atvesti vaika, nes darzelio darbuotojoms tai vienintelis pragyvenimas. Tas pats su mokyklom, nes vos maziau mokiniu - mokykla uzdaroma. Padetis rajonuose tikrai nekokia. Gimsta koks vaikas tai ir darzelis ir mokykla rankom trina, krepselius skaiciuoja.
Atsakyti
Iš principo? blink.gif
Nieko nebus, jei tik tokie argumentai..galim ruoštis įsakymo priėmimui..

Kokliušas, difterija išgydoma antibiotikais.
Stabligė LT būtų problema, nes LT senai atsisakius antitetaninio serumo rezervo ir LT neturi jo reikalingam gydymui. Gal nežinojot..Ligos atveju skubiai ieškoma iš kur įvežti. Kitas gydymas neveikia ar veikia tik simptomus, o laikas, kol ieškoma antitetatinio serumo valstybės mastu - tiksi..
Poliomielitas neturi gydymo. Virusinė liga ir gydoma tik simptomatika. Kai mokiausi, tai kalbėjo kaip apie "kažką tokio", nebeįmanomo..o pernai Rusijoje ne vienas atvejis vaikams..luošumas visam gyvenimui, neatšaukiamas verysad.gif

Man asmeniškai atrodo aktualiau, kad LT būtų prieinamesni imunologai, lankstesnės galimybės individualiam skiepijimo plano sudarymui, galimybė rinktis vienvalentės vakcinas (kaip pvz. poliomoelito vakcinos lašiukas/žirniukas į burnytę).
Aš principų neturiu, kai savo vaiko sveikatą rankose laikau. Man norisi tiesos ir galimybių. Ir taip, aš nesu prieš skiepus visus ligi vieno. Yra neišgydomų ligų, valdomų tik skiepais ir tokių skiepų aš neatsisakysiu nei pati, nei vaikui. Ir vyrui primenu dėl stabligės, revakcinavosi prieš porą metų.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 27, 10:20)
Man asmeniškai atrodo aktualiau, kad LT būtų prieinamesni imunologai, lankstesnės galimybės individualiam skiepijimo plano sudarymui, galimybė rinktis vienvalentės vakcinas (kaip pvz. poliomoelito vakcinos lašiukas/žirniukas į burnytę).
Aš principų neturiu, kai savo vaiko sveikatą rankose laikau. Man norisi tiesos ir galimybių. Ir taip, aš nesu prieš skiepus visus ligi vieno. Yra neišgydomų ligų, valdomų tik skiepais ir tokių skiepų aš neatsisakysiu nei pati, nei vaikui. Ir vyrui primenu dėl stabligės, revakcinavosi prieš porą metų.


Vat ir aš to norėčiau, deja.
Atsakyti
Ko gero ties pasiulymu kraustytis is miesto i kaima, "nes ten geriau isvystyta infrastruktura" deretu baigti sia giliai prasminga diskusija. Su kai kuriais teiginiais butu galima sutikti, bet
apie vakarieciu pasitenkinima esama situacija (Belgu, Olandu, Prancuzu) galetume pakalbeti - kaip jie yra viskuo patenkinti bei susitaiko su situacija, kuomet vos tik valstybei prailginus pensini amziu, kyla streikai. Nevaziuoja tramvajai, nedirba ligoninenes ar t.t. Ir tai apima visa paslaugu struktura. Lietuvoje to nera - dejuojama, tylima, kol galiausiai protesta isreiskia kitaip isvyksta i "Norge" bei "Uk'eju" belgijas bei niekados nebegryzta, o is ten, dar cia gyvenancius pamoko proto.
Rasma, taip, is principo skiepyti nesinori, nes tai prievarta. Argumentai - o kokie ju argumentai. Sio istatymo leideju koziris yra baime. Baime, kuria paseja vertimu skiepytis. Tarsi vien vaikai butu siu ligu nesiotojai. Tarsi vien jie yra visuomenes dalis. Suaugusieji lanko darbus, kolektyvus lygiai taip pat. Mama myli vaika. Ja lengva paveikti pasakius, kad vaikas mirs, liks neigalus, jei susirgs ta liga, nuo kurios nebus paskiepytas ir skiepai galimybe apsaugoti. Mes zinome, kad ta argumenta pasakius suaugusiam vyrui jis nusisvilps. O mama lengva itikinti, tai pazeidziamiausia grandis, nors vaikas nera vienintelis ligu nesiotojas, suauges tomis ligomis ir serga zymiai sunkiau - tymai, raudoniuke ar pan. Tad kodel nusitaikyta tik i vaikus? As nezinau ka mana daryti, nezinau kas yra geriau. Nes apie tai nieko nezinau. As nebaigiau imunologijos, medicinos, as tik galiu klausyti "ka man pasakys". Ne, niekas nesitaiko i musu sveikata, taikosi i pinigus. O kur norima daugiau parduoti, gali buti negeru dalyku, nes norima daugiau parduoti, nesvarbu, reikia tau to ar ne. Pinigai cia valdo. Siuo atveju as noriu geriau, kadangi niekas jums/man nepasakys kaip yra geriau. Nezinosite visos tiesos. Taip, zinoma, ko gero jei ives si istatyma as busiu priversta paskiepyti vaika. Jei neives - kai kuriais likusiais skiepais, isskyrus mmr as greiciausiai vistiek ji paskiepysiu. Bet tai darysiu daug noriau, negu, kad mane priverte seimos gydytoja su ministru, del to, kad neisrasys lapelio i darzeli.
p.s. o kaime auginti vaikus daug lengviau - mes esame miesto emigrantai.
Atsakyti
Sveikos,

norių paklausti mamyčių, kurios neskiepija vaikučių bet vaikučiai jau ketina eiti ar eina į 1-3-ią klasę. Kaip suprantu 6-7 metų laikotarpyje pagal kalendorių priklauso 3 skiepai. Kiek suprantų, skiepijama ir mokyklose. Kaip kalbėti su auklėtojomis ir su vaiku, kad bevedant vaikus skiepyti, nesustatytų visų į vieną eilę ir nepaskiepytų tų vaikučių, kurių tėveliai atsisakę skiepų? ax.gif
Atsakyti