Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į lavinimo įstaigas

QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 16:43)
Na kaip tai nera? O privatus darzeliai? Aukles? Jus manote Belgijos kaimuose ir net miesto kiekvienam rajone yra darzeliu, nesvarbu valstybiniu ar privaciu? Nera, tikrai nera, tiesiog ieskai kur arciau/patogiau privaziuot, samdai aukle arba ieskai mamos kuri namie vaika augina ir prasaisi kad primtu ir tavo vaika ir dar kelis vaikucius (maison d'enfant) galu gale stai mano kolege parduoda buta, nors gyvena fantastiskoj vietoj tik gana atokioj ir iesko kito busto kur nors arciau mokyklu, nes dukrai 1.5 metuku ir jau po geru metu reiks i ecole maternelle eiti...
Tik noriu pasakyt, kad zmones nelaukia kol "kazkas" viska padarys ir ant lekstutes pades o daro patys ir savo reikalus tvarko patys.
Papildyta:
taigi nevercia skiepytis, nevercia!

Sioje musu situacijoje, tokie apribojimai yra vertimas - vercia. Belgijos perkamosios galimybes ko gero yra juokinga lyginti su Lietuva. Nezinau kokia jus ja pazystate. As pazystu mazdaug tris lietuvas. Skirtumai tarp zmoniu galimybiu labai dideli. Tu labai sunkiai rasi darba, kur tau uzteks sumoketi uz privatu darzeli ar auklei. Tai ir sakoma, kad daroma kuo daugiau sunkumu zmonems. Kuo daugiau.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 02 26, 16:50)
Sioje musu situacijoje, tokie apribojimai yra vertimas - vercia. Belgijos perkamosios galimybes ko gero yra juokinga lyginti su Lietuva. Nezinau kokia jus ja pazystate. As pazystu mazdaug tris lietuvas. Skirtumai tarp zmoniu galimybiu labai dideli. Tu labai sunkiai rasi darba, kur tau uzteks sumoketi uz privatu darzeli ar auklei. Tai ir sakoma, kad daroma kuo daugiau sunkumu zmonems. Kuo daugiau.



Del triju Lietuvu pritariu, tai tiesa, manau bet kuriai valstybei, ta pati galima butu pritaikyti. O siaip, dabar jau ilgiau pagyvenus nepasakyciau kad perkamosios LABAI daug skiriasi statistiniu belgu nuo statistiniu lietuviu, pragyvenimo lygis is esmes siek tiek geresnis, taciau poziuris irgi skiriasi.
As pvz. laukiau 10 metu kol sau galejau leisti finansiskai ir kitom prasmes leist turet vaika. Ir turiu dabar. Suprantu tai kaip mano nora ir atsakomybe, ir nelaukiu kol valstybe sudarys man salygas augint mano pacios vaika.

Na nejau neatsirastu mamu kurios augindamos savo vaika ir neturedamos/nenoredamos grizt i darba prisiimtu dar du-tris vaikucius darbo dienai uz t.t. mokesti?
Taigi burkites i "namu darzelius" vietoj pykimo ant valstybes ir reikalavimo sudarytu salygu, susidarykit salygas sau - stai, net ideja pametejau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaudyk: 26 vasario 2014 - 16:00
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 15:58)
Del triju Lietuvu pritariu, tai tiesa, manau bet kuriai valstybei, ta pati galima butu pritaikyti. O siaip, dabar jau ilgiau pagyvenus nepasakyciau kad perkamosios LABAI daug skiriasi statistiniu belgu nuo statistiniu lietuviu, pragyvenimo lygis is esmes siek tiek geresnis, taciau poziuris irgi skiriasi.
As pvz. laukiau 10 metu kol sau galejau leisti finansiskai ir kitom prasmes leist turet vaika. Ir turiu dabar. Suprantu tai kaip mano nora ir atsakomybe, ir nelaukiu kol valstybe sudarys man salygas augint mano pacios vaika.

Na nejau neatsirastu mamu kurios augindamos savo vaika ir neturedamos/nenoredamos grizt i darba prisiimtu dar du-tris vaikucius darbo dienai uz t.t. mokesti?
Taigi burkites i "namu darzelius" vietoj pykimo ant valstybes ir reikalavimo sudarytu salygu, susidarykit salygas sau - stai, net ideja pametejau.

pas mus tam daryti legaliai nėra salygų. O daryti nelegaliai, su vaikais, bent jau aš tai nei vesčiau į tokį daržą, nei pati tokį daryčiau.
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 26, 17:18)
pas mus tam daryti legaliai nėra salygų.

Kodėl nėra? g.gif
O tai kokiom sąlygom dabar privatūs darželiai steigiasi? Reikalavimai jų steigimui l.supaprastinti..
Ir aukles įdarbinti, ir dirbti auklėmis galima juk legaliai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 26 vasario 2014 - 17:27
QUOTE(Rasma @ 2014 02 26, 17:21)
Kodėl nėra? g.gif
O tai kokiom sąlygom dabar privatūs darželiai steigiasi? Reikalavimai jų steigimui l.supaprastinti..
Ir aukles įdarbinti, ir dirbti auklėmis galima juk legaliai g.gif

visos higieninės normos, patalpos, specialūs temperatūrų reikalavimai, baldų aukščiai ir t.t.. Aš kaip įsivaizduoju "gaudyk" idėja ta grynai namūdinio - atvedu pas tave vaikus ir jie būna, be jokių papildomų įrengimų.
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 26, 18:48)
visos higieninės normos, patalpos, specialūs temperatūrų reikalavimai, baldų aukščiai ir t.t..  Aš kaip įsivaizduoju "gaudyk" idėja ta grynai namūdinio - atvedu pas tave vaikus ir jie būna, be jokių papildomų įrengimų.


O namie kokius spec irengimus turit? Kokiu higienos normu, spec temperaturu laikotes ir baldu auksti turbut pareguliuojat? biggrin.gif
As kalbu apie namu aplinka 2-5 vaikams, aisku loveles popiecio miegui butinos, taciau visa kita - kaip namie.
Atsakyti
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 17:57)
O namie kokius spec irengimus turit? Kokiu higienos normu, spec temperaturu laikotes ir baldu auksti turbut pareguliuojat?  biggrin.gif 
As kalbu apie namu aplinka 2-5 vaikams, aisku loveles popiecio miegui butinos, taciau visa kita - kaip namie.

tai va va, padaryk tokį namuose nelegaliai, tuoj kas nors paskūs. Buvo gi madoj čia tie namūdiniai darželiai, tai arba išliko tokie tylūs tylūs nelegalai, arba užsidarė. Iš mano žinomų visi užsidarė.
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 26, 19:00)
tai va va, padaryk tokį namuose nelegaliai, tuoj kas nors paskūs. Buvo gi madoj čia tie namūdiniai darželiai, tai arba išliko tokie tylūs tylūs nelegalai, arba užsidarė. Iš mano žinomų visi užsidarė.


na man regis jei priims ta istatyma tai paklausa atsiras tokiems darzeliams ir bus kas suorganizuoja viska legaliai pagal visus reikalavimus.
Nezinau kokie ten LT reikalavimai, taciau Belgijos tokiu maison d'enfant reikalavimai tai gana supaprastinti ir nieko blatno ten nera.
Faktiskai verslo plana pametejau. mamos nesnauskit biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaudyk: 26 vasario 2014 - 18:08
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 17:57)
O namie kokius spec irengimus turit? Kokiu higienos normu, spec temperaturu laikotes ir baldu auksti turbut pareguliuojat?  biggrin.gif 
As kalbu apie namu aplinka 2-5 vaikams, aisku loveles popiecio miegui butinos, taciau visa kita - kaip namie.

Tokiu atveju kaip būtų su atsakomybe, jeigu ką? Labai jau jūs lengvai čia. Taip Belgijoje suktis išmokote? mirksiukas.gif
Atsakyti
Yra tų darželių..bent Vilniuje, vien kur aš gyvenu, poros km spinduliu - du valstybiniai ir 6 (!) - privatūs.

Būtų sunku juos įkurti - niekas nesiryžtų. Tik vienus privataus darželio steigėjus žinau, tai per 3 mėn. nuo nulio privačiam, nuomojamam name įkūrė. Viena higienos norma ir labai supaprastinti reikalavimai, nes valstybės politika (esant konservatorių vyriausybei) skatino verslumą, ir skatino tokių darželių steigimą (nes visi žino tą bėdą, kad valstybinių darželių l.trūksta). Po kažkiek laiko, pradėjo ir "vaiko krepšelį" gauti, valstybė virš poros tūkstančių Lt už kiekvieną prižiūrimą vaiką moka..
Kas nori ir užsiims, tas ir sukurs 4u.gif Bet čia reikia norėti dirbti su vaikais.

O vieną vaiką su saviškiu kartu prižiūrėti, tam darželio nereikia kurti..ir tokia veikla, beje, nėra draudžiama ar nelegali. Ir berods net du keliai yra, kaip viską oficialiai apiforminti.

Man atrodo, kad patvirtinus tokį įsakymą, tai žmonės bus priversti ieškoti išeičių, ir ras..
Nors iš esmės galėtų pačiame darželyje kažkaip grupes diferencijuoti, pvz. neskiepytus vaikus į vieną grupę ir t.t. Ar kad būtų specializuoti darželiai (kaip dabar pvz. alergiškiems vaikams, kitakalbiai) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2014 02 26, 19:20)
Tokiu atveju kaip būtų su atsakomybe, jeigu ką? Labai jau jūs lengvai čia. Taip Belgijoje suktis išmokote? mirksiukas.gif



Vat as ir sakau - skirtingi poziuriai. Vienas ieskos milijono budu kaip rast iseiti, kitas - milijona priezasciu kodel nieko padaryt negalima.
Belgijoj as "nesisuku" o dirbu valstybinej tarnyboj, bet manau kad mano toks poziuris ir noras ieskot iseiciu ir nauju budu vietoj to kad skustis ir nieko neveikt man labai padejo mano karjeroj biggrin.gif

Rasma viska labai graziai paaiskino, taip kad nera tai nieko neimanomo. Taciau jau nukrypom nuo skiepu temos.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 26, 20:24)
Nors iš esmės galėtų pačiame darželyje kažkaip grupes diferencijuoti, pvz. neskiepytus vaikus į vieną grupę ir t.t. Ar kad būtų specializuoti darželiai (kaip dabar pvz. alergiškiems vaikams, kitakalbiai) ax.gif

na jau dabar medikams konferencijose kaip norma pateikia: kad 50 proc vaiku alergiski. Jus parodykit man tiek darzeliu alergiskiems vaikams? Nera ju tiek. Jau nekalbu apie mazesnius miestus, ten ju apskritai tokiu nera. O jus tikites kad atsiras neskiepytu vaiku darzeliai? Naivu sakyciau..

Kas liecia mano miesta, tai visai as nesuzaveta tais pora privaciu darzeliu. Labai didele kaita. Kas siaip nebelanko, kas vieta valstybiniame gauna, kam dar kokios bedos. Istisa vaiku kaita istisus metus, jokio pastovumo. Mano vaikai valstybiniame darzelyje kaip pradejo su vaikais nuo 2 metu eiti, taip su tais paciais iki mokyklos. Sunus apskritai sunkiai adaptuojasi svetimoje aplinkoje, tai jam tragedija yra kaita. Teko po lopsio pakeisti grupe (mano noru). Tai kai pasakiau kad kitamet eis i kita grupe (pertvarka darzely), tai oj kad uzprotestavo. Bet nuraminau kad vaikai visi bus tie patys, eis kartu ir aukletoja bus ta pati. Taii iskarto nurimo.
Atsakyti