Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į lavinimo įstaigas

QUOTE(Rasma @ 2014 02 26, 12:29)
O kokia ta Lietuva kitokia būt gali, jei čia žmonės daugiau fanaberijų nei solidarumo, sąžiningumo ir supratimo turi..ir ne vien apie skiepus kalbant.
Jei čia žiūrima ne kaip kažko paisyt, o kaip kuo greičiau apeit..

Ką galima kalbėti apie LT be korupcijos, jei tik ir girdisi pranešimai "man tai kas, aš nusipirksiu tas pažymas". Tai kas tą Lietuvą pakeis? Kaip ji bus kitokia?
Ir kodėl visa Lietuva turi galvoti apie mūsų šeimas ir mūsų vaikus? Kam tada esam mes, tėvai? Ne mes turim užtikrinti savo šeimos ir vaikų gerbūvį?
Kol gyvensim turėdami "išlaikytinių" mentalitetą, tol ir skųstis negalime kokia ta valstybė baisi..
sėdėt, ir lavint jo pačiam nereikia blink.gif

As pries korupcija, bet idomu ka jus siulote?Nedirbti, sedeti namuose, del to kad valstybe pazeidzia musu teises?
Pazymu pirkimas t.y. tik atsakymas i valdzios veiksmus!
Asmeniskai as mielai leisciau i privatu, bet man tinkamo Vilniuje nera, nes man butina, kad ugdomoji kalba butu gimtoji, tai tokios teises irgi negaliu tureti?
Keistas poziuris ...Tai jei mum valstybe nieko neprivalo suteikti, tai kodel mes privalome moketi mokecius? Jau kazkokias nesamones rasot unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 26, 13:15)
Vyresnis mano visas vakcinas turi. Neturėjo MMR ir DTaP 18mėn, tai dabar 6 metų gavo. Nuo rudenio į pirmą klasę.

Rasma kaip tu galvoji dėl tų pačių vėjaraupių, kas geriau eiliniam vaikui:
1. vakcinuotis ir revakcinuotis ? Kas kiek ten metų revakcinacija?
2. susirgti ir sugerti acic ir tokiu būdu labai lengvai persirgti.

Pas mus ta pati situacija, kaip su jūsų vyresniu..planavau, jei jau reiks ir bus galima (neras nieko, kas kontraindikuotina skiepams), skiepyti tik prieš pirmą klasę (eis nuo 7), bet dabar lanko daržą nebaigus tų vakcinacijų pagal planą ir nežinau kaip bus, nes dar ne paskutiniai metai darže turėtų būti. Dar aišku hematologės pasiteirausiu ką daryt, kaip elgtis.

Nežinau, kas geriau...aš negaliu tėvams pasakyti ar nuspręsti, nes čia reikia gerų imunologinių žinių. Aš žinau, tik kad pati visus skiepysiu dėl vyresnėlės. Ir ne tik skiepiju, bet ir labai saugau...sveiko vaiko (jau skiepytos dukros) nevesdavau į darželį, imdavau atostogas, kai būdavo vėjaraupių karantinai grupėje..maža kas. Vėjaraupiai (kaip ir bet kokia kita herpes infekcija), jai pavojingi, esu neurologės perspėta.
Vakcinavau aš ją berods 4 m., o revakcinavau prieš antrą klasę. Pakartosim vėliau tyrimus dėl imuniteto susidarymo ir kai reiks - revakcinuosis vėl. Neatsimenu ką ULAC'e sakė..tik pamenu, kad ilgalaikis imunitetas po dviejų skiepų susidaro...bet klausinėjo dar buvo kontakte su vėjaraupiniais ir t.t.
Žinokit, visgi reik gyd. klausti "kas geriau". Pas mane visai kita situacija..

Nes tikrai žinau, kad net tam pačiam skyriuje gulint, neurologai kelis vaikus buvo uždraudę išvis skiepyt, nuo vėjaraupių - ypač, nes vakcina 'gyva'.
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2014 02 26, 13:50)
Jūsų retorika tokia, kad visi aplink kalti, pati sakote, kad naktim nemiegat...Todėl ir panašu, kad turit problemų... rolleyes.gif  Atleiskit, jei suklydau..
Mūsų vaikų jūs tikrai neišlaikote darželiuose, patikėkit... schmoll.gif
Visų pirma tie vaikai jau ne darželinio amžiaus, o visų antra esame ne iš tų, kurie galvojam kaip iš valstybės kokią naudą gaut ir pasiplaut.. Atvirkščiai-mokam sąžiningai visus mokesčius ir mokam jų daug...kad, JŪS geriau gyventumėt  mirksiukas.gif  To jums ir linkiu  4u.gif

Ko dar prisigalvosit?As naktim nemiegu?Na man, zinokit, naujiena, kad as naktim nemiegu.... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 26, 14:07)

Dėkui už nuomonę 4u.gif
Atsakyti
Nesuprantu ka cia daro kai kurios mamos(sitoje temoje)? Nepanasu, kad jus butu PRIES skiepus. Tai gal geriau pabendrauti temoje, kur tevai nori vaikus skiepyti? Is visu jusu zodziu supratau, kad jus neturite nieko pries ministro iniciatyva....
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2014 02 26, 14:15)
Nesuprantu ka cia daro kai kurios mamos(sitoje temoje)? Nepanasu, kad jus butu PRIES skiepus. Tai gal geriau pabendrauti temoje, kur tevai nori vaikus skiepyti? Is visu jusu zodziu supratau, kad jus neturite nieko pries ministro  iniciatyva....

įsisikaitykite į temos pavadinimą. Šioje temoje (kaip ir visose kitose) renkasi kas nori ir kiek nori.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2014 02 26, 14:03)
Darymas tiek netrunka, kiek ugdymas ax.gif
Aha, tokia didelė supermama. Klausimas tada vistiek kyla, bet jau kitas: kam iš viso tada tie darželiai ir kam ši diskusija? Pasiūlykime gerb. Andriukaičiui dar ir darželius likviduoti, nebus tada pykčių ką skiepyti, ką ne. Tokios šaunios supermamos išsiugdys pačios thumbup.gif O vėliau turbūt ir mokyklų nereiks, nes supermamos žino viską ir turi laiko tą viską perduoti vaikams thumbup.gif

drinks_cheers.gif as irgi ka tik taip pagalvojau, kam tos ugdymo istaigos g.gif
Atsakyti
Kažkokios čia keistos diskusijos..
Einam į darbus, kiekviena darbovietė turi vidaus taisykles (kaip rengtis, kaip bendrauti su klientais ir visokia kt.reikalinga konkrečiam darbui specifika), vaikai eina į kolektyvus ugdymo įstaigose ir tos įstaigos turi savo taisykles.
Dabar planuojama "patobulinti", apie ką ir visas kipišas.
O čia kaip turguje ant bačkos..už anarchiją kviečiat kovot? Gyvenu kaip noriu, kaip patogu, kaip man reikia?
Aš tai - visuomenėje. Ir man tikrai yra kas nepatinka ir nepriimtina, bet tai kažkaip čia "arba viskas, arba nieko" unsure.gif Man tame įsakyme daug aktualiau kas bus su tais vaikais, kurie jau lanko ir neskiepyti, nepilnai skiepyti, ar bus įmanomi individualūs skiepš planai, kas apibrėž tas kontraindikacijas, kas sukontroliuos ir kaip tą vakcinavimą..
Apie šitai nieko negirdėti g.gif
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2014 02 26, 14:59)
Asmeniskai as mielai leisciau i privatu, bet man tinkamo Vilniuje nera, nes man butina, kad ugdomoji kalba butu gimtoji, tai tokios teises irgi negaliu tureti?
Keistas poziuris ...Tai jei mum valstybe nieko neprivalo suteikti, tai kodel mes privalome moketi mokecius? Jau kazkokias nesamones rasot unsure.gif


O tai jei sugalvotume grizt i LT dirbt ir gyvent - ir as vadinasi turiu teise kad mano dukrai prancuzakalbi darzeli atidarytu thumbup.gif
Valstybine kalba Lietuvoje yra lietuviu. Taskas. Visu kitu kalbu ugdomosios istaigos yra galimybe, privilegija taciau ne teise.

Ugdymo istaigos yra ugdymui, taciau jos tik suteikia zinias, o uz vaiko auklejima ir ugdyma yra atsakingi tevai. Ar jus manote kad mokytoja yra kalta jei mokinys gauna dvejetus?

man nemaiso nei skiepyti nei neskiepyti vaikai, juolab kad maniskes skiepai pagal kalendoriu irgi veluoja, mes patys su vyru Boostrix'u revakcinavomes pries kelis metus, plius dar visokiu kitokiu egzotisku ligu skiepu koktelius esam gave ir nieko - gyvi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 26, 14:36)
Kažkokios čia keistos diskusijos..
Einam į darbus, kiekviena darbovietė turi vidaus taisykles (kaip rengtis, kaip bendrauti su klientais ir visokia kt.reikalinga konkrečiam darbui specifika), vaikai eina į kolektyvus ugdymo įstaigose ir tos įstaigos turi savo taisykles.
Dabar planuojama "patobulinti", apie ką ir visas kipišas.
O čia kaip turguje ant bačkos..už anarchiją kviečiat kovot? Gyvenu kaip noriu, kaip patogu, kaip man reikia?
Aš tai - visuomenėje. Ir man tikrai yra kas nepatinka ir nepriimtina, bet tai kažkaip čia "arba viskas, arba nieko" unsure.gif Man tame įsakyme daug aktualiau kas bus su tais vaikais, kurie jau lanko ir neskiepyti, nepilnai skiepyti, ar bus įmanomi individualūs skiepš planai, kas apibrėž tas kontraindikacijas, kas sukontroliuos ir kaip tą vakcinavimą..
Apie šitai nieko negirdėti g.gif

Tai būtent. Tai ir kalbame apie valdžios bukumą bei absurdiškumą.
Atsakyti
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 11:02)
Kokie raganu gaudymo laikai, ka jus kalbat? Valstybiniai darzeliai yra privilegija o ne teise. Visur kitur kiek zinau ju yra mazai, i juos papult ITIN sunku ir jei abu tevai uzdirba daugiau nei minimumus - faktiskai neimanoma. Vaikai keliauja i privacius darzelius kuriu yra daug daugiau nei kad valstybiniu. Manau LT irgi einama link to.

Pasirinkimas yra, skiepai rekomenduotini o ne privalomi. Nesuprantu dievaz ko cia skundziates  g.gif

Tai tame ir esme, kad Lietuvoje to DAR nera. Nera beveik jokios alternatyvos tiems valstybiniams darzeliams, jei vaikas yra neskiepijamas. Turi buti sudarytos galimybes. Jos turi buti nepriklausomai, kurioje vietoveje gyveni - kaime, mieste ar dar kur. To siuo metu nera. Tai nepalyginama su kitomis, klestinciomis Europos salimis. Tad tokio istatymo negali buti.
Papildyta:
QUOTE(gaudyk @ 2014 02 26, 13:50)
Rasma - pasirasau po kiekvienu jusu zodziu. Lietuvoje vaikus is tiesu yra DAUG lengviau auginti nei kad Belgijoje, bet kiekvieno teise rinktis,  tai mano vaikas, as jo norejau, tai mano atsakomybe ir tai mano problema kur tas vaikas bus kol as dirbu, o ne valstybes.
Papildyta:
Nejuokinkit, vaiku lavinimas yra ne istaigos o tevu atsakomybe. Laiko yra ir uztenka, reikia tik noro ir atsakomybes jausmo.

Priestaraujate truputi pati sau. O kieno problema tada skiepai? As manau, kad ne valstybes. Tai yra mano,mano seimos ir vaiko problema. Ir as siuo atveju geriau tureciau zinoti, kaip man pasielgti. Kas atsakys, valstybe, ar kas, jei nuo skiepu kas nors atsitiks? Reakcija, alergija, liga? Tada jau AS, o nebevalstybe, nors tai ji priverte skiepytis....Netikiu, nors tu ka, kad skiepai yra issigelbejimas Lietuvos situacijoje. Mes tiek daug ko nezinome apie zmogaus kuna, sveikata. Kaip ir anksciau nezinodavo, kodel gryzus po lavono skrodimo nenusiplovus ranku priemus gimdyma, kudikis mirsta. lotuliukas.gif Dabar mes tai zinome, o ar situ skiepu tiesu, mes nepaneigsime veliau? Kiek baisiu ligu yra, vezio, kraujo ir t.t. Autoimuniniu. Niekas nezino is kur tai....O gal tai nuo to, ka vartojame, kisame i save? Todel reiketu kisti kiek galima maziau. Tik esant butinybei.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 02 26, 16:28)
Tai tame ir esme, kad Lietuvoje to DAR nera. Nera beveik jokios alternatyvos tiems valstybiniams darzeliams, jei vaikas yra neskiepijamas. Turi buti sudarytos galimybes. Jos turi buti nepriklausomai, kurioje vietoveje gyveni - kaime, mieste ar dar kur. To siuo metu nera. Tai nepalyginama su kitomis, klestinciomis Europos salimis. Tad tokio istatymo negali buti.


Na kaip tai nera? O privatus darzeliai? Aukles? Jus manote Belgijos kaimuose ir net miesto kiekvienam rajone yra darzeliu, nesvarbu valstybiniu ar privaciu? Nera, tikrai nera, tiesiog ieskai kur arciau/patogiau privaziuot, samdai aukle arba ieskai mamos kuri namie vaika augina ir prasaisi kad primtu ir tavo vaika ir dar kelis vaikucius (maison d'enfant) galu gale stai mano kolege parduoda buta, nors gyvena fantastiskoj vietoj tik gana atokioj ir iesko kito busto kur nors arciau mokyklu, nes dukrai 1.5 metuku ir jau po geru metu reiks i ecole maternelle eiti...
Tik noriu pasakyt, kad zmones nelaukia kol "kazkas" viska padarys ir ant lekstutes pades o daro patys ir savo reikalus tvarko patys.
Papildyta:
QUOTE(mėnulis @ 2014 02 26, 16:40)
Priestaraujate truputi pati sau. O kieno problema tada skiepai? As manau, kad ne valstybes. Tai yra mano,mano seimos ir vaiko problema. Ir as siuo atveju geriau tureciau zinoti, kaip man pasielgti. Kas atsakys, valstybe, ar kas, jei nuo skiepu kas nors atsitiks? Reakcija, alergija, liga? Tada jau AS, o nebevalstybe, nors tai ji priverte skiepytis....Netikiu, nors tu ka, kad skiepai yra issigelbejimas Lietuvos situacijoje. Mes tiek daug ko nezinome apie zmogaus kuna, sveikata. Kaip ir anksciau nezinodavo, kodel gryzus po lavono skrodimo nenusiplovus ranku priemus gimdyma, kudikis mirsta.  lotuliukas.gif Dabar mes tai zinome, o ar situ skiepu tiesu, mes nepaneigsime veliau? Kiek baisiu ligu yra, vezio, kraujo ir t.t. Autoimuniniu. Niekas nezino is kur tai....O gal tai nuo to, ka vartojame, kisame i save? Todel reiketu kisti kiek galima maziau. Tik esant butinybei.


taigi nevercia skiepytis, nevercia!
Atsakyti