Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į lavinimo įstaigas

QUOTE(Forgete @ 2014 02 21, 20:29)
keiskit gydytoja

Kad būtų į ką,nerandu kitos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2014 02 21, 22:38)
Prancuzijoje neskiepyti vaikai nepriimami i mokyklas ir tevams nemokamos kasmenesines ishmokos uz vaika (tik DTP vakcina,jei neklystu) .
Nors brazda ten zmones nepatenkinti irgi, viena ausim girdejau apie teismus. Domejausi priesh metus, gal ka gero pasieke, nezinau.
Australijoj kiek zinau, tp i mokyklas nepriimama.

siaubas kazkoks. Tai cia taip Europoje laisve atrodo? blink.gif nenoriu as tokios laisves, kad is manes ir is mano vaiku kontroliuojamus robotus padarytu(((((
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2014 02 21, 23:34)
siaubas kazkoks. Tai cia taip Europoje laisve atrodo? blink.gif nenoriu as tokios laisves, kad is manes ir is mano vaiku kontroliuojamus robotus padarytu(((((

gali 'nedaryt robotu' ir mokyti namie. Prancuzijoj tas legalu.
Visada yra keli pasirinkimai...

Man sita LT iniciatyva juokinga atrodo...nu, bus daugiau kyshiu daktarams, fiktyviu pazymu, atsiras daugiau mini darzeliu,- motereliu priziurinciu po 5-10 vaiku ir tiek irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2014 02 22, 11:46)
gali 'nedaryt robotu' ir mokyti namie. Prancuzijoj tas legalu.
Visada yra keli pasirinkimai...

Man sita LT iniciatyva juokinga atrodo...nu, bus daugiau kyshiu daktarams, fiktyviu pazymu, atsiras daugiau mini darzeliu,- motereliu priziurinciu po 5-10 vaiku ir tiek irnesakyk.gif



Bet jei reikes pazymos su antspaudais, tai kazin kiek tu paperkamu bus ir kaip reikes tokius medikus rasti.
O siaip is principo norisi, kad vaikas eitu i darzeli, o ne pas motereles, nenormali ta prievarta.

Klausykit, is tikro taip yra, cia istrauka is mamu samburio:

Be to, ministro siūlomai pataisai įsigaliojus nurodytu laiku (nuo 2014 m. rugsėjo mėn.) galimai bus pažeistos tėvų galimybės derinti darbą ir tėvystės pareigas. Juk per tokį trumpą laikotarpį neskiepytų vaikų nebus įmanoma paskiepyti visais privalomais skiepais. Nei fizinių, nei finansinių galimybių daugelis šeimų gali neturėti. Truks laiko visų skiepų procedūroms ir už visus skiepus reikės mokėti, nes vaikai jau išaugo amžių, kai tai galima buvo daryti valstybės lėšomis. Be to, pagal galiojančias nuostatas, skiepų kalendorius patariamasis, ne privalomas. Jo nesilaikant, nenumatytos jokios sankcijos ir neaiškinama kodėl jų reikėtų. Taip pat dalis gydytojų pripažįsta, kad kiekvienam vaikui reikėtų individualaus skiepų plano, o ne bendro visiems (kuris tiesiog patogesnis medicinos personalui ir leidžia geriau kontroliuoti visuomenę).


Galvojau, kad jei atkeliu metams kitiems, tai moketi vis tiek nereikies? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2014 02 21, 16:32)
Nesuprantu, kaip galejo pasakyt , kad jau tiksliai reikes, jei dar nepatvirtino to istatymo?? ar jau per pora dienu patvirtino?gal kur nors yra oficiali informacija?
Papildyta:

Neapgalvotai tai cia dar svelniai pasakyta!!!Manau tiesiog ne visi tevai dar zino. Tikrai atsiras grupe tevu , kurie kreipsis i teisma, ir jei tokiu bus, mielai prisijunsiu, nenoriu tyleti! Cia jau neteiseta veikla ir zmogaus teisiu pazeidimas. Mes , pagaliau, Europoje gyvename ar kokioje nors Saudu  Arabijoje, kur absoliuti monarchija?
Ameniskai as rimtai nusiteikusi!Kokie dar namudiniai darzeliai?Cia tik pokalbiai forumuose, realiai visi supranta, kad jokiu namudiniu darzeliu nebus.  Reikia kovoti uz savo teises! Jei jau atsirado grupe zmoniu, kurie kreipiasi i teisma, del daugmetinio vietos darzelyje negavimo, tai jau del gresmes vaiko sveikatai ir moraliniu vertybiu tikrai turim kovoti!


as ir manau,kad tai vaiku teisiu pazeidimas...ir tevu taip pat... ir butina pasipriesinti aktyviai...
na kiek gi galima tyciotis is lietuviu... o mes tylim, nuleide galvas...kantri tauta...daba jau ir prie vaiku priejo...

Atsakyti
QUOTE(uups @ 2014 02 22, 12:46)
gali 'nedaryt robotu' ir mokyti namie. Prancuzijoj tas legalu.
Visada yra keli pasirinkimai...

Man sita LT iniciatyva juokinga atrodo...nu, bus daugiau kyshiu daktarams, fiktyviu pazymu, atsiras daugiau mini darzeliu,- motereliu priziurinciu po 5-10 vaiku ir tiek irnesakyk.gif

Ne visi ta pasirinkima turi. Pilna seimu gyvenanciu is minimumo, tai kokiu budu mama sedes namie ir mokys vaikus?

O vaiku i jokius mini darzelius neturiu noro vesti. Juolab kad tie mini darzeliai pagrinde kuriasi Vilniuje, tikrai ne mazesniuose miestuose, kur nera paklausos.

Kitamet dukra eis i paruosiama. Man tai kas galiu su abiem ir namie sedeti iki mokyklos, nenumirsim tikrai, isgyvensim. Bet yra tokiu kurios negali sau leisti. O labiausiai tai man gaila butu vaiku. Abu puikiausiai eina i darzelius, neserga, jokiu minusu nematau. Dukra is vis labai aktyvi, visur dalyvauja, pagrindinius vaidmenis gauna, pati sumaste - skaityt ismoko, niekas nemokino. Neisivaizduoju kaip ja nulaikyt namie reiketu.. Jai istisai reikalingas veiksmas. Negana i darzeli kas diena eina, ten du burelius lanko, po darzelio dar pora bureliu lanko, ir jai vistiek niekada negana. Vaiko traumavimas jau cia gautusi namie laikyti ir regresavimas..

O siaip teoriskai pamascius. Jeigu mano sunui vasara 4 metai, neskiepytas, tai kokiu budu as ji suskiepyciau iki darzelio? Ar reiketu koki skiepu plana sudaryta individualu pateikti? g.gif O jeigu tikrai vakcinos mokamos nukelus skiepus, gal as pinigu neturiu, ka daryti? biggrin.gif Nors siaip nesu girdejusi kad butu mokamos vakcinos, manau nemokamai ir veliau skiepija, jie tik dziaugiasi kad atejai apskritai.

Del manes tegul ir i mokykla uzdraudzia eiti, vistiek neskiepyciau nei uz ka schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 22 vasario 2014 - 13:54
Jei Lt priims įstatymą, draudžiantį neskiepytiems lankyti mokyklą - turės priimti ir įstatymą, leidžiantį vaiką mokyti namuose, kartu su visom naminio ugdymo programom, vaiko žinių tikrinimo sistema, galimybe po tokio mokslo stot į aukštąsias ir kt.

Jeigu priims įstatymą dėl darželių - tegul labai aiškiai ir konkrečiai nurodo, kas būtų atsakingas už vakcinavimo pasekmes bei komplikacijas, įkuria kompensacinį fondą (nukentėjusiems vaikams ir jų tevams), nemokamą pilną gydymą, sanatorijas, udgymą invalidams po skiepo etc.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 22 vasario 2014 - 13:56
QUOTE(flight @ 2014 02 22, 14:55)
Jeigu proiims įstatymą dėl darželių - tegul labai aiškiai ir konrkečiai nurodo, kas būtų atsakingas už vakcinavimo pasekmes bei komplikacijas, įkuria kompensacinį fondą (nukentėjusiems vaikams ir jų tevams), nemokamą pilną gydymą, sanatorijas, udgymą invalidams po skiepo etc.


Na tarkim nurodys, kompensuos, tai ka? Skiepysit? As tai ne. Gali ir milijona sumoketi, neskiepyciau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 22 vasario 2014 - 13:56
QUOTE(Raganaa999 @ 2014 02 22, 14:56)
Na tarkim nurodys, kompensuos, tai ka? Skiepysit? As tai ne. Gali ir milijona sumoketi, neskiepyciau.



Aš irgi ne. Tik noriu pabrėžti, kad valstybėse, kurių darželiuose reikalaujama skiepų paso, yra išvystyta ir normali atsakomybės prisiėmimo dėl skiepų žalos sistema. Lietuvoje, deja - nė iš tolo.
Atsakyti
QUOTE(vemvet @ 2014 02 22, 12:16)

Galvojau, kad jei atkeliu metams kitiems, tai moketi vis tiek nereikies?  g.gif

na nežinau, aš savo kavalierių skiepinau DTaP vėliau (maždaug nuo 2,5m) ir nereikėjo nieko mokėti. MMR irgi uztenka skiepinti 6 ir 12 metu berods cia jau pagal kalendoriu (jei nenori to 15mėn). Tas pats su HiB, skiepini 12 metu nemokamai , nes tokia salyga yra kalendoriuje:

http://www.pauliukok...iepukalendorius

QUOTE(Raganaa999 @ 2014 02 22, 13:47)
Kitamet dukra eis i paruosiama.

paruošiamos klasės yra mokyklose, bent jau Kaune tai labai dažnoj. Aš nežinau kokios higienos normos galioja tuom paruošiamom klasėm - ikimokyklinio ugdymo ar jau mokyklinio?
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 22, 19:01)
paruošiamos klasės yra mokyklose, bent jau Kaune tai labai dažnoj. Aš nežinau kokios higienos normos galioja tuom paruošiamom klasėm - ikimokyklinio ugdymo ar jau mokyklinio?

Bent jau pas mus paruošiamosios tik darželiuose.
Jei kas paruošiu namuose,dėl to nepergyvenu,juk netručysiu vaiko,dėl kažkieno užgaidų schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erikauzas: 22 vasario 2014 - 19:23
QUOTE(uups @ 2014 02 22, 12:46)
Man sita LT iniciatyva juokinga atrodo...nu, bus daugiau kyshiu daktarams, fiktyviu pazymu, atsiras daugiau mini darzeliu,- motereliu priziurinciu po 5-10 vaiku ir tiek irnesakyk.gif


drinks_cheers.gif Ir aš taip galvoju
Atsakyti