Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į lavinimo įstaigas

QUOTE(ta_is @ 2014 02 19, 14:34)
o gaima placiau? 4u.gif kaip supratau buvote uzregistruoti valstybyneje, bet pazyna neset is privacios?o kur skiepus daret/nedaret? jei valstybineje atsisakysim reikia sakyti, kad privacioje "darysim" ar tiesiog atsisakyma parasyti?ir kokios privacios turi teise daryti skiepus? visi tie seimos cenrai, ar tik dideles klinikos?


Vienas vaikas turi skiepus iki metu, kitas pas kita gydytoja nei vieno.
Privati gydytoja tai zino, pazymas i darzelius israse. Apie skiepus ten nieko nereikia rasyti.

O ar daro? Manau, kad taip, man neaktualu, tai nesidomejau.

O del skiepu pasu. Abu vaikai skirtingose poliklinikose, skiepu paso nesu akyse maciusi. Pirmoje klinikoje viskas kortelese, kad praleidom skiepa, tai gydytoja atseke tik vartydama istorija. O pasus duotu, jei pvz emigruotumem smile.gif
Antroj poliklinikoje gal ir yra tie pasai, bet kai mes atsisakem, tai niekas ir nedave.

O man keista, kad "gaudo" tik darzelinukus. Nes kai pradeda eiti i mokykla, tai kazkaip nei tie gydytojai taip spaudzia, nei prisimena.
Atsakyti
QUOTE(vemvet @ 2014 02 19, 17:05)
Vienas vaikas turi skiepus iki metu, kitas pas kita gydytoja nei vieno.
Privati gydytoja tai zino, pazymas i darzelius israse. Apie skiepus ten nieko nereikia rasyti.

O ar daro? Manau, kad taip, man neaktualu, tai nesidomejau.

O del skiepu pasu. Abu vaikai skirtingose poliklinikose, skiepu paso nesu akyse maciusi. Pirmoje klinikoje viskas kortelese, kad praleidom skiepa, tai gydytoja atseke tik vartydama istorija. O pasus duotu, jei pvz emigruotumem smile.gif
Antroj poliklinikoje gal ir yra tie pasai, bet kai mes atsisakem, tai niekas ir nedave.

O man keista, kad "gaudo" tik darzelinukus. Nes kai pradeda eiti i mokykla, tai kazkaip nei tie gydytojai taip spaudzia, nei prisimena.

Taip yra dabar, bet kaip suprantu nori padaryti taip, kad pazymoje butu parasyta, kad visi privalomi skiepai padaryti arba ne........
O i privacia klinika kreipiates tik del pazymos ar ten esate uzregistruoti?Siaip musu poliklinika man tinka , bet manau, kad tokios pazymos ten neisrasys, jei neturesim visu skiepu......gal galetumet parasyti tos gydytojos kontaktus i a.z.?
Atsakyti
QUOTE(vemvet @ 2014 02 19, 18:05)


O man keista, kad "gaudo" tik darzelinukus. Nes kai pradeda eiti i mokykla, tai kazkaip nei tie gydytojai taip spaudzia, nei prisimena.

Cia todel ,kad tevams reiks i darba iseit.Vienetai gali sau leisti privatu ar aukle.Todel bus priversti skiepyti ar kitaip suktis ,kad galetu lankyti darzeli.Mokyklinukas ,tai jau pats i mokykla nueina pareina ir namuose pabuna kol teveliai grista.Tuom tevu nepagasdinsi biggrin.gif
Tikuos nepriims to istatymo.
Atsakyti
Gal ne taip greztai pas jus , nes abi klinikos privacios? Musu poliklinikoje dar nekarto nepamirso apie skiepa......net is anksto perspeja ir pasa pildo, tik man keista, kad tame pase nei parasu, nei antspaudu, tiesiog irasyti pavadinimai.....
na ne esme, domina kas galetu ta skiepa suleisti i kanalizacija?
Mano manymu paprasciausias budas, ir tam medikui jokios rizikos, nes nerasysim atsisakyma ir ant poperiu skiepas bus padarytas....
Atsakyti
QUOTE(*milka* @ 2014 02 19, 17:53)
Cia todel ,kad tevams reiks i darba iseit.Vienetai gali sau leisti privatu ar aukle.Todel bus priversti skiepyti ar kitaip suktis ,kad galetu lankyti darzeli.Mokyklinukas ,tai jau pats i mokykla nueina pareina ir namuose pabuna kol teveliai grista.Tuom tevu nepagasdinsi biggrin.gif
Tikuos nepriims to istatymo.

Mokyklinukas privalo mokytis, o darželinukas gali lankyti gali nelankyti darzelio. Tiesiog pagrindinis mokslas lietuvoje yra privalomas . Jei sugalvočiau savo 7mečio rudenį neleisti į mokyklą tuoj prisistatytų vaikų teisės ir gaučiau velnių, kad pažeidžiu vaiko teises į mokslą.
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2014 02 19, 17:25)
Galima galų gale gauti pažymą apie tai kad vaikas neskiepytas dėl tamtikrų kontrindikacijų wink.gif manau tokią pažymą gauti lengviau. O beto nemanau, kad šis įstatymas bus priimtas. taip Amerikoje kaikuriose valstijose jis yra, bet amerikiečiai nesislapstydami pripažįsta, kad ir vakcinos gali sužaloti žmogų, tam įsteigtas net specialus kompensacinis fondas. Aišku tai nepaguodžia nukentėjusių vaikų ir jų tėvų, bet kol Lietuvoje nebus kažkokios kompensavimo komplikacijų atvejų sistemos tol ir privalomų skiepų nebus wink.gif Jei jau gydytis nuo tuberkuliozės neprivaloma, tai koks gali būti privalomumas vakcinuotis?


tai kad čia ne įstatymas,o tik higienos normų pakeitimas

QUOTE(vemvet @ 2014 02 19, 18:05)
Vienas vaikas turi skiepus iki metu, kitas pas kita gydytoja nei vieno.
Privati gydytoja tai zino, pazymas i darzelius israse. Apie skiepus ten nieko nereikia rasyti.
O man keista, kad "gaudo" tik darzelinukus. Nes kai pradeda eiti i mokykla, tai kazkaip nei tie gydytojai taip spaudzia, nei prisimena.


o mūsų gydytoja kadangi valstybinėj poliklinikoj ir ji už skiepus,tai įrašė į pažymas,kad neskiepytos.
Čia visa tai tik tam,kad priversti tėvus skiepyti vaikus,nes paskutiniu metu labai padaugėjo neskiepijančių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žydrynė: 19 vasario 2014 - 18:04
QUOTE(Vintazh @ 2014 02 19, 14:39)
Juk svarbu,kad butu skiepu knyguteje atzymeta ,kad skiepyti,nueinate tarkim i privacia,pasiraso,nueinat i valstybine skiepu knygute parodote, irasa padaro,kad skiepyti ir ramu. smile.gif

Jeigu padarytų kaip veterinarines vakcinas, tai labai tokios maklės pabrangtų.
Pvz.gyvūno savininkas iš manęs nė už ką nenupirktų vakcinacijos įrašo ax.gif
Gal vien tuo įsakymu neapsiribos, o sistema ir labiau apgalvota bus, kaip sutramdyti. Abejoju ar nežinojo, jog žmonės ieškos nelegalių išeičių. Galų gale vakcinos turi serijinius numerius, gal bus įvestas atitinkamas su atsekamumas..
Na, "į kanalizaciją" gal bus darančių už pinigus..jei neįves po to, kaip žinau kai kur kt.šalyse - antikūnų titro nustatymo pvz.prieš mokyklą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 19, 19:17)
Na, "į kanalizaciją" gal bus darančių už pinigus..jei neįves po to, kaip žinau kai kur kt.šalyse - antikūnų titro nustatymo pvz.prieš mokyklą ax.gif


o ką tas nulems,jei prieš mokyklą patikrins antikūnius?Darželis jau pabaigtas,į mokyklą nepriims?O pavėluoto,6-7m vaikui,LT net vakcinavimo plano nėra.Be to,gal mano vaikui nesuveikė vakcina taip,kaip reikia(kaip žinia daug faktorių yra)_ir todėl nesusidarė antikūniai?
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2014 02 19, 17:53)
Taip yra dabar, bet kaip suprantu nori padaryti taip, kad pazymoje butu parasyta, kad visi privalomi skiepai padaryti arba ne........
O i privacia klinika kreipiates tik del pazymos ar ten esate uzregistruoti?Siaip musu poliklinika man tinka , bet manau, kad tokios pazymos ten neisrasys, jei neturesim visu skiepu......gal galetumet parasyti tos gydytojos kontaktus i a.z.?


Reigstruoti mes valstybineje, tik pazymu einam ne i valstybine. Bet kaip sureguliuotu viska, gal vienas sirgo, gal atidejo pusmeciui skiepus, gal dar kas? Man sudetingai viskas kol kas skamba.

QUOTE(*milka* @ 2014 02 19, 17:53)
Cia todel ,kad tevams reiks i darba iseit.Vienetai gali sau leisti privatu ar aukle.Todel bus priversti skiepyti ar kitaip suktis ,kad galetu lankyti darzeli.Mokyklinukas ,tai jau pats i mokykla nueina pareina ir namuose pabuna kol teveliai grista.Tuom tevu nepagasdinsi biggrin.gif
Tikuos nepriims to istatymo.


As ne apie privaloma moksla, o apie sveikata. Darzelinukus mat gaudo, tipo, ju sveikata rupi, o tai mokyklinuku jau ne? Mano neberupi, as as revakcijuojuosi kas 10 metu? Kodel kimba tik prie maziuku? Gi tada ir prie CV reiketu rasyti ka turiu ko ne smile.gif dar kolegas apkresiu ax.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 19, 18:17)
Jeigu padarytų kaip veterinarines vakcinas, tai labai tokios maklės pabrangtų.
Pvz.gyvūno savininkas iš manęs nė už ką nenupirktų vakcinacijos įrašo ax.gif 
Gal vien tuo įsakymu neapsiribos, o sistema ir labiau apgalvota bus, kaip sutramdyti. Abejoju ar nežinojo, jog žmonės ieškos nelegalių išeičių. Galų gale vakcinos turi serijinius numerius, gal bus įvestas atitinkamas su atsekamumas..
Na, "į kanalizaciją" gal bus darančių už pinigus..jei neįves po to, kaip žinau kai kur kt.šalyse - antikūnų titro nustatymo pvz.prieš mokyklą ax.gif

na cia jau mistika kazkokia blink.gif Gal galu gale robotus is musu padarys?)))Neturi teises taip kontroliuoti !!!! Mes laisvi zmones ar kas?

Jau ne pirma karta rasau, kad ikimokyklini ugdyma valstybe PRIVALO suteikti kiekvienam pagal Konstitucija, ir jokiu JEIGU Konstitucijoje nera. Ypac jei vaikas sveikas, ir tik neskiepytas. Del to jau tikrai galima kreiptis i teisma.
Papildyta:
QUOTE(vemvet @ 2014 02 19, 19:02)
Reigstruoti mes valstybineje, tik pazymu einam ne i valstybine. Bet kaip sureguliuotu viska, gal vienas sirgo, gal atidejo pusmeciui skiepus, gal dar kas? Man sudetingai viskas kol kas skamba.




Nepykit del kvailu klausymu, bet o kaip darot?Tiesiog nueinat i privacia ir sakot , kad reikia pazymu? O valstybineje raset atsisakyma?
Atsakyti
QUOTE(žydrynė @ 2014 02 19, 18:27)
o ką tas nulems,jei prieš mokyklą patikrins antikūnius?Darželis jau pabaigtas,į mokyklą nepriims?O pavėluoto,6-7m vaikui,LT net vakcinavimo plano nėra.Be to,gal mano vaikui nesuveikė vakcina taip,kaip reikia(kaip žinia daug faktorių yra)_ir todėl nesusidarė antikūniai?

Juokas juokais, bet pvz. lyg tai JAV stojant į universitetą, į kai kurias specialybes, reik įrodyti, jog esi skiepytas.
Reiktų tikslintis, nenoriu prirašyti niekų..senai tuo domėjausi.

Domėjausi vienu universitetu Prancūzijoje, man buvo parašyta, kad kartu su tam tikrais dokumentais turėsiu pristatyt ne tik pažymą apie skiepus, bet ir kad susidaręs ir veiksmingas imunitetas (antikūnių tyrimus).
Viena darbovietė LT (nenoriu atskleisti), taip pat reikalauja lygiai tokių pačių įrodymų (tam tikrų vakcinacijų ir antikūnių titro). Jei tyrimai parodo, jog imuniteto nebėra, skiepijiesi, jei nori dirbti/mokytis, kitaip nepriima. Aš pernai pati dariausi tyrimus KSD vakcinos ar pakanka imuniteto nuo stabligės. Reiktų revakcinacijos, jei būtų per mažas titras ax.gif Nors praėjo virš 10 m., bet tyrimai buvo geri - imunitetas dar yra.
Bet tokie reikalavimai būna susijusiems su vienokia/kitokia medicina, darbu lab-ja ir vaikų ugdymo įstaigosr..už visus negaliu pasakyt.
Bet pasaulyje ar net LT tokia praktika yra..
Papildyta:
Va, JAV ugdymo įstaigos priėmimo reikalavimai (ir berods tai įteisinta ne vienoje valstijoje g.gif )

Who is required to submit immunization information and what immunizations are required?
Any student under the age of 26 attending school in the District of Columbia is required to submit proof that they have been immunized against:

two vaccinations against Measles, Mumps, and Rubella (MMR), given after 1 year of age and at least 30 days apart,one Diphtheria/Tetanus booster given within the past ten years,two doses of Varicella (Chicken Pox) vaccine 60 days apart or titer results indicating immunity,a series of three Hepatitis B immunizations administered over a 6 month period. The second dose should have been administered 30 days after dose one, and the third dose should have been administered 4 months after dose two. Students who received the Hepatitis B vaccination under a different administration schedule should provide titer results proving immunity.Students residing on campus must also be immunized against meningocccal meningitis or sign a waiver stating that they are aware of the risks of meningitis and do not wish to be immunized against the disease.Students under the age of 18 must also show proof of being vaccinated against polio.

What can I do if I cannot access my prior immunization records?
If you do not have access to your prior immunization records, you will need to have a blood test called a blood titer. A blood titer will show if you have either had the disease in the past, or have immunity based on prior vaccination.

Citatų šaltinis: http://www.american....zation-FAQs.cfm

Negali įrodyt - paskiepija. Ir tvarka tokia, kad nieko nenusipirksi..matyt kažko pan.nori ir LT g.gif
O Konstitucija ne rodiklis, nes lygiai taip pat joje nurodyta, jog turi būti užtikrinama teisė į sveikatą ar pan. Nemanau, kad JAV Konstitucijos neturi ar ji kažkuo labai kitokia..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 19 vasario 2014 - 20:55
Rasma, na Lietuvoje turbut retai kur reikalauja, net laboratorijose, nes 3 pazistmos ten dirba ne is vienos net skiepu nereikalavo, nors 1 dirba uzsienio dideleje organizacijoje.
Na ir cia kita tema.Suauges gali pats pasirinkti, o atimti is vaiko konstitucine teise i ugdyma del skiepu tikrai neteiseta!
Suages gali pasirinkti kita darba ar mokslus, o vaiku tevai ka turi pasirinkti?Ne visi turi pinigu auklei, be to as ir nenoriu aukles. JJei jau tie skiepai tokie nuostabus ir mes nekuo nerizikuojame, tokiu atveju kazkas turi buti atsakingas(t.y. ne tevai). Taciau kazkodel niekas to nenori?Visi supranta kodel. Todel kad baisi reakcija gali buti bet kokiam vaikui, niekas nenori i kalejima arba moketi pinigine bauda puse gyvenimo......na zodziu cia viskas aisku....
Atsakyti