Įkraunama...
Įkraunama...

PALEO pavasaris!

QUOTE(rytorasa @ 2014 03 20, 09:12)
Kuo daugiau gilinuosi, tuo labiau matau, kad pagrindinė besimaitinančių paleo klaida yra per didelis suvartojamų baltymų kiekis. O tai jau sveikatos nepridės, priešingai, daug bėdų bus nuo to, gal net daugiau, nei valgant grūdus. Vis tik pagrindinis mūsų maistas yra daržovės, o visa kita tik priedai. Todėl nenuostabu, kad žmogus 2-3 kartus per dieną kerta baltymus, mano, kad maitinasi teisingai,  o sulaukia įvairiausių negalavimų.

Pasirašau po kiekvienu žodžiu
drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Dėl baltymo- galima ir kiekvieną sykį jo valgyme turėti, tačiau reiktų žiūrėti ir savo šlapimo parodymus- jei šlapimo paros vidurkio pH toli nuo 6,2 į rūgšties pusę- aišku, kad baltymo reikia mažinti. Jei persirita kiton 6.2 pusėn -jo galima ir daugiau, tačiau stengtis neviršyt to 1 gr /kg kūno svorio. Kiek matau savo mityboj- valgydama dukart suvalgau gal 50 gr baltymų, o jei vieną- tai nė tiek neišeina.

Dėl sąnarių- gali būt kaltas Omega 6 perteklius mityboje, pati prisidirbau ne taip senai. Man vieną kelieną tupiantis skaudėjo dar ilgai prieš paleo, su paleo praėjo ir ilgai nesireiškė, tačiau po paskutinės Žinties paskaitos įsidrasinau palukštent graikinius riešutus- turiu jų savo- maistas papūgoms ir burundukui. Po 3-5 riešutus sutraškindavau. Prėjo pora savaičių, reikia tūptis karvę melžt- jaučiu kelio sąnarį, atsistot pamelžus, tenka rankom remtis. Užrišau su riešutais, ir maždaug per mėnesį savaime praėjo. Vyras kartu pradėjo lukštent tuos riešutus, ir nors aš jį perspėjau- turėsi bėdų, kaip aš, neklausė, ir taip pat po kiek laiko pajuto vienos kojos čiurnos sąnario skausmus. Taigi, įsitikinom dar kartą- graikiniai riešutai- tik papūgoms tinka. Apsižiūrėkit, gal ir pas jus perdaug iš kažko gaunat omega 6
Papildyta:
QUOTE(jaicy @ 2014 03 20, 09:24)
o ne riebalai? g.gif
nes man cronometras su paleo siulo - didziausia dalis riebalai, paskui riebalai, paskui angliai..kazkaip taip


Taip, riebalai, tavo atveju tikrai turi būti didžiausia raciono dalis. Gaila, kad tik dabar pradėjai žiūrėti kiek ko valgai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 20 kovo 2014 - 09:09
Labas,
As menesi Paleo bandau, ir vyra prilaikau. Man beveik -2kg, nors nelabai ka ir reikejo mest, daugiau jau nenoreciau, kad kristu, o MB nors ir su nuklydimais, jau -4kg bigsmile.gif bet jam ir dar truputi pakrist galetu smile.gif bent kolkas abu jauciames daaaaug geriau nei valgydami dribsnius pusryciam, sumustinius pietum ir makaronus vakarienei biggrin.gif

Maciau apie blynelius su salieru raset, gal galit primint kas ten kaip?
Atsakyti
Kažkada klausiau, bet niekas neatsake : kur mūsų vaistinese nusipirkti kuostelių ketonams matuoti ? Jau gal penkiose vaistinese klausiau, ir niekur nera g.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2014 03 20, 10:04)
Dėl sąnarių- gali būt kaltas Omega 6 perteklius mityboje, pati prisidirbau ne taip senai. Man vieną kelieną tupiantis skaudėjo dar ilgai prieš paleo, su paleo praėjo ir ilgai  nesireiškė, tačiau po paskutinės Žinties paskaitos įsidrasinau palukštent graikinius riešutus- turiu jų savo- maistas papūgoms ir burundukui. Po 3-5 riešutus sutraškindavau. Prėjo pora savaičių, reikia tūptis karvę melžt- jaučiu kelio sąnarį, atsistot pamelžus, tenka rankom remtis. Užrišau su riešutais, ir maždaug per mėnesį savaime praėjo. Vyras kartu pradėjo lukštent tuos riešutus, ir nors aš jį perspėjau-  turėsi bėdų, kaip aš, neklausė, ir taip pat po kiek laiko pajuto vienos kojos čiurnos sąnario skausmus. Taigi, įsitikinom dar kartą- graikiniai riešutai- tik papūgoms tinka. Apsižiūrėkit, gal ir pas jus perdaug iš kažko gaunat omega 6


va, man įdomu, kodėl prieš paleo valgiau ir riešutus, ir įvairius aliejus, o sąnariai niekada neskaudėjo... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Padushkele @ 2014 03 20, 12:12)
Labas,
As menesi Paleo bandau, ir vyra prilaikau. Man beveik -2kg, nors nelabai ka ir reikejo mest, daugiau jau nenoreciau, kad kristu, o MB nors ir su nuklydimais, jau -4kg  bigsmile.gif  bet jam ir dar truputi pakrist galetu smile.gif bent kolkas abu jauciames daaaaug geriau nei valgydami dribsnius pusryciam, sumustinius pietum ir makaronus vakarienei biggrin.gif
Sveiki, net pavydu, kad svoris krenta[I]  ax.gif
Maciau apie blynelius su salieru raset, gal galit primint kas ten kaip?

Gaminau keletą kartų taip: apviriau perpjautą neluptą salierą ir morką, nulupau, sumaliau mėsmale. Pridėjau pora šaukštų kokosų miltų (namuose pamaltos kokoso drožlės), druskos ir 3 kiaušinius. Kepiau ant kokosų aliejaus. Tikrai skanu, net ir šalti.
Šiandien ruošiau truputį kitaip: nuluptą nevirtą salierą ir morką sutarkavau bulvių tarkavimo mašinėle, pridėjau visko to paties, kaip ir ankstesniame variante. Kepsiu rytoj pusryčiams. Pačiai įdomu, kuris variantas labiau patiks g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gricė: 20 kovo 2014 - 18:40
QUOTE(Gricė @ 2014 03 20, 19:38)
Gaminau keletą kartų taip: apviriau perpjautą neluptą salierą ir morką, nulupau, sumaliau mėsmale. Pridėjau pora šaukštų kokosų miltų (namuose pamaltos kokoso drožlės), druskos ir 3 kiaušinius. Kepiau ant kokosų aliejaus. Tikrai skanu, net ir šalti.
Šiandien ruošiau truputį kitaip: nuluptą nevirtą salierą ir morką sutarkavau bulvių tarkavimo mašinėle, pridėjau visko to paties, kaip ir ankstesniame variante. Kepsiu rytoj pusryčiams. Pačiai įdomu, kuris variantas labiau patiks  g.gif


Tiesa sakant, mane stebina kaip MB tirpsta atsargos nuo sonu ir pilvuko, kas nors pasakotu, kad taip maitinantis galima taip aptirpti, tai nepatikeciau smile.gif

Lauksiu atsiliepimu apie antra gamybos buda smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2014 03 20, 19:11)
va, man įdomu, kodėl prieš paleo valgiau ir riešutus, ir įvairius aliejus, o sąnariai niekada neskaudėjo...  g.gif

Aš pasidalinau tik savo patirtimi, kadangi mityba mano pastoviai nuobodžiai vienoda- nesmaližiauju ir negriešyju- tad tik tuos riešutus galiu įtarti.
O kas ir kaip vyksta tau- neturiu nė mažiausio supratimo.
Tau net refliuksas nedingo. Ar radai kokį sprendimą jam sudoroti?
Atsakyti
Labos smile.gif
Ramuma kažkokia temoj, dingusios visos g.gif Pavasariu tikiuosi džiaugiatės smile.gif
Kaip nestuke.gif sekasi? Jautiena, ar dar sportuoji?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cushy: 21 kovo 2014 - 12:16
sekasi neblogai, t.y. jokiu blogumu nesidaro, tik isstorejus kaip karve ir tiek. daug needu, tik kad maziau judu. sportuot nebesigauna, nes daug ko daryt negaliu - skaudena, tempia, traukia, reik labai atsargiai, na jokio kaifo. nueinu i sportklubi kokius 3x per savaite pasitusyt aplink ir pasiziuret, kuo nenescios uzsiima. kaip as jom pavydziu!
mano dieta praktiskai nepasikeitus, is ne paleo tik kartais duoniuku uzkremtu ir avinzirniu humuso.
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2014 03 20, 19:38)
Šiandien ruošiau truputį kitaip: nuluptą nevirtą salierą ir morką sutarkavau bulvių tarkavimo mašinėle, pridėjau visko to paties, kaip ir ankstesniame variante. Kepsiu rytoj pusryčiams. Pačiai įdomu, kuris variantas labiau patiks  g.gif

QUOTE(Padushkele @ 2014 03 20, 21:56)
Tiesa sakant, mane stebina kaip MB tirpsta atsargos nuo sonu ir pilvuko, kas nors pasakotu, kad taip maitinantis galima taip aptirpti, tai nepatikeciau smile.gif
Papasakokit, ką valgot. Ribojat maisto kiekius? Ypač įdomu, kaip vyras "pasirašė" laikytis Paleo, nes maniškį reikėtų būtinai sodinti ant dietos dėl viršsvorio. Kol kas ,deja, aš  jam ne pavyzdys su savo paaugusiu svoriu  ax.gif 
Lauksiu atsiliepimu apie antra gamybos buda smile.gif

Komentuoju antrą gamybos būdą: kepami blynai buvo tvirtesni, mažiau byrėjo. Skonio atžvilgiu man priimtinesnis pirmasis būdas. Sekantį kartą gaminsiu iš apvirtų salierų, t.y pirmuoju būdu.
Abiem būdais gaminant man norėtųsi, kad mažiau jaustųsi kokoso miltai. Ne skoniu, bet savo struktūra. Nesu turėjusi pirktinių kokoso miltų, neįsivaizduoju, kokio smulkumo jie turi būti. Gal per mažai aš juos pamalu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2014 03 21, 15:49)
Abiem būdais gaminant man norėtųsi, kad mažiau jaustųsi kokoso miltai. Ne skoniu, bet savo struktūra. Nesu turėjusi pirktinių kokoso miltų, neįsivaizduoju, kokio smulkumo jie turi būti. Gal per mažai aš juos pamalu  g.gif

neradau niekur pirkti kokoso miltų, pati malu, bet dukrytei labai nepatinka tas skonis, vis prašo iškepti ką nors tik be tų kokoso miltų. Man irgi jie šiaip - nieko nesuriša, šlapias pyragas gaunasi, bet to tokio trakšt trakšt pasiilgau labai unsure.gif

kažkas čia pirko internetu tapijokos miltus g.gif ar jau išbandėt kepiniuose?
Atsakyti