Įkraunama...
Įkraunama...

Mes nešiojam akinukus

Sveikos mamos 4u.gif mums 3 m. ir israse akinukus,jau ir isigijom juos. Dar tik pora dieneliu nesiojam,na kaip nesiojam,jis kokia valanda panesiuoja ir nuima,po to vel uzdeda,vel nuima doh.gif Kazkada pati vaikysteje nesiuojau akinukus,prisiminimai nekokie,nes kompleksavau del to nuolat. Aisku dabar ne tie laikai,yra dayg graziu remeliu,stiklus gali uzsakyt neblizgancius,visai kitas vaizdas ir siais laikais jau taip nesityciuoja vaikai,nes jau daug tokiu vaikuciu.Mums manau pakeneke kompas,TV (negalima atitraukt vaiko nuo ju) arba cia jau paveldeta.Tikiuos kad regejimas pageres tongue.gif Bet va noriu jusu patarimu,gal jau jus su tuo susiduret,gal yra kazkokiu niuansu. Vat nutariau isigyt virvute jam prie akiniu,kad neslistu nuo nosies blink.gif Gal dar ka patarsit del akinuku prieziuros, del vaiko pripratimo prie akinuku,kad ju nenuiminetu,pasidalinkyt savo nesiojimo ypatumais ir t.t. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oksancik: 20 birželio 2006 - 08:52
Mano vaikas irgi su akinukais jau pora mėnesių, atrodo thumbup.gif , jam labai tinka. Su nešiojimu labai panašiai, tai pamiršta, tai sako dabar nusibodo, bet išesmės tai viskas OK ir jokių ypatumų. Virvutės akiniams nepirkau, kažkaip nereikia jų mums. Tik pirkau akinių dėklą trigubai brangiau, nes vaikas labai jau norėjo būten to o nekito, tai teko pirkti, nusineša dėklą į darželį ir giriasi visiems bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(gerlenda @ 2006 06 20, 11:08)
Mano vaikas irgi su akinukais jau pora mėnesių, atrodo  thumbup.gif , jam labai tinka. Su nešiojimu labai panašiai, tai pamiršta, tai sako dabar nusibodo, bet išesmės tai viskas OK ir jokių ypatumų. Virvutės akiniams nepirkau, kažkaip nereikia jų mums. Tik pirkau akinių dėklą trigubai brangiau, nes vaikas labai jau norėjo būten to o nekito, tai teko pirkti, nusineša dėklą į darželį ir giriasi visiems  bigsmile.gif



pagirunas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
musu irgi lanko darzeli,bet dar jo draugai nemate jo su akinukais,dar nejo i darzeli su jais.Man idomu kaip ten ar nenuims jam akiniu kartu su ausim lotuliukas.gif ?man kai lankiau darzeli 2 kartus akinius keite,nes vaikai megsta ciupinet,tai sulauzo "netycia",tai pasimatuot prase... blush2.gif
Atsakyti
Is patirties galiu pasakyti, kad jusu ateityje gali laukti nemazai isbandymu. Turiu omeny, jei su akiniais teks draugauti ir toliau. Maniskei dabar devyneri. Akinukai ant nosies buvo patupdyti 2,5 m. Be to, dar reikejo nuolat dengti viena akyte, kad tingioji daugiau darbuotusi. Del to net vedziojau i spec. darzeli, nors jis tikrai nebuvo salia namu. Didesnes problemos prasidejo mazdaug seseriu. Manoji ilgai buvo isvykusi ir beveik nepazinojo savo kiemo draugiu. O prisistatymui, jos galva, akiniai baisiai maise. Tad nuolat juos palikdavo namuose, trindama, kad eilini karta pamirso. Problema ishsisprende po pusmecio, kai apsilankius pas okulista buvo prilasinta vyzdzius plecianciuju. I lauka eit norisi, o be akiniu nelabai imanoma. Tad didvyriskai pasibalnojo nosi ir isejo. Drauges vienu ypu nusprende, kad akiniai jai labai tinka, tad veliau juos nesiojo noriai ir nuolat. Deja, kuo toliau, tuo daugiau atsiranda norinciuju del akiniu shaipytis. Mazesni vaikai buvo kazkaip tolerantiskesni. Mokykloje nuolat girdi patikinimu, kad yra keturake, daugiaake, ockarike ir pan. Gal sunku patiketi, bet net jos mokytoja pora kartu nesusilaike taip nepasizodziavusi: maniske kazko nesuprato, tai toji pakomentavo: keturake, o nemato, visai ziopla... Vaikai uzgaulioja nuolat, net ir nepazistami, kitasyk - ir draugai, kai apsipyksta. Visa laime, kad maniskes charakteris daugeliu aspektu tvirtas it plienas, tad ji moka atsikirsti, uz save pastoveti, arba nekreipti demesio. Zinau, kad pastangu jai tai kainuoja, bet kazkaip pavyko issaiskinti, kad sveikata brangiau, kad uzgauliojimai yra tik tokio amziaus vaiku paikystes, nuo kuriu niekur labai nepabegsi... Pati pripazista, kad akiniai jai tinka, stveria juos tik atsibudusi. Kitais aspektais visokiu mazu bedeliu irgi netruksta. Kas nors pastumia, ziurek, jau akiniai ant zemes, susilankste, subraizyti. Keleta kartu teko keisti lesius, o jos lesiai labai brangus. Ne karta gavo kamuoliu i veida, kamuoliui atsitrenkus i akinius smugis buvo dar skaudesnis. Kai buvo mazyte, turejau nupirkusi tokius superįmovus akiniu kojelems, jie uzsiriesdavo uz ausies ir akiniai gerai laikydavosi. Dabartiniams akiniams tokio daikto neradau pirkti, tiesa, labai smarkiai ir neieskojau. O butu neblogai, nes daugiau problemu yra butent dabar, kai judresni zaidimai, daugiau veiklos, intensyvesnis bendravimas su aplinkiniais.
Tai tiek. Jums linkiu sekmes.
Atsakyti
[quote=Iks,2006 06 20, 11:19]
"Is patirties galiu pasakyti, kad jusu ateityje gali laukti nemazai isbandymu. "

na kaip viskas pazistama,kiek kartu as akinius slepiau i kisene tik isejus i lauka,kiek ju del to pametus buvau,kiek patyciu mokykloj buvo... bet tikiuosi jis jei teks ir ateity nesiot neleis save skriaust,nes kazkaip is berniuku ir nelabai tyciuojasi,gal bijo,nes gali galvon duot,ka nekiekviena mergaite isdris padaryt tongue.gif as jau nusiteikus ji leist i kokia karate mokyklele,kad ismoktu uz save pastovet. Kolkas vaiksto ir gyriasi jais...nes nezino kokie vaikai kartais buna ziaurus unsure.gif
Didziausia problema kolkas- ji priverst nenusiiminet akinukus.net va kol as cia rasiau,ziuriu jau be ju vaiksto doh.gif
as,nors man jau 26m,iki siol vengiu kalbet su tais bernais kurie mane "ockarike" vadino,nors keleta net ir bande po to mane "kabint" lotuliukas.gif kazkaip ta nuoskauda liko atminty,bet cia turbut ir nuo vaiko priklauso,vienam dzyn ka sako,kitas gyliai i sirdi ima ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oksancik: 20 birželio 2006 - 11:35
Na,nežinau,kodėl vaikas nusiiminėja akinukus,gal nelabai tiksliai parinko g.gif Su maniškėm tokios problemos nebuvo,didžioji pradėjo nešiot nuo trejų,o mažoji nuo dviejų metų ir abi noriai nešioja bigsmile.gif Maniškės tai iš tėvelio paveldėjo astigmatizmą ir turi nedidelę trumparegystę,deja akinukus nešioti teks nuolat ,nebent kada suaugusios norės operuotis.
Tiesa,mes jau jau penkti metai lankomės pas gyd.Danielienę "Regoje" tongue.gif
Atsakyti
[quote=Baltupyte,2006 06 20, 13:44]
Na,nežinau,kodėl vaikas nusiiminėja akinukus,gal nelabai tiksliai parinko g.gif


jo,mums irgo buvo iskylus tokia mintys "gal netinka akinukai",nes kaip tik pradejom nesiot ir akytes pradejo asarot,pulinukai kartais susidaro net..aisku gal cia tik sutapimas,bet vat butent nuo to momento ir asaruoja.o kad regejimas nepilnai geras mums nustate is paveiksliuku pradziai,tipo ne sake kas nupiesta,mes net buvom susigincije.Sesele klausia "pasakyk kas cia",vaikas tyli..na nezino jis kas per medis tas egle blush2.gif vyras sako,paklauskyt kita paveiksliuka,pvz.tuoj paciuoj eilutej buvo ir gaidys,ir lektuvas,juos jis pazista..o ji kaip atsove piktai-nesikyskyt,as su vaiku kalbu ,lai jis pasako..o sis tyli..vyras vel vos jau neisakineja-kita,si-patylekyt... doh.gif ten nuo tokios itampos ir savo varda jis turbut vagsiukas pamirso,ne tai kad zodi "lektuvas" ar "gaidys"..... tikrai gal dar karta i privatu koki nueit..vis busim tikri ir rami,kad tuos akinukus israse g.gif
Davei gera minti,reikia i Filmann Pasilaiciuose nueit,ten zinau kad gera daktare dirba g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oksancik: 20 birželio 2006 - 14:13
mano sūnus jau šešerius metus su akinukais. džiaugiuosi, kad Filman rėmeliams suteikiama 3 metų garantija. neseniai važinėdamas su riedučiais taip suvarė rėmelius, kad optikoje šypsodamiesi klausė, ar vaikas liko gyvas. lūžo visas rėmelis ir viena auselė. nustebau, kad jie ėmė ir pakeitė rėmelius (lęšiai buvo nesubraižyti). sumokėjau tik už darbą. akinius esame pirkę įvairiuose salonuose, bet sulūžus rėmeliui tekdavo patiems mokėti už remontą arba pirkti naujus akinius, nes tokių pačių rėmelių salonas jau neturėdavo.

plastiko lęšius visuomet perkame su visomis įmanomomis dangomis - antirefrakcine, ultravioleto, rasojimo, kietinimo, nes tai suteikia didesnio komforto akiai. paskutinius pirkome "kaip Hario Poterio". vaikas pats noriai matavosi ir rinkosi. kai buvo mažesnis, ieškodavome kokių nors įdomių rėmelių, pvz., su gyvūnėlių figūrėlėmis ant auselių. labai patogu, kai auselės minkštos, užsilenkia aplink visą ausytę. tada akinukai tikrai nenukris nuo nosies. didesnis jau pats moka pasivalyti lęšius, tad visad kišenėje turi specialią nosinaitę.

ir dar. jei tik turite galimybių, būtinai vaikutį veskite į specialų darželį vaikams su regos sutrikimais. ten kasdien nemokamai daromos mankštelės akims, o tai neabejotinai labai veiksminga.
Atsakyti
QUOTE(cat @ 2006 06 28, 10:55)

ir dar. jei tik turite galimybių, būtinai vaikutį veskite į specialų darželį vaikams su regos sutrikimais. ten kasdien nemokamai daromos mankštelės akims, o tai neabejotinai labai veiksminga.


Vedžiau. Tam darželyje dirbanti akių gydytoja net nesugebėjo teisingai vaikui akinukų parinkti, nesuprato, kad jam astigmatizmas...Jokios naudos nebuvo nė iš tų pratimų.
Atsakyti
QUOTE(oksancik @ 2006 06 20, 08:25)
Sveikos mamos  4u.gif mums 3 m. ir israse akinukus,jau ir isigijom juos. Dar tik pora dieneliu nesiojam,na kaip nesiojam,jis kokia valanda panesiuoja ir nuima,po to vel uzdeda,vel nuima  doh.gif Kazkada pati vaikysteje nesiuojau akinukus,prisiminimai nekokie,nes kompleksavau del to nuolat. Aisku dabar ne tie laikai,yra dayg graziu remeliu,stiklus gali uzsakyt neblizgancius,visai kitas vaizdas ir siais laikais jau taip nesityciuoja vaikai,nes jau daug tokiu vaikuciu.Mums manau pakeneke kompas,TV (negalima atitraukt vaiko nuo ju) arba cia jau paveldeta.Tikiuos kad regejimas pageres tongue.gif Bet va noriu jusu patarimu,gal jau jus su tuo susiduret,gal yra kazkokiu niuansu. Vat nutariau isigyt virvute jam  prie akiniu,kad neslistu nuo nosies blink.gif Gal dar ka patarsit del akinuku prieziuros, del vaiko pripratimo prie akinuku,kad ju nenuiminetu,pasidalinkyt savo nesiojimo ypatumais ir t.t. ax.gif

Maniskis nesioja akinukus nuo 1,5metuku pradzia irgi buvo sunki bet poto apsiprato ,negali tiketis kad jisai pradzioje ju nenusimines reikia gi laiko apsiprasti ax.gif
Per tuos metus dar niekas nebuvo jo akiniuociu isvadines schmoll.gif suprantu tavo nerima bet geriau prie jo kuo maziau apie tai kalbeti nes tikrai ivarysite kompleksa .
Televizorius ir kompas tai jau atskira tema doh.gif ,ilgas sedejimas prie deziu vaiko vystimiuisi naudos neduoda schmoll.gif
Atsakyti
[quote=oksancik,2006 06 20, 12:27]
[quote=Iks,2006 06 20, 11:19]
"Is patirties galiu pasakyti, kad jusu ateityje gali laukti nemazai isbandymu. "

na kaip viskas pazistama,kiek kartu as akinius slepiau i kisene tik isejus i lauka,kiek ju del to pametus buvau,kiek patyciu mokykloj buvo... bet tikiuosi jis jei teks ir ateity nesiot neleis save skriaust,nes kazkaip is berniuku ir nelabai tyciuojasi,gal bijo,nes gali galvon duot,ka nekiekviena mergaite isdris padaryt tongue.gif as jau nusiteikus ji leist i kokia karate mokyklele,kad ismoktu uz save pastovet. Kolkas vaiksto ir gyriasi jais...nes nezino kokie vaikai kartais buna ziaurus unsure.gif
Didziausia problema kolkas- ji priverst nenusiiminet akinukus.net va kol as cia rasiau,ziuriu jau be ju vaiksto doh.gif
as,nors man jau 26m,iki siol vengiu kalbet su tais bernais kurie mane "ockarike" vadino,nors keleta net ir bande po to mane "kabint" lotuliukas.gif kazkaip ta nuoskauda liko atminty,bet cia turbut ir nuo vaiko priklauso,vienam dzyn ka sako,kitas gyliai i sirdi ima ax.gif
[/quote]
Labai pažystamas jausmas doh.gif
Deje,vaikai taip pat abu nešioja akinukus,sūnus nuo 4 metų,dukra nuo ketvirtos klasės,jai kiek sunkiau buvo pradėti nešioti juos.Labai jaudinausi,kad kas nepažemintų,nesišaipytų,tačiau man labai padėjo mokytoja.Gal ir jums darželi auklėtoja galėtų panašiai pagelbėti - svarbiausia tas pirmas įspūdis.
Nuėjau su dukra ryte į mokyklą nes žinojau kad jei išleisiu su akinukais vieną jie už kelių metrų bus kišenėje unsure.gif .Paaiškinau mokytojai kokia padėtis,jog mergaitė bijo pašaipų.Mokytoja atsistojo prieš klasę ir su jumoru paklausė(užsidėjus savo akinius):vaikai ar su akiniais žmonės tikrai negrąžūs,ar su jais dėl to reikia nebendrauti iš jų šaipytis?
Žinoma visi šie klausimai buvo aptarinėjami gal ketvirtį pamokos,vaikai įsilinksmino,tuomet mokytoja pasikvietė mano dukrą į klasės priekį ir paprašė užsidėti akinukus.Dukra verkė,verkiau ir aš.Mokytoja klausia ar dabar ji kitokia nei jūs,ar jai netinka ir t.t
Svarbiausia kad visas pokalbis su vaikais vyko vaikų supratimo lygmenyje ir su jumoru thumbup.gif
PATIKĖKIT dukra jau baigė 7 klasę niekas nė žodžiu neįskaudino jos dėl akinukų.
Mažiukui ,kad nenukristų pirkau tuos rėmelius kur už ausytės daug užlenkta taip apvaliai,jie labai gerai laikosi thumbup.gif
Beje mes juos jau išaugome ir galetume kam nors padovanoti sunglasses2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *ramunė*: 30 birželio 2006 - 12:02
QUOTE(vaižgantė @ 2006 06 30, 05:19)
Vedžiau. Tam darželyje dirbanti akių gydytoja net nesugebėjo teisingai vaikui akinukų parinkti, nesuprato, kad jam astigmatizmas...Jokios naudos nebuvo nė iš tų pratimų.

Pas mano vaikus irgi astigmatizmas bet akinių kolkas nereikia. Kai buvom paskutinį kartą su vyresnėliu tai jis ne žodžio nepasakė nors namuose ir ruošdavomes, paveikslėlius piešėm, ant sienos klijavom ir t.t doh.gif Gydytoja apriepė kodėl vaikas naparuoštas bet po to išsiuntė į tyrimą kompiutėriu ir nustatė didelį pagerėjimą. Tai dabar atvažiousim tik po metų.
Viena medicinos seselė mums rekomendavo daryti masažus aplink akytę, nežinau kaip geriau lietuviškai išsireikšt: su rodomuoju pirštu švelniai masažuojame ratukais ta kaulą aplink akiu duobute. Reikia bent 3 minutes per dieną. Ji tai savo sūnu išgydė nuo astigmatizmo nes kol vaikai auga, vystosi raumenys prilaikantys akį ... Negaliu dabar tiksliai išaiškinti, bet mums tikiu kad tik tas ir padėjo nes gydytoja nustebo kad tokie geri rezultatai, net galvojo gal praeitą kartą netaip užrašė kažką.
Aš pati irgi turiu dideli astigmatizmą ir lankiausi pas gydytoja Irena Laurinavičienę, ji turi kabinėtą Justyniškėse Rygos g. prie vaistynės "Žiura". Labai gera ggydytoja, tobulinosi užsenyje, visada viska išaiškina ir gerai pataria. Kia buvau prieš metus konsultacija pas ją kainavo 30lt. Gal kam prireiks.
Atsakyti