Ne Cibulio situacija. Dabar pas mane augalinis sluoksnis jau nuimtas, daugiau nuiminėti neplanuoju. Dabartinė altitudė maždaug metru žemiau nulio. Standartiniu atveju į rostverko vidų būtų pilamas apie pusmetris smėlio, ant jo XPS kapiliarinės drėgmės nutraukimui, tada polistirolas ir grindys. Planas viso labo sukeisti XPS ir užpiltą smėlį vietomis. Jokių papildomų darbų nei medžiagų. Pagrindinis tikslas termoizoliacijos gerinimas. Horizontali termoizoliacija ne 2m gylyje, o ~1m palyginus su planuojamu nuliu, arba 0 palyginus su dabartine altitude.
O akumuliacija ne tai kad grunto šilumą naudoti šildymui, o kad mažinti nuostolius į gruntą. Principas kaip akumuliacija lauko sienose. Įšilusios lauko sienos niekada nešildys kambario oro. Bet kol sienos šiltos, kambario oras šąla lėčiau.
20mm PE vandentiekio vamzdis - 1,39 Lt/m. Neatsipirks kokie 200Lt už 150m? Net po antro sezono? Tiek to, išgyvensiu.
Tą vamzdį padalinus į 4 lygiagrečius segmentus, hidraulinis pasipriešinimas maždaug atitiks 50m gylio gręžinį su D40 vamzdžiais, taigi didelio poreikio rinktis storesnius nei 20mm vamzdžius nematau, geriau jau daugiau jų, jei ką.
QUOTE(mintas @ 2014 04 02, 11:37)
Tuomet siūlau pažiūrėti į šį reikalą dar iš vienos pusės
.
Pameni, kodėl Cibulis atsisakė PP? Dėl augalinės kilmės grunto, esančio iki 2m gylyje. Reikėjo tik 2m gylyje esantį gruntą nukasti, bet po to, kai buvo pateikta tokių darbų sąmata, Cibulis greitai minčių apie PP atsisakė.
Kaip tavo manymų reikėtų įrengti termoizoliacinį sluoksnį bent jau 2m gylyje?
Ar nepigiau būtų prie grindims skirto putplasčio pridėti dar 1-2cm vietoj kasinėjimo darbų?
Tikiesi sukaupti nors kiek šilumos sausame tik rostverke esančiame smėlyje? Net neskaičiavęs galiu pasakyti, kad tai ašaros, kurių neužtektų nei vienai dienai net EE namo atveju. Ten užkastas vamzdelis niekada neatsipirktų., ką jau kalbėti apie termoizoliaciją.
<{POST_SNAPBACK}>